[quote name='Cudak']Mam u siebie na tymczasie spaniela ( [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1170/spaniel-atos-moja-pani-chciala-mnie-wywiezc-do-lasu-potrzebna-pomoc-w-ogloszeniach-144801/[/URL] ). Niestety pies jest bardzo źle wychowany.
1. Na smyczy ciągnie jak wariat, w ogóle nie zwraca uwagi na osobę go prowadzącą, ciągle coś tropi, biegnie, ciągnie. Dostałam go razem z kolczatką, innej obroży pasującej na niego nie mam, więc chodzi w odwróconej kolczatce (kolcami do zewnątrz).
2. Spuszczony ze smyczy nie zawsze wraca. Czasem się słucha, czasem ignoruje, a czasem ucieka, kiedy się do niego zbliżam.
3. Przy jedzeniu warczy, nie daje się nawet pogłaskać.
4. Rzucam mu patyki, żeby aportował, chętnie po nie biegnie, ale nie chce ich oddawać. Nawet kiedy upuści patyk, pilnuje, żebym nie wzięła go do ręki. Jak trzyma w pysku i próbuję go wziąć- warczy.
5. Wczoraj ugryzł osobę spotkaną na spacerze, przy próbie pogłaskania. Ugryzł aż do krwi, nie chciał puścić ręki.
O ciągnięciu na smyczy jest wiele tematów, poczytam i postaram się go tego oduczyć, ale jak radzić sobie z pozostałymi problemami?
Pies ma naprawdę dużo ruchu, chodzimy na długie spacery, codziennie dużo pływa w stawie i aportuje (gorzej z oddawaniem patyków...)[/quote]
1. Dużo smaków :) I uczyć go co dobre, Lużna smycz = smak . Będzie sobie to dobrze kojażył . Jeśli to nie pomoże, i pies będzie dalej ciągnął tyo stajemy, czekamy parę sekund, czekamy aż smycz zrobi się luźna dajemy smaka .
2.Kupić linkę i uczyć komendy do mnie .
3.Dawaj psu jeść z ręki, w tedy może się tego od uczy :) .
4.Tak ja w drugim, jeśli pies będzie już blisko wymieniamy patyka na coś innego, np. zabawkę lub innego patyka .
5.Jeśli pies jest agresywny, nie dawać go głaskać osobom których pies nie zna, bo może skończyć się to źle :shake: Jeśli ludzie podchodzą i się nie pytają to już będzie ich wina. Może się on boi ludzi . Może znasz jakąś osobę której on nie zna. Pójść z nią na spacer, żeby dawała mu smaki i żeby wiedział że człowiek nie jest zły . Przechodni można też się pytać czy nie chce psu dać smakołyka .
Mam nadzieję, ze pomogłam. Można wiedzieć gdzie pies przebywa ?