Kopiuje ze strony schronu:
opis:
Dakar to starszy owczarek niemiecki. Jest łagodny i towarzyski, nie wdaje się w konflikty, ale lubi zaznaczyć swoja obecność szczeknięciem na konkurenta. Dakar nie jest już młodzieńcem, mamy nadzieję, że to nie sprawi, że będzie u nas dożywotnio. Przykry jest los psów, którym właściciel na starość odmawia zasłużonej emerytury u swojego boku.
Aktualizacja z kwietnia 2010:
Dakar bardzo schudł i zmizerniał. Pomimo tego,że staramy się poświęcać mu tyle uwagi, ile jesteśmy w stanie, psiak jest smutny, arezygnowany, ma depresję.
Dodatkowo ma guzka na odbycie, który niestety na początku pobytu, w trakcie konfliktu z nieprzyjaznymi towarzyszami z boxu został podrażniony i teraz chyba sprawia mu dyskomfort.
Teraz po prawie roku w schronie to wrak psa-zła praca serca, zaburzenia krążenia, być może też zła praca nerek-powinien stale pzryjmowac leki na krążenie i poprawę pracy serca.
Psiak ma bardzo spuchnięte łapy, cierpi-są dni,że jeszcze dość chętnie idzie na wybieg, a są dni gdy lezy w budzie i nie chce wychodzić.
Zdaniem naszych wetów rokuje źle- to ostatnie miesiace jego życia, im będzie cieplej, tym będzie mu trudniej.
CZY JEST JESZCZE SZANSA DLA DAKARA- BY GODNIE ZAKOŃCZYŁ SWE ŻYCIE?
Dodatkowo psiak, jak wiekszość starszych owczarków ma kłopoty z tylnimi łapami, na które siada-przydałby sie Artrofos , może leki przeciwbólowo-przeciwzapalne i ciepłe miejsce do mieszkania.
Psiak mieszka teraz na hospicjum, w spokojnym boxie zewnetrznum.Jest zgodny z kolegami z boxu, z którymi chodzi na wybieg, nie jest dominujący.
Cierpi jednak z powodu zimna fizyczneg i chłodu samotności.
Czy pomimo wieku i ułomności Dakar ma jeszcze szansę?
Prosimy o dom dla psa na jesień jego życia.
B>Kontakt w sprawie adopcji: Ania 505105026,
[email protected]