Jump to content
Dogomania

krzysio

Members
  • Posts

    837
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by krzysio

  1. [quote name='Tascha'][CENTER][B]Shared from Jaana Mähönen: Warning shared from a Danish Labrador forum[/B] [/CENTER] [B]WARNING!!!!! For those of you who have attended the world dog show in Salzburg, beware that your dog might have caught the New Parvo strain from dogs from Cyprus. Monica, a Norwegian breeder og Jack Russel, lost her dog, Anton to parvo this morning in Cyprus. She brought her dogs to Cyprus before last weekends dog show (...wh...ich , I attended). Her dogs are vaccinated for Parvo of course. Some of the other dogs caught it also, but did not get that sick. The local vet in Cyprus told that a lot of dogs have come down sick after the show. Since i came home from Cyprus this morning, I am now in some sort of Quarantine myself so I do not ´give it to my dogs. ............and that means, at the new virus CAN be in your country now. Please spred this warning !!!!!!!!!!!!!![/B][/QUOTE] Ja się przeraziłem tą informacją z facebook i ,że to parvo i ,że atakuje psy zaszczepione. Obserwujmy nasze zwierzaki!
  2. [quote name='Zuza i Noddy']Czyli zależy pewnie od dnia, ale jednak to co się działo w sobotę to jakaś porażka.[/QUOTE] To fakt w sobotę był ogromny bałagan. Wiele osób z opłaconym parkingiem on-line nie mogła wjechać bo już miejsc było brak. Ja podwiozłem dziewczyny po 5 rano na WDS i zawiozłem 3 inne osoby na klubówkę oddaloną o kilkanaście km.Baliśmy się korków stąd ta wczesna godzina. jak wróciłem okazało się ,że miejsca na parkingu już dla mnie nie ma i choć zostałem wpuszczony to za chwile kazano mi wyjechać bo jestem za duży, wylądowałem na bocznej uliczce koło mieszkania bardzo miłego starszego małżeństwa. Nie pojechałem tam gdzie proponowali bo to było bardzo daleko i nie wyobrażam sobie aby dziewczyny po wystawie miały się tam dostać z psami, klatkami i wózkami. Widok przy głównym wejściu do hali-bezcenny. Jak wróciłem była 6:30 i tysiące ludzi z psami koczujących i proszących organizatorów o wpuszczenie do hali...bezskutecznie:(Wpuszczono wszystkich o 7:30. W granicach godziny 8-10:00 ogromne korki na drogach dojazdowych... Niestety logistycznie zostało to żle zorganizowane.Takie jest moje odczucie.
  3. [quote name='mychaaaaa']Pytanie do tych, którzy w Kaliningradzie już byli - czy jest szansa dowiedzieć się, który sędzia będzie sędziować daną rasę? I kiedy będzie to wiadome? Do listy dodali Sergija Slukina i choćby to był ostatni sędzia na świecie - do tego pana za Chiny ludowe nie pojedziemy :angryy: teraz się wkurzam, bo jeśli wyjdzie, że nas sędziuje - nie jedziemy i już, więc nie wiem czy jest sens nadal załatwiać formalności i płacić za wszystko :angryy:[/QUOTE] Niestety dowiedzieć się jest bardzo trudno. Napisz do nich lub zadzwoń i poproś o podanie sędziów do ras. Ja wracam z WDS w poniedziałek i jeżeli nie będziesz miała odpowiedzi to spróbuje to ustalić.
  4. [quote name='Monia85']Nie zapomnijcie o zalegalizowaniu paszportu w inspekcji weterynaryjnej, opłatę wykonuje się w Urzędzie Miasta (u mnie 26zł). Bez tego paszport jest nieważny.[/QUOTE] To fakt. Niestety wielu wetów o tym nie wie i wprowadza ludzi w błąd. Powiatowy powinien podać konto na które trzeba zrobić opłatę na rzecz miasta.
  5. W Austrii jak jest święto to wsio zamkniete:) Kiedy Asiaczek wyjeżdżacie?
  6. [quote name='cornadore']Piszą, że miejsca parkingowe dla zwiedzających będą, więc powinno być ok. Jak ktoś jedzie jutro to informuję, że Austriacy mają święto i sklepy będą pozamykane.[/QUOTE] Bardzo cenna informacja. Dziękuję:)
  7. Psom z naszej busowej ekipy udało się wrócić z dużymi osiągnięciami... myślę ,że sami się pochwalą. Nasza Thai ridgeback puppy 2x Best puppy, 2x Bis Puppy/uczestniczyła tylko w wystawach 2 krajów/ Maraton gdzie jest 4 wystawy w jeden dzień i tak duże opóżnienia z rozpoczęciem wystaw uważam za bardzo męczący dla ludzi i psów i nie polecam. Nasze przypuszczenia z Faire co do systemu przeprowadzenia 4 wystaw w jeden dzień się potwierdziły... Gratuluje wszystkim Polakom bo było nas tam "trochę"... Zdjęcia prześlę wieczorem do dziewczyn to może wrzucą jeszcze dziś.
  8. Ciułek było 7 i 12
  9. Madziu bardzo gratulujemy nowego szczeniaka i to tak swojskiej rasy......:) Dzieci jak widać też szczęśliwe:) [quote name='panbazyl']a tu już z domu - z Olgą i Piranią [IMG]http://i44.tinypic.com/qnl7d5.jpg[/IMG] a tu spacer - maluch na smyczy już potrafi chodzić :) no i wujek Panbazyl [IMG]http://i40.tinypic.com/34qtgnl.jpg[/IMG] a tu już w domu na swoim spaniu odpoczywa (przespał dziś spokojnie całą noc, tylko raz nasikał - na spanie z resztą - co uważam, ze jest szczytem dobrego wychowania jak na takiego malucha!!!!) [IMG]http://i39.tinypic.com/whbfut.jpg[/IMG][/QUOTE]
  10. O to fajnie znów będzie dużo Polaków w Użghorodzie.Ciesze się ,że się z Wami znów spotkamy:) My też tam będziemy. Mamy jeszcze 3 wolne miejsca. jakby ktos potrzebował transportu to kontakt na: [email][email protected][/email] Myślę intensywnie nad przekraczaniem jednak w drodze powrotnej innej granicy...Co prawda nasz bus przekroczył granice dość szybko jak już się nami po zmianie celników zajęli ale widzieliśmy co robiliz innymi Polakami/szczególnie tymi w dość drogich autach...Nie sądziłem ,że Słowacy mogą tak się zachowywać...
  11. [quote name='domena']ile takie zaświadczenie kosztuje? i jak to jest z przejściem granicznym tam? Mógłby ktoś "doświadczony" napisać w co się wyposażyć aby bezproblemowo przejechać w jedną i drugą stronę?[/QUOTE] Zaświadczenia od weta powiatowego jest Ci potrzebne w drodze powrotnej dla polskich celników. Po 1 stycznia jechałem 3 razy przez przejście w Hrebennem i za każdym razem dokładnie to sprawdzali. W poprzednich latach nikt o to na granicy nie pytał choć wiele osób posiadało.Potrzebujesz też paszport dla psa i musi być juz zachipowany...choć to uważam za dyskusyjne ale celnicy PL twierdza ,że każdy pies musi być zachipowany. W drodze na wystawę dla....na UA 5eu musi być!!!!!! W drodze powrotnej tez możesz spotkać się z tą opłatą po stronie UA-nie dyskutować bo wtedy trzeba stać i to zależy od nich ile. Ogólnie trzeba bardzo grzecznie!!!!!!!!
  12. To się w głowie nie mieści.... ale oczywiście zawsze wyrok skazujący na niekorzyść osoby podejrzanej...bo jak uznać winę władnych... Dla dziecka to straszna decyzja...Co dalej?
  13. [B][FONT=Times New Roman][SIZE=5][B]Bitte vergessen Sie nicht Ihren Parkplatz bei der World Dog Show zu buchen!![/B][/SIZE][/FONT][/B] [B][FONT=Times New Roman][SIZE=5][B]Please don’t forget to book your parking ticket for the World Dog Show!![/B][/SIZE][/FONT][/B] [B][FONT=Times New Roman][SIZE=3][B] [/B][/SIZE][/FONT][/B] [CENTER][CENTER][B][FONT=Times New Roman][SIZE=5][B][URL="http://parken-messe-salzburg.at/"]http://parken-messe-salzburg.at[/URL] [/B][/SIZE][/FONT][/B][/CENTER][/CENTER] [CENTER][CENTER][B][FONT=Times New Roman][SIZE=5][B][URL]http://parken-messe-salzburg.at/en[/URL] [/B][/SIZE][/FONT][/B][/CENTER][/CENTER] [FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial] [/FONT][/SIZE][/FONT]
  14. [quote name='ewaf']Uch jak czytam to wszystko to jestem szczęśliwa że dyplomy wyrabiałam na miejscu. Bardzo ciekawi mnie jak to jest z Grand Ch ile trzeba ugrać jak sie juz jest ch. ukrainy[/QUOTE] Oczywiście zdobycie przez polskie psy Granda UA jest możliwe...ale jak nas poinformowano w Użghorodzie w zeszłym roku należy po zdobyciu championa UA pojechać jeszcze przynajmniej na 6 wystaw i otrzymać tyle właśnie Cac :0:0 czyli nam się odechciało...
  15. Ups już zmieniłem;)
  16. Mamy jeszcze 2 wolne miejsca na europejską/5-7.10/ jeśli ktoś potrzebuje transportu i pomocy na wystawie to zapraszam do kontaktu na: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
  17. Jeżeli ktoś potrzebuje transportu na WDS to mamy jeszcze jedno wolne miejsce to, które wcześniej się zwolniło. Jedziemy na 2 dni/sobota i niedziela/ Hotel oczywiście też zarezerwowany w Salzburgu info: [email][email protected][/email]
  18. [quote name='Coyote Ugly FCI']tak czytam ten wątek z jednej strony fajnie tyle championatów a z drugiej strony ...hmmm za niedługo w Europie będzie można zrobic CH AKC jak tak dalej pójdzie ...;/[/QUOTE] Jestem za:multi: Nie wiem czy ktoś byłby przeciw, zawsze to w Europie bliżej niż wyprawa do USA:)
  19. [quote name='izabelka_70']szukam transportu na tą wystawę 2 osoby, 1 jamnik + 3 beagle[/QUOTE] Pisz do Lofty albo Endriutracker -oni pisza ,że jadą Lofty jeszcze jest w Luksemburgu/może wieczorem juz wróci/ Endriutracker pisał ,że ma miejsca Na pewno z kimś się dogadasz. My niestety w tym terminie jesteśmy w Montenegro.Zaplanowaliśmy to juz w pażdzierniku.
  20. Pisz na jaką wystawę chcesz jechać to pomogę. Wyjeżdżamy za granicę od kilku lat/ zgłaszamy duże grupy psów/ i jak poczytasz forum to zobaczysz ,że dość intensywnie;) Pisz na [email][email protected][/email] - pomogę:)
  21. [quote name='pawelg']Moj Kerus juz po ocenie. Niestety, po raz kolejny sedziowie udowadniaja, ze nie znaja sie na mojej rasie. Keru dostal bdb, tylko dlatego, ze bal sie sedziny. Sedzina nie wziela w ogole pod uwage, ze ta rasa jest lekliwa i to jest normalne... Ale coz, probujemy dalej ;)[/QUOTE] Wiesz jak to jest z sędziami. Ale przecież Ty sie takim zdarzeniem nie przejmujesz ...Prawda?
  22. [quote name='pawelg']I co teraz? zostajecie dwa dni dluzej? jak z hotelem? :)[/QUOTE] Zostajemy:)Nie podarowalibyśmy sobie championatu Filipin:)
  23. Wystawa będzie przedłużona do 26.07.2012-taką informacje wczoraj od BRFC otrzymałem
  24. [quote name='ttossa']To ja potwierdzam , że jedno miejsce bierzemy Ja i mój Bubuś :)[/QUOTE] Już Was zapisałem :)bardzo się cieszę ,że się poznamy :)
×
×
  • Create New...