-
Posts
2286 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Igam
-
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
[quote name='zoja.']Nie padało! Psy się wyspacerowały za wsze czasy ;) Łysek zobaczył wielkiego byka i uznał, że... nie lubi byków. A jeden z "wrzucaczy-do-puszki" dopatrzył się w nim podobieństwa do ONka :) [tak jak Abra :) ]. Dużo ludzi użalało się nad losem trójłapego Cezara, ale nikt nie zwrócił uwagi na drobny element tego "nieszczęścia": machający ogon.. Widać, że służy mu przytulisko. I wbrew moim obawom, Cezar nic a nic nie jest konfliktowy. Fajny byłby z niego psiak domowy. Sako chyba się zaczyna oswajać z "plenerami" -jego dzisiejsza "depresja" była znacznie mniejsza niż na Dniach Ziemi. Trzymam kciuki, żeby nie zdążył się do nich całkiem przyzwyczaić... :) W imieniu p.Joli dziękuje wszystkim przybyłym za pomoc! A mężom "niechcącym" jeszcze większe dzięki za przydźwiganie wielkiego kartonu z gadgetami ;) Sprawnie to wszystko wyszło i nawet jeśli żaden psiak nie dostał nowego domu to i tak było warto pojechać. Sporo ulotek rozdanych, sporo ludzi nas widziało (w niebieskich koszulkach!), sporo zastanowiło się przez chwilę nad czymś ważniejszym niż czubek własnego nosa... ;) [/QUOTE] Cieszę się bardzo, że impreza się udała. Oczywiście szkoda, że żaden psiak nie znalazł swego domu, ale wierzę, że dla każdego nastąpi TEN dzień :) Miło mi, że koszulki się przydały. Macie może w nich zdjęcia (napisałyście coś na nich?). Ponieważ nie widzę wpisów o dzisiejszym dniu na Fortach Bema, rozumiem, że Was dziś tam nie ma ;) Ja siedzę z sunią (po sterylce) w domku. Wczoraj najedliśmy się trochę strachu, bo były kłopoty, ale dziś na szczęście już lepiej :) Pozdrawiam Wszystkich serdecznie -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
[quote name='Igam'] Pomyślałam, że dobrze byłoby się wyróżnić: kupić duże w pomarańczowym kolorze koszulki i napisać na nich np. [URL="http://www.znajdki.pl"][I]www.znajdki.pl[/I][/URL] Można je rozdawać "reprezentantom" przed każdą imprezą.[/QUOTE] Nie było niestety pomarańczowych, kupiłam niebieskie - Zoja powiedziała, że też mogłyby być :) Są w różnych rozmiarach - od M do XXL ;) Czy ktoś mógłby po nie jutro podjechać (wieczorem Bemowo), lub w ciągu dnia - Ochota (Racławicka)? W piątek będę dostępna tylko do południa na Ochocie. Moge też podrzucić w tych rejonach. -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
[quote name='bajk21.']Bardzo przepraszam, zaistniało nieporozumienie, ja jadę z psami na SGGW, [B]tylko nie jadę na Buldożki w niedzielę na Forty Bema[/B]. Jeśli są chętni na SGGW, bądzcie na godz. 10,30/11. Zapraszam. Dziewczynki odezwijcie się, może pojedziemy jakoś razem.[/QUOTE] Tam także będzie kącik dotyczący adopcji psów. Nie mamy jakiegoś buldożkopodobnego ;) ? Pani Jola nie da rady tam pojechać, ale może i tam warto by się pokazać, rozdać pare ulotek? link do imprezy: [URL]http://www.zlotbuldogow.freehost.pl/plan.html[/URL] BTW, czy ktoś ma dojście do tanich t-shirtów? Pomyślałam, że dobrze byłoby się wyróżnić: kupić duże w pomarańczowym kolorze koszulki i napisać na nich np. [URL="http://www.znajdki.pl"][I]www.znajdki.pl[/I][/URL] Można je rozdawać "reprezentantom" przed każdą imprezą. -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
[quote name='malagos']co tego mieszkania-to chcesz, Jolu wynajać komuś? Czy szukasz dla siebie od kogos?[/QUOTE] komuś wynająć -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
[quote name='zoja.']Czy po to, żeby pokazać ludziom psy nie warto pojechać? Tylko loteria? Na stronie z programem napisane jest, że będzie można adoptować psiaki z organizacji pro-zwierzęcych, więc może przyjdą ludzie zainteresowani adopcjami?[/QUOTE] Dokładnie. Przecież nie musi być loteria - może stać puszka, można rozdawać ulotki, kartki z adresem strony Znajdkowej oraz numerem konta.... Przydałyby się też plakaty, żeby być widocznym (na Dniu Ziemi był jeden, ale możnaby jeszcze jakieś większe "stworzyć" ;) ) Z tego co czytałam chętnych do pomocy nie brakuje :) Ja niestety nie będę mogła tam z Wami być, bo w sobotę rano mam umówioną sterylkę suni ze wsi (o ile gospodarz znów mi jakiegoś numeru nie wywinie :angryy: ) i potem będę musiała z nią siedzieć w domku. Tak jak pisałam Zoji, staram się o zgodę na zorganizownie w szkole na Jelonkach także takiej loterii. Mam już początkową zgodę Pani Dyrektor, ale ponieważ do 19 czerwca jeszcze trochę zostało, więc na ustalenia mamy trochę czasu :) Jedźcie na SGGW. Nawet jeśli nie uda się zebrać dużych pieniążków, to może choć rozreklamujecie Domek :) Wpadł mi do głowy teraz taki pomysł. A może by zamówić przypinki - nie są drogie, a byłyby świetną reklamą [URL]http://www.allegro.pl/item1036502869_przypinki_plakietki_badziki_37mm_10_szt.html[/URL] [URL]http://www.allegro.pl/item1027378619_wesele_slub_kotyliony_przypinki_podziekowania.html[/URL] to w tej chwili znalazałam, ale jest tego dużo -
Piękna Milusia! Dobrzej szybciutko i zmykaj do domku :)
-
[quote name='Dafnomania'] ... już myślałam że jestem powietrzem albo mnie tu nie było .... :???: "0" jakiegoś maila (choć wcześniej był kontakt) "[B]nie[/B], dziękujemy..." to takie proste i nic nie kosztuje[/QUOTE] zgadzam się z Tobą, dlatego także pytałam o sunie, bo dziwił mnie brak odpowiedzi ale tu dobro psiaka jest najważniejsze a tak już z czystej ciekawości - odbyła się u Ciebie ta wizyta przedadopcyjna? jeśli dalej szukasz Tego Jedynego lub Jedynej ;) to znam taki "mały domek" :) gdzie z pewnością znajdziesz Przyjaciela
-
PONKA z DOBROCINA, wiele tam zginęło. Dt stał się jej domem :).
Igam replied to Onaa's topic in Już w nowym domu
Wierzę, że uda jej się tak samo szybciutko jak Dobruni. A moje jednorazowe 50 pln przechodzi oczywiście z Dobrej na Ponie :) -
DOBRA z Dobrocina, bardzo wystraszona sunia. Ma dom, bo ktoś pokochał ją:).
Igam replied to Onaa's topic in Już w nowym domu
[B]Dogo07 [/B]masz pełną skrzynkę :) A pieniążki, tak jak napisałam, będą na następną bidulkę. Numer konta poproszę :) -
DOBRA z Dobrocina, bardzo wystraszona sunia. Ma dom, bo ktoś pokochał ją:).
Igam replied to Onaa's topic in Już w nowym domu
Tak się cieszę, że Dobrunia ma domek. Gorąco jej w tym dopingowałam i czułam, że zakończenie będzie szczęśliwe :) Oczywiście, moje 50 pln przechodzi dalej, na innego potrzebujacego psiaczka. Mogę wpłacić na Kudłacze, a Wy już przekażecie komu trzeba :) -
DOBRA z Dobrocina, bardzo wystraszona sunia. Ma dom, bo ktoś pokochał ją:).
Igam replied to Onaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Dogo07'][B]Trzeba ratować sunie, tam jest DRAMAT !!![/B] [SIZE=3][B][COLOR=red]Na wątku głównym Dobrocina pisze, że ktoś wykrzyczał że zabił dwa psy w tym małą biedną kudłatą sunię :placz: !!!. Druga co została trzęsie się ze strachu w kącie.[/COLOR][/B][/SIZE] [/QUOTE] :shocked!: :lookarou: -
[quote name='Dafnomania']Noooo.... bardzo bym chciała .... ale to nie ja mam decydujący głos... i czekamy na jakieś info dot. rozmowy przedadopcyjnej...[/QUOTE] Coś cichutko u Dafne :shake: Czyżby miała już swój domek? A Dafnomania? Już niedługo będzie miesiąc jak podjęła decyzje o przyjęciu do siebie Dafne.... Czy ma innego psiulka?
-
Pies w typie gordona znaleziony w W-wie Włochy. ZNALAZŁ DOM! :)
Igam replied to GrubbaRybba's topic in Już w nowym domu
Przeszukałam pare miejsc z ogłoszeniami o zagubionych psiakach, niestety, nic nie znalazłam. Ale takich "miejsc" jest wiele, może ktoś gdzieś się ogłosił. Pies młody, zadbany, mam nadzieję, że nie porzucony..... A chipa nie ma? Sprawdzaliście? -
Jego wycie wciska się w uszy i rozdziera serce-Bary-MA DOM
Igam replied to Brysio's topic in Już w nowym domu
Dopiero niestety dziś znalazłam chwilkę, żeby przeczytać tą bardzo smutną, ale ze szczęśliwym zakończeniem powieść.... Mam nadzieje, że następne "rozdziały" będą już tylko wesołe. Trzymajcie się Dafan i Bary :) I proszę tu zaglądać, ale tylko z miłymi ;) wiadomościami -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
Ja też jeszcze coś wygrzebałam - niedużo, ale zawsze :) . Zoja, jakoś postaram Ci to podrzucić. A szkoła niestety nie odpowiedziała :( -
DOBRA z Dobrocina, bardzo wystraszona sunia. Ma dom, bo ktoś pokochał ją:).
Igam replied to Onaa's topic in Już w nowym domu
:kciuki: :klacz: :bigcool: -
DOBRA z Dobrocina, bardzo wystraszona sunia. Ma dom, bo ktoś pokochał ją:).
Igam replied to Onaa's topic in Już w nowym domu
[B]Dogo07[/B] zakładała temat, więc może ona. Czyżby i Tobie Dobra wpadła w oko :p Czyżby miała szanse na domek u Ciebie? :multi: Wygląda na raczej spokojną i mimo tego co przeszła, wesołą sunię. Pisz szybciutko do Dogo07, po co sunia ma na marne jeździć i tylko się stresować ;) -
Schroniskowe braki w wychowaniu i lęk przed samotnością.
Igam replied to basia232's topic in Wychowanie
Spróbuj z tym posłaniem na zewnątrz, tylko w takim miejscu, żeby jej było ciepło (ew. postaw budę, żeby miała gdzie się chować). A teściowej powiedz, że Ta Pani ;) ma już całkiem możliwe tyle lat co ona i chyba "mamusi" także minęły lata, kiedy wolała czas spędzać na dworzu :cool3: Ja niestety w domu także mam ten problem. Są ludzie, którzy uważają, że jak pies to tylko na dworzu :shake: Życzę powodzenia! -
DOBRA z Dobrocina, bardzo wystraszona sunia. Ma dom, bo ktoś pokochał ją:).
Igam replied to Onaa's topic in Już w nowym domu
Sunia już u mnie w podpisie, strasznie mi jej szkoda, bidulka mała :roll: Dołożę do hoteliku na razie jednorazowo 50 pln Cioteczki! Wujkowie! Wyciągać zaskórniaki na Dobrą!!! :mad: ;) ps. proszę podać gdzie wpłacić -
Zabij Robaka Daj Piątaka Sonia ma DT zbieramy na szczepienie i odrobaczenie
Igam replied to beba's topic in Już w nowym domu
:) proszę bardzo -
Mantis, jak tam Dafne? Czy faktycznie jest aż tyle domków chętnych na nią, że nie mozecie podjąć decyzji który wybrać ;) Czy też jest to problem braku pieniążków na sterylkę (bo bez niej nie oddacie suni?) - czy tak? Jeśli to drugie, to zapewne "docelowy domek" chętnie by dołożył grosik, aby Dafne mogła być już z nimi..... Jeżeli faktycznie się w niej zakochali i chcą tylko Dafne :)
-
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
[quote name='zoja.'] Igam, nie zapytałam, który psiak najbardziej wpadł Ci w oko? :)[/QUOTE] Ja tam wszystkie psiaczki polubiłam, są przytulaśne :) Choć gdybym mogła, mieszkała np. ciut bliżej, to bardzo chętnie poopiekowała się Borysem (chyba tak się nazywał ten "ukrywający się") - siedziała i mówiła do niego, bądź po prostu była. Natomiast synowi wpadła (i przyśniła się nawet ;) ) ...... Kwiatek Już nie możemy się doczekać następnego przyjazdu.......... :) -
Schroniskowe braki w wychowaniu i lęk przed samotnością.
Igam replied to basia232's topic in Wychowanie
Sunia ma 10 lat, z czego 5 przesiedziała w schronisku.... tam nikomu (czyt. innym psom) nie przeszkadzało to jak je i jak się zachowuje ;) U Ciebie domu je tak, jak jadła prawdopodobnie przez całe swoje życie, łapczywie (bo jak nie zje szybko, to inni jej zjedzą). Trudno teraz wymagać od niej, żeby w ciągu tak krótkiego czasu, jaki jest u Ciebie, zmieniła swoje zachowanie. Wzięłaś 10-letniego psa ze schroniska, miejsca gdzie tylko w swoim kojcu mogła się czuć bezpiecznie. Nie dziw się, że jak Was nie ma nie chce siedzieć na dworze. Boi się zamknietych drzwi od domu - miejsca gdzie znalazła wreszcie spokój i miłość :) Niestety nie możesz wymagać od niej wdzięczności wyrażającej się zachowaniem jaki Wam akurat pasuje. Rozumiem, że Wasz pierwszy pies jest zupełnie inny, ale i każdy człowiek także jest inny - jednego łatwiej nauczyć kultury i porządku, a innego nie nauczysz tego za żadne skarby ;) Musicie to zrozumieć. Nie macie w domu szczeniaka, tylko dojrzałego już psa. Jej zachowanie także nie jest tragiczne, nie czyni w domu żadnych szkód, oprócz podrapanych zewnętrzych drzwi (przecież nie zadzwoni, żeby ją wpuścić ;)) Nie zawsze co nam się wydaje, że jest dobre dla psa jemu odpowiada. Ona jest już starsza Pani i widocznie woli zostać w ciepełku niż biegać po dworzu. Zrozumcie ją troszkę i pokochajcie taką jaka jest :) Może uda się wygospodarować takie miejsce, żeby Wam to brudzenie jedzeniem i chlapanie wodą nie przeszkadzało. Połóż szmatkę, żeby ta woda z pysia w najpierw spadała tam, to nie będzie się tak nosić. A co do drzwi, to po powrocie ze spaceru nie zostawiaj jej na razie na dworzu. Zapewne z czasem, jak już poczuje się u Was pewnie i bezpiecznie, zacznie i jeść spokojniej i chętniej zostawać na dworzu. Jak masz chwilkę to posiedź z nią przed domkiem, przenieś jej na ten czas posłanie (lub też niech tam leży drugie) np. na ganek lub taras. Niech poczuje, że cały teren, a nie tylko sam dom, jest jej :) Dajcie jej trochę czasu Macie super serduszko, że zdecydowaliście się dać dom tej suni :) Pozdrawiam -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
Igam replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
My już w domku. Bardzo nam miło, że mogliśmy poznać tak fantastyczną osobę jaką jest Pani Jola. Dziękujemy też za możliwość pobiegania z psiakami :) pieski są fantastyczne, całuśne i miluśne Pozdrawiamy serdecznie Zoje, która nami się zajęła i pomogła oswoić z podopiecznymi :) Mam nadzieję, że pieski na tym skorzystały tak samo jak i my. Poniżej kilka zdjęć Milusińskich :) [URL=http://img504.imageshack.us/i/sakoikwiatek.jpg/][IMG]http://img504.imageshack.us/img504/7489/sakoikwiatek.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img10.imageshack.us/i/kwiatekf.jpg/][IMG]http://img10.imageshack.us/img10/2947/kwiatekf.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img85.imageshack.us/i/soniagz.jpg/][IMG]http://img85.imageshack.us/img85/2839/soniagz.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img714.imageshack.us/i/ero2.jpg/][IMG]http://img714.imageshack.us/img714/2832/ero2.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img153.imageshack.us/i/ero.jpg/][IMG]http://img153.imageshack.us/img153/8672/ero.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img408.imageshack.us/i/ysek.jpg/][IMG]http://img408.imageshack.us/img408/9307/ysek.jpg[/IMG][/URL] -
[quote name='ostatniaszansa']Dla wszystkich surowica łącznie z Kasią, plus leczenie - faktura na Fundacje O.S. Właścicielkę trzeba na cito powiadomić. Tego właśnie obawiałyśmy się najbardziej. Oby wszystko się udało i maluchy cało wyszły z tego paskudztwa. Nie, musi się udać! E[/QUOTE] rozmawiałam właśnie z Andzike, przekaże Magdzie prosi tylko o podanie danych na jakie ma być wystawiona faktura - proszę przesłać mi na pw, a ja jej sms przekażę