Jump to content
Dogomania

Dzika_Figa

Members
  • Posts

    7589
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dzika_Figa

  1. [quote name='Agula99']Figa, Ty nie czaruj!! Bo 40 stopni w cieniu to masakra a takie upały dla psów, to też koszmar!!! Weź tam zamów jakąs normalną temperature, coooo???[/QUOTE] Ok, 25 w słońcu plus chłodny wietrzyk i mała wilgotność powietrza, happy?
  2. Dobra, przerobiony według wskazówek: W każdym przytulisku jest taki pies, który gorzej od pozostałych radzi sobie z schronisku i pilniej potrzebuje domu. U nas takim psem jest Kaja. To mała, kudłata suczka o wielkim sercu. Kaja jest psem jednego pana - potrzebuje swojego człowieka, którego będzie mogła pokochać całą sobą. Człowieka, który stanie się dla niej sensem życia, bo teraz w jej życiu żadnego sensu nie ma. Kaja, razem z inną suczką, została wyrzucona z samochodu pod bramą przytuliska. Możemy tylko próbować sobie wyobrazić, jak wielkim psim dramatem jest takie wydarzenie. Dopóki w przytulisku była jej towarzyszka, Kaja jeszcze się jakoś trzymała, ale kiedy jej zabrakło, nasza kudłaczka zupełnie się załamała. Kaja jest psem nastawionym głównie na człowieka, kontakty z innymi psami są dla niej mniej ważne. A przecież w przytulisku najwięcej czasu psy spędzają właśnie ze sobą nawzajem, więc sunia czuje się bardzo samotna. Oczywiście, staramy się zawsze zapewnić jej porcje pieszczot i ludzkiego towarzystwa, ale to nie wystarcza. Wzięta na ręce, Kaja całym ciałkiem wtula się w człowieka, najmocniej jak może i chłonie ludzką bliskość całą sobą, jak by chciała do przyrosnąć do tulącego ją człowieka. To wspaniała, przylepna suczka, idealny pies na kanapę. W jej małym ciałku upchana jest ogromna psia dusza. Gdy Kaja kocha - to całą sobą. Gdy człowiek znajdzie się w niebezpieczeństwie, to maleństwo zapomina, co to strach i gotowe jest bronić go jak lew. EDIT: Doszły mnie słuchy, że Florentynka własnie pisze swój tekst... [B]EDIT 2: MAM! Pomysł! Na bazarek! Bitwa na teksty! Jest pies, kto chce za odpowiednią opłata może mu napisac tekst, kto chce może głosować na najlepszy tekst, autorowi wygranego tekstu przypada zaszczyt nadania psu imienia.[/B]
  3. Figa, ale hardcor miałaś... współczuję... Niech będzie już lato, upał, 40 stopni w cieniu!!!!
  4. Ech, Pucek, Pucek, Ten to ma talent do wpadania w tarapaty. Całe szczęście, że to tylko mała ranka. Ucałuj głupka ode mnie. No to co, teraz to na smyczy tylko, nie? Ola, oprócz obroży elektycznych jest coś takiego, jak obroża z wibratorem - w założeniu, ta wibracja ma działać jako przerywnik jakiegoś niepożądanego zachowania, jest sporo tańsza od takiej profesjonalnej elektrycznej - może warto pomyśleć? A może Pucek zechciałby łazić do psiej szkoły na jakieś agility na pryzkład, żeby rozładowac nadmiar energii? Powsinoga głupi, nie może na tyłku siedziec grzecznie, jak mu się super dom wreszcie trafił. Spróbuj postraszyć, że go odwieziesz do Ulki albo przywiążesz przy drodze - może podziała :diabloti:
  5. Czyżbym się spóźniła? O trzeciej w nocy mnie naszła wena i w pośpiechu zapisywałąm na papierze, a teraz szybko przybiegłam wklepać w komputer... W każdym przytulisku jest taki pies, który gorzej od pozostałych radzi sobie z schronisku i pilniej potrzebuje domu. U nas takim psem jest Kaja. To mała, kudłata suczka o wielkim sercu. Kaja jest psem jednego pana - potrzebuje swojego człowieka, którego będzie mogła pokochać całą sobą. Człowieka, który stanie się dla niej sensem życia, bo teraz w jej życiu żadnego sensu nie ma. Kaja, razem z inną suczką, została wyrzucona z samochodu pod bramą przytuliska. Możemy tylko próbować sobie wyobrazić, jak wielkim psim dramatem jest takie wydarzenie. Dopóki w przytulisku była jej towarzyszka, Kaja jeszcze się jakoś trzymała, ale kiedy jej zabrakło, nasza kudłaczka zupełnie się załamała. Kaja jest psem nastawionym wyłącznie na człowieka, nie potrai nawiązywać kontaktu z innymi psami i budzi ich agresję. Dlatego, dla własnego bezpieczeństwa, jest izolowana. Kiedy wolontariusze bawią się z psami na wybiegu, Kaja siedzi zamknięta w boksie, kiedy idą z psami na spacer, Kaja siedzi zamknięta w boksie. Oczywiście, staramy się zawsze zapewnić jej porcje pieszczot i ludzkiego towarzystwa, ale to nie wystarcza. Wzięta na ręce, kaja całym ciałkiem wtula się w człowieka, najmocniej jak może i chłonie ludzką bliskość całą sobą. To wspaniała, przylepna suczka, idealny pies na kanapę. W jej małym ciałku upchana jest ogromna psia dusza. Gdy Kaja kocha - to całą sobą. Gdy człowiek znajdzie się w niebezpieczeństwie, to maleństwo zapomina, co to strach i gotowe jest bronić go jak lew.
  6. Cholera... I dylemat, czy lepiej babę zachęcić, żeby przyjachała, czy z całą świadomością, że to pewnie jest Elvis, odpuścić sobie dom, któremu się tyłka nie chce ruszyć i znaleźć lepszy?
  7. [quote name='Becia66'][B]Pragnę podziękować mojej koleżance[B] Uli M[/B]. za zorganizowanie zbiórki w Szkole Podstawowej nr 5 w Rzeszowie dla naszego przytuliska oraz całemu Samorządowi Uczniowskiemu za dobre serce i hojne dary. Otrzymaliśmy suchą karmę, puszki, ryż, kaszę i makaron, piękne smycze, obróżki i zabawki, parę kocy, ręczników i podkładów. Cięższe rzeczy mam już w samochodzie i czekają na wyjazd do przytuliska. [/B] [B][COLOR="red"][SIZE="5"]Serdecznie dziękujemy w imieniu naszych psiaków [/SIZE][/COLOR][/B] :Rose::Rose::Rose: [url]http://img830.imageshack.us/img830/60/p1050803j.jpg[/url][/quote] Wow! Super!
  8. [quote name='rozio']Prąd jest, tylko nie w boksach. Zresztą nie wyobrażam sobie instalacji elektrycznej w środku w tych metalowych boksach, przy psach i jeszcze przy wodzie- chyba, że jakaś instalacja na 12 czy 24 V. Prawdziwe mrozy dopiero idą z tego co słyszałem. Zaglądnąłem przez siatkę do psiaków przed chwilą, bo jechałem tamtędy samochodem i Budrys po wczorajszej zabawie od razu pobiegł po piłkę i z nią do mnie do siatki. Zaj.. sty jest ten pies.[/QUOTE] Hmm.... no nie, ma 120 volt... Owszem, budzi to pewne obawy, ale może da się tak, żeby było bezpiecznie? Miska stalowa, kabel ma ekstra stalową owijkę, wszystkie bebechy zamknięte od spodu...
  9. No może lepiej mało ale konkretnie... Może warto czasem dopłacić za wyróżnienie na jakimś gumtree czy talicy? Też jakos nie wierzę w te portale... większośc znich cięzko nawet znaleźć w sieci, jak ktoś szuka psa to idzie na stronę, którą zna raczej.
  10. Co do wody - podobno dodanie oleju zapobiega zamarzaniu. Da się tutaj w tym moim dzikim kraju kupić podgrzewane miski - jak ktoś się podejmnie przekonwertowania tego na polskie wtyczki i polski prąd to ja się podejmę zdobycia misek na przyszłą zimę.
  11. [quote name='barb']To moze wyedytować posty ?[/QUOTE] No to właśnie miałam na myśli
  12. No, nikt nic nie rozumie, ale wszystkim jest wesoło ;) Edit: No to, żeby nie było za wesoło: [IMG]http://img687.imageshack.us/img687/1886/strzepan.jpg[/IMG] [IMG]http://img213.imageshack.us/img213/3430/sztrzepancomp.jpg[/IMG]
  13. Co za historia, najważniejsze, że Budrys cały. Co to Waszych podejrzeń - może lepiej nie pisać na forum, jest publiczne, nie wiadomo kto to czyta...
  14. oooo to ten dom to się Nerusiowi kroi! To ja trzymam kciuki ogromnie!
  15. [quote name='Agula99']No to mieszanka strzechy plus pana ;0[/QUOTE] aaa, no teraz to rozumiem, doceniam i zwracam honor... ;)
  16. Florentynka obiecała pomóc coś megawzruszającego stworzyć...
  17. No oszalały baby kompletnie... :roll::shake: Majuska, Paćka Ci resztki mózgu wyssała? :evil_lol: Skąd ten Strzepan? :-o Nic nie rozumiem...
  18. Karolcia, nie wiem, czy nie Ulka12 (ta od Pucka) ale głowy nie dam sobie uciąć.... [url]http://www.dogomania.pl/threads/188479-PUCEK-ma-DOM-i-jest-rozpieszczany!/page92[/url] gdzieś powinna być na wątku EDIT: Prawdę pisałam. Tu jej wątek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/199145-DT-okolice-Cz%C4%99stochowy-i-Siewierza-W%C4%84TEK-INFORMACYJNY[/url]
  19. A to ja już dawno zauważyłam. Na Waszym miejscu bym gorąco namawiała TŻtów, żeby ostentacyjnie chadzali w takie miejsca przewijać dzieci i siać zgorszenie wśród porządnych matek.
  20. [quote name='majowa']mamo, mam nadzieję, że nie potraktowałyście tego złosliwie, chciałam żeby zabrzmiało z ironią ;) jestem po lekturze odświeżonej wiadomo gdzie ;) dlatego ten dowcip mi sie tak wyostrzył i ja oferuje to samo w druga strone jakby było trzeba moje szczury potwory się znają na błyskotkach wszak to geologiczne szynszyle[/QUOTE] Tu wszyscy wszystko traktują złośliwie i nikt nikogo nie oszczędza :diabloti: Geologiczne? Że co? Z wykopalisk? To szczury czy szynszyle? :roll::crazyeye:
  21. [quote name='Andzike']oooo ;) a kiedy wpadasz? bo może i mojej ponianczyć przez chwilę zdązysz? ;)[/QUOTE] No wybieram się w połowie maja, na Florentynkowego bachora, niestety jak Twój się pojawi, to pewnie będę miała pełne łapy roboty, może w drodze powrotnej?
  22. [quote name='Florentynka']Te, ale jakie międzylądowanie? Ty masz tu przylecieć, pociotka niańczyć, a nie dekować się na narożniku i denerwować Nelkę![/QUOTE] Ale dzieć Andzike ma szansę się urodzić w moje urodziny, a Twój nie (foch)!
  23. No to co mam robić? Zapisuję. Zwłaszcza, że podobno jestem następna w kolejce na tymczas u Andzike... :diabloti: [SIZE="1"]choć nie wiem co z tego będzie, bo Florentynka chce mnie u tymczasować u siebie i może nawet by mnie chciała na stałe...[/SIZE]
×
×
  • Create New...