-
Posts
2313 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by pa-ttti
-
no właśnie dziwne, jakby ktoś go usunął to chyba dostałabym wiadomość? co to za piękne maleństwo to rude w Twoim banerku???
-
jaką ma wagę? wiesz czasem waga nie odzwierciedla wielkości psa, tylko jego grubość:)
-
o jaaa.... wiesz że ją kocham;)
-
fajny psiak, trzeba tylko poczekać aż włoski bardziej urosną:) też mamy sunię w podobnym umaszczeniu
-
Fajna plamka, bardzo niespotykana. ale nie uwarzam kupowania chihuahua tylko ze względu na kolor, chi to rasa, w której kolor jest najmniej ważny:) co do Mojego Psa- mieliście swój artykuł?:)
-
zastanawiam się, czemu mój post został usunięty? toczy się dyskusja i ja napisałam posta na temat, także o co chodzi???
-
Białe Uszy i Czarne Uszy:)
-
heh... u mnie w domu jest 5 yorków, i uwierzcie mi-to są PSY. biegają po ogrodzie, nieważne czy ciepło czy zimno-wychodzą na spacery. nawet w papilotach(a po wystawach są obcinane, żeby się ani one ani ja nie męczyły) Nie ubieram ich ani w bluzki, ani w kurtki, czapki, czy buty. i ludziom kupującym od nas maluchy również to odradzam.
-
hehe:) to dorodne, 2 tygodniowe szczenię:):)
-
zdjęcia Liluśki z dziećmi: [URL=http://fotoo.pl/][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/4c2951a7.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://fotoo.pl/][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/24fdc9a9.jpg[/IMG][/URL] a tu same dzieci, mają 2 tygodnie, zdjęcie robione wczoraj: [URL=http://fotoo.pl/][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/057c0998.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://fotoo.pl/][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/1d237c36.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://fotoo.pl/][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/8022be20.jpg[/IMG][/URL]
-
oto nasze stadko, a właściwie stado chihuahua:) udanego liczenia!!! [URL=http://fotoo.pl/][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/ee88459e.jpg[/IMG][/URL] a to inny miot, szczenięta mają na zdjęciu 2 tygodnie i są wielkości tych powyżej, (tak żeby było porównanie) Cały czas o nie walczę, i coraz lepiej mi idzie, także mam nadzieję że maluchy zdrowo się wychowają: [URL=http://fotoo.pl/][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/4c2951a7.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://fotoo.pl/][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/057c0998.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://fotoo.pl/][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/8022be20.jpg[/IMG][/URL]
-
gratuluję:) to że się bała tramwaju, co dla niej było nowością, to nic dziwnego. natomiast jest się z czego cieszyć, że szybko się z tym oswoiła- wygląda na to że ma fajny, odważny charakter:)
-
sztuczne mleko je tylko jeden, ale dostaje je po jedzeniu z cyca. raczej nie wynika to z karmy, tylko z tego że może jego rozwój się zatrzymał, może postępuje wolniej-dziś ma takie oczka, jakby miał je już powoli otwierać. drugi maluch przybiera:) poza tą fenomenalnie niską wagą, maluchy są silne, zdrowe, pchają się do mamy, nie mają też problemów z bólem brzuszka, zachowują się normalnie:)
-
żadkość, duża żadkość. kolorki są brązowe, i jest jedna biała suczka i jedna trikolor. 5 suczek, 2 pieski. a wagi- normalne, szczenięta są silne i mają całkiem normalne dla tej rasy wagi urodzeniowe- około 100gram. tylko jedna sunia jest mniejsza, ale też niedużo. ogólnie to te maluchy są tej samej wielkości co szczenięta chi po innej naszej suni, tyle że te drugie mają 2 tygodnie... brzuch mamusi licznego miotu pod koniec ciąży był jak wielki balon, szkoda że zdjęć nie zrobiłam bo bym Wam pokazała...
-
Caablanca, nie potrafię przyjąć Twojego zaproszenia, próbuję i nic... jeśli chodzi o maluchy... suni już z nami nie ma, niestety. maluchy to wcześniaki, i trudno je wychować. do jednego(Białe Uszy), wstaję co 2 godziny w nocy, bo ssie tylko z jednego cyca i trzeba go dokarmiać sztucznym mlekiem. przez 2 dni wogóle nie ssał, był na sztucznym, ale teraz już mu coś się odblokowało i znów je. martwi mnie tylko fakt że od kilku dni nie przybiera na wadze. obecnie waży 88gram. drugi- Czarne Uszy, ma już otwarte oczka, ładnie sam daje radę jeść. waży 111gram. Małe wczoraj skończyły 2 tygodnie. jeśli chodzi o wagę-to nic mi się nie pomyliło, one tyle ważą. normalnie to jest to waga noworodka, a u mnie ważą tyle 2 tygodniowe maluchy. znajomi nie dowierzają. jak tak dalej pójdzie, jak maluchy będą się rozwijać, i będą zdrowe, za co mocno trzymam kciuki i na co mam ogromną nadzieję, to chyba możemy startować w wyborach najmniejszego psa na świecie. Zdjęcia za jakiś tydzień-dwa. Nie chcę zapeszać.
-
stafik raczej problemu z psychiką-lękliwością mieć nie powinien, raczej jak już- to z agresją w stosunku do innych psów. my naszą staficzkę(też mam stafika, a co:) , ma już 12lat, zajmuje się stadkiem yorków i chihuahua), kupiliśmy w ciemno, nie znając się na rasie...miała 8 tygodni, wybieraliśmy z 2 suczek, a o wyborze zadecydowała próba z upuszczonymi kluczami... mieliśmy szczęście, suczka wygrywała wszystkie wystawy na których była, zarówno z psami jak i suczkami, i teraz jeszcze kręci się po ringach kilka championów po niej:):)
-
Wiesz Martens, są weterynarze i Weterynarze. niektórzy zalecają suczce ciążę, żeby poprawić sierść, inni chcą robić prepanację czaszki u chihuahua podejrzewając wodogłowie(podczas gdy taka czaszka u tej rasy to wzorzec), a inni...dietę złożoną z ryżu... czas zmienić weta. skąd wogóle tacy się biorą?
-
szczególnie dla tak małej, 3,5kg suczki...:) wstawię jak tylko znajdę chwilkę. pochwalę się też moimi mikro-psami:):)
-
u nas dziś w nocy chihuahua urodziła 8 pięknych maluchów:):):) 1 niestety było martwe, wyglądało na to że od jakiegoś już czasu... to najliczniejszy miot chi w 15letniej historii naszej hodowli!!! ostatnio same fenomeny się u nas zdarzają. moje 2 tygodniowe chi, po innej suczce, ważą teraz 85 i 110gram!!! tak małych też nie widziałam, ani u nas, ani w żadnej innej zaprzyjaźnionej hodowli.
-
ja ryżem nie karmię bo to tylko niepotrzebnie "pasi" psa. ale dodatek ryżu, niewielki, jak najbardziej. jednak jeśli jest na karmie Royal, to nic nie trzeba dodawać Starter jest od 18dnia życia psa, i to jest pierwsza karma w życiu szczeniąt. 2-10 miesiąc życia- Junior. po 10tym miesiącu pies moze przejsć na "dorosłego" Royala. wszystko jest napisane na opakowaniu.)
-
hehe, skoro padły takie pytania, to podejrzewam że "hodowca" ma gdzieś co się dzieje z maluchem. wziął kasę i do widzenia. szczenię karm Royalem, takim Junior dla yorków. potem przejdź na Royala dla dorosłych. Karma z wyższej półki, ale dzięki temu mały bedzie zdrowy, także nie ma co oszczędzać. może jeść też serek wiejski odtłuszczony, mięsko gotowane z kurczaka. Ale to w małych ilościach. Są też fajne puszki Animonda dla juniorów, różne ciekawe smaki. do picia TYLKO woda, nigdy mleko. a jeśli chodzi o wagę, to na 10 tygodni prawidłowa waga to około 1-1,2kg. oczywiście może byc to trochę wiecej lub mniej, yorki są różnej wielkości:)
-
zadaniem hodowcy jest nie tylko sprzątanie koop i karmienie szczeniąt, ale też druga część medalu-czyli wychowanie, socjalizacja szczeniąt. i na te sprawy powinno się poświęcić tyle samo czasu, co na utrzymanie czystości i karmienie, jak nie więcej. dlatego jeśli bieżemy psa ze sprawdzonej hodowli, to wiek nie jest tu tak bardzo ważny. a wielu ludzi chcących mieć wybitnie wystawowe szczenię wręcz woli kupić starszego malucha- widać wtedy w jakim kierunku się rozwija, jak ma zgryz, budowę, psychikę. jeśli natomiast mowa o kupowaniu z pseudohodowli, z miejsca gdzie psy siedzą w ciemnych piwnicach a czlowieka widzą 2-3razy dziennie przy okazji sprzątania i karmienia(jeśli dobrze pójdzie), są traktowane bez miłości, i cały czas siedzą w kojcu/klatce/kartonie...., wtedy radzę zabierać psa jak najszybciej. to tak ostatecznie, bo ogólnie-przynajmniej ja- wzięcia psa z takiego miejsca nawet bym nie brała pod uwagę... niestety tacy pseudohodowcy dobrze kłamią i jak przyjeźdza kupujący to przynoszą szczenię do domu, udając że jest kochane, wypieszczone, i jeszcze śpi z nimi w łóżku.
-
obiecuję że wrzucę fotki, ale prawdopodobnie za kilka dni dopiero. teraz mam urwanie głowy, jeszcze poza opieką nad maluchami robimy remont, także naprawdę, dajcie troszkę czasu;)
-
hehe:) nie mam serca odrywać je od cyca i zabierać z kojca, ich mama za bardzo się tym denerwuje:) jak podrosną, wtedy zrobię fotki w porównaniu do pudełka zapałek, pewnie będą niewiele większe(te zapałki:):):) A tak serio- to są chyba najmniejsze szczeniaczki jakie urodziły się w naszej hodowli, a mamy psiaki już od ponad 15lat...
-
na podstawie zdjęcia niestety nic nie powiemy. czy pies jest yorkiem czy nie, można powiedzieć na podstawie jego pochodzenia, które mamy w rodowodzie. równie dobrze można powiedzieć że doberman ma coś z yorka bo ma podobny kolor. Agamewa, skoro liczy się tylko miłość, a nie rasowość, to powiedz mi po cholerę ludzie kupują pseudoyorki i wspierają tym samym pseudohodowle, zamiast iść do schroniska po psa? a jeśli dla kogoś jednak liczy się rasowość, to powinien kupić z hodowli.