Jump to content
Dogomania

amacariel

Members
  • Posts

    2754
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by amacariel

  1. Paulina, a czy taka akcja zdarzyła się tez z udziałem człowieka? Czy rzuca się gdy Ty lub TZ zbliżacie się gdy je?
  2. Dziewczyny co z tym psiakiem: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/76073-Spaniele-do-adopcji?p=14334604&viewfull=1#post14334604[/URL] i tym: [url]http://www.dogomania.pl/threads/76073-Spaniele-do-adopcji?p=14459200&viewfull=1#post14459200[/url]
  3. Dziewczyny co z Hugosiem? Myślałam o Rafim, ale jednak moi rodzice obawiają się o ten jego stosunek do małych dzieci.. ;/ Asia, ten czarnuch on jest tak brudny czy ma taka strukturę włosa? (pisałaś kiedys, nie moge znależć tego ogłoszenia) o kolorowym 3 letnim chyba spanielu do adopcji (podobny do Teksasa Nikity). Wiesz co u niego?
  4. Jaką jesli mozna wiedziec? :) nie ma zadnych alergii pokarmowych?
  5. :loveu::loveu: cudny! jak widze tą jego grzywke to aż mnie palce swędzą.:evil_lol: Paulina - Czym go karmisz? Mnie nie podobaja się te zacieki przy oczkach, trzeba by kanaliki sprawdzić, albo czy jakiegoś zapalenia nie ma.
  6. czy pisak jest jeszcze 'wolny'? Powiiedzcie mi na czym, jak sądzicie polega problem z zostawaniem - nie jest tego nauczony czy to może jakiś lek separacyjny? Moi rodzice chcieliby spanielka dla siebie. Dopytam czy ich zainteresowanie jest aktualne. ;)
  7. Nie orientujecie się może czy będzie dostępna lista wystawców? bo doczytałam tylko ze mają jakieś problemy i w zasadzie nic nie wiadomo :roll:
  8. [QUOTE]dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego i psychicznego konieczne jest budowanie wiezi i wzmocnienie zaufania i poczucia bezpieczenstwa czyli zapewnienie psu porzadnej porcji zajecia na co dzień. Praca nad posłuszenstwem, skupianiem sie na właścicielu, aportowanie,itd..[/QUOTE] to pies ma zapewnione każdego dnia, posłuszenstwo, wspólny spacer/bieg ponad godzinny - do dwóch godzin dwa razy dziennnie, czesanie, zabawy w domu, aportowanie. [quote]Przede wszystkim nie dotykaj obcych psów w obecnosci własnego.[/quote] Nie rozumiem, czy nie powinnam raczej naprowadzić młodego na to, że mój kontakt z innymi psami nie stanowi zagrożenia dla jego pozycji? Ciężko odizolować się zupałnie od innych zwierząt, tym bardziej że psy te garną do mnie niesamowicie - znam je dosyć dobrze. Problematyczne w takiej sytuacji staje się przebywanie na terenie wystawy gdzie kręci się mnóstwo psów i choćbym tego nie chciała - zawsze znajdzie się jakiś koło mnie. Problem zaczął się nie wtedy, gdy głaskałam obcego psa, ale z chwilą gdy tamten zbliża się na odległość 10m. Dziś jesteśmy już po 3h spacerze z wspomnianym wcześniej belgiem. Jego własne lęki zdają się powoli wyciszać, pozwala mi już na podejście do obcego psa, a także chętnie się z nim bawi... Nie wiem tylko jak bedzie wyglądać sytuacja gdy na horyzoncie pojawi się całkiem obcy pies.
  9. Witajcie, mam problem z moim cocker spanielem. Mianowicie jako małe szczenie został poturbowany przez labradora. chwilę po tym incydencie (być moze był to błąd ;/) zaczęłam unikać spotkań z psami, by pies nie panikował. Udało się przezwyciężyć to na czas wakacji kiedy to pojawiliśmy się na małym zlocie, gdzie pies świetnie dogadywał się z pozostałymi towarzyszami po paru 'warknięciach' (lub bardziej piskach) na 'dzień dobry". Sierpień to nasze pierwsze wystawy = i sytuacje analogiczne jak na zlocie, chwilka szczekaia a potem święty spokój, mógł się bawić z kazdym psem, podobnie jak ja mogłam głaskać każdego czworonoga jaki pojawił się na horyzoncie. Myślałam że problem pozostał za nami.. Niestety, nie zwróciłam uwagi na kolejny, który się pogłębia z każdą chwilą. Dziś aby ostatecznie to potwierdzić zabrałam psa do znajomych którzy mają belga. Mój cocker po kilku sekundach niepewnosci spowodowanej rozmiarem towarzysza w koncu zdecydował sie do niego podejść.. i wszystko było w porządku dopóki nie zbliżali się do mnie. Po paru piskach uspokoili się oboje, zaczęli obwąchiwać, lizać po kufach, gonić... nie było to jednak beztroskie gonienie, wyczuwałam wciąż w zachowaniu mojego psa lęk, zrozumiały dla mnie. Mimo to potrafił się bawićz towarzyszem. Jednak gdy tylko zawołałam psy do siebie i zbliżyły sie na odległość jakichś 10 metrów zaczynał się koszmar. Mój pies 'bronił' mnie przed belgiem wściekle ujadając, piszcząc, skacząc po przeciwniku starając się nie dopuścić do zbliżenia. Nie wiem czy to zazdrość czy bronił mnie przed osobnikiem którego sam się obawia...? A może jedno i drugie? Nie wiem co robić czy ignorować w tym wypadku mojego psa i głaskać tametego, czy też głaskać oba jednocześnie? :roll: Jak wyciszyć u niego to zachowanie? Proszę o pomoc.. Dodam ze pies niebawem skonczy rok i że w stosunku do ludzi nie jest zazdrosny ani trochę.
  10. [quote name='Rinuś'][I][B]Boshe :crazyeye: ja się zgadzam z Olusiem :crazyeye::evil_lol::evil_lol::evil_lol::loveu: Pies powinien mieć możliwość biegania!! ucieka?to go naucz przychodzenia albo zaczep 15 metrową linkę:angryy:[/B][/I][/quote] 'Boshe', jak ja nie lubie takiego pisania:mad::roll: Dać Ci kontakt do tej panny? To się będziesz mogła wykazać jeszcze większą ilością emotek, boshów ect. Asiu, Esti, jak wrócicie ze zlotu dgm (swoja droga, pamietajcie o 15metrowych linkach na tym bagnie!) pogadamy o mini spanielowym. ; ) i żeby tradycji stało się za dość - moge nawet swojego wziąć na linkę, jesli nie bedzie innych ofiar :evil_lol:(Choc akurat nie bardzo mam ochote na pieprzenie się z kawałkiem sznurka)
  11. [quote name='Asia & Ginger']Ama, nie przejmuj się Olkiem on już tak ma. :evil_lol: I za to go loffciamy. :loveu:[/quote] haha, może ja też 'polofffciam'? zaraz zaraz Esti, co Ty to mówiłaś na ten temat? że jakie lubi? :loveu::evil_lol: Esti, słonce, czy Ty naprawdę nie dojrzałaś w mym poście nutki ironii.. i ukrytego między wierszami wielkiego love w Twoim kierunku? :loveu::diabloti:
  12. Olku, jeśli jesteś już tak spostrzegawczy - zwróć uwagę proszę na to, że potem owa sunia przenoszona na rękach przodowała w pływaniu po jeziorze mimo swej tuszy. To tak po pierwsze ;p Po drugie - a skąd Ty już wiesz, że się nie wybiegały? xD No, poza wiadomo-którą, prawda Esti? :D Coś mu tam nakłamała? Że niby mój się nie wybiegał? ... Nie wierz jej, nie wie co mówi ; )
  13. Czy ktoś miał styczność z sędzią oceniającym spaniele?
  14. Mróvka, Nikita, Magot - dzięki wielkie dziewczyny :D ...ale i tak nadal wolę spanielowe ;p [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/88149.html"]cockermaister[/URL] - my się znamy ze spanielowego? bo jakos nie kojarzę ;)
  15. Nie ma problemu :)) Dzięki wielkie :) ;*
  16. Asiu, jesli możesz wyslij mi w oryginalnym rozmiarze te zdjęcia przed domkiem i to pierwsze z dworca :)) [email][email protected][/email] :)
  17. hihi, no cóż, skoro już mam się kiedyś tam wprosić do Was na jakiś mały zlocik, to wypada chociaż konto miec! :diabloti:
  18. w zasadzie to ja już znana jestem spanielomaniakom, ale, aby tradycji stało sie zadość - witam wszystkich. :)
  19. nie wiedzą co stracili Asiu ;)) :D
×
×
  • Create New...