Jump to content
Dogomania

Lottie

Members
  • Posts

    447
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Lottie

  1. [quote name='pati1033']zdjecia super- szkoda, ze moj szczeniaczek sie nie zalapal:-([/QUOTE] czy to on wychodził na finałach w kategorii "psy juniory" czy coś w tym stylu? Bo był tam jeden ast, ale sędzia go nie wybrał - bardzo żałowałam bo na ringu głównie ten piesek wpadł mi wtedy w oko. Podobny do tego który jest na twoim zdjęciu...
  2. hehehe, świetne to jest! te pędzące pieski :loveu: a jakieś punkty karne są za to, że droga powrotna nie była przez płotki tylko "na około"? ;)
  3. Świetne fotki! Bardzo żałuję że się nie załapałam na te pokazy :( Ani na agility ani na flyball.... Kiedy byłam koło tego łównego ringu to były jeszcze pokazy psów dla niepełnosprawnych, poszłam na inne ringi i tam się tak zapomniałam, że przypomniałam sobie o tych dwóch pokazach dopiero przed finałami ech... Fotki są naprawdę super, te psie miny mówią wszystko! Dynamika też jest oddana :). Ale może ma ktoś filmiki z tych pokazów? :)
  4. [quote name='Connected']czy mógłby ktoś wymienić mi rasy[wraz z wadami i zaletami] psów posiadających włos ? te które znam: york, maltańczyk, west, bolończyk, hawajczyk, bichon, shih - tzu. Ewentualnie beagle Będę kupowałam psa a nie mam pojęcia którego wybrać ;( Doradzicie coś ? * jeśli możecie również napiszcie kilka słow o tych rasach, może ktoś ma psa któreś z tych ras ? interesuje mnie właśnie słowo od doświadczonego właściciela.[/QUOTE] Hej najpierw napisz czy chcesz leniwego kanapowca-przytulankę czy może pieska ruchliwego, któremu będziesz chciałą poświęcać dużo czasu na spacerki i wybieganie... Bo rasy które wymieniłaś to są głównie do towarzystwa, ale niektóre z nich bardzo potrzebują ruchu i tresury, gdyż bez tego mają zapędy niszczycielskie. oczywiście każda z wyżej wymienionych ras może je mieć, ale jedne mniej, drugie bardziej - to chodzi o chakakter rasy. Zwłaszcza york, west czy beagle. Decydując się na psa musisz wiedzieć po pierwsze jakiego chcesz pod względem charakteru (rasa niewazna), a dopiero potem można się zastanawiać nad tym ile gubi sierści, czy mu potrzebny fryzjer co miesiąc, czy długowłosy czy szorstkowłosy. Na końcu się powinno patrzeć na wygląd danej rasy, ale myślę że jest to trudne do zrobienia w rzeczywistości dla większości ludzi. Zdecydowanie więcej osób patrzy najpierw na wygląd, a dopiero potem na charakter rasy, przez co potem mają domowe kłopoty z psem (bo np. nie moga mu poświęcić odpowiednio dużo czasu). Mam nadzieję że ci to rozjaśniłam. A o dane rasy pytaj na forum tych ras, które również są na Dogomanii. Tam właściciele danych ras doradzą ci czy ten, czy tamten pies będzie dla ciebie lepszy, pozdrawiam :)
  5. Te fotki są na stronie "Psia Tv" - przecież jedna osoba już podawała link. Tam są zdjęcia z finałów :)
  6. Ja mam tylko kilka fotek... niestety ale mam słabą cyfrówkę i praktycznie wszystkie zdjęcia były rozmazane, bo pieski się ruszały, a aparat nie potrafi robić ostrych zdjęć w ruchu... Wstawiam tylko te na których cokolwiek widać :) [IMG]http://i37.tinypic.com/w1pkiu.jpg[/IMG] [IMG]http://i37.tinypic.com/6rssab.jpg[/IMG] [IMG]http://i37.tinypic.com/16i9pnq.jpg[/IMG] [IMG]http://i33.tinypic.com/rm03r9.jpg[/IMG] [IMG]http://i35.tinypic.com/a11ndl.jpg[/IMG] [IMG]http://i35.tinypic.com/wtatdg.jpg[/IMG] [IMG]http://i37.tinypic.com/afcwnd.jpg[/IMG] [IMG]http://i38.tinypic.com/28bzj2w.jpg[/IMG] [IMG]http://i37.tinypic.com/14ecf4j.jpg[/IMG] [IMG]http://i38.tinypic.com/30nksqc.jpg[/IMG]
  7. Bardzo przepraszam że tak długo nie wpłacałam pieniążków! :oops: Na szczęście dziś wieczorem zostały przelane. Zapłaciłam "z góry" za 10 miesięcy ;), choć mam szczerą nadzieję że Górka szybciej znajdzie domek. Jeśli nie, to mam nadzieję Basiu że mi przypomnisz, aby znowu wpłacić pieniążki bo znam siebie, i wiem że mimo szczerych chęci, to i tak zapomnę. A czy są jakieś nowe zdjęcia suczki? :)
  8. [url=http://www.youtube.com/watch?v=TKLZN9Xh8Io]YouTube - Wystawa Psów Owczarek Niemiecki Poznań 2009[/url]
  9. Wspaniale jest patrzeć na taką szczęśliwą mordkę! Po prostu widać jak Biały uśmiecha się na zdjęciach :loveu: o koszmarze w schronie już chyba zapomniał dawno, mając takich opiekunów ;)
  10. Hej ja też byłam na wystawie i po pierwsze to bardzo sodobały mi się dwie rasy - adriadle terrier (czy dobrze napisałam?) i owczarek Briard. Są bardzo piękne, muszę się jeszcze zainteresować tymi rasami przed kupnem szczeniaka ;). Po drugie to trochę za długo trwały te wszystkie wybory "najlepszy pies z grupy" itd (jeśli chodzi o finały). Zostałam oczywiście do końca ale moja siostra już przy grupie piątej się pytała kiedy koniec hehe, a połowa ludzi też właśnie wtedy zaczynała wychodzić, brawa były mniejsze itd. Nie wiem czy się da, ale mogliby to jakoś skrócić :P. Po trzecie to dość niepochlebne komentarze wśród publiki były o wystawcach, którzy podnosili na finale psy małych ras za ogon i smycz, przestawiając je np. przed sędziego, czy nawet stawiając w taki sposób psa na podium (mnie też się to niezbyt podobało, nieestetyczne). Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi.. Pies nieruchomy, a właściciel przenosi go w powietrzu trzymając za smycz i za ogon (te smycze trochę szubienicę przypominają, to takie głupie skojarzenie ;)). Po czwarte wreszcie zobaczyłam na żywo psa faraona, specjalnie spieszyłam się na 12:00 żeby móc obejrzeć tę suczkę, ale była chyba nieobyta z wystawą bo skakała na swoją panią i ją gryzła, hihi (bardzo słodka :loveu:). A po trzecie to wstawię niedługo filmik z ringu gdzie były oceniane owczarki niemieckie - tam to dopiero było szaleństwo! Na żadnym innym ringu nie było takiego zamieszania i hałasu jak tam, byłam w szoku jak zobaczyłam ten tłum biegnących ludzi wokół ringu! A wytłumaczy mi ktoś dlaczego owczarki niemieckie prezentuje się inaczej niż inne rasy, tzn. muszą one biec przed prezenterem, a nie obok niego?? No, to chyba wszystko, mam nadzieję że nikogo moja opinia nie urazi, pozdrawiam! :)
  11. Hej ja mam świetną książkę o psowatych dziko żyjących, dokładne wyczerpujące dane, rysunki mapek i danych gatunków. Tadeusz Kaleta "Dzikie Psy i Hieny". Mogę odsprzedać za niewielką sumę :)
  12. Możecie mnie dopisać do listy, tyle to na pewno mogę wpłacać co miesiąc :) tylko proszę o info kiedy należy wpłacić to 1zł i na jakie konto?
  13. Trochę jest. Normalnie to pół godzinki ze spokojem i się dojedzie (nawet 20 min), ale w obecnych warunkach to nie wiem.... Rano i po południu zawsze stoi tam policja i kieruje ruchem, bo gdyby włączyli sygnalizacje, to korki rozładowałyby się chyba dopiero o 3 w nocy..... Aczkowliek w niedziele tiry chyba nie jeżdżą więc będzie o wiele mniej tych samochodów.
  14. A tak swoją drogą to wie ktoś ile będzie kosztował wstęp?
  15. Serdecznie dziękuję za linki :) Jak rozumiem fianły zaczynają się od 15.30? Przy bardzo dobrych wiatrach może dojadę do Poznania na 16.30-17.00... Myślicie że zdąrzę jeszcze coś obejrzeć czy raczej nie będzie już po co kupować biletu?
  16. Hotel Campanille znajduje się obecnie w strategicznym miejscu... Tzn ulica przy której stoi jest w tej chwili tranzytem..... codziennie jeżdżę tamtędy do szkoły i wierzcie lub nie, ale w godzinach szytu trasa którą normalnie autobus pokonuje w 20 minut, trwa ponad godzinę!!! Także jeśli ktoś chce tam się nocować to najlepiej nich wyjeżdża godzinę wcześniej na wystawę niż planował :P Ponawiam swoje pytanie gdzie można znaleść rozkład o kórej jakie rasy będą wystawiane i ogółem od której do której będzie trwać wystawa. Szykuję się na nią od 2 miesięcy (jako widz) ale teraz wypadło mi coś bardzo bardzo ważnego w dzień wystawy i chciałabym tak dzień rozplanować, aby jakoś zdążyć jeszcze wrócić do Poznania i obejrzeć psy ;).
  17. Witam ponownie :) czy już wiadomo jaka rasa o której godzinie będzie pokazywana?
  18. ja też mam słabość, ale niestety - wypłata dopiero za miesiąc więc na nic się nie przydam :-(
  19. A może wrzucić ją na jakieś zagraniczne portale? Podobno w Niemczech jest dużo chętnych do adopcji :)
  20. Czyli na adopcję nie ma co liczyć, póki psiak nie przejdzie szkolenia w hoteliku?
  21. Ms Arwi I co z tą adopcją? Czy Biały trafi do ciebie?
  22. Postanowiłam zrobić swój... mam nadzieję, że jest OK... Gdybym tylko mogła mieć teraz psa... nawet bym się nie zastanawiała... :-(
  23. Ta suczka jest przepiękna po prostu... Czy mogłabym wstawić sobie w podpis banerek dla niej? Tylko czy ma? Bo nie znalazłam jakoś na wątku (choć nie przeglądałam całości).
  24. Cieszę się że banerek jest OK, nie jestem jeszcze obeznana w dogomaniackim systemie robienia banerków.. :P Oby Biały znalazł dobry dom, widzę że już ktoś się po niego zgłosił - oby coś z tego było :multi:
  25. Hej śledzę ten wątek od paru dni, ale nic nie pisałam... postanowiłam zrobić "banerek", bo nie mogę inaczej pomóc... Nie wiem czy taki może być, jeśli coś trzeba zmienić to dajcie znać. [url=http://www.dogomania.pl/forum/f28/bialy-amstaff-oddany-po-kilku-l-bo-jest-gluchy-pilnie-deklaracje-na-hotel-147385/][img]http://img194.imageshack.us/img194/5965/bialycopy.jpg[/img][/url]
×
×
  • Create New...