madziadance
Members-
Posts
135 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by madziadance
-
Przepiękny, kudłaty, dostojny SPAJKI. ADOPTOWANY!
madziadance replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
[quote name='beta ata']Bardzo Ci dziekuje, madziadance! Hm, ja tam nie ufam ludziom, którzy nie wpuszczają psa na kanapę. Od kiedy to czystość mebla jest wazniejsza od komfortu najblizszego przyjaciela? No i niby jak nawiązać bliskie codzienne relacje z psem, gdy on jest na poziomie podlogi, a czlowiek na poziomie swojego wzrostu? Z duzym psem, to mozliwe, ale z malutkim? Jak? No chyba, że pani kilkanaście razy dziennie kładzie sie na podlodze, żeby byc blisko psa... Sa psy, dla ktorych to nie byłby żaden problem, ale nie dla Pajcia. Pajcio jest miziasto-przytulasto-kolankowo-poduszkowcem, on potrzebuje stałej bliskości, przytulania... Gdy usiadę gdzieś i czytam np., to Pajcik "musi" pomagać ;-) poprzewracać oczkami, przekręcić główkę i przytulić ją, polizac w policzek, potem albo wywalić obok brzuszek albo wpakowac sie na kolana i zasnąć... Pajcik jest stworzony do bycia asystentem czlowieka przez 24h, oczywiście potrafi zostawac sam w domu (no u mnie z innymi psami, ale sądzę, że w pojedynkę też) ale nie wyobrażam sobie, żeby musial spedzic życie wyłącznie na poziomie podlogi dla dobra kanapy. Tu walnę mówkę. Jeśli ktos uważa mnie za świra, to prosze bardzo, ja tam lubię komplementy :diabloti: W moim wszechświecie równoległym hierarchia wartości jest taka, że istoty czujące stoją wyżej niż przedmioty, np. meble, istoty czujące maja wartość absolutna, a przedmioty sa właściwie bez wartości, tzn. maja wartość wyłącznie materialną, nabytą, czyli użytkową, podrzędną, są po to, żeby ich używać dla dobra tych którzy mają wartość absolutną. Niestety w tym wszechświecie ludzie pobłądzili i bardzo wielu z nich bardziej troszczy sie o przedmioty, które nabyli niż o swoich bliźnich. Tak, pies jest moim BLIŹNIM , bo posiada sferę duchową. Kanapa nie posiada sfery duchowej i dlatego generalnie mam ją gdzieś, ma dobrze służyć domownikom, czyli także psom, a jak sie zniszczy, to dobrze, bo to znaczy, że była prawidlowo używana i dobrze służyła. Zeby była czysta, przykrywam ja narzutą, gdy siadam odsuwam narzute, lub zakładam inną, gdy przychodzą goście, robie to samo, a jesli im sie nie podoba, to moga sobie iść :diabloti: Podobnie z łóżkiem. "Och, pies ubrudzi pościel!" No i co?! Jak ubrudzi, to sie wypierze. Czy to jest problem w erze pralek automatycznych? I tak w świetle badań należy zmieniac pościel conajmniej raz w tygodniu, a nie, jak nasze babcie - raz na miesiąc, bo to, co MY zostawiamy w łóżku podczas snu szybko sie gromadzi i jest niekorzystne dla skóry i układu oddechowego. Ja zmieniam pościel co parę dni, bo mam taka potrzebę, jest mi w niej przyjemnie tylko jesli pachnie świeżo, gdy zaczyna tracić wyczuwalna świeżość, to zdejmuje i zakładam czystą. W końcu po to mam pralkę! Nie mówię, że Ta pani nie jest dobrym czlowiekiem! Mówie tylko, że dziwi mnie milość do kanapy i tapczanu. Natomiast takie podejście, że może lepiej uratować psiaka bezpośrednio ze schroniska, bo taki marznie i cierpi, a Spajcio jest bezpieczny - podoba mi się. O ile takie wyznanie jest szczere, to uważam, że jest godne pochwały. Wiadomo, że większośc ludzi woli adoptować psa z dt, więc jesli ktoś wykazuje większą świadomość sytuacji psiaków w schronach i jest gotów pójśc tą "trudniejszą" drogą, to chwała. Jestem za tym, żeby zaproponować pani jakiegoś psiaka prosto z punktu. No i najlepiej takiego, któremu nie będzie przeszkadzało, że nie może byczyć sie na kanapie... ;) :cool3: edit: Pamietacie co pisałam - tymczas ma miec lepiej w ds niz z dt, to przeciez jasne :-)[/QUOTE] Ja rozumiem [B]beta ata[/B], sama mam psa wielkości dużej wiewiórki i odkąd pierwszego dnia po przygarnięciu wprosiła się na łóżko, to do dziś śpi na poduszce lub między mną a szanownym małżonkiem ;) Jeśli Spajki jest przyzwyczajony do kanapy i ma u Ciebie jak u Pana Boga za piecem to trudno by go było "zrzucić" teraz na podłogę ;) Pani generalnie jest zdecydowana adoptować i jednocześnie uratować jakiegoś psiaka, więc zaproponujcie jakiegoś w potrzebie, który pasuje do warunków. Co do wizyty - nie ma problemu, polecam się na przyszłość :) -
Przepiękny, kudłaty, dostojny SPAJKI. ADOPTOWANY!
madziadance replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
Przepraszam za poślizg, wiecie, Dzień Babci itp. ;), dopiero teraz zasiadłam do kompa. Już piszę :) Ogólnie odbiór dobry. Pani ma już w domu 14-letnią staruszkę, która nie słyszy oraz 2 koty. I straaasznie jest zakochana w tym swoim psiaku, ma jednak zasadę że piesek nie może wchodzić na tapczan i łóżko...ma za to swoje duże legowisko w salonie. Do jedzenia Pani podaje gotowane mięso i karmę. Dom jest "wypasiony" i dokładnie ogrodzony. Ale, na co zwróciłam uwagę, oprócz niemożności spania w łóżku (a wiem, że na to zwracałyście uwagę w postach wyżej), to to, że Pani się jeszcze waha... Bo ma podejście takie, że "Spajki jest bezpieczny i ktoś się nim opiekuje i czy nie lepiej byłoby uratować pieska, który może nie przetrwać zimy w schronisku"... Wspomniała też, że sama nie mogła by sobie pozwolić na odbiór pieska. To chyba by było na tyle, wszystko Pani wytłumaczyłam, opowiedziałam Spajkusiową historię i powiedziałam, ze proces decyzyjny pozostaje między obecną opiekunką a nią... -
Przepiękny, kudłaty, dostojny SPAJKI. ADOPTOWANY!
madziadance replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
Informacje zakodowane ;) wizyta dziś wieczorem :) -
Przepiękny, kudłaty, dostojny SPAJKI. ADOPTOWANY!
madziadance replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
Już wszystko wiem, przed chwilą dostałam numer, więc z rana będę dzwonić się umówić. :) Jakieś specjalne informacje, o których powinnam wiedzieć w przypadku Spajkiego lub na co szczególnie zwrócić uwagę ? Chcę, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik :) -
Przepiękny, kudłaty, dostojny SPAJKI. ADOPTOWANY!
madziadance replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Lobaria']Witamy serdecznie i dziękujemy za przybycie i wizytę :)[/QUOTE] Nie ma problemu :) wizyta jeszcze przed mną, czekam na resztę informacji, żeby się umówić na PA i ruszam, choćby jutro, jeśli tylko Pani się zgodzi. ;) -
Przepiękny, kudłaty, dostojny SPAJKI. ADOPTOWANY!
madziadance replied to Avilia's topic in Już w nowym domu
wizytatorka już na wątku, witam :) -
Kolejne zdjęcia Moruska: [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/morus2_zpsd47013fe.jpg[/IMG] [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/morus3_zps998ce45d.jpg[/IMG] A tutaj Pusio ponownie, wraca dziś do schronu... [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/pusio3_zpsce78a28c.jpg[/IMG] [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/pusio_zpsfdb12f8f.jpg[/IMG] [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/pusio2_zps5eb6e6fb.jpg[/IMG]
-
Kolejne zdjęcia Barika [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/barik4_zps5223784c.jpg[/IMG] [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/barik5_zps9fd6d46a.jpg[/IMG] a tutaj pierwsze zdjęcia malutkiego Gucia odebranego z meliny: [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/gucio2_zps93300565.jpg[/IMG]
-
Kolejne psiaki poniżej. Przedstawiam Nero. To młody pies szukający domu. Jest duży, ale w rzeczywistości łagodny jak baranek i bardzo skory do zabawy. [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/DSC_0050a_zps63ebb298.jpg[/IMG] [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/DSC_0053_zps913b115c.jpg[/IMG] [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/DSC_0059_zps2e4cfbd0.jpg[/IMG] a to Morusek, ma około 7 lat, nie miał szczęśliwego życia... Mimo wszystko jest bardzo radosnym, spragnionym pieszczot psiakiem i uwielbia kontakt z człowiekiem. Jest przyjacielski w stosunku do innych psów. Szuka kochającego domu, który zrekompensuje mu lata spędzone na łańcuchu. [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/morusek_zpsba59c5e9.jpg[/IMG] Przepiękne zdjęcia zrobiła Kaskaa.
-
[h=6][SIZE=2][FONT=arial]Dziś byłam u Pana Henia. Osobiście założyłam wszystkim pieskom obroże przeciwpchelne. Każdy dostał też tabletkę na odrobaczenie. Kojce zostały spryskane środkiem przeciw pchłom. Z dobrych wieści - wyłysiałemu pieskowi pomaga leczenie (pan Henio dzielnie podaje codziennie leki:) ), na plecach rośnie mu już pasek nowej sierści !. Zła wiadomość - pojawił się kolejny pies, w bardzo złym stanie, niestety uciekł i schował się w jakimś kącie :/ [/FONT][/SIZE][/h] [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/DSC04705.jpg[/IMG]
-
jeszcze staruszka [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/DSC04821-1.jpg[/IMG] [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/DSC04822-1.jpg[/IMG] i mały rudy szczeniaczek [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/Zdj_cie0076.jpg[/IMG] [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/Zdj_cie0078.jpg[/IMG] [IMG]http://i1116.photobucket.com/albums/k574/madziadance/Zdj_cie0079.jpg[/IMG]
-
Yorki do adopcji, wątek zgłoszeniowy i dyskusyjny
madziadance replied to LadyS's topic in Yorkshire terrier
Na facebooku wysyp ogłoszeń z tablicy o yorkach do ADOPCJI ! dwie dorosłe suczki Rawicz - [URL]http://tablica.pl/oferta/oddam-bez-rodowodu-pillne-york-yorki-dorosle-IDDqU1.html#7c5d6cae[/URL] staruszek Warszawa - [URL]http://tablica.pl/oferta/oddam-yorka-IDShVx.html#1882af0b[/URL] 4-miesięczny szczeniak Chodzież - [URL]http://tablica.pl/oferta/oddam-yorka-IDSMjZ.html#7c5d6cae[/URL] śliczna kruszynka Nowy Sącz - [URL]http://tablica.pl/oferta/oddam-sliczna-suczke-york-miniaturke-IDRVYN.html#7c5d6cae[/URL] cudo z rodowodem po śmierci Pani w Pile - [URL]http://tablica.pl/oferta/oddam-za-darmo-yorkshire-terriera-IDTJ4H.html#cb9f20e6[/URL] może ktoś z okolic..- 2032 replies
-
- przygarnę yorka.!
- yorki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Apel Pani broniącej praw zwierząt bez rodowodu. Śmiać się, płakać? ... [url]http://tablica.pl/oferta/walczymy-o-prawa-zwierzat-bez-rodowodu-do-zycia-dolacz-do-nas-IDC44x.html[/url]
-
Yorki do adopcji, wątek zgłoszeniowy i dyskusyjny
madziadance replied to LadyS's topic in Yorkshire terrier
Śmiać się czy płakać ? istny kwiatek ;) : [url]http://tablica.pl/oferta/walczymy-o-prawa-zwierzat-bez-rodowodu-do-zycia-dolacz-do-nas-IDC44x.html[/url]- 2032 replies
-
- przygarnę yorka.!
- yorki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Yorki do adopcji, wątek zgłoszeniowy i dyskusyjny
madziadance replied to LadyS's topic in Yorkshire terrier
Allegro ma coś takiego jak "lista towarów zakazanych". W świetle nowego prawa również psy bez rodowodu [U]na sprzedaż[/U] powinny się tam znaleźć,. To też może być pomocne: Orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Wyrok Trybunału (wielka izba) z dnia 12 lipca 2011 r. Sprawa C-324/09. 11. Rozdział II dyrektywy 2000/31 zawiera sekcję 4, zatytułowaną „Odpowiedzialność usługodawców będących pośrednikami”, która mieści w sobie art. 12–15. 12. Artykuł 14 dyrektywy 2000/31, zatytułowany „Hosting”, stanowi: „1. Państwa członkowskie zapewniają, że w przypadku świadczenia usługi społeczeństwa informacyjnego polegającej na przechowywaniu informacji przekazanych przez usługobiorcę [B] usługodawca nie był [będzie] odpowiedzialny za informacje przechowywane na żądanie usługobiorcy, pod warunkiem że: a) usługodawca nie ma wiarygodnych wiadomości o bezprawnym charakterze działalności lub informacji, a w odniesieniu do roszczeń odszkodowawczych – nie wie o stanie faktycznym lub okolicznościach, które w sposób oczywisty świadczą o tej bezprawności; lub b) usługodawca podejmuje niezwłocznie odpowiednie działania w celu usunięcia lub uniemożliwienia dostępu do informacji, gdy uzyska takie wiadomości lub zostanie o nich powiadomiony.[/B] - [I] jest furtka, bo przecież zgłaszamy nadużycia i naruszenia regulaminy - ergo: portale są powiadomione o popełnieniu przestępstwa [/I] 2. Ustęp 1 nie ma zastosowania, jeżeli usługobiorca działa z upoważnienia albo pod kontrolą usługodawcy. [I] Problem zaczyna się tu: [/I] [B] 3. Niniejszy artykuł nie ma wpływu na możliwość wymagania od usługodawcy przez sądy lub organy administracyjne, zgodnie z systemem prawnym państw członkowskich, żeby przerwał on naruszenia prawa lub im zapobiegł, oraz nie ma wpływu na możliwość ustanowienia procedur regulujących usuwanie lub uniemożliwianie dostępu do tych informacji przez państwa członkowskie”.[/B] 13. Artykuł 15 dyrektywy 2000/31, zatytułowany „Brak ogólnego obowiązku w zakresie nadzoru”, przewiduje: „1. Państwa członkowskie nie nakładają na usługodawców świadczących usługi określone w art. 12, 13 i 14 ogólnego obowiązku nadzorowania informacji, które przekazują lub przechowują, ani ogólnego obowiązku aktywnego poszukiwania faktów i okoliczności wskazujących na bezprawną działalność. […]”. 14. Rozdział III dyrektywy 2000/31 zawiera między innymi art. 18, zatytułowany „Powództwo”, który stanowi: [B]„1. Państwa członkowskie zadbają o to, żeby powództwa dostępne w prawie krajowym dotyczące usług społeczeństwa informacyjnego umożliwiały szybkie podjęcie środków, łącznie ze środkami tymczasowymi mającymi na celu przerwanie każdego rzekomego [podnoszonego] naruszenia prawa oraz zapobieżenie wszelkim dalszym szkodom.[/B] w skrócie: "Zgodnie z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości internetowe serwisy aukcyjne, takie jak eBay, muszą z pełną stanowczością reagować na aukcje rzeczy naruszających prawa ich producentów. W przeciwnym razie mogą posypać się słone kary. Napisano też, że serwisy mogą być pociągnięte do odpowiedzialności, jeśli zostanie udowodnione, że wiedziały lub mogły wiedzieć o naruszaniu prawa, ale nic z tym nie zrobiły. " źródło: wyborcza.biz odpowiedź allegro: "Chcemy jedynie podkreślić, że ostateczna odpowiedzialność za aukcję ponosi wystawiający. Nie jest natomiast tak, że reagujemy na ewidentne łamanie prawa. Takie aukcje będą usuwane. Na ten moment nie wymaga to jednak zmian w regulaminie." Jest sie na co powoływać pisząc do allegro [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG]- 2032 replies
-
- przygarnę yorka.!
- yorki
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
A propos allegro: Orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Wyrok Trybunału (wielka izba) z dnia 12 lipca 2011 r. Sprawa C-324/09. 11. Rozdział II dyrektywy 2000/31 zawiera sekcję 4, zatytułowaną „Odpowiedzialność usługodawców będących pośrednikami”, która mieści w sobie art. 12–15. 12. Artykuł 14 dyrektywy 2000/31, zatytułowany „Hosting”, stanowi: „1. Państwa członkowskie zapewniają, że w przypadku świadczenia usługi społeczeństwa informacyjnego polegającej na przechowywaniu informacji przekazanych przez usługobiorcę [B] usługodawca nie był [będzie] odpowiedzialny za informacje przechowywane na żądanie usługobiorcy, pod warunkiem że: a) usługodawca nie ma wiarygodnych wiadomości o bezprawnym charakterze działalności lub informacji, a w odniesieniu do roszczeń odszkodowawczych – nie wie o stanie faktycznym lub okolicznościach, które w sposób oczywisty świadczą o tej bezprawności; lub b) usługodawca podejmuje niezwłocznie odpowiednie działania w celu usunięcia lub uniemożliwienia dostępu do informacji, gdy uzyska takie wiadomości lub zostanie o nich powiadomiony.[/B] - [I] jest furtka, bo przecież zgłaszamy nadużycia i naruszenia regulaminy - ergo: portale są powiadomione o popełnieniu przestępstwa [/I] 2. Ustęp 1 nie ma zastosowania, jeżeli usługobiorca działa z upoważnienia albo pod kontrolą usługodawcy. [I] Problem zaczyna się tu: [/I] [B] 3. Niniejszy artykuł nie ma wpływu na możliwość wymagania od usługodawcy przez sądy lub organy administracyjne, zgodnie z systemem prawnym państw członkowskich, żeby przerwał on naruszenia prawa lub im zapobiegł, oraz nie ma wpływu na możliwość ustanowienia procedur regulujących usuwanie lub uniemożliwianie dostępu do tych informacji przez państwa członkowskie”.[/B] 13. Artykuł 15 dyrektywy 2000/31, zatytułowany „Brak ogólnego obowiązku w zakresie nadzoru”, przewiduje: „1. Państwa członkowskie nie nakładają na usługodawców świadczących usługi określone w art. 12, 13 i 14 ogólnego obowiązku nadzorowania informacji, które przekazują lub przechowują, ani ogólnego obowiązku aktywnego poszukiwania faktów i okoliczności wskazujących na bezprawną działalność. […]”. 14. Rozdział III dyrektywy 2000/31 zawiera między innymi art. 18, zatytułowany „Powództwo”, który stanowi: [B]„1. Państwa członkowskie zadbają o to, żeby powództwa dostępne w prawie krajowym dotyczące usług społeczeństwa informacyjnego umożliwiały szybkie podjęcie środków, łącznie ze środkami tymczasowymi mającymi na celu przerwanie każdego rzekomego [podnoszonego] naruszenia prawa oraz zapobieżenie wszelkim dalszym szkodom.[/B] Jest sie na co powoływać pisząc do allegro ;)