-
Posts
244 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by asia300
-
Bokser 2 letni ( nie schroniskowy) oddam w dobre ręce!
asia300 replied to madzia007's topic in Już w nowym domu
Czytam wpisy i zadaje jedno pytanie sobie a mianowicie : czy my jesteśmy tutaj po to żeby pomagać czy oceniać ? Uwazam ze dziewczyna przechodzi dramat bo sytuacja zmusza ją do oddania członka rodziny , ocenianie jej w tym momencie jest tu najmniej ważne , madzia007 wykazała sie moim zdaniem odpowiedzialnościa gdyż nie pozbyła sie psa tak jak robi to większosć osób tylko stara się mu znaleźć najlepszy dom pod słońcem a nas prosi o pomoc , widocznie wierzy w to że są tu osoby którym może w tej kwestii zaufać , prosi o dom z któym miała by później kontakt , wiec czy tak robi osoba nie odpowiedzialna , wiec moze zamiast oceniać pomóżmy pieskowi znaleźć dobry domek ;) -
Musinek trzymaj sie cioteczki już szukają dla Ciebie najlepszego domku pod słońcem ;)
-
Bokser 2 letni ( nie schroniskowy) oddam w dobre ręce!
asia300 replied to madzia007's topic in Już w nowym domu
dałam znać na stronie dogo boksery w potrzebie :) [URL]http://www.dogomania.pl/threads/148331-Cd.-Adopcja-Bokserów-zajrzyj-i-pomóż-)/page24[/URL] -
Dziewczyny zajrzyjcie na to ogłoszenie które jest na dogo [URL]http://www.dogomania.pl/threads/212382-Bokser-2-letni-(-nie-schroniskowy)-oddam-w-dobre-ręce[/URL]! wy macie wieksze doswiadczenie w znajdowaniu domków :)
-
metamorfoza w 4 dni :) [IMG]http://img94.imageshack.us/img94/4465/img20110730001.jpg[/IMG][IMG]http://i54.tinypic.com/2evrte1.jpg[/IMG]
-
Witam :) Tośka była dzisiaj u fryzjera , to była chyba jej pierwsza wizyta bo zupełnie nie była obyta z maszynką , nożyczkami.Kiedy Pani Hania chciała obciąć włosy przy pyszczku Tośka rzuciła sie na nią jak lew:crazyeye: no ale ze fryzjerka ma doswiadczenie z psami raz dwa poradziła sobie z Tośką i teraz wygląda rewelacyjnie :loveu: wieczorkiem albo jutro wstawie zdjecia Tosi z nową fryzurką :lol: Leczenie oskrzeli i ucha przebiega pomyślnie za tydzień kontrola u dr Orłowskiego jak bedzie wszystko OK to szczepienia i czipowanie :lol: ze sterylką musimy jak wspominałam wcześniej poczekać do cieczki bo Toska jest młoda i lekarz nie był pewnien czy miała już pierwszą cieczke a z tego co mi mówił to suczka musi mieć pierwszą cieczke zeby móc ja wysterylizować ;-) jak bedziemy na kontroli to podpytam czy jest inna metoda sprawdzenia tego na 100 % bo jezeli lekarz bedzie mógł stwierdzic ze cieczke już miała to nie bedziemy czekać ani chwili dłużej ;) moze jakieś badania krwi ? ale to są tylko moje domysły , nie jestem lekarzem wiec mądrzyc sie nie bede , a moze wy wiecie cos wiecej w tym temacie jak mozna sprawdzic u suczki czy była już pierwsza cieczka? :cool1: Wstawiam obiecane zdjecia po fryzjerze [IMG]http://i54.tinypic.com/2evrte1.jpg[/IMG] [IMG]http://i54.tinypic.com/15cep7c.jpg[/IMG] a tu wieczorne zabawy przed snem [IMG]http://i56.tinypic.com/6nvw9w.jpg[/IMG] [IMG]http://i53.tinypic.com/5ogg87.jpg[/IMG] no i czas na odpoczynek [IMG]http://i53.tinypic.com/wia36d.jpg[/IMG]
-
Znaleziono młodego mixa sznaucerka - ul.dewajtis Warszawa Ma dom.
asia300 replied to marerka's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny sprawdzcie te ogłoszenia [URL]http://zaginionepsy.pl/obiekt,11246,Zaginiony,Zielonka,NERO.html[/URL] [URL]http://zaginionepsy.pl/obiekt,11102,Zaginiony,Zyrardow,Aleks.html[/URL] [URL]http://legionowo.olx.pl/zaginal-duzy-czarny-kudlaty-pies-przypominajacy-sznaucera-iid-176381319[/URL] -
amateo ja mam shih tzu samiec waga 8,5 kg jest dosć wysoki i długi w porównaniu do spotykanych piesków tej samej rasy :) waga shih tzu sięga do 9 kg (aczkolwiek w róznych opisach rasy podaja róznie czasami do 8 kg ) Wysokość: 25 - 27 cmwięc chyba wszystko w normie ;) znalazłam taki opis dokładny tej rasy : [B]Pochodzenie: [/B]Tybet [B]Patronat: [/B]Wielka Brytania [B]Wrażenie ogólne: [/B]Krzepki, obficie owłosiony, z charakterystycznym aroganckim sposobem bycia i twarzą przypominającą chryzantemę. [B]Cechy charakterystyczne: [/B]inteligentny, żywy, czujny. [B]Usposobienie: [/B]przyjazny i niezależny. [B]Głowa i czaszka: [/B]Głowa szeroka, okrągła i szeroka między oczami. Obficie owłosiona z włosem opadającym nad oczami. Obfita broda i bokobrody; włos na kufie rośnie w górę, dając charakterystyczny efekt chryzantemy. Kufa szeroka, graniasta, krótka, nie pomarszczona, płaska i owłosiona. Nos czarny lub barwy ciemnowątrobianej u okazów wątrobianych lub łaciatych wątrobianych, długości około 2,6 cm od końca do wyraźnego stopu. Nos prosty lub lekko zadarty. Grzbiet nosa powinien znajdować się na poziomie dolnej powieki lub nieco poniżej. Szeroko rozwarte nozdrza. Nos skierowany w dół jest zdecydowanie niepożądany, równie niepożądane są ściśnięte nozdrza. Pigmentacja kufy tak pełna, jak to tylko możliwe. [B]Oczy: [/B]duże, ciemne, okrągłe, rozstawione szeroko, ale nie wyłupiaste. u okazów wątrobianych czy o wątrobianych znaczeniach dopuszczalny jaśniejszy kolor oczu. Niewidoczne białkówki. [B]Uszy: [/B]duże, z dużym płatem usznym, zwisające. Osadzone nieco poniżej sklepienia czaszki, owłosione tak obficie, ze wydają się zlewać z owłosieniem szyi. [B]Pysk: [/B]szeroki, lekki przodozgryz lub zgryz cęgowy. Wargi równo schodzące się. [B]Szyja: [/B]proporcjonalna, łukowata. Długość odpowiednia do dumnego noszenia głowy. [B]Kończyny przednie: [/B] łopatki dobrze kątowane. Nogi krótkie, muskularne, o mocnym kośćcu, tak proste jak to tylko możliwe przy szerokiej i nisko zawieszonej klatce piersiowej. [B]Tułów: [/B]długość od kłębu do nasady ogona większa niż wysokość w kłębie, dobrze związany i mocny. Klatka piersiowa szeroka i mocna. Obręcz barkowa mocna. Grzbiet równy. [B]Kończyny tylne: [/B]nogi krótkie i muskularne o mocnej kości. Oglądane z tyłu proste. Uda dobrze zaokrąglone i muskularne. Nogi sprawiają wrażenie masywnych ze względu na obfita szatę. [B]Łapy: [/B]zaokrąglone, mocne, o mocnych opuszkach, sprawiają wrażenie dużych ze względu na obfitą sierść. [B]Ogon: [/B]mocno owłosiony, wesoło noszony wyżej ponad grzbietem. Osadzony wysoko. Niesiony w przybliżeniu na wysokości sklepienia czaszki przydaje harmonii sylwetce. [B]Ruch: [/B]arogancki, płynny, przednie kończyny z dobrym wykrokiem. Mocna akcja kończyn tylnych z ukazywaniem całych opuszek stóp, [B]Szata: [/B]Długa, gęsta, nie lokowata, obfite podszycie. Dopuszczalne lekkie sfalowanie. Zdecydowanie zaleca się wiązać włosy na głowie. [B]Maść: [/B]dopuszczalne wszystkie kolory, biała strzałka na czole i biały koniec ogona bardzo pożądane u okazów łaciatych. [B]Wysokość i ciężar ciała: [/B]4,5 – 8,1 kg. Idealna masa ciała 4,5 – 7,3 kg. Wysokość w kłębie doi 26,7 cm. Typ i cechy charakterystyczne dla rasy są najwyższej wagi i w żadnym wypadku nie należy ich poświęcać jedynie dla prawidłowej wielkości. [B]Wady: [/B]wszelkie odstępstwa od powyższych cech powinny być uznane za wady, których ocena pozostaje w ścisłej proporcji do ich stopnia. [B]Uwaga: [/B]samce powinny mieć dwa jądra normalnie wykształcone, całkowicie opuszczone do moszny.
-
Witam :) Tosia jest już po wizycie u weterynarza , diagnoza : silne zapalenie oskrzeli , ostre zapalenie ucha wewnętrznego i zewnętrznego , było robione usg tośka szczenna nie jest :) lekarz określił wiek że troche mniej ma niz rok , w sprawie sterylki musimy czekać na cieczke gdyż trudno powiedziec czy pierwszą juz miała.Czipa nie ma sprawdzono całą tośke nawet pod brzuchem bo podobno zdarza się ze czip wędruje . Dostaje leki antybiotyk na zapalenie oskrzeli SYNULOX 250 mg , na zapalenie uszu POSATEX i na rane po kłosie wbitym żeby nie utworzył sie ropień maść MUPIROX 20 mg/g, Wczoraj u lekarza dostała dwa zastrzyki z antybiotykiem (dzielnie zniosła nawet nie zapiszczała ) , a dzisiaj podaliśmy już pierwszą dawkę antybiotyku w tabletce , myślałam ze bedzie problem z podaniem ale rozkruszyłam zalecaną dawke i mała wylizała wszystko:cool1: :) Szczepienia bedą wykonane kiedy Tośka wyzdrowieje tak powiedział lekarz. Następna dobra wiadomość udało mi sie rozczesac wszystkie kutony:multi: W przyszłym tygodniu idziemy do fryzjera bedzie obcieta na krótko żeby cały włos rósł równo ;) No to chyba narazie tyle:) aaaaa jeszcze jedno _Mikuunia_ ty nie masz za co przepraszać , Tośka miała szczęscie ze to właśnie ty stanełaś na jej drodze jak mówiłam wcześniej ona ma swojego prywatnego anioła stróż a :) wykonałaś kawał dobrej roboty :cool1: kłos był w kulce filcu pod pacha i nie była byś w stanie go zauważyć bo Tośka podgryzała jak sie to miejsce dotykało.Jeszcze raz _Mikuunia_ duza buźka dla Ciebie i w ramach podziekowania za szybką pomoc i trzeźwosć umysłu ;) [IMG]http://www.stronka-agusi.pl/gify/images/664roze37wa0.gif[/IMG]
-
[quote name='Agucha']Strupek to może być pozostałość po kleszczu. Mogła sobie wydrapać. Po co od razu zakładać, że była katowana... Nie wygląda na zastraszoną, zahukaną sunię. Kiedy będziecie ją sterylizować?[/QUOTE] to nie jest ślad po kleszczu rana jest rozkległa i jest krwiak na skórze moze faktynie wpadła pod cos albo inny pies ją poturbował nie wiem nie bede się domyślać , mikuunia od której ja odebrała mówiła mi tylko jak tam w tych rejonach "kochają " psy ludzie widzieli ze od 3 dni sie po deszczu błąka , spała pod drzwiami i nikt nawet koca nie wyłożył już nie wspomne o poinformowaniu odpowiednich służb dopiero mikuusia zabrała ją do siebie wykąpała nakarmiła i ogrzała za co duża buźka dla niej :) , dzisiaj ide z nia do weta sprawdzic czy ma czipa i ogólnie do zbadania czy czasami nie jest szczenna , sterylka bedzie jak najszybciej :) warto zerknąć na ten link to są okolice gdzie znaleziono Tosie jak potraktowali ludzie z okolic psy wyrzucone z pseudo :( [URL]http://www.dogomania.pl/threads/210934-5-wyrzuconych-w-lesie-wycieńczonych-labradorów!-POTRZEBNA-POMOC!!!-likwidacja-pseudo[/URL]!
-
[quote name='Lili8522']Ale słodziak z tej Tośki!! Ona będzie u Ciebie na DT czy DS?[/QUOTE] Prawdopodobie bede DS ale najpierw trwają poszukiwania właściciela moze komuś kruszyna uciekła albo ktos ja porwał Tośka widać ze już wiele przeszła na głowie ma strupa jak by ktos ja kijem pogonił:-( , trzyma sie mnie cały czas krok w krok nawet jak ide do wc to siedzi pod drzwiami i piszczy , nie chce jej mieszac w głowie i przekazywać z rąk do rąk.Pragnę żeby ta kruszyna była już bezpieczna i była traktowana jak pełnoprawny członek rodziny bo na to zasługuje :)
-
No to ja wstawie pare krótko po przyjeździe do domu :) [IMG]http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/226088_210227992359455_100001167680065_538098_2669098_n.jpg[/IMG] [IMG]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/263328_210228012359453_100001167680065_538099_496987_n.jpg[/IMG] na dole Tośka z Baffim :) [IMG]http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/223099_210227979026123_100001167680065_538097_8319147_n.jpg[/IMG] [IMG]http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/267367_210227932359461_100001167680065_538094_6241258_n.jpg[/IMG] Cali mokrzy po spacerku :) [IMG]http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/281564_210227912359463_100001167680065_538093_7352694_n.jpg[/IMG] hahahaha... Baffi jak by mówił : hola hola maleńka ... [IMG]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/198707_210227895692798_100001167680065_538092_2030296_n.jpg[/IMG] Dzisiaj idziemy do weta mała ma zapalenie ucha :( wczoraj jak starałam sie ją wyczesać to pod pachą znalazłam wbity kłos , musiało ją to strasznie boleć przy chodzeniu , z łapek niestety nie da się rozczesać kutoników jest to jeden wielki filc więc łapki do zera bedą ściete żeby nie porobiły jej się krwiaki na nich. A tak ogólnie z pierwszych obserwacji Tośka bardzo ładnie reaguje na dzieci jak słyszy gdzies z dala głosy dzieci staje i wręcz wyrywa się w ich kierunku , za to panicznie boi sie samochodów , nie przepada za kontaktem bezpośrednim z innymi psami (aczkolwiek dziwne bo Baffiego uwielbia ) ale potrafi pokazać ząbkami kiedy ma już dość zabawy :) , wczoraj w parku na spacerku mijaliśmi panią która spacerowała z takimi dwoma kijakami (nie wiem jak one sie nazywają ) aczkolwiek Tośka ze starchu jeszcze troche to by wskoczyła na mnie jak pani nas mijała :( widocznie ma przykre doswiadczenia.Tośka jak chce jeść to szczeka , wczoraj szykowałam kolacje to siedziala koło mnie i cały czas szczekała , a jak mój pies siedzi sobie na oknie to podchodzi pod okno patrzy na Baffiego i wyje :) Kocha jeść mogła by to robić cały czas aczkolwiek suchej karmy nie chce ruszyć , pierwszy raz od 2 i pół roku musze chować miske :) bo Baffi to raczej niejadek teraz cieszę sie bo wiem ze karma sie nie zmarnuje.Jeszcze jedno mnie zastanawia ale myślę ze to przez stres i zmiane otoczenia , jak wyprowadzamy Tośke to na dworze nie załatwi sie , wrócimy do domu idzie centralnie na dywan i siusia :) To narazie tyle z pierwszych obserwacji :) aaa no i całą noc Toska spała przy mnie :) P.S nie patrzcie na date na zdjeciach bo nie umiem ustawić tego ustrojstwa czyli aparatu :)
-
[quote name='_Mikuunia_']Mała ode mnie została już odebrana w Lesznie i na pewno dojeżdża już ze swoją nową opiekunką do Poznania :) ciężko było mi się z nią rozstać ale mam nadzieję, że zaczyna nowy lepszy rozdział w swoim życiu :)[/QUOTE] Witam mała już na miejscu szczesliwa:lol: , najedzona (musze uwazać bo pochłania pokarm bez końca ) :crazyeye:ma kołtuny ale część udało mi sie rozczesać , fryzjer obowiązkowo się kłania , mała rządzi moim psiakiem ma charakterek:diabloti: dzisiaj czeka jeszcze ją kąpiel :lol: Narazie wołamy na nią Tosia tak jakoś mi to do niej pasuje :razz: Jedno mnie martwi od 14 nie robiła jeszcze siusiu :shake:
-
To mogę zagwarantowac :) w poniedziałek pojdziemy do weterynarza żeby sprawdził czy wszystko ok z nią no i może ma chipa
-
Sunia trafi do mnie bedzie bezpieczna i blizej niż do warszawy :) Trzeba poszukac moze komuś zaginęła
-
Przytulisko dla psów w Lesznie. Aktualizacja pierwsze posty!
asia300 replied to aniapsiara's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny mam pytanie czy ktoś z leszna mógłby użyczyc transportu dla pieska który jedzie do BDT do poznania z miejscowości Nowe Drzewce koło Wschowy sprawa bardzo pilna :) jezeli bedzie trzeba to pokryje koszty paliwa -
[quote name='Agucha']WSPANIALE!!! Wstawcie zdjęcia jak tylko będzie bezpieczna :)[/QUOTE] bedzie bezpiecznia bo bedzie u mnie :) oczywiscie jak tylko ja odbiore to zaraz wstawie fotki :)
-
daj mi na PW w razie czego swój nr telefonu
-
spokojnie czekaj już dziaałam :)