Jump to content
Dogomania

Igam

Members
  • Posts

    2286
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Igam

  1. [quote name='zoja.']Nie padało! Psy się wyspacerowały za wsze czasy ;) Łysek zobaczył wielkiego byka i uznał, że... nie lubi byków. A jeden z "wrzucaczy-do-puszki" dopatrzył się w nim podobieństwa do ONka :) [tak jak Abra :) ]. Dużo ludzi użalało się nad losem trójłapego Cezara, ale nikt nie zwrócił uwagi na drobny element tego "nieszczęścia": machający ogon.. Widać, że służy mu przytulisko. I wbrew moim obawom, Cezar nic a nic nie jest konfliktowy. Fajny byłby z niego psiak domowy. Sako chyba się zaczyna oswajać z "plenerami" -jego dzisiejsza "depresja" była znacznie mniejsza niż na Dniach Ziemi. Trzymam kciuki, żeby nie zdążył się do nich całkiem przyzwyczaić... :) W imieniu p.Joli dziękuje wszystkim przybyłym za pomoc! A mężom "niechcącym" jeszcze większe dzięki za przydźwiganie wielkiego kartonu z gadgetami ;) Sprawnie to wszystko wyszło i nawet jeśli żaden psiak nie dostał nowego domu to i tak było warto pojechać. Sporo ulotek rozdanych, sporo ludzi nas widziało (w niebieskich koszulkach!), sporo zastanowiło się przez chwilę nad czymś ważniejszym niż czubek własnego nosa... ;) [/QUOTE] Cieszę się bardzo, że impreza się udała. Oczywiście szkoda, że żaden psiak nie znalazł swego domu, ale wierzę, że dla każdego nastąpi TEN dzień :) Miło mi, że koszulki się przydały. Macie może w nich zdjęcia (napisałyście coś na nich?). Ponieważ nie widzę wpisów o dzisiejszym dniu na Fortach Bema, rozumiem, że Was dziś tam nie ma ;) Ja siedzę z sunią (po sterylce) w domku. Wczoraj najedliśmy się trochę strachu, bo były kłopoty, ale dziś na szczęście już lepiej :) Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
  2. [quote name='Igam'] Pomyślałam, że dobrze byłoby się wyróżnić: kupić duże w pomarańczowym kolorze koszulki i napisać na nich np. [URL="http://www.znajdki.pl"][I]www.znajdki.pl[/I][/URL] Można je rozdawać "reprezentantom" przed każdą imprezą.[/QUOTE] Nie było niestety pomarańczowych, kupiłam niebieskie - Zoja powiedziała, że też mogłyby być :) Są w różnych rozmiarach - od M do XXL ;) Czy ktoś mógłby po nie jutro podjechać (wieczorem Bemowo), lub w ciągu dnia - Ochota (Racławicka)? W piątek będę dostępna tylko do południa na Ochocie. Moge też podrzucić w tych rejonach.
  3. [quote name='bajk21.']Bardzo przepraszam, zaistniało nieporozumienie, ja jadę z psami na SGGW, [B]tylko nie jadę na Buldożki w niedzielę na Forty Bema[/B]. Jeśli są chętni na SGGW, bądzcie na godz. 10,30/11. Zapraszam. Dziewczynki odezwijcie się, może pojedziemy jakoś razem.[/QUOTE] Tam także będzie kącik dotyczący adopcji psów. Nie mamy jakiegoś buldożkopodobnego ;) ? Pani Jola nie da rady tam pojechać, ale może i tam warto by się pokazać, rozdać pare ulotek? link do imprezy: [URL]http://www.zlotbuldogow.freehost.pl/plan.html[/URL] BTW, czy ktoś ma dojście do tanich t-shirtów? Pomyślałam, że dobrze byłoby się wyróżnić: kupić duże w pomarańczowym kolorze koszulki i napisać na nich np. [URL="http://www.znajdki.pl"][I]www.znajdki.pl[/I][/URL] Można je rozdawać "reprezentantom" przed każdą imprezą.
  4. [quote name='malagos']co tego mieszkania-to chcesz, Jolu wynajać komuś? Czy szukasz dla siebie od kogos?[/QUOTE] komuś wynająć
  5. [quote name='zoja.']Czy po to, żeby pokazać ludziom psy nie warto pojechać? Tylko loteria? Na stronie z programem napisane jest, że będzie można adoptować psiaki z organizacji pro-zwierzęcych, więc może przyjdą ludzie zainteresowani adopcjami?[/QUOTE] Dokładnie. Przecież nie musi być loteria - może stać puszka, można rozdawać ulotki, kartki z adresem strony Znajdkowej oraz numerem konta.... Przydałyby się też plakaty, żeby być widocznym (na Dniu Ziemi był jeden, ale możnaby jeszcze jakieś większe "stworzyć" ;) ) Z tego co czytałam chętnych do pomocy nie brakuje :) Ja niestety nie będę mogła tam z Wami być, bo w sobotę rano mam umówioną sterylkę suni ze wsi (o ile gospodarz znów mi jakiegoś numeru nie wywinie :angryy: ) i potem będę musiała z nią siedzieć w domku. Tak jak pisałam Zoji, staram się o zgodę na zorganizownie w szkole na Jelonkach także takiej loterii. Mam już początkową zgodę Pani Dyrektor, ale ponieważ do 19 czerwca jeszcze trochę zostało, więc na ustalenia mamy trochę czasu :) Jedźcie na SGGW. Nawet jeśli nie uda się zebrać dużych pieniążków, to może choć rozreklamujecie Domek :) Wpadł mi do głowy teraz taki pomysł. A może by zamówić przypinki - nie są drogie, a byłyby świetną reklamą [URL]http://www.allegro.pl/item1036502869_przypinki_plakietki_badziki_37mm_10_szt.html[/URL] [URL]http://www.allegro.pl/item1027378619_wesele_slub_kotyliony_przypinki_podziekowania.html[/URL] to w tej chwili znalazałam, ale jest tego dużo
  6. Piękna Milusia! Dobrzej szybciutko i zmykaj do domku :)
  7. [quote name='Dafnomania'] ... już myślałam że jestem powietrzem albo mnie tu nie było .... :???: "0" jakiegoś maila (choć wcześniej był kontakt) "[B]nie[/B], dziękujemy..." to takie proste i nic nie kosztuje[/QUOTE] zgadzam się z Tobą, dlatego także pytałam o sunie, bo dziwił mnie brak odpowiedzi ale tu dobro psiaka jest najważniejsze a tak już z czystej ciekawości - odbyła się u Ciebie ta wizyta przedadopcyjna? jeśli dalej szukasz Tego Jedynego lub Jedynej ;) to znam taki "mały domek" :) gdzie z pewnością znajdziesz Przyjaciela
  8. Wierzę, że uda jej się tak samo szybciutko jak Dobruni. A moje jednorazowe 50 pln przechodzi oczywiście z Dobrej na Ponie :)
  9. [B]Dogo07 [/B]masz pełną skrzynkę :) A pieniążki, tak jak napisałam, będą na następną bidulkę. Numer konta poproszę :)
  10. Tak się cieszę, że Dobrunia ma domek. Gorąco jej w tym dopingowałam i czułam, że zakończenie będzie szczęśliwe :) Oczywiście, moje 50 pln przechodzi dalej, na innego potrzebujacego psiaczka. Mogę wpłacić na Kudłacze, a Wy już przekażecie komu trzeba :)
  11. [quote name='Dogo07'][B]Trzeba ratować sunie, tam jest DRAMAT !!![/B] [SIZE=3][B][COLOR=red]Na wątku głównym Dobrocina pisze, że ktoś wykrzyczał że zabił dwa psy w tym małą biedną kudłatą sunię :placz: !!!. Druga co została trzęsie się ze strachu w kącie.[/COLOR][/B][/SIZE] [/QUOTE] :shocked!: :lookarou:
  12. [quote name='Dafnomania']Noooo.... bardzo bym chciała .... ale to nie ja mam decydujący głos... i czekamy na jakieś info dot. rozmowy przedadopcyjnej...[/QUOTE] Coś cichutko u Dafne :shake: Czyżby miała już swój domek? A Dafnomania? Już niedługo będzie miesiąc jak podjęła decyzje o przyjęciu do siebie Dafne.... Czy ma innego psiulka?
  13. Przeszukałam pare miejsc z ogłoszeniami o zagubionych psiakach, niestety, nic nie znalazłam. Ale takich "miejsc" jest wiele, może ktoś gdzieś się ogłosił. Pies młody, zadbany, mam nadzieję, że nie porzucony..... A chipa nie ma? Sprawdzaliście?
  14. Dopiero niestety dziś znalazłam chwilkę, żeby przeczytać tą bardzo smutną, ale ze szczęśliwym zakończeniem powieść.... Mam nadzieje, że następne "rozdziały" będą już tylko wesołe. Trzymajcie się Dafan i Bary :) I proszę tu zaglądać, ale tylko z miłymi ;) wiadomościami
  15. Ja też jeszcze coś wygrzebałam - niedużo, ale zawsze :) . Zoja, jakoś postaram Ci to podrzucić. A szkoła niestety nie odpowiedziała :(
  16. [B]Dogo07[/B] zakładała temat, więc może ona. Czyżby i Tobie Dobra wpadła w oko :p Czyżby miała szanse na domek u Ciebie? :multi: Wygląda na raczej spokojną i mimo tego co przeszła, wesołą sunię. Pisz szybciutko do Dogo07, po co sunia ma na marne jeździć i tylko się stresować ;)
  17. Spróbuj z tym posłaniem na zewnątrz, tylko w takim miejscu, żeby jej było ciepło (ew. postaw budę, żeby miała gdzie się chować). A teściowej powiedz, że Ta Pani ;) ma już całkiem możliwe tyle lat co ona i chyba "mamusi" także minęły lata, kiedy wolała czas spędzać na dworzu :cool3: Ja niestety w domu także mam ten problem. Są ludzie, którzy uważają, że jak pies to tylko na dworzu :shake: Życzę powodzenia!
  18. Sunia już u mnie w podpisie, strasznie mi jej szkoda, bidulka mała :roll: Dołożę do hoteliku na razie jednorazowo 50 pln Cioteczki! Wujkowie! Wyciągać zaskórniaki na Dobrą!!! :mad: ;) ps. proszę podać gdzie wpłacić
  19. Mantis, jak tam Dafne? Czy faktycznie jest aż tyle domków chętnych na nią, że nie mozecie podjąć decyzji który wybrać ;) Czy też jest to problem braku pieniążków na sterylkę (bo bez niej nie oddacie suni?) - czy tak? Jeśli to drugie, to zapewne "docelowy domek" chętnie by dołożył grosik, aby Dafne mogła być już z nimi..... Jeżeli faktycznie się w niej zakochali i chcą tylko Dafne :)
  20. [quote name='zoja.'] Igam, nie zapytałam, który psiak najbardziej wpadł Ci w oko? :)[/QUOTE] Ja tam wszystkie psiaczki polubiłam, są przytulaśne :) Choć gdybym mogła, mieszkała np. ciut bliżej, to bardzo chętnie poopiekowała się Borysem (chyba tak się nazywał ten "ukrywający się") - siedziała i mówiła do niego, bądź po prostu była. Natomiast synowi wpadła (i przyśniła się nawet ;) ) ...... Kwiatek Już nie możemy się doczekać następnego przyjazdu.......... :)
  21. Sunia ma 10 lat, z czego 5 przesiedziała w schronisku.... tam nikomu (czyt. innym psom) nie przeszkadzało to jak je i jak się zachowuje ;) U Ciebie domu je tak, jak jadła prawdopodobnie przez całe swoje życie, łapczywie (bo jak nie zje szybko, to inni jej zjedzą). Trudno teraz wymagać od niej, żeby w ciągu tak krótkiego czasu, jaki jest u Ciebie, zmieniła swoje zachowanie. Wzięłaś 10-letniego psa ze schroniska, miejsca gdzie tylko w swoim kojcu mogła się czuć bezpiecznie. Nie dziw się, że jak Was nie ma nie chce siedzieć na dworze. Boi się zamknietych drzwi od domu - miejsca gdzie znalazła wreszcie spokój i miłość :) Niestety nie możesz wymagać od niej wdzięczności wyrażającej się zachowaniem jaki Wam akurat pasuje. Rozumiem, że Wasz pierwszy pies jest zupełnie inny, ale i każdy człowiek także jest inny - jednego łatwiej nauczyć kultury i porządku, a innego nie nauczysz tego za żadne skarby ;) Musicie to zrozumieć. Nie macie w domu szczeniaka, tylko dojrzałego już psa. Jej zachowanie także nie jest tragiczne, nie czyni w domu żadnych szkód, oprócz podrapanych zewnętrzych drzwi (przecież nie zadzwoni, żeby ją wpuścić ;)) Nie zawsze co nam się wydaje, że jest dobre dla psa jemu odpowiada. Ona jest już starsza Pani i widocznie woli zostać w ciepełku niż biegać po dworzu. Zrozumcie ją troszkę i pokochajcie taką jaka jest :) Może uda się wygospodarować takie miejsce, żeby Wam to brudzenie jedzeniem i chlapanie wodą nie przeszkadzało. Połóż szmatkę, żeby ta woda z pysia w najpierw spadała tam, to nie będzie się tak nosić. A co do drzwi, to po powrocie ze spaceru nie zostawiaj jej na razie na dworzu. Zapewne z czasem, jak już poczuje się u Was pewnie i bezpiecznie, zacznie i jeść spokojniej i chętniej zostawać na dworzu. Jak masz chwilkę to posiedź z nią przed domkiem, przenieś jej na ten czas posłanie (lub też niech tam leży drugie) np. na ganek lub taras. Niech poczuje, że cały teren, a nie tylko sam dom, jest jej :) Dajcie jej trochę czasu Macie super serduszko, że zdecydowaliście się dać dom tej suni :) Pozdrawiam
  22. My już w domku. Bardzo nam miło, że mogliśmy poznać tak fantastyczną osobę jaką jest Pani Jola. Dziękujemy też za możliwość pobiegania z psiakami :) pieski są fantastyczne, całuśne i miluśne Pozdrawiamy serdecznie Zoje, która nami się zajęła i pomogła oswoić z podopiecznymi :) Mam nadzieję, że pieski na tym skorzystały tak samo jak i my. Poniżej kilka zdjęć Milusińskich :) [URL=http://img504.imageshack.us/i/sakoikwiatek.jpg/][IMG]http://img504.imageshack.us/img504/7489/sakoikwiatek.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img10.imageshack.us/i/kwiatekf.jpg/][IMG]http://img10.imageshack.us/img10/2947/kwiatekf.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img85.imageshack.us/i/soniagz.jpg/][IMG]http://img85.imageshack.us/img85/2839/soniagz.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img714.imageshack.us/i/ero2.jpg/][IMG]http://img714.imageshack.us/img714/2832/ero2.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img153.imageshack.us/i/ero.jpg/][IMG]http://img153.imageshack.us/img153/8672/ero.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img408.imageshack.us/i/ysek.jpg/][IMG]http://img408.imageshack.us/img408/9307/ysek.jpg[/IMG][/URL]
  23. [quote name='ostatniaszansa']Dla wszystkich surowica łącznie z Kasią, plus leczenie - faktura na Fundacje O.S. Właścicielkę trzeba na cito powiadomić. Tego właśnie obawiałyśmy się najbardziej. Oby wszystko się udało i maluchy cało wyszły z tego paskudztwa. Nie, musi się udać! E[/QUOTE] rozmawiałam właśnie z Andzike, przekaże Magdzie prosi tylko o podanie danych na jakie ma być wystawiona faktura - proszę przesłać mi na pw, a ja jej sms przekażę
×
×
  • Create New...