Jump to content
Dogomania

agairiki

Members
  • Posts

    235
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by agairiki

  1. [quote name='Pikuśś']Jedzie ktoś jeszcze na OPZ4 ?[/QUOTE] Pikuśś a ty z jakim psem? :)
  2. A wczoraj wróciłam z 2 tygodniowych wakacji i nie bardzo zorientowana jestem co tu nowego? :)
  3. Te neonki obłędne :loveu:
  4. [B]LadyS[/B]- No właśnie my tutaj raczej stwierdzamy, że im nie wierzymy :) [B]dog193[/B]- Królik obronny? :D [B]PaulinaBemol[/B]- sama mam wiele znajomych z yorkami i co najmniej połowa zachowuje się jak w twoim opisie. Ale myślę, że problemem tej rasy również są media :diabloti: Jeśli w filmie mamy np. jaką pustą blondynkę, która stroi swojego pieska jak choinkę to zazwyczaj wypada na yorka; pokazywane są zdjęcia, filmy kiedy ładne dziewczynki noszą je w torebce z dużą kokardką na głowie... I jak taka mała dziewczynka przed ekranem komputera/telewizora ma nie zwariować?
  5. [quote name='Molowe']w sumie miałyśmy dwa odblaskowe rogzy orientacyjną cenę masz na stronie :) jeżeli chcesz żeby typowo "świecił" to bierz bardziej tą pierwszą obrożę :> [URL]http://www.pelna-miska.pl/pl/p/Rogz-obroza-HB-53-K-Pink/4326[/URL] [URL]http://www.pelna-miska.pl/pl/p/Rogz-obroza-HB06-B-Blue/43[/URL] [URL="http://keko.pl/pl/obroza-odblaskowa-dla-psa-chaba-20mm-plus.html"] http://keko.pl/pl/obroza-odblaskowa-dla-psa-chaba-20mm-plus.html[/URL] - tu masz coś w stylu rogza i ds :D[/QUOTE] Chcę żeby świeciła, ale mój Ryszard chyba by się obraził za różową smycz, więc prędzej skorzystamy z tej drugiej :D
  6. [quote name='Molowe']te nitki ale mamy taki sam odblask z rogza i nie narzekam pies jest widoczny bez problemu :) a jeżeli widziałaś na żywo to ok jak dla mnie na zdjęcia z internetu wyglądają dosyć słabo no i wizualnie w ogóle mi się ten komplet nie podoba ale o gustach się nie dyskutuje ^^[/QUOTE] a ile za niego dałyście? ;) wygląda fajnie, ale my mamy kilka swoich smyczy, obroży na co dzień,a to ewentualnie na jakieś po ciemku wypady tylko, więc na jakieś bardzo dobrej jakości nam nie zależy i cena też niezbyt wygórowana powinna być ;)
  7. [B]Victoria[/B]- no właśnie teraz rozmnażanie yorków to jakaś mania, a większość właścicieli nie wie, że prowadzenie niezarejestrowanej hodowli jest karalne... Przestępstwo jak każde inne.\ [B]strix[/B]- może dlatego tak wiele osób kupuje sobie rasy typu amstaff... myślą, że jeśli potrafią go utrzymać na smyczy to już żadnych innych problemów z nim nie będzie...
  8. [quote name='Molowe']a może zobacz ds ostatnio ma taką nowość [URL]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Wiosna 2012/DSC02167.jpg[/URL] też odblaskowe a na pewno wyjdzie taniej niż rogz :) do tego kompletu co pokazałaś obawiałabym się jak z wytrzymałością żeby się smycz nie zerwała itd lepiej chyba kupić coś porządniejszego no i na pewno przyda Ci się jeszcze kiedyś poza obozem odblaskowe rzeczy zawsze się przydają ^^[/QUOTE] Bardzo fajny model, ale czy tutaj odblaskowe są tylko srebrne nitki czy cały materiał? ;) Szczerze mówiąc dziewczyny rozumiem wasze obawy, bo tak one wyglądają na zdjęciach, jednak miałam przyjemność zobaczyć te modele na żywo i zrobiły na mnie wrażenie dość wytrzymałych :)
  9. [quote name='strix'] Nie do pomyślenia jest dla mnie sytuacja, w której to pies decyduje, kiedy atakować. Przewodnikiem jestem ja i jako przewodnik to ja decyduję kiedy i co robimy.[/QUOTE] Chyba, że przewodnika brak(wiemy kogo przykład chcę nasunąć)... Dodajmy, że nie mówimy tutaj o byciu przewodnikiem, bo po prostu istnieje, ale ma kontakt i potrafi nad tym psem zapanować.
  10. [quote name='Nabu']Może coś przegapiłem, ale wydaje mi się, że żaden pies nawet bojowy nie będzie atakował bez żadnego powodu, nie mam tu na myśli szczekania, czy warczenia. Każde zwierze ma powód, przez który zaatakowały inne zwierze lub człowieka. Może to być naruszenie terenu, zbytnie zbliżenie się do miotu, do właściciela, zadany ból, czy nawet podejrzane zachowanie, które wyczuje wyszkolony pies bojowy, w najgorszym wypadku na polecenie właściciela. Inaczej psy, czy też inne zwierzęta nie mają większych powodów do ataku. Oczywiście są wyjątki, gdy ktoś więzi psa w piwnicy, poniewiera, krzywdzi etc. w tedy zrozumiałe jest, że w psie uruchomi się instynkt obronny i będzie bronił się najlepiej jak umie, nawet jeśli oznacza to pogryzienie.[/QUOTE] Oczywiście, masz rację. Twoją tezę potwierdza właśnie zachowanie Daruni.
  11. [quote name='Victoria']oj ja ostatnio ciągle słyszę takie opinie ze yorki są glupie, bo są zlośliwe i agresywne... więc yorki powoli dołączają do grupki stereotypowych ras. Ale co się dziwić jak praktycznie wszędzie można spotkać takie pustaki z niewyżytymi yorkami, które atakują każdego napotkanego psa i szczekają nawet na trawę... ;/[/QUOTE] To jest problem popularności yorków, jest ich tyle, wiadomo, że czym ich więcej tym więcej problemów. Może mieć je teraz każdy, każdy może je zepsuć. Myślę, że temat yorków należy dodać do jeszcze innego rozdziału. Na podsumowanie stwierdzam, że ludzie widząc yorka kupują go, bo nie zdają sobie sprawy, ze z nim też trzeba wyjść na spacer, że one też potrzebują socjalizacji z innymi psami. Biedaki siedzą w domu i po prostu wtedy 'dziczeją'...
  12. [quote name='strix']Ok, ok, ja jednak myślę, że gdyby Darunia miała trzy agresywne yorki to nie byłoby takiego problemu. Duże psy zwłaszcza ras bojowych czy obronnych to większa odpowiedzialność i nie ma co udawać, że tak nie jest. Po prostu nie ma co popadać w skrajnosci, bo wiele zależy od właściciela. Ale rozjazgotany york czy pomeranian to jednak nie ten sam kaliber co agresywne 50-60 kilo psa.[/QUOTE] Ja chcę po prostu ludziom uświadomić, że nie należy lekceważyć psów mniejszych. Sama mam westa, którego większość ludzi nie docenia i nie zdaje sobie sprawy jaki powinien mieć wzorcowy charakter. Może dlatego tak się uwzięłam na ten temat :D Darunia i jej psy to jest już dla mnie zupełnie inny rozdział. Uważam tą sytuację za jakieś totalne głupstwo, a Darunia zachowała się jak mała dziewczynka, ktora na siłę chciała spełnić swoje marzenie z amstaffem... Ja też chcę kerry blue terriera, najlepiej samca, ale wiem, ze to po prostu na razie nierealne.
  13. [quote name='MakeBelieve']Mówię o szerokości, szelki widziałam tylko 16 mm. A długość na 100 % będzie za duża i będzie brzydko wyglądała.. Mi się ten komplet mega nie podoba. Rogzy są o wieele fajniejsze. I myślę, że dłużej wytrzymają :))[/QUOTE] Szelki nie wiem czy chcę, bo mój pies nie jest do nich przyzwyczajony, chodził tylko jako szczeniak. Dałam po prostu jaki można stworzyć zestaw. 60 cm to nie jest jedyny rozmiar, chciałam pokazać największy. Wiesz, tutaj nie ma nic do podobania... ja będę używać go tylko w ciemności, po prostu jednokolorowa świecąca smycz i obroża :D Owszem rogzy bardziej wytrzymale, ale ja potrzebuję to właściwie tylko na tą okazję ;)
  14. [B]Nabu[/B]- wiadomo, ze wspomnieniami nie wygrasz, trauma i jakiś ślad w psychice zostanie na zawsze... [B]strix[/B]- No właśnie o tych atakach mało się mówi, co zwiększa ich liczbę. Większości ludzi nawet nie wpadłoby to do głowy, że york może zaatakować. Wierzę jednak, że nasze społeczeństwo idzie w każdym kierunku do przodu, także tutaj... PRZESTAŃMY SEGREGOWAĆ PSY ZE WZGLĘDU NA RASĘ.
  15. [quote name='MakeBelieve']Ale to nie jest chyba odblaskowe oO Rogzy odblaskowe polecam :)) Z Red Dingo też są odblaski. Na zooplusie widziałam też z Karlie jakieś.. EDIT: Ok, widzę, że niby odblaskowe ale nie wiem na jakiej zasadzie to działa oO A to nie za wąskie dla Twojego psa?[/QUOTE] Nie będzie małe- obroża 60 cm- dodatkowe dziurki trzeba będzie zrobić :D Za wąskie nie będzie, normalną obroże też mamy 25 mm ;) No właśnie decyduję się jeszcze nad Rogz'ami Widziałam je na jakiejś wystawie i sprzedawcy pokazywali jak świecą(cała ta kolorowa powłoka, więc fajnie to wygląda), więc muszą działać :D ;)
  16. Trochę czasu minęło, ale pamięć w sercu u osób związanych Grysiem została... :(
  17. Myślę, że największym problemem są media i szczególne nagłaśnianie przypadku pogryzienia przez rottka, dobermana, amstaffa itd. co jeszcze bardziej obniża ich pozycję. Zauważcie, że każda reklama w której pies ma być groźny zazwyczaj wykorzystuje te rasy. Nawet na głupich tabliczkach z napisem typu 'groźny pies' jest podobizna jednej z nich...
  18. Ja poszukuję jakiegoś fajnego zestawu odblaskowego... Wyjeżdżamy z Rychem na obóz, więc przydałoby się coś na wieczorne spacery ;) Myślałam nad tymi z Zooleszcz, jakoś najbardziej przypadły mi do gustu: [URL="http://www.google.pl/imgres?q=smycz+odblaskowa+zooleszcz&hl=pl&sa=X&biw=1280&bih=709&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=7AVP9AhSWHHy0M:&imgrefurl=http://www.amisfora.pl/pokaz.php%3Fbody%3Dpokaz1%26sort%3Dnazwa%26kategoria%3D51%26kategoria0%3D50%26kategoria_m%3D50%26kategoria1%3D51%26graf%3Dtak&docid=Ml1CkRRVz0eq3M&imgurl=http://www.amisfora.pl/img/tn_szelki_odblask383_384.jpg&w=640&h=371&ei=har0T9aJLI3DtAaahNi6BQ&zoom=1&iact=hc&vpx=555&vpy=333&dur=1038&hovh=171&hovw=295&tx=193&ty=84&sig=100520165173926619596&page=4&tbnh=121&tbnw=208&start=59&ndsp=21&ved=1t:429,r:7,s:59,i:285"]SZELKI[/URL] [URL="http://www.google.pl/imgres?q=obro%C5%BCa+odblaskowa+zooleszcz&num=10&hl=pl&biw=1280&bih=709&tbm=isch&tbnid=ZRTLYfbec0wq5M:&imgrefurl=http://www.marketzwierzat.pl/produkt/11016/OBRO%25C5%25BBA-ODBLASKOWA-25-60CM--376--R%25C3%2593%25C5%25BBOWA&docid=MEci2axXP0WAjM&itg=1&imgurl=http://www.marketzwierzat.pl/_inc/show_image2.php%253Fimg%253Dprodukty11016_2.jpg%2526x%253D800%2526y%253D600&w=700&h=467&ei=Eav0T-KgBo74sgbbh8izDQ&zoom=1&iact=hc&vpx=615&vpy=315&dur=3874&hovh=183&hovw=275&tx=192&ty=125&sig=100520165173926619596&sqi=2&page=1&tbnh=141&tbnw=211&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:12,s:0,i:106"]OBROŻE[/URL] [URL="http://www.google.pl/imgres?q=smycz+odblaskowa+zooleszcz&hl=pl&sa=X&biw=1280&bih=709&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=2wcE2dhQ1aXTKM:&imgrefurl=http://www.marketzwierzat.pl/produkt/11181/SMYCZ-ODBLASK-12-130CM--388-SELEDYNOWA&docid=0Ro3VhZX7j8fJM&itg=1&imgurl=http://www.marketzwierzat.pl/_inc/show_image2.php%253Fimg%253Dprodukty11181_2.jpg%2526x%253D800%2526y%253D600&w=700&h=354&ei=2Kr0T7npDI7OswbA6oGoBQ&zoom=1&iact=hc&vpx=363&vpy=348&dur=904&hovh=160&hovw=316&tx=198&ty=88&sig=100520165173926619596&page=1&tbnh=83&tbnw=164&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:6,s:0,i:90"]SMYCZE[/URL] A wy macie swoje ulubione typy 'odblasków'? ;)
  19. Wychowanie, wychowaniem, ale niektórych ludzi i ich nastawienia nie zmienisz. Na moim osiedlu są i tacy którzy narzekają na labradora-przewodnika- ,,niby nie jest zły, ale nie wiadamo co to takiemu psu do głowy przyjdzie, lepiej się nie zliżać''; ,,czy oni naprawdę muszą mieszkać na naszym osiedlu"... To ostatnio podsłuchałam podczas rozmowy dwóch starszych pań...
  20. Pomysły na sztuczki macie z jakiś książek? (jeśli tak, to jakie polecasz?) Czy raczej sami kombinujecie? ;)
  21. LadyS- Pracujesz ze swoim psem metodą klikerową? ;)
  22. My teraz ćwiczymy kształtowanie... Ale takie rzeczy typowe do 'wyuczenia' lepiej wchodzą Rysiowi do głowy. Mamy nadzieję, że kształtowanie to będzie też kwestia czasu :) I dzięki za pomysł z książkami, od jutra próbujemy! :)
  23. My właśnie tydzień temu nauczyliśmy się czołgania ;) A świadomość tyłu niestety nie taka łatwa sprawa... ;/
  24. [quote name='Nabu']Pierwszy raz wypowiadam się na forum Dogomani, nie licząc jednego tematu w dziale [I]Przygarnę Pupila[/I]. Mam nadzieję, że nie zrobię [I]wtopy[/I] na samym początku. Wracając do głównego pytania zawartego w temacie. Jeśli jakaś osoba chamsko się do mnie odnosi lub do mojego pupila, to spokojnym tonem staram się wytłumaczyć kto zrobił błąd. Jeśli jakiś błąd wystąpił z mojej strony to otwarcie przepraszam, ale nie daje się zdominować pod tym względem drugiej osobie. W sytuacjach kiedy ktoś grozi mi lub psiakowi, po prostu [I]olewam[/I] takich ludzi lub rzucam jakiś krótki komentarz zamykający jadaczki takim irytującym osobom. Nabu.[/QUOTE] Witamy na forum! Masz dobre podejście, fajnie, że przepraszasz, przecież błędy u nawet bardzo dobrze wyszkolonego psa się zdarzają :) // Jestem DOGOMANIAKIEM i dobrze mi z tym(mojemu psu także :diabloti:)! Przepraszam, że staram się urozmaicić nasze spacery... że nie są one dla mnie tylko 'wyjściem na siku', ale zabawą... Dlaczego tak się stało?! :( :D
  25. Ja też miałam kiedyś przygodę z dowodem na totalną bezmyślność rodziców. Byłam z psem i znajomymi na jakiś lodach. Rysiu leżał pod krzesłem i spał. Obok siedziała matka z synem, który strasznie zachwycał się naszą psiną. Chwila nieuwagi matki i dziecko rzuciło się na pieska, bo chciało go przytulić. Rysiu się wystraszył i zawarczał. Matka ruszyła na mnie z krzykiem, bo się przestraszyła. Jednak wytłumaczyłam jej kto tu popełnił błąd poprosiłam o większe zwracanie uwagi na swoje dziecko...
×
×
  • Create New...