Jump to content
Dogomania

Olga7

Members
  • Posts

    5410
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Olga7

  1. P[COLOR=Indigo]W Astaroth -do mnie .CYTUJĘ :[/COLOR] "Przepraszam że się nie odezwałam. Rozwaliło mnie jakieś choróbsko, najpierw myślałam że to reakcja na stres (w piątek broniłam wreszcie pracę inżynierską), ale ciągle mi nie przeszło, tępy ból głowy i brzucha i różne nieciekawe sensacje o których już nie będę pisać [IMG]http://www.dogomania.pl/../../images/smilies/icon_redface.gif[/IMG]. A tu jeszcze mróz taki, u nas w nocy było minus20, większość psów w domu, a tam gdzie się dało grzałki. Niestety z miejscem kiepsko, on musiałby być w domu, a w domu miejsce jamnikowe zajmuje już Tosia, nie dam rady go wcisnąć przykro mi. Prace nad ociepleniem nowych boksów też przerwane bo pogoda nie daje dłużej popracować na dworzu [IMG]http://www.dogomania.pl/../../images/smilies/shake.gif[/IMG] " [COLOR=Navy]To WIADOMOSC Astaroth ----- dziewczyna nie mogla odbierać tel. - miala obronę pracy inz. i do tego ma chyba grypę zolądkową /albo cos w tym rodz./ - .[/COLOR] [COLOR=Navy] Gratulujemy Natalii tytulu pani inżynier !![/COLOR]:p [COLOR=Navy]Zyczymy powrotu do zdrowia prędko .:p Wczoraj to pw przeslalam Leni356 -nie wiem czy doszlo . Dzięki Astaroth za wiadomość . [/COLOR]
  2. [COLOR=Navy]Może zaczniemy walczyć wszyscy o to by w żadnym schronie nie zabraniano wolontariuszom -czy ludziom z fundacji -organizacji oraz z dogo -fotografować psów ? Przecież te schroniska niemal wszystkie są utrzymywane z naszych społecznych pieniędzy -z naszych podatków i mamy prawo mieć informacje ,jak te schrony wywiązują się ze swych obwiązków i opiekują bezdomnymi psami ,za co dostają pieniądze z budżetu państwa -prawda ? Niky chyba nie robi takich fot. ,żeby wyciagać na wierzch jakieś ich niedociągnięcia i błedy -tylko głównie po to by oglaszać te psy i znależć im domy . Na miejsca adoptowanych psów można będzie umieścić następne psy bezdomne.Przecież nie zabraknie im pracy w schronach -ani nie zlikwidują im etatów -psów bezdomnych jest aż zbyt dużo -jest ogromne przepełnienie w każdym schronie i przytulisku -więc kierownicy i pracownicy schronów nie muszą się obawiać utraty pracy i zarobków .A jeśli mają nieczyste sumienia i zle wykonują swoją pracę i zwierzęta są glodne ,zaniedbane i nieszczepione oraz wymieszane niekastrowane psy z suczkami -to niech się wezmą do uczciwej roboty - WECI TEZ - bo my -spoleczeństwo płacące na to nasze podatki -na te schrony także - mamy prawo wiedzieć jak są wykorzystywane te podatki i patrzeć im na ręce . Nie rozumiemy zatem -DLACZEGO i JAKIM PRAWEM W SCHRONACH ZABRANIA SIĘ FOTOGRAFOWANIA PSÓW -ABY ZAJMOWAC SIĘ ICH OGLASZANIEM I NASTĘPNIE SZUKANIEM PSOM DOMÓW -ADOPCJĄ . Schroniska -to nie sa prywatne posesje kierownikow schronow ani ich wlasnosć . Utrudnianie lub zabranianie robienia fot. psom w celach pomocy w adopcji bezdomnych psow ze schronow -jest chyba bezprawne i bezpodstawne .Swiadczy o tym ,że dzialalnosc danego schronu i dbanie o powierzone tam psy -nie jest na takim poziomie na jakim powinna być . A humory i sympatie czy antypatie -pracowników schronów - w tym także ich Kierownikow -nie mogą tu być powodem do uniemożliwiania fot.psów oraz pomocy w ich adopcjach . [/COLOR]
  3. Takie zimy na wschodzie kraju są bardziej mrożne i trudne -szczegolnie na wsiach -jak u Pipi.Zasypie podworka i drogi -a obejście domu trzeba samemu odsnieżać-a to dość ciężka robota -tym bardziej dla kobiety takiej jak Pipi.Dobrze,że choć co jakiś czas Artur przyjedzie i pomoże w cięższych pracach mamie.Jednak na wsi kobiecie samej jest za trudno podołać wszystkim pracom -nawet tym na kawałku pola.My -mieszczuchy mamy cieplo w mieszkaniach i nie musimy sobie odśnieżać podwórek czy drogi do domu.Za to nie mamy tyle pięknej przyrody za plotem czy kolo domu.No i tego Mietka-też i tych psów na podwórku ,kotów i kur...Czasem Ci zazdroszczę tej wsi .Zeby tylko tam wszędzie żyli tylko dobrzy ludzie -kochający i szanujący siebie nawzajem i także wszelkie zwierzęta- domowe i gospodarskie.W miasteczkach i miastach polskich także.Wszędzie.Albo chociaż trochę lepsi -niż nieraz są. Za przyjęcie "wproszenia się" dziękuje.Może lada m-c -bliżej wiosny -zobaczymy.:p:loveu:
  4. Zaglądam często na wątki Pipi -czytam,oglądam te strony Pipi i te koty ,psy ,kozę Mietka-zakochanego w Kusym ,te wiejskie tereny zimą czy latem.. No i wspolczuję tym wszystkim zwierzętom -dużym i malym -nie tylko kotom czy psom ,ktore nie mają tam normalnego ,dobrego życia ,karmienia i traktowania .Pipi nie jest łatwo tam żyć i być świadkiem tego wszystkiego-jak tylko udaje się jej stara się na ile się da ulżyć tym zwierzętom a nawet pomóc niektorym ludziom w ich doglądaniu czy wesprzeć niektorych. Wspieram Pipi choc tak na odleglość-duchowo.Może kiedyś tam dojadę-choć na krotko.Jesli Pipi mnie tam zaprosi-a jak nie to wpadnę tak gościnnie-sama się zaproszę..:razz:Może cos tam pomogę zrobić,czy popilnować domu -a Pipi odpocznie nieco sobie albo pojedzie do fryzjera ,czy lekarza... Pipi,a czemu zniknely fot.Kusego wczesniejsze-ale już z domu -po kastracji ? Nie wiem czy Mietka tez ..Może to tylko u mnie ...
  5. Staram sie jak mogę pomoc temu ,czy innemu psu-a ostatnio choćby temu psu.Proszę, przypominam i nawet jesli ci państwo przygarną tego psa na zimę tylko albo DT -to już będzie to lepsze niż wegetacja na ulicy.Gdybyśmy mieli domek,pewnie byśmy przygarnęli albo mieli taki dt jak Poker-ale nie mamy takich warunkow.A ten pies jest duży i silny.Nie na nasze sily i kilka pięter -jako drugi pies. Trzymajmy kciuki -może jednak decyzja tych państwa będzie pozytywna -nie wiem. Na wątek suni Eli zaglądalam czasem ,ale nr tel.do magdziak nie zauwazylam-zapiszę teraz .W razie czego dobrze mieć.
  6. iwop- nie znam cię osobiscie ,ale lubię ludzi z poczuciem humoru ..:evil_lol:i pewnie jak to stare baby jakoś sie dogadamy ..nieraz jeszcze i nie dwa ...;) i nie ukrywa ,że mam nadzieje ,że wszelką dobrą energię i zawodową karierę także -spożytkujesz rownież w pomaganiu bezdomnym zwierzętom ...:p
  7. Malagos-mam pomysł : a gdybyscie zrobili taki plotek -i odgrodzili te psy ,zeby nie biegaly po calym domu ? :roll:Taką furtkę jakby ? jak robi sie nieraz przy malych dzieciach na schodach ,żeby nie spadly na doł -albo gdy sa klopotliwe psy w domu ? Wtedy by mogly dwie sunie byc w jednej budzie i cieplej im tez ..i w schronie nie są ..:razz:
  8. [quote name='malagos']Jutro potwierdzę na 100 procent, ale wyjeżdzają moje 2 tymczasowiczki. Jest do dyspozycji kojec ii buda, dla 1 małej suni. Koszt 150 zł za miesiac, bo kupuje za to karmę. Ale do mnie trzeba dowieźć, to 100 km od Warszawy.[/QUOTE] O -takie oferty jak malagos-to popieram .Bo i cena uczciwa i rozsądna -i pewnie psy maja tam dobrze. A nie zmieszcza sie w tej budzie 2 nieduze psy ? Bo w schronie to kilak się wepcha -zamiast 1-2 -gdy im zimno ..:shake:
  9. [COLOR=Navy] W hotelikach /boksy/ oraz tych domowych DT - oplaty mogly by byc trochę niższe jednak .To my dogomaniacy placimy przecież i zbieramy fundusze na te dt i psie hoteliki i może trzeba by starać się o ustalanie jednak niższych cen.Częśc funduszy pochodzi z cegielek z allegro,ale to też starania ludzi z dogo.Wtedy starczalo by na ratowanie większęj ilości psów . [/COLOR]
  10. Pisalam wyraznie,że ktos kto ma tam znajomych w Olsztynie ,gdzie jest ten pies ,będzie w sobotę w tym miasteczku.Dzwonilam do tej osoby pośredniczącej w szukaniu mu domu w Olsztynie. Nie pisalam nic o tel. do żadnej kobiety z drogerii -nie znam tam nikogo ,choć często zajeżdzamy do Olsztyna -nie tylko na ruiny zamku -bo to piękne okolice.Mieszkam w tych stronach .A skąd w tobie madziak taka krytyka -zamiast wdzięcznosći ,że probuję temu psu znalezć dom-a znam wątek od kilku dni ? A nie chodzi mi tez o wygląd CajusaB -ani innych ludzi.Myślalam ,że zrozumiesz odpowiednio sens tamtych moich slow i ich kontekstu w przypadku tego psa.Wyjaśniam ci to w poście wyzej-wczesniejszym.Przygarnąles tę sunię Elę i chwala ci za to .A twe rady-nie są mi potrzebne.Może ty i szarotka skuteczniej poszukacie domu temu psu? Ja też będę wtedy wdzieczna,choć to nie ja go tam wyrzucilam. Nie ma na wątku tel.kontaktowego -trudno.
  11. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/148872-PROPOZYCJA-Hotelik-dla-psA-w-w-potrzebie/page4[/URL] Zanim pies trafi do nieznaych takich hoteli -za niemalą kasę-trzeba koniecznie sprawdzić osobiscie ,ktoś z okolicy nawet z dogo/-jesli samemu za daleko.
  12. Leni -przecież ten Focus i Fabian -to male psy -jeden jamnikowaty -niski -a drugi chudy ,wyższy od jamnika -ale wazy chyba z 6-8 kg -tyle ze wysoki .Za takiego psa 250 zl dt -to zadna łaska .I nie liczcie na to ,z etam jest 5-pokoi i w kazdym jest po 2 psy -tam są chyba 2 pokoje i kuchnia i ponoc tam nocuje 1 kobieta /jesli to prawda /-a między pokojami w tej chalupie nie ma zabezpieczeń i psy lataja wszędzie chyba -male ,duże itd. -a jesli jakis tamten pies bedzie agersywny wobec tych maluchow -wychudzonych -jak Fabian ? To moze być z nimi zle. Wasz sprawa -ale ja na pw Leni napisalam .Zapytajcie Goni66 czy Soemy -one wiedzą wiecej. I nie wierzcie w tę Eukanubę-radze wam .Tam obiecuej kobieta zrobić z każdego psa-przytulankę! A czy ten Fabian jeszcze zyje ? Bo na moje oko -to ten jamnikowaty lepiej sobie radzi chyba fiz. niz ten czarny ,chudy Fabian -gryziony i dominowany ,,:shake:
  13. Rozumiem-wtedy pomagalam szukać też Meli /Bruno hoteliku -pamiętam ,czy temu drugiemu benkowi -bo okazalo się ,że sie razem nie zgadzaja psy -nawet po sasiedzku tez. Nie znam sia na tyle na psach -ale wiem,że chorujące psy -podobnie jak ludzie -mog.a mieć wyniszczony organizm i też wtedy chudną -moga nie mieć apetytu ,itd. Nie wnikam juz w to wszystko .Nie chcę tu też dyskutowac o tym -za malo mam w tym temacie wiedzy -wa sami wiecie jak tam bylo .Tak tylko z boku napisalam nieco. Może Mela byla na suche karmie tylko i to bylo za malo -nie wiem.Nie chcę prowokowac tu dalszej dyskusji o Meli i Megii.To wątek psow z Zamościa -zaraz nas pogonią.:razz: Liczymy na ten hotelik kolo Mielca -czekamy na link.Tylko ,zeby kasa byla .. O tym samy wlasnie hotelu myślę tez - : [url]http://hotelterier.pl/[/url]
  14. Zapisuję wątek cudnego sierściucha-sliczny jest i taki byl zaniedbany biedak .. O rety-aż 700 zl /m-c za takiego malucha -jak za doga ??:shake: Jesli jest tyle kasy na niego -to dobrze ,ale za bardzo tam zdzieraja jednak -nawet za duzego psa -400-500zl to jest wysoka oplata ... I tyle kasy za trzymanie malego psa w domu ? Rozumiem -kojce ,woda ,ogrzewanie ich ,sprzątanie -podatki itd. -ale za domowy DT ?? To może my ciotki zalozymy sobie takie drogoe domowe dt -i kasa by na inne psy wtedy szla -zamiast na psach bezdomnych się dorobiać w takich hotelikach -domowych ? :roll: Szkopul w tym ,że to przewaznie z naszych kieszeni -ciotek -idą fundusze na te dt -chyba ,że z cegielek jeszcze i innych ludzi -nie z dogo ..:cool3:
  15. Iwop-nie znam tamtych stron-tylko z opinii dawnej chyba nieco -a twych mozliwosci -tym bardziej i jestem mile zaskoczona ,że masz takie stanowisko zawodowe i pozycję oraz możliwości -zatem wykorzystajmy to -jak najbardziej !! Pozdrawiam .:p:loveu:/ taka sliczna ,mila sunia -moze uda sie ja uratowac z bezdomności ?/
  16. To tę Melę zawozily do Megii Coronaaaj i Zuzlikowa -i ile pamietam ? Nie znam dobrze tej sprawy Meli i szczegółow -pisalam tak raczej ogolnie -żeby ważyć psy przy przyjmowaniu ich na dt czy do hoteliku /już wczesniej na wątku Kręciola o tym pisalam -radzilam / . Jesli jest miejsce w tym hoteliku kolo Mielca i stać by bylo na posylanie tam psa -to tym lepiej -bo to blisko Zamoscia -nie trzeba psa wozić przez pol Polski . Mozesz podac link tego hoteliku ? Jesli to twoi znajomi Madallena -to zapytaj ich -jelsi ciotki się zgadzaja na ten hotelik...
  17. [COLOR=Black]Zajrzalam teraz na wątek tego psa i co czytam? .Staram się jak mogę.To nie ja zakladalam temu psu wątek - 30.IX.br i nie znalazlam dla niego żadnego domu -ani pomocy. Dopiero 15.XII.br zauważylam ten wątek - staram się i na dogo -a nawet osobiście pytam ludzi ,czy nie znają kogoś ,kto by tego pięknego,dużego psa przygarnął. Uprosilam pewnego lekarza -ma znajomych tam w Olsztynie k/Czwy Obiecal mi ,że w tym tyg. będzie tam i pokaże wątek tego psa a nawet postara się odszukac tego psa Pytam,wydzwaniam i pilnuje tego od kilku dni-może dziś tam pojedzie.Jesli nie dadzą psu domu-to może choć przygarną go na zimę -a psu w tym czasie szukać intensywnie domu ? Widac ,że magdziak stara się caly czas pomoc temu psu -interesuje się nim . Ale od 30.IX.br. mineło już 2,5 m-c -a jakoś pies nadal koczuje na ulicy i nie znaleziono mu domu . A teraz -kiedy pytam normalnie na wątku Szarotkę,czy chce moze pomóc finansowo albo poszukać mu domu -i nie pytam napastliwie ani agresywnie - zarówno Magdziak jak i CajusB -macie do mnie pretensje ? O co ? O to ,że tak zapytalam ? Ze zabraklo nieśmialych minek -w tekscie ? No wybaczcie.Buzki teraz wstawilam .W takim razie to niech niech inni na wątku - zajmują się sami szukaniem domu temu psu . Ja moge sie nie wtrącać -ale pewnie lada dzień ktoś zglosi psa na policji czy zadzwoni do schronu -albo psa zlapie ktoś na lancuch -bo wygląda grożnie i będzie żyl przy budzie -na krotkim lancuchu i byle jakim karmieniu. Albo trafi do tych ,ktorzy biorą takie psy na worki treningowe -wiadomo gdzie. Takich i innych /szpanujacych mlodych chlopakow /facetow -z amstaffami /mialam na mysli pisząc o lysych facetach. Niekoniecznie w wieku CajusaB czy wyglądzie .Nie o wygląd tu chodzi . Pies jest nadal tam -a zima mrozna.. Jeśli inni moga tu być bardzi skuteczni -prosze bardzo -niech się wykażą. Jak tak dalej bedziecie innych ludzi zniechecać do pomagania bezdomnym psom -na pewno takich psów bezdomnych bedzie coraz wiecej .Choć psa mi nadal szkoda -wyladuje pewnie niedlugo w Jamrozowiznie w schronie -albo w Wieluniu .Może tam trochę pożyje nawet. JAK mu się uda. Ja w ciagu tego tyg. choć znalazlam kogos ,kto bezposrednio chce pomoc -zachęcić kogos znajomego do adopcji tego psa -nie wiem jeszcze ,czy skutecznie. Może ktos z was będzie mial wiecej szczęscia i skuteczniej temu psu pomoze jednak. Zyczę wam tego. A co do sytuacji psów w Cz-wie i okolicy -mam dużo więcej wiedzy i pojęcia ,niż myslisz chyba CajusB.Mieszkam w tych stronach -tak się sklada i znam rozne sprawy lokalne i regionalne. Wiem tez kto dał do schronu a potem odbierał tę sunię Elę.I o wielu powazniejszych sprawach.To jest wątek tego psa-nie mieszajmy tu innych spraw FFA Czwa.Znasz te wątki sam dobrze-zabierasz tam tez glos. To nie tylko wątek suni Eli. Chyba jedynie do madziak z FFA możemy miec jeszcze na tym wątku zaufanie -bo chce chyba pomoc termu psu -szkoda tylko ,że to trwa już 2,5 mca a teraz zima mrozna .Szkoda,że tak pozno i dlugo szukamy mu nadal domu-wątek byl za malo widoczny może. [/COLOR]
  18. A zeby tak cudem -za jedną kase ktoś wział do jednego kojca -ocieplanej budy -te oab psy : mox-jamnika FOCUSA ---- i mix-terierka czarnego FABIANA ? ? Moze to by się dalo do Megii1 - ale jest szum wokol tego hoteliku -nie wiem -czy to jest prawda i czy faktycznie tak bylo na 100% z tymi glodzonymi psami ?? Moze prawda lezy pośrodku jednak ? No i radzilam już na watku Kręciola -żeby psy WAZYC i zapisywac wagę psow przy przymownaiu i wydawaniu psa z DT -proste -prawda ? Zeby potem niue bylo afer i niedomowien. No i niektroe psy -chore lub starsze moga nie przybierac na wadze -a nawet tracić wagę. To co -pytac Megii o te dwa psy -ale za 300 zl -oba i do cieplej budy -gdyby nie do mieszkania ???
  19. Nie mam żadnej odp.od Astaroth -zaraz napisze ponownie ,ale zarówno ten mix-jamnika Focus i te mix-tererka Fabian powinny byc wyrwane ze schronu - jeden jamnikowaty /choć taki korpulentny/ -ale drugi drobny ,delikatny , terierkowaty Fabian -jego predzej czy pozniej te psy zagryzą . A może tego Fabiana już zagryzly -bo go nie ma a powiedzą,że adoptowany /jak czesto mowią i piszą potem w schronach/...? :( Myslę jednak ,że Astaroth przyjmuje raczej psy do kojcow -nie do mieszkania -ale zapytać można zawsze ? A takich jamnikow w potrzebie jest na wątku jamnikow duzo wiecej i one są calkowicie jamnikami ..:shake:
  20. [COLOR=Navy]No i tego wlasnie czlowieka dla tej bezdomnej suni trzeba szukac -pytajcie po znajomych -kolezanki i kolegow swoich dzieci takze -gdzie tylko się da. Moze ktos akurat trafi na kogos o dobrym sercu ,kto da dom tej sliczne ,mlodej suni ?[/COLOR]
  21. Owszem-dalej jest na ulicy -Ten sklep chyba od Nowego Roku bedzie zamkniety- pewnie zmian wlaściciela i zabraknie dobrej kobiety ,ktora psa dokarmia . Jedna życzliwa osoba będzie jutro w Olsztynie -i zapyta znajomych ,czy moga psa choć na zimę pzrygarnąć -albo na stale ? Gdyby tylko na zime -to wtedy trzeba psa energicznie oglaszać ,zeby do wiosny znalazl DS . Chyba ma jednak dostęp na noc do garazu -mysle .Dzwonie w tej sprawie codziennie i pytam o ten dom czy DT. A Szarotka -chcesz może pomóc oplacac DT temu pieknemu psu ? :p czy jakoś inaczej pomoc ? Moze masz kogoś , kto moze pomoc temu psu ? Bedziemy wdzieczni -pies też :loveu:.Mieszkasz chyba zagranicą -o ile się nie mylę -ale masz znajomych w kraju pewnie . Każda pomoc potrzebna . :p Nie chcielibysmy zeby pies trafil do schronu -a potem w lapy jakichś łobuzow / bandytow i na worek treningowy np.-czy na lancuch -albo do jakiegoś skrzywionego lysego palanta..Albo taki zlapal go na ulicy ..Jutro może wieczorem coś bedzie wiadomo .
  22. Moze nie powinnam pisać ,ale wczoraj Cudak mi napisala na gg ,ze dostala od niej sms-a : Pies zostaje u nas.Taka jest moja decyzja . !!! / jakoś w tym stylu /. Nemi -myslalam , że nie znasz watku -a trudno wszystko komus streszczac -czasu brak ...i te swięta-robota -a tu psy jeszcze ratowac .. Sorry .
  23. Napisalam jej na pw -już tego samego dnia .Po 2 dniach odpislala mi i prosila o pomoc .Pisala ,ze ona bardziej zajmuje sie kotami i pomocą kotom. Ma profil na kocim forum -wiem .Potem radzilam jej jak zdobyć fot. psa w schronie -na to pw juz nie odp.mi nic .Pewnie nie udalo się jej zrobic tych fot.-bo kier. schronu wydala zakaz po roznych aferach z FFA i teraz nie wolno w schronie robic fot. nikomu z zewnątrz chyba . Prosila ja na wątku i na pw -zeby podala do siebie nr tel. -bo ona zawiadomila schron w Cz-wie o tmy bezdomnym psie -Once mix belga chyba . Nie podala mi ani nam nr tel. -a my mozemy jedynie isc doi schronu i blagać o pozwolenie zrobienia psu fot.-ale i tak nie wyrazi tam kier. zgody pewnie -bo niby czemu ma iś c obcym ludziom na rekę ? Pies ma OPIEKE niby -jest na kwarantannie a my nie jestesmy jego wlascicielami .
  24. Prosilam Ritę60-może cudem coś wymysli jak uratowac tego Fabiana-ale ciężka sprawa pewnie -tyle tych psow :-( do ratowania ..:shake:
  25. [quote name='E-S'][COLOR=Blue][B]Fabian[/B][/COLOR] - przeganiany w boksie, zdominowany przez większe psy [IMG]http://img410.imageshack.us/img410/5721/p1040107.jpg[/IMG] [B] [COLOR=Blue]Fokus[/COLOR][/B] [IMG]http://img338.imageshack.us/img338/3148/p1040465q.jpg[/IMG][/QUOTE] Dziewczyny co z tymi pieskami, nie wiecie? Fabian jakoś w te mrozy powinien dać radę, ale ten jamniczek??? On jest w schronisku jeszcze, czy coś mi umknęło? Wiem, że macie kołomyję z suczkami i poszukiwaniem Tiffany, ale może zwróciłyście ostatnio uwagę na te kupki nieszczęścia też? Ewa[/QUOTE]
×
×
  • Create New...