Spokojny, posłuszny, lekko spaceruje na smyczy, wpatrzony w opiekuna...czego chcieć więcej ??? nie przepada za towarzystwem innych psów, ale lubi ludzi. Karmelek jest z Szymkiem w jednym boksie , razem wychodzą na spacerki i tylko czasem coś tam sobie warkną.