Jump to content
Dogomania

Czasowa

Members
  • Posts

    757
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Czasowa

  1. Hym... ciekawe, może szykują jakaś niespodziankę :p
  2. Ja na chwilę,bo z komy.jadę na lotnisko własnie,i w Gdyni w szwęda się coś wilkowatego,uciekające od ludzi.
  3. Ej no, my na foty czekamy... :-o Przydałyby się jakieś :razz: A w ogóle to z jakiej Ona hodowli? ;d
  4. Witamy się ;)
  5. [url]http://i28.tinypic.com/seaq1c.jpg[/url] Uważaj, duży, bo Cię mały zje! :eviltong:
  6. [quote name='ojsterek']Halti to nie kaganiec, nie obciska pyska cały czas. W ogóle go nie obciska, chyba, że jest źle dobrany rozmiar. Nie możesz tak generalizować. Może Twój pies nie znosi kagańców z materiału i wszystkiego co dotyka ( a nie obciska) jego pysk. I nie prawdą jest, że pies w halti nie może obracać głowy, co to w ogóle za pomysł :-o Moja sunia sprawowała się w halti idealnie, nie zdradzała jakichkolwiek oznak strachu, nie czuła się karana w żadnym wypadku. Miała więcej swobody niż w normalnej obroży, nie wspomnę już o kolczatce! Gdy widziała "uzdę" sama wciskała w nią nos a nie była masochistką :cool3: To mój "zestresowany" pies w halti: [IMG]http://b62.grono.net/151/121/gallery-75739107-500x500.jpg[/IMG] [IMG]http://c88.grono.net/204/120/gallery-75739126-500x500.jpg[/IMG] [IMG]http://c0.grono.net/179/6/gallery-75739137-500x500.jpg[/IMG] [IMG]http://c50.grono.net/154/78/gallery-75739128-500x500.jpg[/IMG] [IMG]http://grono.net/chat/#gallery/photo/75739107/full/?p=11[/IMG][/quote] No, mu obecnie na halti nie chodzimy, bo problem ustał, ale gdy zostawiam szafę otwartą, fudzik sam sobie wyjmuje halti, i przychodzi do mnie z halterem w pysku.
  7. [quote name='figaja']Moje zdanie w kwestii kolczatek wyraziłam w odpowiednim temacie, teraz skopiuję tylko fragment tamtego postu: [FONT=Arial] [COLOR=Green]Wiele wypowiedzi jest bardzo ,,dramatycznych’’ i emocjonalnych. Bardzo wątpię, czy któraś z osób, które tak emocjonalnie wyrażają swój sprzeciw przeciw kolczatkom wie, jak wygląda dobra kolczatka i jak powinno się jej używać. Nie sądzę też, aby czując takie obrzydzenie do kolczatek, któraś z tych osób założyła ją sobie na szyję, szarpnęła i sprawdziła, jakie to uczucie. A ja sprawdzałam – na udzie, na szyi i nie przez spodnie czy golf i dlatego żadnych dramatów w stosowaniu kolczatki jako pomocniczego narzędzia szkoleniowego nie widzę. [/COLOR][/FONT][COLOR=Green] [/COLOR] [FONT=Arial][COLOR=Green] Muszą być jednak spełnione pewne warunki: kolczatka powinna być dobrej jakości – powinna mieć zapięcie, dwa kółeczka (aby nie działała jak dławik) i zaokrąglone kolce ( ja używam kolczatki Sprenger). Powinna być dobrze dopasowana do psa – kolczatka nie może wisieć i powinna być właściwie używana. Niestety, kolczatki nie zawierają instrukcji obsługi.[/COLOR][/FONT] Pies czuje się bardzo ukarany, gdy mu coś obciska pyszczek, to nie jest tylko moje zdanie, wystarczy psa obserwować, co wbrew pozorom, nie jest łatwe. Ja też kupiłam mojemu psu halter i po pewnym czasie oceniłam, że jest to chybiony wydatek. Psy nie znoszą także kagańców z materiału, które obciskają im pysk, nawet jeśli mają je luźno zalożone. ,,Normalny" kaganiec opiera się tylko na grzbiecie kufy. Halter cały czas oplata pyszczek, pies, nawet nie ciągnąc, chce odwracać głowę i ciągle go czuje. Już napisałam w którymś z poprzednich postów - halter to pozornie humanitarny ,,przyrząd'', ale przecież zakazu stosowania go nie ma, więc mogę tylko współczuć psom, które noszą go na pyszczku, choć tak bardzo nie lubią. Dobrze użyta kolczatka daje jasny sygnał i jest narzędziem przejściowym w szkoleniu. Halter (powtarzam się) niczego nie uczy, bo pies ma dyskomfort cały czas.[/quote] Faktycznie, halter niczego nie uczy, chociaż, u mojego, po miesiącu używania, ciągniecie ustało, i chodzi na smyczy grzecznie przy nodze. Jednak, moim zdaniem był to cud. ;) A kolczatkę polecam tylko osobom, które potrafią się Nią obsługiwać, bo jak idę przez miasto, i widzę, jak psy idą przy nodze grzecznie, a ludzie ciągną je jeszcze za kolczatkę, to mi zal tych psów. Po co je karcić, skoro ładnie chodzą przy nodze.
  8. [quote name='bianka19']Cezar jeszcze w życiu nie widział królika , chociaż ma 4 lata . :oops:[/quote] Ciekawe jakby zareagował Mój myślałam, że pierwszego dnia klatkę rozwali :crazyeye:
  9. Mój glupi to juz śpi z królikiem, ale jeszcze nie biega. A Cezar na króle jak reaguje?;d
  10. Płacze i ja, i Fudzi :placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz:
  11. [quote name='as_kate']Dzięki, że we mnie wierzysz ;) Czytacz z niego :loveu: Zobaczył liczbę i pewnie myślałm, ze łaciatych kumpli tam znajdzie :cool3: Wiesz, to było jeszcze w podstawówce, więc kawał czasu temu ;) Potem chciałam mieć w domu schronisko :roll: A teraz chcę być gwazdą rocka, ale chyba się nastawiam na normalne życie, bo myślę czasami o studiach :D[/quote] Gwiazda rocka :crazyeye: To juz chyba schronisko lepsze :eviltong:
  12. [quote name='bianka19'][FONT=Century Gothic] [/FONT] [FONT=Century Gothic]No widzisz , jaka ze mnie nie grzeczna dziewczyna [/FONT]:evil_lol: [FONT=Century Gothic]Przepraszam , wybaczysz mi ?[/FONT] :diabloti: :modla:[/quote] [url]http://www.letsgomobile.org/images/news/nokia/nokia-5130.jpg[/url] A ja mam taką xd Niebieską,taką samą jak na focie :eviltong: Nie znasz może kogoś kto by chciał kundelka z charakterkiem nadającego się do mieszkania na dworze i stróżowania; [url]http://www.dogomania.pl/forum/f1165/look-temperamentny-kundelek-z-charakterem-145017/#post12848952[/url]
  13. [quote name='Czarnulka']Heeej :hand:[/quote] Heej Moze szuka ktoś kundelka z charakterkiem, nadającego się do stróżowania lub mieszkania na dworze. W Ciapkowie( Gdynia) jest do przygarnięcia. Coś w stylu beaglo- gończego polskiego [url]http://www.dogomania.pl/forum/f1165/look-temperamentny-kundelek-z-charakterem-145017/#post12848952[/url]
  14. [quote name='Ania :)']Hej :loveu: Niestety nie będzie następnych zdjęc..[/quote] Czyśty zwariowała... Nam się foty przed wyjazdem należą. A w ogóle to On sam jedzie, bez Ciebie? A to czemu?
  15. Boskie skoczki :loveu::loveu::loveu:
  16. Ten psisk, co to u nas sie kreci, ucieka, jak sie do niego zbliży na ok.5 m.
  17. [quote name='Cavy']Przyszliśmy się przywitać, już prawie wtorkowo :evil_lol: [URL]http://img502.imageshack.us/img502/2312/fudziplazalucyplaczabaw.jpg[/URL] ale świetne :loveu: [URL]http://img25.imageshack.us/img25/2312/fudziplazalucyplaczabaw.jpg[/URL] żabol :evil_lol:[/quote] To my się witamy już Wtorkowo. A no zabol,żabol. :diabloti:
  18. [quote name='bianka19']Cezarek identycznie śpi :evil_lol: [URL]http://img25.imageshack.us/img25/2312/fudziplazalucyplaczabaw.jpg[/URL] A gdzie obiecany filmik ? :angryy:[/quote] Na obiecany filmik sobie poczekasz, bo kiedy go robiłam, dostałam takowego sms'a; A mogłabyś sklecić zlepek z tych filmików, jak Fudzi i Mi zjeżdżają ze zjeżdżalni i wstawić do mojej i twojej galerii". Więc wzięłam się za to, tyle ze robię filmik z całego 1-4 lipca :oops: Tylko piosenki szukam ;p
  19. [IMG]http://img30.imageshack.us/img30/2312/fudziplazalucyplaczabaw.jpg[/IMG] [IMG]http://img502.imageshack.us/img502/2312/fudziplazalucyplaczabaw.jpg[/IMG] [IMG]http://img15.imageshack.us/img15/2312/fudziplazalucyplaczabaw.jpg[/IMG] [IMG]http://img32.imageshack.us/img32/2312/fudziplazalucyplaczabaw.jpg[/IMG] [IMG]http://img18.imageshack.us/img18/7918/fudziplazalucyplaczabaww.jpg[/IMG]
  20. [IMG]http://img25.imageshack.us/img25/2312/fudziplazalucyplaczabaw.jpg[/IMG] [IMG]http://img80.imageshack.us/img80/2312/fudziplazalucyplaczabaw.jpg[/IMG] [IMG]http://img20.imageshack.us/img20/2312/fudziplazalucyplaczabaw.jpg[/IMG] [IMG]http://img18.imageshack.us/img18/2312/fudziplazalucyplaczabaw.jpg[/IMG] [IMG]http://img259.imageshack.us/img259/2312/fudziplazalucyplaczabaw.jpg[/IMG]
  21. widzisz, pies CIę wyręcza, i sam się wyciera ;d
  22. [quote name='CaneSs']Moja fotka jeszcze: [IMG]http://i29.tinypic.com/1o6dm1.png[/IMG] I filmik: [URL="http://www.youtube.com/watch?v=QFoYcVycIwg"]YouTube - Spacerek 19.08.2009[/URL][/quote] A ja myślałam, ze to dziewczynka :oops:
  23. [quote name='border_collie&westie']A właśnie, że nie :lol: Po pierwsze on Mi tylko wkurzał, bo jej zaglądał do tyłka i nie wyglądał na przestraszonego. Po drugie wiercił się nawet kiedy był bardzo daleko od Misi, bo po prostu wrodzona niefotogeniczność :evil_lol: A zresztą czemu miał się jej bać?? ... :roll::angryy:[/quote] Bo go ugryzła :mad: na powitanie :eviltong: A On jej nie wkurzał, bo to Misia wkurzała jego :eviltong:
  24. Przecież Ci mówiłam, że On frisbee złapie, i puści, albo złapie, i ucieknie z Nim, tyłem do mnie. :roll: Dobra, frisbowanie to nie jest. Ja czekam jeszcze na foty Jabłowa :p
  25. [quote name='border_collie&westie']Haha, to teraz moja kolej :evil_lol: Po pierwsze - my też tęsknimy :-( Po drugie - to, że mam sklerozę to nie moja wina :lol: Po trzecie - zgadzam się co do tych min. A po czwarte - jasne, wiercił się szczególnie Fudziak :diabloti:[/quote] A czemu się wiercił? Bo się bał Misi :mad:
×
×
  • Create New...