Jump to content
Dogomania

Speedymania

Members
  • Posts

    144
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Speedymania

  1. [IMG]http://img713.imageshack.us/img713/6755/dsc0028on.jpg[/IMG] [IMG]http://img542.imageshack.us/img542/7683/dsc0032lf.jpg[/IMG] [IMG]http://img440.imageshack.us/img440/6076/dsc0040pt.jpg[/IMG] Kilka nowych zdjęć. Reszta rozmazana ;( U nas raz ciężko, a raz jakoś tam. Bruno nie chce jeść, na spacerkach jakoś tak nie potrafi się ogarnąć. Ale staram się panować nad jego gorszymi dniami i trenujemy. Jak szarpie i się wyrywa to staję i nawet potrafię przez 5 minut stać dopóki się nie uspokoi. Dzisiaj chodziłam pomiędzy słupkami do momentu aż przestanie się wyrywać żeby powąchać, jak się uspokoił dałam mu powąchać. Pomogło bo do kolejnego krzaczka wolniej podszedł.
  2. [quote name='Kaaasia']A jak robisz korektę bo u mnie nic nie działa :placz:[/QUOTE] HAHAHA najlepsza kara to jak położy Cesara na boku na ziemi i nie pozwala przez 2 minuty podnieść nawet głowy. A korekta to najczęściej "szarpnięcie" smyczą bok. Jakby to wytłumaczyć, po prostu jak masz psa po prawe stronie i trzymasz smycz w prawej ręce to "szarpnij" ręką w lewo wzdłuż ciała. Ja przynajmniej tak robię; nie za mocno nie za lekko; zależy od siły z jaką Bruno próbuje nie reagować :grin: U mnie jest tak, że Bruno jak widzi psa innego lub sunię to zaczyna tak śmiesznie piszczeć. Wtedy leciutko przypominam Brunowi, że nie wolno mu tak. Natomiast jeżeli zaczyna wyrywać się do drugiego psa, ma mocniejszy powrót na ziemię :)
  3. Zdjęcia autorstwa Understandme : [IMG]http://imageshack.us/a/img163/9792/dscf6916d.jpg[/IMG] Patrzcie moja pańcia się zmęczyła! :grin: [IMG]http://imageshack.us/a/img171/2986/dscf6903.jpg[/IMG] Cesar: Jaka nuda. Idę spać. Bruno : No prawda, zanudzacie ! [IMG]http://imageshack.us/a/img442/742/dscf6922g.jpg[/IMG]
  4. Mam nadzieję, że Understandme wstawi zdjęcia nowe, które porobiła na spacerze i dostała ode mnie ;d Tak byłam tak miła i uprzejmie powiadomiłam odwiedzających, że masz nowe zdjęcia.
  5. [quote name='Kaaasia'][URL]http://imageshack.us/a/img201/5844/dsc0089w.jpg[/URL] Początkowo myślałam że on ma zapleciony taki warkocz :lol:[/QUOTE] HAHA to smycz. Z normalną taką tasiemkową nie umiem chodzić, bo od razu mam pocięte ręce. [quote name='Kaaasia'] [URL]http://imageshack.us/a/img407/1019/dsc0139dh.jpg[/URL] Fajnie panowie wyglądają :loveu: A jak się dogadują ze sobą?[/QUOTE] Znaczy to zależy co robią. Cesar nauczył się od koleżanki (amstafki Gandzi) zabawy polegającej na warkocie i podgryzaniu, czego Bruno bardzo nie lubi. Znaczy nie lubi, po prostu kiedy widzi takiego niby miłego kolegę biegnącego wprost na niego z warkotem i do podgryzania to zaczyna się bać i zwiewa. Ale Understandme nie pozwala zbytnio na takie wybryki, więc jak coś to Cesar ma ograniczony dostęp do Bruna, a jak zdarzy się taka sytuacja na spacerku to Bruno zaczyna unikać kontaktu z Cesarem i jest raczej spokój. Jak już idziemy po chodniku to idą ładnie obok siebie. Bruno ma szybsze tępo chodu więc troszkę wyprzedza Cesara. Uczymy się zwalniać na rzecz kolegi :lol: Ogólnie muszę powiedzieć, że na spacerach Cesar bardzo pomaga Brunowi, mniej się boi i ma frajdę ze spaceru. No z tym usadzeniem Bruna i Cesara obok siebie do zdjęcia jest zawsze duży problem, bo jak Cesar już siedzi ładnie i Bruno też to po 3 sekundach albo jeden wybije się z rytmu, albo drugi. Najczęściej Bruno który podbiega do mnie po ciasteczko, albo znudzony wstaje i chce sobie iść dalej. Także mamy niezły ubaw. Słodziaki nasze :loveu:
  6. No i wreszcie na dowód że był z nami Cesar ;d :loveu: nasz ukochany kolega : [IMG]http://imageshack.us/a/img407/1019/dsc0139dh.jpg[/IMG] Pozdrawiamy i zasyłamy głaski wszystkim odwiedzającym
  7. Cz. 2 [IMG]http://imageshack.us/a/img7/8438/dsc0104xl.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img21/6679/dsc0101qu.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img441/7159/dsc0108aw.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img834/1552/dsc0111zvx.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img812/4242/dsc0112bp.jpg[/IMG]
  8. Zdjęcionka ze spacerku z Cesarrrrrrrrrem i Understandme ;d [IMG]http://imageshack.us/a/img528/6229/dsc0087fy.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img201/5844/dsc0089w.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img823/592/dsc0095xi.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img829/2914/dsc0096wz.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img600/9885/dsc0099ey.jpg[/IMG]
  9. [quote name='understandme']Wybaczamy rozumiemy :D[/QUOTE] I HAPPY ;d Tak po za tym Bruno właśnie przechodzi okres szczenięcy. Domaga się zdwojonej zabawy ze mną i ciągle łapie mnie za nogawki jak nie patrzę na niego. Ogólnie to muszę zacząć zabierać aparat na spacery to urozmaicę sobie spacer, a Bruno będzie się cieszył bo polubił ostatnio pozowanie. Jestem wkurzona bo zabrali nam wejście do parku i postawili zakaz i tym sposobem muszę iść w inne dziwne miejsca żeby znaleźć ładne tło. Ale przeżyję, jak stwierdziła understandme powinni postawić znak z zakazem załatwiania się ludzi w parku, bo są tacy agenci ;d
  10. [IMG]http://imageshack.us/a/img717/8812/40199266.jpg[/IMG] Moja wersja jest taka jak oryginał niczym się nie różni, ale chodzi o to, że jak rozjaśniacie to czoło Cesara robi się białe i wypalone, a ładniej jest kiedy widać sierść .
  11. [quote name='astridq']A czym przerabiasz zdjęcia? Mi się Cesar taki podoba ;) Mam nadzieję, że widać rożnicę. [URL]http://imageshack.us/a/img689/7296/89127495.jpg[/URL][/QUOTE] To zdjęcie jest też źle obrobione. Ma przepalony czubek głowy. [URL]https://lh4.googleusercontent.com/-kgEHRQVYddQ/UHMifs9G42I/AAAAAAAABoE/frFtaa160Vg/s640/c1.JPG[/URL] Tu można byłoby minimalnie kolory ocieplić i wystarczyłoby. W sumie to sory, że się tak wymądrzam a nie wstawię zdjęcia swojego, ale dopiero co program instaluję. Wstawię jak skończę obróbkę. Też nie będzie idealna, ale wstawię, żeby pokazać jak ja widzę to i jak WYDAJE MI SIĘ że jest okey ;d
  12. [quote name='understandme']NIe no nie bronię Ci przecież ;)[/QUOTE] No dobra. Odbraziłam się. Sory, że nie mam czasu dla Cb i Cesara, ale tak wypada zawsze. WYBACZ !!!!!!!!!!
  13. Za bardzo rozjaśniasz te zdjęcia. Przepalasz je ^^ Taka uwaga dla fotografa ;P prze pani. [URL]https://lh4.googleusercontent.com/-d2eXjbRaWX4/UHAk1M5nLcI/AAAAAAAABnY/p165DCrtk6U/s640/7.JPG[/URL] -> szczególnie tutaj widać, na sierści. Nie potrzebnie obrabiasz zdjęcia. Są okey, a ty je rozjaśniasz nie wiadomo po co. Ale to taka moja uwaga, nie musisz brać tego do siebie.
  14. [quote name='understandme']Co ty mnie tak wychwalasz? :PP[/QUOTE] A co nie mogę? Jakiś problem? Jak chcesz to już więcej nic nie powiem. i Foch forever
  15. Nie każdy rozumie jak bardzo zwykła afera z rodzicami doprowadza mnie do 100% wścieku. Żeby wyładować emocje musiałam się przebiec na spacerze z Brunem, bo inaczej wybuchłabym jak wulkan. A tak ja się ogarnęłam, a Bruno miał jogging :-) Dobrze, że mam Understandme
  16. [quote name='magdabroy']Doberek :) Jak się miewa Cesarek i kociaki??[/QUOTE] Dzisiaj understandme miała oddać Jockera (czy jakoś tak to się pisze) mojego faworyta :loveu: , ale jeszcze nie dała znać czy już po czy jak. O Cesarku nic mi nie wiadomo, ale jutro zamierzam wypad na spacerek zrobić z Cesarkiem i Brunem o ile nie będzie padać :)
  17. Jestem ciekawa czy Understandme pamięta ? : [IMG]http://imageshack.us/a/img253/3874/dsc0235g.jpg[/IMG] "Spać ! ": [IMG]http://imageshack.us/a/img99/8206/dsc0248dv.jpg[/IMG] "Czo się dzieje? ": [IMG]http://imageshack.us/a/img404/5403/dsc0253s.jpg[/IMG] "Moja mycha ! " : [IMG]http://imageshack.us/a/img21/2170/dsc0271gk.jpg[/IMG] Jednak nie będę spała ! : [IMG]http://imageshack.us/a/img607/7970/dsc0269yo.jpg[/IMG] LUSIA -> najukochańszy kotek po Koffitku :loveu:
  18. [quote name='Kaaasia']U mnie nie ma tego problemu- możemy chodzić cały czas w jedno miejsce a Oli tylko węszy i węszy ;)[/QUOTE] No właśnie, a Bruno przestaje węszyć i tylko co chwilę zerka na mnie znudzonym wzrokiem. Chyba będę zabierała zabawkę na spacer i próbowała go zająć sobą. Jak znam go to pewnie jak tylko zobaczy, że chcę żeby spojrzał na mnie to zacznie udawać że zajęty jest wąchaniem. Cwaniaczek.
  19. No nie wiem jak wy, ale ja zaczęłam uprawiać mini jogging z Brunem. Na razie większość spaceru to szybki chód, a zmierzam gdzieś za tydzień przejść w ślimaczy trucht. EEE... nie ma to jak sformatować sobie kartę przed zapisaniem zdjęć na kompie. Tak to już jest jak opcja rozjaśnij ekran i sformatuj kartę są obok siebie i też polegają na wciśnięciu Ok x2 . :boom: -> zabić mój mózg to mało. Tak więc rozpaczam i pogrążam się w cierpieniu, bo Bruno nie zamierza drugi raz tak długo pozować. Ogólnie to do bani, bo nie mam już gdzie chodzić na spacerki, całe miasto obeszłam. Ale tak już wymyślam, że jak widzę, że ciężko szło nam się po jakiejś ulicy to następny spacerek też jest przez tą ulicę i widzę poprawy, więc jest zajęcie. Ale ... zaczynają kończyć się te zajęcia i nie chodzi o to że mi się nudzi tylko Bruno nawet wąchać nie chce :(
  20. No i teraz kilka zdjęć brudaśnych z soboty rano :) Bruno dostał ostatnio takiego bzika, że jak tylko zobaczy aparat w moich rękach to włącza sprint i biega po całym ogródku i to tak szybko, że jak zrobię mu zdjęcie to albo sama dupa jest, albo rozmazana czarna kulka :evil_lol: [IMG]http://imageshack.us/a/img40/8370/dsc0072uz.jpg[/IMG] "HaHaHa jakie ty śmieszne rzeczy do mnie mówisz !! Nie mogę pękam ze śmiechu" : [IMG]http://imageshack.us/a/img209/3548/dsc0079mv.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img824/6114/dsc0080bn.jpg[/IMG] Guzik prawda też umiem zrobić głupią minę ! [IMG]http://imageshack.us/a/img9/4638/dsc0087ll.jpg[/IMG]
  21. Dostaliśmy obróżkę nową! Dzięki namowom understandme mamy piękną zieloną obróżkę. Bruno jest z niej dumny i ja też :) Kilka zdjęć, bo Bruno tak się cieszył i biegał, że nie dało się zdjęcia zrobić także wybaczcie za jakość :) [IMG]http://imageshack.us/a/img809/9974/dsc0118vs.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img201/4631/dsc0122ua.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img138/9637/dsc0124o.jpg[/IMG]
  22. [quote name='unikatowydiament']gratulacje postępów:)buziaczki ślemy[/QUOTE] [quote name='Kaaasia']Super że macie takie postępy. Najważniejsze to się nie poddawać i robić dalej swoje :multi:[/QUOTE] [quote name='unikatowydiament']witamy się i łapa od Księciunia:)[/QUOTE] Dzięki za wsparcie
  23. [quote name='Ty$ka']Hej! Wiem ile zachodu z takimi kociaczkami, więc wyrazy szacunku ;). Tylko pamiętaj, że koty mogą opuszczać dom, gdy mają min. 8 tyg, wcześniej nie! No i o takie małe szkraby bardzo trzeba dbać, podawać im ciepłe kocie mleko (broń Boże krowie!), masować brzuszki, grzać i podawać termofory. A potem wychować, by panowały nad gryzieniem i drapaniem ;) Zresztą, co ja będę się rozpisywała ;) [URL]http://www.vetopedia.pl/article96-1-Jak_dbac_o_kocie_oseski_bez_matki.html[/URL][/QUOTE] No jakby Understandme tego nie wiedziała :grin: . Już w drodze do jej domu jak je niosłam, to było tylko " a mleko, a gdzie spanie, a to trza cieplutko". Biegała po całym mieście w poszukiwaniu termoforu. Ciężko dokładnie stwierdzić ile mają, ale oczka otwarte to pewnie teraz mają z 3 tydzień ( nie wiem strzelam). Understandme była dzisiaj z nimi u weterynarza i ponoć wet. dał białoczarnemu na biegunkę coś. Dokładnie nie wiem, bo to smsowo. Dzisiaj prawie dom znalazłam jednemu, ale jak się dowiedziała pani, że czarny to "Nie! Czarny to pecha przynosi". I ta pani do kościoła chodzi i w Boga wierzy. A ja się mogę pochwalić mam piękne trzy krechy na lewej ręce spalone od sznurka. Bruno był na sznurku cieniutkim jak znalazłyśmy kotki i pociągnął mnie do nich (pech chciał, że mi się ręka zaplątała w linkę :/ ). Jestem pełna podziwu dla Understandme. Ja pomagam jak umiem, ale to co ja robię to nawet nie jest 1/10 tego co robi Understandme :)
  24. WPISU NIE BYŁO! Wszystko z understandme wyjaśnione. SORRY. Zdjęcie na razie jedno będzie :) na przeprosiny DINOZAUREK CESAR ;d (understandme-> jutro w wolnej chwili wyślę Ci na pocztę zdjęcia wszystkie dzisiaj byłam tylko na minutkę)
  25. Jesteśmy znowu. Wpadłam przekazać wam wspaniałą informację :) Bruno zdał egzamin. Jakoś rok i 6 miesięcy temu była impreza w mieście w parku, jak zwykle z tatą jechałam pomagać ławki rozstawiać. Wtedy okazało się, że nie będę potrzebna, więc wzięłam Bruna. To było jak przejście huraganu, tornada i trzęsienie ziemi. Wróciłam do domu z obdartymi kolanami i łokciami, bo Bruno przestraszył się trzasków i innych dźwięków i uciekł przez ławki, co doprowadziło, że ja przez nie zostałam przeciągnięta :). Między innymi właśnie to zdarzenie spowodowało, że zaczęłam szukać pomocy i porad, jak zmienić życie moje i Bruna. Dzisiaj... po prawie dwóch latach podobna historia, rozkładać trzeba było duży namiot w parku, ponieważ nie byłam potrzebna, postanowiłam wziąć Bruna. Prawie popłakałam się. Jestem taka dumna z mojego psa. Nawet... ciężko mi wyliczyć, czego Bruno nie umie, bo to co dzisiaj zrobił, zakryło wszystkie jego nieumiejętności. Namiot, dość duży, pełno sznurków, rurek i szmat, a mój pies nic sobie nie robiąc chodził w kółko i obserwował. Dumnie trzymał głowę do góry i ... OGON. Jak mój tata schował się pod namiotem, bo linki związywał, to Bruno za wszelką cenę chciał wejść za nim, a jak się cieszył jak go zobaczył z powrotem. Szkoda tylko, że nikt z mojego otoczenia nie rozumie dlaczego ja się tak cieszę. Bo oni uważają, że pies zmądrzał, bo się starszy zrobił podrósł i jest mądrzejszy. Nie chodzi mi o to, że mają mnie chwalić, czy coś, bo to nie tylko ja pracowałam nad Brunem, Understandme, wszyscy którzy pomagali mi na dogomani psychicznie w komentarzach. [IMG]http://img825.imageshack.us/img825/826/dsc0018dp.jpg[/IMG] A zapomniałam dodać, zamówiłam nową obróżkę dla Bruna :) Czarno zieloną, jak przyjdzie to porobię kilka zdjęć i się pochwalimy na dogomani :)
×
×
  • Create New...