Jump to content
Dogomania

_Dunaj_

Members
  • Posts

    42079
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    27

Everything posted by _Dunaj_

  1. A ja trzymam kciuki, żeby nie było potrzeby drugiej partii ogłoszeń i Toluś znalazł dom
  2. Podoba mi się bardzo Staś, żeby znalazł mądrych ludzi, którzy będą umieli nad nim zapanować, bo jemu potrzeba miłości i konsekwencji :) (napiała ta co stara się Cormaca okiełznać, ale są postępy już 5 dni na mnie nie skoczył :))
  3. Bardzo ładny tekst Allu
  4. Śliczny do zacałowania :loveu:
  5. Fajny z niego chłopak
  6. Kocykiem owiniety materacyk, bo zawsze łatwiej kocyk wyprać, licytuje teraz taki duży 150x120, tylko onie zawzwyczja osobno śpią, ale może zaczną razem
  7. I ja bardzo :) A narazie moje piecuchy :) [IMG]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/599754_582370778490942_1886689235_n.jpg[/IMG] Najstarszy z najmłodszym (Gerald i Cormac) [IMG]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1382106_582370955157591_483130607_n.jpg[/IMG] Cormac i Tosiek grzeją sobie dupki :)
  8. Życze Boryskowi, żeby jak najszybciej znalazł :)
  9. Piękny, taki dostojny i nie widać po nim tych 7 lat
  10. Fajne i słodkie dzieciaki :)
  11. To dobrze, Toluś jest bardzo fajny ma w sobie to coś :)
  12. Jak on się wtula cudnie
  13. Allu bardzo się cieszę, że Borys jest u Was i trzymam kciuki za powodzenie misji i bardzo podziwiam, ja bałabym się, że będzie jak Joli albo Dagmary, koty mieliśmy wszystkie wydać i dwa zostają, a dwa poszły ale do jednego domu i mąż wydzwania co z nimi i ma pojechać sparwdzić, a jak będzie coś jego zadaniem nie tak to zabiera. Borysku, zebyś jak najszybciej znalazł domek
  14. [quote name='Kuna']Dunaj, ależ wiadomo jak Borys reaguje, bardzo pozytywnie aczkolwiek żywiołowo. Nie obawiam się, że zrobi dziecku krzywdę specjalnie, ale może ją zrobić niechcący. Oczywiście, uważam, że w miarę zwiększania częstotliwości kontaktów nauczyłby się życia wśród małych ludzi, a zasadzie delikatności - chodzi o początki. Ja staram się, aby Borys poznawał ludzi różnych, ale maluchy do mnie raczej nie przyjeżdżają, więc z takimi dziećmi kontaktów nie ma. W każdym razie nie sądzę, aby ktoś powiedział, że Borys nie jest socjalizowany.[/QUOTE] Dokładnie to samo chcialam przekzać Mortysiek, żeby nie wyszło, że dogi to agresory są, jak będzie zaintersowana to się przez pw ze mną skonatktuje, a wtedy wyjasnię, dlaczego może być obawa i dlaczego jest konieczność poznania doga z dziećmi i przyzwyczajania go, dog nawet łagodny jak baranek jak się mocno rozbawi z dzieckiem może zrobić niechcący krzywdę ze względu na swoje gabaryty, musi się nauczyć obcowania z dziećmi. Wcale nie myślę, że Borys jest niezsocjalizowany
  15. Podziwiam i gratuluję, może w przyszłości ja pomoge przy kwesie jakiejs, a gdyby nie była chora to mogłabym, dzis do Wrocławaia pojechać, bo syn z Ewcia jechali. Bokserom pomagałam z Cormaciem, sprawdzaliśmy domek dla bokserki Kory i teraz mamy nowych znajomych :)
  16. Środkowe zdjęcie:loveu:
  17. Bo to Aniu książe półkrwi, a tytuł księcia zobowiązuje, to mimo wszystko, albo pomimo to kwintesencja doga, jego dostojności, mądrości, szlachetności i miłości :)
  18. [quote name='Martysiek']Posłanko,miska i serducha już czekają:)No i najważniejsze dom pełen ciepełka!!:iloveyou:[/QUOTE] [quote name='Martysiek']Wizyta ma być jutro dlatego napisałam" że jak wszystko pójdzie dobrze":)[/QUOTE] [quote name='Martysiek']:placz:Niestety Borysek prawdopodobnie ugryzł dziecko,a u mnie 3:(Jest nam strasznie przykro że nie może być z nami choć już wszystko naszykowane i serducha też:-([/QUOTE] [quote name='Martysiek']Dostałam w piątek telefon że jest taka sytuacja i wizyta się nie odbędzie bo pies ugryzła dziecko i idzie na kwarantanne:( Jak tak nie jest to ja już nie wiem o co chodzi i dlaczego dostałam taką odpowiedź :???:[/QUOTE] [quote name='Alla Chrzanowska']Powiedziałam tylko, że Borys nie nadaje się do domu z małymi dziećmi i że musielibyśmy go poobserwować w kontakcie z dziećmi.[/QUOTE] [quote name='Kuna']:crazyeye::-o Ja tylko zapewnię wszystkich fanów Borysa, że nikogo nie ugryzł i na pewno kwarantanna mu nie jest potrzebna. Natomiast zgadzam się z Allą, że dom z dziećmi jest pod znakiem zapytania ze względu na żywiołowość Borysa. Bo to też dziecko - takie o wymiarach konika :cool3:[/QUOTE] [quote name='psi']Bardzo mądre i rozsądne podejście ZGADZAM się z Wami[/QUOTE] Poczytałam sobie troszkę i tak na chłodno bez emocji kilka słow z mpoich przemysleń, bo zrobil się mały bałagan. Zacznę od końca, koniecznie przed adopcja trzeba sprawdzić jak Borys reaguje na dzieci, na tym polega przewaga tego typu adopcji nad adopcjami prosto ze schroniska, gdzie o danym psie nie zawsze moga udzielić informacji [B]Martysiek[/B] - nie zrażaj się i nie odstępuj od postanowienia, posłanie i miska mogą troszkę poczekać, jeśli poważnie myślisz o dogu, to taki będzie, Tosiek, ktorego mam od ponad trzech lat to też nie jest ten, którego sama sobie znalazłam, posłuchałm rad ludzi, którzy wiedzieli więcej o wypatrzonym psie i zrezygnowałam, potem pojawiły się jeszcze dwa, ale przy odrobinie wątpliwosci nie podejmowałam ryzyka i jest Tosiu a my jesteśmy szczęśliwi. Dogi potrafią wspaniale bawić się z dziećmi, ale moga też niechcący zrobić krzywdę, bo jednak to duża masa. Mam w domu trzy, wszystkie już miały kontakt z dziećmi i Gerald nadawałby się do domu nawet z maleńkim dzieckiem, Tosiu też ale z nieco starszym i rozsądnym, bo on jak coś mu się nie podoba to może burknąć, ostrzega, poza tym straszny przytulaka i bardzo delikatny, najmłodszy Cormac kocha cały świat a za dziećmi aż piszczy, ale do domu z małymi dziećmi nie nadawałby się jeszcze bo z tej miłości zdeptałby, to 10-miesieczny głupol niezbyt delikatny. Borysa trzeba sprawdzić jak reaguje na kontakt z dziećmi, żeby nie było rozczarowania ani dla Was, ani dla niego. Nikt nie chce, żeby ktokowlwiek przypiął łatke do dogów jako psow agresywnych i nieobliczlnych i żeby Borys po przejściach nie stracił wiary w człowieka. Ja też nie słyszałam, żeby kogoś ugryzł, ale ostrożności nigdy za dużo. [B]Jeszcze raz powtórzę nie zrażajcie się i nie rezygnujecie jeżeli jesteście pewni, że chcecie doga. [/B]Jeśeli masz jakies pytania, albo chciałabyś więcej mojej opinii, to prosze pw, bo nie chcę za długo na watku pisać [B]Allu[/B] - to pewnie zwykła gra słów, żadna plotka, często osoby nie znające sytuacji mylą pojęcia, kwarantanna, sprawdzenie i nie potrafią skojarzyć, jeżeli państwo naprawdę są zainteresowani adopcja Borysa (albo w przyszłości innego doga jak Borys okaże się nie dla nich) to podaj im do mnie numer telefonu, albo maila, albo zasugruj, niech napisza do mnie na pw to pogadamy i wyjaśnimy wszystkie rzeczy, porozmawiam jako miłosnik psów z dużym doświadczeniem kynologicznym i jako pedagog pracujący z dzieckim i z rodziną, w koncu jestem też madiatorem i terapeutą:)
  19. A teraz kilka fotek dla Alli z jej ulubieńcem Geraldem :) - specjalnie dla matki chrzestnej :) [IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1009940_579551308772889_1873704390_n.jpg[/IMG] Gerald na drugim planie [IMG]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1378850_579551915439495_319712471_n.jpg[/IMG] Gerald jak zawsze uśmiechnięty :) [IMG]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1010923_579548465439840_763928042_n.jpg[/IMG] [IMG]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1380517_579556355439051_1488432029_n.jpg[/IMG] Kocham Geralda za ten jego uśmiech, opanowanie, mądrość, on potrafi się cieszyć każdą chwilą, wyjście na łąkę i juz zadowolony, przygląda się jak mlodsze głupole szaleją :)
  20. Aniu specjalnie dla Ciebie jak to fajnie określiłaś "twoje dzieci" [IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1380533_579558558772164_1664158665_n.jpg[/IMG] [IMG]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1238713_579554322105921_1600557939_n.jpg[/IMG] [IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1374985_579558925438794_509266913_n.jpg[/IMG] [IMG]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1377059_579553628772657_646367530_n.jpg[/IMG] [IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/539747_579551728772847_1220333197_n.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...