Jump to content
Dogomania

dziuniek

Members
  • Posts

    3972
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by dziuniek

  1. Zulus też opuścił schronisko. Pojedzie do Kajetanowic jak do sanatorium, zapraszamy na wątek.
  2. Muszeczka wyfrunęła ze schronu!!! Będzie mieszkać ze Starszą Panią, będzie miała swoją osobistą guwernantkę do wyprowadzania, budkę do spania, dra Grudzińskiego jako osobistego weterynarza i Ciocię z Luksemburga!
  3. Zrobiłam Zulusowi wydarzenie:https://www.facebook.com/events/550733511738214/ Dziś (bo to już 5 listopada) zabieramy Zulusa ze schroniska. Szukamy środków na transport. Pierwszy miesiąc w Fundacji ma opłacony, bo zajmie miejsce Maniusia, który odszedł za TM. Wątek:http://www.dogomania.com/forum/topic/143221-maniu%C5%9B-za-tm-%C5%BCegnaj-piesku-ju%C5%BC-nie-cierpisztolek-i-maniek-ju%C5%BC-w-fundacji-bernardyn-prosimy-o-wsparcie-finansowe/page-5 Proszę, rozsyłajcie ten wątek, ja już nie mam ani chwili wolnej: jutro schronisko (wyprowadzam psy), adopcja Zulusa, w miedzyczasie ktoś przyjeżdża adoptować małą psinę z geriatrii, potem do wieczora kosmetyka i usg Zulusa. A moich siedem psów i sześć kotów??? Nimi też muszę się zająć. Proszę, pomóżcie!
  4. Zrobiłam Zulusowi wydarzenie:https://www.facebook.com/events/550733511738214/ Dziś (bo to już 5 listopada) zabieramy Zulusa ze schroniska. Szukamy środków na transport. Pierwszy miesiąc w Fundacji ma opłacony, bo zajmie miejsce Maniusia, który odszedł za TM. Wątek:http://www.dogomania.com/forum/topic/143221-maniu%C5%9B-za-tm-%C5%BCegnaj-piesku-ju%C5%BC-nie-cierpisztolek-i-maniek-ju%C5%BC-w-fundacji-bernardyn-prosimy-o-wsparcie-finansowe/page-5 Proszę, rozsyłajcie ten wątek, ja już nie mam ani chwili wolnej: jutro schronisko (wyprowadzam psy), adopcja Zulusa, w miedzyczasie ktoś przyjeżdża adoptować małą psinę z geriatrii, potem do wieczora kosmetyka i usg Zulusa. A moich siedem psów i sześć kotów??? Nimi też muszę się zająć. Proszę, pomóżcie!
  5. Ponieważ Lampo zostaje na stałe do końca u nas jako nasz pies, chciałabym zrezygnować ze stałych (dorcia2, ika136) dla Lampo. Może są bardziej potrzebujące psy, o których wiecie. Dostaję wsparcie od Lipsika i, chociaż potrzeby są duże, nie mam sumienia brać od Was regularnie na utrzymanie mojej gromadki. Jeżeli co jakiś czas mnie wesprzecie, to BARDZO Wam dziękuję, szczególnie Lipsikowi. Piaskoludek ma fundusze z fb na leczenie, tutaj chyba nie będę zbierać na niego. Dziś idę do lekarza na usg. z czarnym kotem Gregorkiem-schudł, ciągle domaga się jedzenia, sierść mu zjaśniała, nerki ma jakby za małe w stosunku do ciała. Okropnie się martwię, to mój ukochany kot, a ma dopiero pięć lat. Więc znów koszty, ale cóż robić...
  6. Dostałam od Was na Lampo: MikAga 50zł. Ika136 30zł. dorcia2 20zł. Lipsik 200zł. Dorcia2 20zł. Razem 320zł. To pokryło koszty diagnozy Lampo, dziękuję bardzo!
  7. Otrzymałam już na transport: Bela51 15 zł. Olena84 30zł. Agnieszka103 5.5zł.
  8. Schronisko mogło to zrobić, a przede wszystkim nie powinno dopuścić do kolejnej operacji. Ja nawet nie wiedziałam, że jego stan jest tak ciężki. Zabraliśmy go, bo Tolek i Maniek leżały w szpitalu w jednym czasie, trudno było zostawić jednego. Nie mogłam uśpić go za bramą schroniska, mam nadzieję, że to rozumiesz. Ale też daliśmy mu tydzień bez bólu, nie jęczał, nie wył, leżał spokojnie, odpoczywał głaskany.
  9. Nora jest czarna, długowłosa, taki "czarny samojed", teraz umiera gdzieś w hoteliku, nie wstaje, ma bardzo duże zmiany w kręgosłupie i chyba nowotwór: https://www.facebook.com/events/1451862035088996/
  10. Sunia od Blue to sunia z jego klatki, teraz jest na geriatrii, niewielka, ale bardzo energiczna suczka owczarkowata, podobna nawet trochę do Mańka. Wtedy zaczęła się jego gehenna: zakażenia łap, kolejno pękające i wylewające się guzy, w końcu kolejne operacje mimo wyniku cytologii o wysokiej złośliwości nowotworu. Wiem to teraz :-(
  11. ŻEGNAJ MANIUSIU< ŻEGNAJ PIESKU<JUŻ NIE CIERPISZ<ŚPIJ SPOKOJNIE Moi drodzy! Maniuś dziś odszedł. Łzy same cisną się do oczu. Zrobiliśmy wszystko, żeby ostatnie dni przeżył bez bólu i to się chyba udało. Niestety, nowotwór był bardzo aktywny, dziś nastąpił krwotok do żołądka, prawdopodobnie rozpadł się kolejny guz, tym razem w jamie brzusznej. Nie pozostało nic innego, niż przeprowadzić Maniusia za TM jak najszybciej. Pani Monika przywiązała się do Mańka jak do własnego psa, powiedziała mu, że ma u niej dom, opiekowała się nim wyjątkowo. Dziś przeżyła straszne godziny-jego umieranie. My myśleliśmy o Maniusiu cały czas i też jesteśmy głęboko poruszeni. Tak szybko to się stało. Spodziewaliśmy się tego w każdej chwili, mimo to mieliśmy nadzieję. Na próżno.
  12. ŻEGNAJ MANIUSIU< ŻEGNAJ PIESKU<JUŻ NIE CIERPISZ<ŚPIJ SPOKOJNIE Moi drodzy! Maniuś dziś odszedł. Łzy same cisną się do oczu. Zrobiliśmy wszystko, żeby ostatnie dni przeżył bez bólu i to się chyba udało. Niestety, nowotwór był bardzo aktywny, dziś nastąpił krwotok do żołądka, prawdopodobnie rozpadł się kolejny guz, tym razem w jamie brzusznej. Nie pozostało nic innego, niż przeprowadzić Maniusia za TM jak najszybciej. Pani Monika przywiązała się do Mańka jak do własnego psa, powiedziała mu, że ma u niej dom, opiekowała się nim wyjątkowo. Dziś przeżyła straszne godziny-jego umieranie. My myśleliśmy o Maniusiu cały czas i też jesteśmy głęboko poruszeni. Tak szybko to się stało! Spodziewaliśmy się w każdej chwili, a jednak mieliśmy nadzieję. Na próżno. Maniek w pełni sił, siedem lat temu, zapewne na początku pobytu w schronisku.
  13. Ciekawe który? Ma wybieg z geriatrii? A może to był pies z niebieską obrożą? Jeżeli tak, to współczuję, ale on nie z geriatrii. Nie wiem, który inny taki sympatyczny i energiczny :)
  14. ŻEGNAJ MANIUSIU< ŻEGNAJ PIESKU<JUŻ NIE CIERPISZ<ŚPIJ SPOKOJNIE Moi drodzy! Przed godziną Maniuś odszedł. Łzy same cisną się do oczu. Zrobiliśmy wszystko, żeby ostatnie dni przeżył bez bólu i to się chyba udało. Niestety, nowotwór był bardzo aktywny, dziś nastąpił krwotok do żołądka, prawdopodobnie rozpadł się kolejny guz, tym razem w jamie brzusznej. Nie pozostało nic innego, niż przeprowadzić Maniusia za TM jak najszybciej. Pani Monika przywiązała się do Mańka jak do własnego psa, powiedziała mu, że ma u niej dom, opiekowała się nim wyjątkowo. Dziś przeżyła straszne godziny-jego umieranie. My myśleliśmy o Maniusiu cały czas i też jesteśmy głęboko poruszeni. Tak szybko to się stało! Spodziewaliśmy się w każdej chwili, a jednak mieliśmy nadzieję. Na próżno.
  15. Stawiają??? One ledwo stawiają własne łapiny. Jedynie kilka jest bojących, a jeden gryzie co popadnie w poszukiwaniu smaczków, zdarza się odzenie, torba, ręce. Napiszę o każdym na pierwszej stronie, będzie Wam łatwiej. W każdym razie wszystkie ślepe są do wzięcia, tyle że trzeba nimi kierować. Beza, Poker też .Pytajcie opiekunkę.
  16. Gosiu, dlatego ja zabrałam Piaskoludka NATYCHMIAST po skończeniu kwarantanny. Ma w trzech miejscach nowotwór: włókniako-mięsak. Coraz mniej się zastanawiam, do tej pory żałuję, że nie dałam Gracji i Ramikowi miesiąca dłużej. To niestety jest GERIATRIA, tu nie ma zdrowych, młodych psów.
  17. Z prawej, tzn. duże wszystkie też, czy tylko maluchy? To ważne, bo tych psów jest tak dużo teraz, że nie zdążamy ze wszystkimi naraz. Maluchy można prowadzić nawet po trzy, a duże ślepe, albo dzikie, albo panikujące, tylko po jednym naraz. Piszcie każdorazowo, jakoś trzeba to będzie ogarnąć.
  18. Jeżeli rodzina chce psa RASOWEGO, bo tylko taki będzie zapewne spełniał ich oczekiwania, niech kupi psa z legalnej, zarejestrowanej w polskim związku kynologicznym hodowli. Każda inna będzie pseudohodowlą, a ludzie, którym nie zależy na rodowodzie, a tak naprawdę nie chcą wydać dużo pieniędzy, nakręcają nielegalny proceder. Szkoda, ludzie poważni inaczej powinni podchodzić do sprawy, widocznie nie rozumieją w czym rzecz. Ale może powinnaś ich właśnie Ty uświadomić, przekonać??? Ja mam psa, którego wzięłam ze schroniska po śmierci schroniskowego staruszka trochę do niego podobnego. Miał być(nie dla mnie, bo po co!) mixem maltańczyka, ma czarne plamy na skórze i pojedyńcze czarne i brązowe włosy jest cudowny, przemiły, kochany.
  19. Ja jakoś wyłączyłam (chyba przez pomyłkę)sygnaturki i nic nie widzę
  20. Pierwsze dni, codzienne kroplówki bardzo dzielnie znosił.
  21. Strasznie przypomina mi Misia na początku, Lupusika w ogóle i Ramika z głowy.
  22. Małgosiu, naprawdę peany na cześć nie są potrzebne, ale już nie dziwię się, że niektórzy rezygnują.
×
×
  • Create New...