no ja do swojego Maxa też dużo mówię.. i to niejednokrotnie jak do małego dziecka :D i już widzę że powoli kojarzy kiedy mówi się "idziemy na spacerek?".. poza tym już rozumie kiedy mówi się do niego "no chodź", "idziemy", "zostaw", "nie wolno", "przepraszam", "już dobrze" itp... najśmieszniejsze jest to że Max reaguje na "no chodź" a na zwykłe "chodź" to nie bardzo reaguje :D