Jump to content
Dogomania

DominikaD.

Members
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About DominikaD.

 • Rank
  Newbie

Converted

 • Biography
  Dominika + chart polski Arica
 • Location
  Chojnice
 1. "1. Księgę Wstępną prowadzi się jedynie dla ras wskazanych przez Zarząd Główny. 2. Do Księgi Wstępnej wpisuje się dorosłego psa lub sukę, których wygląd wykazuje wszystkie cechy określonej rasy, co zostało stwierdzone podczas przeglądu kwalifikacyjnego. (...)Właściciel psa/suki wpisanego do Księgi Wstępnej otrzymuje Wyciąg z Księgi Wstępnej.(...) 5. Potomstwu psów z KW wydaje się metryki. 6. Psa/sukę, których trzy pokolenia przodków (rodzice, dziadowie i pradziadowie) figurują w KW,wpisuje się do Polskiej Księgi Rodowodowej." [URL]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_hodowli_psow_rasowych.pdf[/URL]
 2. Sugerując się datą wypowiedzi... czy mogę prosić Was o jakieś jeszcze informacje "z pierwszej ręki" dotyczące tego studium weterynaryjnego Akademia Zdrowia w Bydgoszczy? Bo to mnie interesuje i myślę, że będę się wybierać. :) Chodzi o to jak jest, czy fajnie, czy przystępnie i czy rzeczywiście tak jak to pięknie opisują w reklamach. :)
 3. Wszyscy charciarze siedzą na charcim forum, tu niewielu chyba teraz zagląda - pewnie dlatego jeszcze nikt Ci nie odpowiedział. ;) A ja tu zresztą też trafiłam przypadkiem po kilku latach (nie udało się odzyskać już hasła do starego nicka Arika_Dominika). 1. Mieszkanie - tu sądzę, że jeden powie, że tak, drugi, że nie. Ogólnie charty w domu to są najmniej problemowe psy jakie można sobie wyobrazić. Śpią, jeśli jest ich więcej to się pobawią, sprawdzą co tam się w kuchni gotuje, ostrzegą przed intruzem (tu mam na myśli polskie). Twoje boksery wydają się testerem, skoro mają zapewniony ruch i rozrywkę to 42metrowe mieszkanie im nie wadzi. CP jednak bardzo lubią być na dworzu, są odporne na klimat. 2. Charty to nie dalmatyńczyki czy husky. Ważniejsza jest intensywność spaceru, niż długość. Łąki, lasy, tereny nadrzeczne, spotkania z innymi psami - super. Dodatkiem jest to, iż chart polski to długodystansowiec i wiele kilometrów statecznym kłusem (oczywiście już w odpowiedniej kondycji) to nie problem, więc Twój jogging może mu się spodobać. 3. Tak najogólniej: chartom nie jest potrzebna zbyt duża ilość wypełniaczy, chodzi o pokarm o dużej zawartości białka, wysokoenergetyczny (szybko zużywany przy bieganiu). Więc mięso, chrząstki, ryby gotowane, mleko, biały ser, jajka. Dodatkowo ryż czy warzywa. Jeśli sucha karma to wiadomo ile tego jest na rynku, wybrać jak najodpowiedniejszą, lepiej, gdyby nie była podstawą. U szczeniaka sprawa jest bardzo ważna. 4. [URL]http://www.chartpolski.fc.pl/[/URL] - tu jest o Burzanie, który PTT skończył. Są polaki, które się chętnie podstawom szkoleniowym poddają. Myślę, że próbować można wszystkiego, a potem się okaże. Bo to bardzo inteligentne psy, a każdy może lubić co innego. Oczywiście najlepsza rozrywka to wyścigi... ;) 5. Bieganie. Dobra kondycja. Kupić kaganiec i postarać się o licencję. Jeśli pasjonują Cię wystarczająco mocno to masz dużo czasu na zgłębianie wiedzy o nich. :)
×
×
 • Create New...