Jump to content
Dogomania

shila1404

Members
  • Posts

    445
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by shila1404

  1. czy któs może mi dokładnie objasnic jakie obowiazki ma teraz hodowca jesli chodzi o rejestracje hodowli i podatek bo może o czymś nie wiem
  2. [quote name='Ada-jeje']Z tym sie zgadzam ze sam podatek by wystarczyl pod warunkiem ze bedzie on adekwatny do rozmnazanych zwierzat w hodowli.[/QUOTE] oczywscie podatek od ilosc suk w wieku produkcyjnym oraz podatek od kazdego szczeniecia adekwatny do ceny uwazam iz podatki nie moga byc wysokie poniewaz płacimy rowniez vat ktory jest wliczone w cene karmy i innych rzeczy potrzebnych w hodowli .
  3. [quote name='pantolini']Chyba nie bywasz na giełdach np jeszcze przed samym nowym rokiem był facio z rodowodowymi rottweilerami na moja uwagę o tym,że zwiazek zakazuje takich praktyk jedynie mi się roześmiał w nos.(żałuję,że nie spisałem danych)Albo hodowcy szpiców wilczych z Czestochowy albo Ci od owczarków tu nawet pamiętam nazwę hodowli Z gwiazdozbioru koziorożca.I nie rób ze mnie i z innych idiotów niestety ludzie i czuby sa wszędzie.I niestety muszę się zgodzić z twierdzeniem ,że wśród rozmnażających psy bez rodowodu jest ich więcej.[/QUOTE] Ale jaki problem likwidowac takich hodowcow zrzeszonych w ZKwP którzy łamią prawo bierzesz dane robisz fotkę ze sprzedają psy na giełdzie jako dokument i wysyłasz skargę na danego hodowce do związku natomiast przed wsprowadzeniem ustawy nie mozna było nic zrobic z pseudo nik ich nie kontrolował . Tylko trzeba wziąc pod uwagę ile psów z pseudo było na giełdach a ile rodowodowych , wszędzie znajdą sie czarne owce
  4. [quote name='pudelek78']Ja natomiast proponuję dopisać do ustawy następujące punkty: 1Zabrania się rozmnażania ludzi -bo poza chwilową przyjemnością z aktu poczęcia to oboje z małżonków przez cały okres ciąży cierpią .Ona na dolegliwości zdrowotne natury fizycznej on na dolegliwości umysłowe związane z jej stanem . 2 Zabrania się pozyskiwania mleka i mięsa od zwierząt gospodarskich oraz dzikich ponieważ ich praprzodkowie mieli laktację służącą wyłącznie wychowaniu młodych a ich zabijanie jest nie etyczne. 3 zabrania się pozyskiwania mięsa oraz jaj pochodzących od ptactwa domowego i dzikiego ponieważ skurcze mięśni jakie są potrzebne aby samica zniosła jajo powodują jej dyskomfort , zabijanie ptactwa jest nie etyczne. 4 zabrania się picia wody z każdego ujęcia ponieważ jest to nie etyczne gdyż poprzez spożycie wody zabijamy mikroorganizmy w niej żyjące 5 zabrania się kretynom , ludziom z ciężkim upośledzeniem umysłowym pozostającym pod wpływem działania substancji psychoaktywnych opracowywać jakąkolwiek ustawę gdyż szkodzi to pozostałym osobnikom ich populacji . Pozdrawiam Piotrek:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] Większośc zapisów w prawie Polskim są tak samo absurdalne jak te wyżej . No cóż to Polska właśnie ...
  5. [quote name='turystka milena']Jak będzie trzeba to opłaci Pani ZUS i podatek, to i tak płakać będzie Pani tak samo, taki jest Polak. Płacze do sąsiada, że nie ma z czego żyć, a przyprowadza samochód z salonu i kupuje mieszkanie córce. Przedstawione przez Panią wyliczenia kosztów ( w poście niżej pisze Pani , że hoduje chihuahua ) można pokryć sprzedając dwa szczeniaki. Tym co się nie będzie kalkulowało , nie będą kryć, zajmą się głaskaniem piesków i pracą od 7 - 15 za 1500 złotych miesięcznie. Pani już ma przewagę , Pani dorobiła się drogich piesków do głaskania. Kupujący często zaciąga pożyczkę i spłacają to kilka miesięcy. W dalszej kolejności , kto teraz solidnie będzie opłacał ZUS, później nie będzie narzekał na emeryturę. Teraz jest śmiesznie - nic nie płacę - brak ZUS-, podatek płaci kupujący, ale w prasie i w internecie to ja mam prawo się ogłaszać.[/QUOTE] widam ze nie masz pojecia o kosztach hodowli !!! Wystarczy sprzedac 2 psy aby pokryc 9600 zł składki do ZUS-u ? Jakie psy trzeba hodowac zeby wziac za szczeniaka prawie 5 tys ? Jesli juz tyle kosztują ( toy rosyjski ) to w miocie rodza sie jedne lub dwa szczenięta . wkurza mnie to ze jak ktos usłyszy ze sie bierze 2000 zł za szczeniaka to mnozy przez liczbe szczeniat w miocie i mowi ze jest taki zysk , nie patrzac zupełnie na koszty .
  6. [quote name='pantolini']A ja tak na giełdach (czasem bywałem w celach zakupu części do samochodu) psy wadliwe były sprzedawane sporo taniej lub nawet oddawane gratis.Więc nie twierdź ,że wszyscy hodowcy są cacy ,a pseudo to gnidy i kanalie które jedynie żerują na psach.Zresztą za oczyszczanie hodowli te 1500 zł to i tak sporo za dużo.[/QUOTE] Żaden dobry hodowca dbajacy o dobro swoich psów nie zaraziłby szczęniąt zabierając je na giełdę to po pierwsze . Ja peta wystawowego sprzedałam za 600 zł czyli w cenie psa bez papierów czyli jak kogos nie stac na psa za 2000 tys może znalezc psa taniej tylko trzeba chciec .
  7. a psy z pseudo za 1000 zl sa pełnowartościowe ? Kto im zgryzy sprawdza kto patrzy na kolor oczy jakośc siersci ? w dobrych hodowlach to pety wystawowe a w pseudo to pełonowartosciowe psy które sie sprzedaje za taka sama cene jak inne . czy widziałas kiedy ogłoszenie pseudo ze odda szczeniaka za pół ceny bo ma zły zgryz ? Bo ja nie ...
  8. [quote name='filodendron']Nie o to mi chodzi. To nie jest metoda zero-jedynkowa. Załóżmy, że ktoś jest zamożny, nie musi pracować, ma pasję - określoną rasę. Wozi się po świecie, zbiera championaty, kocha to i kocha psy. Od czasu do czasu ma szczenięta, jak to w hodowli. Nałożenie na kogoś takiego obowiązku ZUSu oznacza miesięczny wydatek 800 zł na gucio wartą instytucję tylko dlatego, że ten ktoś chce uprawiać swoją pasję. ZUS płaciłoby się 12 miesięcy w roku - nie ważne, czy są szczenięta czy nie.[/QUOTE] zgadzam sie w stu procentach , a to by zachecało do zwiekszania ilosci miotów . Znam osoby które mają jedna czy dwie sunie ze względu na pasje do wystaw dopusza sunie raz moze dwa z ciagu życia a ZUS musieliby płacic . Myślę że sam podatek będzie wystarczający
  9. Czasem was nie rozumiem Najpierw piszecie , że koszty hodowli są tak duże że wychodzi na zero ale jeśli ktoś pracuje to dobrze natomiast jeśli nie pracuję lub tak jak ja np studiuję to juz zaraz musi utrzymywac sie z psów ?
  10. Mam trzy sunie hodowle prowadze z pasji i miłosci do psow pozatym studiuje i nigdzie nie pracuje , w wakacje jakies drobne prace czy korepetycje ale zadna zarejestrowana działalnosc do hodowli dokładaja mi po trochu rodzice . Koszty utrzymania psow jest wysoki , duzo jezdze po wystawach a to wiąże sie z kolejnymi kosztami nie wyobrazam sobie abym miała płacic 800 zł za mc składki do ZUS-u przeciez nie mozna porownac hodowli z kilkoma suniami ( czesto sa tez emerytki ktore nie rodza a utrzymanie czesto jest drozsze niz suk hodowlanych ) . Myśle ze w Polsce jest mało hodowli które utrzymują się wyłacznie z psów czesto jeden małożonek normalnie pracuje a drugi zajmuję się domem i pieskami . Z racji , że mam gospodarstwo płace składki do KRUS-u nie rozumiem dlaczego miałabym płacic składki jeszcze do ZUS-u . Czy któs może dokładnie wytłumaczyc jakby to wygładało gdyby ta ustawa weszła w życie ?
  11. mam nadzieje ze jesli chodzi o ZUS to nie beda to składki w takij wysokosc jak placa ludzie prowadzacy normalna działalnosc gospodarcza w wysokosci okolo 800 zł za mc przeciez nik nie wytrzymałby takich kosztów . Oczywiscie popieram ustawe ale podatek i ZUS powinien byc :)
  12. [quote name='Ola Zamość']Witam, Proszę powiedzcie mi jak wygląda proces adopcji pieska. Ja tak jak pisałam wcześniej kontaktowałam się z fundacją niechciane i zapomniane w sprawie psiaków z pseudohodowli a ściślej jednej suczki w typie westa. Wypełniłam wszystkie dokumenty. W sobotę miałam czekać na telefon jednak ten nie zadzwonił. Napisałam maila - bez odpowiedzi. Może coś jest nie tak? Bardzo zależy mi na adopcji jestem już zrezygnowana:placz:[/QUOTE] pisałam w sprawie tej suni jest gotowa do wydania prosze o cierpliwosc :)
  13. kpina jakas i ten teks ze jest zwiazek psow bez rodowodu , masakra jakas :(
  14. A ja sie pytam dlaczego alegratka i tablica nie usuwa ogłoszeń ??? Brawo dla allegro ogłoszenia są usuwane bardzo szybko
  15. uważam , że powinien zostac jeden związek skupiąjący hodowców z dużo surowszym regulaminem niż regulamin ZK tak , aby każdy kto zdecyduję się na hodowlę bedzie robił to świadomie . Kogo nie stac na rasowca kundelki czekają w schronisku nie są gorsze od rasowców , równie kochane i cudowne . Uważam , że powinien byc obowiazek chipowania psow oraz płacenie podatków za posiadanie psa , nie tylko w przypadku hodowców , ale w przypadku każdego posiadacza psa !!!
  16. może ktos mi powiedziec czy mozna cos zrobic z ogloszeniami typu " piesek owczarek niemiecki szuka suczki w celach rozrodu " i niby za darmo ale wiadomo ze pewnie płatne lub z ogłoszeniami ze kupie psa danej rasy bez rodowodu na jakiej podstawie mozna usuwac takie ogloszenia . Byłam w szoku ze na alegratce nadal jest masa ogłoszen o sprzedazy psow bez rodowodu !!! dlaczego portal tego nie usuwa ???
  17. najłatwiej powiedziec ze sprzedaz z powodow osobistych bo wtedy ludzie nie beda dokladnie dopytywac dlaczego , przeciez o sprawy osobiste nie wypada pytac
  18. [quote name='shila1404']tak moja suńka , pomóżcie znaleźc jej domek[/QUOTE] sunia ma już nowy domek , dziekuje za pomoc :)
  19. [quote name='Evelynkaa']Rozumiem że to jest ta sunia tak? [url]http://allegro.pl/west-suczka-do-adopcji-i2023726465.html[/url][/QUOTE] tak moja suńka , pomóżcie znaleźc jej domek
  20. czyli mozemy powiedziec ze pseudohodowca
  21. jestem z nią w kontakcie :)
  22. widocznie ktos juz zglosił to ogłoszenie , nie zacytuje dokladnie co tam bylo ale facet napisał ,, ludzie nie panikujcie ze nie bedzie mozna sprzedawaz psow bez papierow zawsze mozna sprzedac wyprawke dla psa za cene rownowazna cenie psa a pieska dac gratis tak samo ksiazeczke zdrowia nikt tego nie zabroni a w ustawie nie ma nic o zakazie oddawania psow ''
  23. [url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/20057847_uwaga_wszyscy_wazny_komunikat_dla.html[/url] Polak potrafi :(
  24. [quote name='shila1404']mam do wydania do adopcji sunie w typie westa , sunia bedzie w tym miesiacu sterylizowana przebywa u mnie od jakiegos czasu ale nie czuje sie najlepiej wsrod moich duzych psow , nie toleruje kotow i nie polecam do domu z małym dzickiem . ogolnie jest grzeczna i nie sprawia klopotow , przed wydaniem sama sprawdze warunki oraz koniecznie chce podpisac umowe . sunia w ksiazeczce ma wpisana date urodzenia 2005 r jest zaszczepiona i odrobaczona do wydania bedzie w grudniu po zabiegu i kontroli lekarza . Sunia dostanie ode mnie mała wyprawke do nowego domu . jesli posiadacie namiary na kogos konkretnego prosze pisac na pw . zdjecia i wiecej informacji wysle mailem . sunia ma bardzo bogata przeszlosc , sporo przezyła miała szczeniata kilka razy , zabrałam ja z bardzo duzej pseudohodowli gdzie była bardzo zastraszana i bita do tej pory przy gwałtownych ruchach i na widok kija lub szczotki probuje sie chowac . szukam dla niej odpowiedniego domu gdzie bedzie miała zapewnione odpowiednie warunki i duzo miłosci [B]NIEAKTUALNE [/B][/QUOTE] Niestyty sunia wróciła z adopcji :( szukamy dla niej nowego domu najlepiej z podworkiem lub ogrodem poniewaz problem polega na tym iz sunia załatwia sie z domu potrzebuje nauki czystosci ( u mnie nie było problemu ) , prosze pisac na PW
  25. [url]http://allegro.pl/york-shire-terrier-malutkie-szczeniaczki-i2008509113.html[/url] i to mają byc yorki O_o
×
×
  • Create New...