Jump to content
Dogomania

malibo57

Members
  • Posts

    10423
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by malibo57

  1. [IMG]http://imageshack.us/a/img507/5139/dsc03181p.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img69/6015/dsc03182a.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img585/2980/dsc03185n.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img254/7264/dsc03186t.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img441/9897/dsc03188kc.jpg[/IMG]
  2. Bardzo dziękuję za przepisanie wątku. Troszkę fotek z ostatnich dni [IMG]http://imageshack.us/a/img853/2331/dsc03169e.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img267/2765/dsc03170h.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img267/2151/dsc03175sx.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img14/338/dsc03176jc.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img196/4918/dsc03180s.jpg[/IMG]
  3. Katarzyno09, masz pełną skrzynkę.
  4. Sfinansuję transport Kajtuna do Murki - skontaktuje się z nią i prześlę pieniądze na jej konto. Uważam, że Kajtun powinien jechać jak najszybciej. Dobieranie teraz farmakologii jest bez sensu, pies najpierw musi "wydyszeć" stres i odpocząć. Rozmawiałam z Murką - koszt transportu ok. 250PLN - przelewam na jej konto. Transport możliwy w każdej, praktycznie, chwili. Murka prosi o podanie dogodnego terminu.
  5. Ja też nie rozumiem. Czy problemy sprawiało konto, czyli bank? Sądziłam, że dostęp do netu, a to się chyba nie zmieniło? Kto będzie podawał rozliczenia, meldował o wpłatach i stanie finansów Sokoła? Kto zadba, aby te finanse uzupełniać, robić bazarki, zdobywać deklaracje?
  6. Dostałam info, że są już wyniki badania krwi - miały być konsultowane z lekarzem. Większość jest w normie, sa pewne przekroczenia w rozmazie i lekko podwyższony AlAT - reszta w normie, tarczycowe też. Koszt badań 180,-. Poprosiłam, aby nadwyżkę przeznaczyć na sensowne odrobaczenie schematem leczniczym ( Drontal, Dehinel, Aniprazol) z powtórką po 12-14 dniach. Spotkania z panią behawiorystką nie było, gdyż zachorowała.
  7. Dzięki, DIFciu! Czako już się troszkę ogarnia. Z psami zapoznał się bez problemów, gorzej z domem i otoczeniem. Wielu rzeczy i zjawisk się boi, albo ich nie zna, albo zapomniał... Przyzwyczaja się do obroży, linki, potem przyjdzie kolej na smycz. Często korzysta z klatki kenelowej, jako azylu. Widać, że czuje się tam bezpiecznie.
  8. No, to duży kłopot. Dzięki za info, Katarzyno. Kto może zrobić bazar dla Sokoła? Uzbieram jakieś fanty i wyślę.
  9. Luiza, czy Ty porzuciłaś już całkiem Sokoła? Umowy nie ma, rozliczeń nie ma, pieniędzy nie ma, bazarków nie ma, decyzji nie ma - co jest?
  10. Czako już w drodze. Z hotelu Stajenna Sfora został wydany bez książeczki zdrowia i jakiegokolwiek zaświadczenia o szczepieniach i odrobaczaniu. Wyprowadzono go na SZNURKU za bramę. W samochodzie [IMG]http://imageshack.us/a/img710/9045/img0956jw.jpg[/IMG]
  11. Witaj Ziuteczko:) Fancior gotowy do adopcji, poproszę Cię o ogłoszenia, jak tylko dostanę więcej fotek, niż te dwie. Czako już w drodze, zajrzysz też do niego?
  12. Jolu, bardzo ładny! Dziękuję gorąco:loveu:
  13. Ajlii, ja sprezentuję Bochnarowi suplementy, jakie uznacie za stosowne.
  14. [quote name='malibo57']W sobotę wróciła z adopcji Fanta I ( szkieletorek). Przebywa obecnie w hotelu u Magdy Bartoszewskiej. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/175091-Sochaczew-Fanta-ratujmy-szkielety-kolejna-w-kolekcji-szkielet%C3%B3w-Ma-Dom%21%21"][IMG]http://imageshack.us/a/img521/5857/96d9dec6d95edb6fmed.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] Wątek Fanty I nie został na mnie przepisany w związku z protestem założycielki. Od dziś Fanta I ma nowy wątek [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/227710-MLB-Fanta-I-schronisko-choroba-DT-DS-powr%C3%B3t-z-adopcji-szuka-Domu?p=19167281#post19167281"][B]FANCIOR [/B][/URL] Czy ktoś się zlituje i poratuje banerkiem? Będę bardzo wdzięczna:)
  15. Ciałka przybywało szybko ( aż nadto, z czasem;-)) [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images44.fotosik.pl/240/394aefeeb47bb852med.jpg[/IMG][/URL] Krateczkę uznała Fanta I za niezbyt awantażowną i się jej migiem pozbyła [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images42.fotosik.pl/155/228beb6d86d278dd.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images45.fotosik.pl/243/25db776fd6ef8d25.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/264/58c4ef726e216ef4.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images40.fotosik.pl/260/db7ca8d3abc04936.jpg[/IMG][/URL]
  16. Trochę historii. Fanta w grudniu 2009 - jeszcze w schronisku pod kroplówką [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images45.fotosik.pl/236/96d9dec6d95edb6fmed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images36.fotosik.pl/122/a6dd4534ba2e67d9med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images48.fotosik.pl/235/3307dc0f0bed0aabmed.jpg[/IMG][/URL] I już u Danusi [IMG]http://img13.imageshack.us/img13/9433/fanta1002.jpg[/IMG] W twarzowej nogawce męskiej dresowej;-) [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images50.fotosik.pl/236/1a6e80013e65e7e4.jpg[/IMG][/URL] Wypis z kliniki Elwet, gdzie Fanta I trafiła kilka dni po przyjeździe, 12.12.2009. "W badaniu klinicznym stwierdzono mocne wuchudzenie,włos matowy, wypadający,żebra i kości miednicy widoczne gołym okiem , zaniki i drżenia mięśniowe (spowodowane niedożywieniem), węzły chłonne podżuchwowe powiększone,błony śluzowe jamy ustnej oraz spojówki blade, czas kapilarny w normie , odwodnienie ok 5%,temperaura powyżej 39 st.osłuchowo nie stwierdzono szmerów patologicznych, jama brzuszna niebolesna , w badaniu powłoki brzuszne napięte. Podczas hospitalizacji wykonano badania krwi morfologiczne i biochemioczne które wykazały lekka niedokrwistość oraz leukocytozę ,B canis nie stwierdzono , wykonano pomiar elektrolitów we krwi -w normie .Wykonano badanie USG jamy brzusznej w którym nie stwierdzono odstepstw od normy.Odrobaczono i odpchlono psa. Wykonano płynoterapię , podano preparaty witaminowe i odzywcze, oraz terapię antybiotykową . Wiek psa -samicy 1 rok Zalecenia ; Synergal przez 5 dni dwa razy dziennie po 1 tabletce częste karmienie , małymi porcjami , stały dostep do wody kontrolne badanie krwi za trzy tygodnie kontrola przyrostu ciała".
  17. [B][COLOR=#800080]FANTA I[/COLOR][/B], chory szkielet psa, trafiła do nas z bardzo kiepskiego schroniska na początku grudnia 2009. Dobra Dusza zauważyła, że pies jest chory i w złym stanie, zorganizowała kroplówki, uratowała życie i poprosiła o pomoc dla psa. Fanta I trafiła pod moją opiekę ( de nomine Fundacji Nero) i do DT u Danusi K., która zajmowała się nią samodzielnie, karmiła, ogrzewała i kochała. Fanta I dość szybko odzyskała formę i została adoptowana. Nie trafiła do domu, ale miała wielki, ocieplony kojec, w nim ciepłą budę, dużo dobrego jedzenia i ogród do biegania. Bardzo gościnnie przyjmowała na tymczasowy pobyt inne psy w potrzebie, była wesoła i szczęśliwa. Do czasu, aż przegrała konkurencję z ...drobiem. Ganiała kurki... W sobotę 14.04.2012. Fanta I ( dla odróżnienia od Fanty, również mojej podopiecznej) trafiła do hotelu u Magdy Bartoszewskiej. I nic lepszego nie mogło jej się trafić:) Dziś Fanta I jest psem do adopcji do każdych warunków, może zamieszkać w mieszkaniu, w domu z ogrodem - wszędzie. Jest ufna, radosna, skora do zabawy - w typie zachowań labradora, jak pisze Magda. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, jest łagodna i uległa w stosunku do ludzi i innych zwierząt. Bardzo lubi wodę, nie jest nadmiernie ruchliwa, inteligentnie stróżująca. Jak każdy pies potrzebuje jasnych zasad porządkowych i łagodnego, choć konsekwentnego opiekuna. Magda określa ją jako sangwiniczkę:) Fanta I ma obecnie 3,5 roku, jest wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona i zdrowa. Poprzedni watek Fanty I został zamknięty 17.04.2012., gdyż założycielka nie zgodziła się go przenieść. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/175091-Sochaczew-Fanta-ratujmy-szkielety-kolejna-w-kolekcji-szkieletów-Ma-Dom!!"][B]POPRZEDNI WĄTEK FANTY I[/B][/URL] Na decyzję w tej sprawie czekałam do dziś - nie doczekałam się, więc zakładam Fancie I nowy wątek. Fanta I pojawia się też na wątku Witusia [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/201708-MLB-Witek-malutki-krówek-MA-DOM!"][IMG]http://imageshack.us/a/img690/5742/2f31f8dffa9dad12.jpg[/IMG][/URL] i Jerrego [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/223308-MLB-JERRY-jamnik-łańcuchowo-kojcowy"][IMG]http://imageshack.us/a/img641/4220/jerry150x100.jpg[/IMG][/URL] , których przyjęła gościnnie na DT pod swój dach:) Dzisiejsze zdjęcia Fanty I z hotelu. [IMG]http://imageshack.us/a/img696/1334/010nts.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img689/9530/009con.jpg[/IMG] Fanta I ma patronat FUNDACJI VIVA! Kontakt w sprawie adopcji [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Banerek od Joli-li:buzi: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/227710-MLB-Fanta-"][IMG]http://images39.fotosik.pl/1554/ea08357a782ba985.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"] [/URL][URL="http://www.fotosik.pl"] [/URL][URL="http://www.fotosik.pl"] [/URL][URL="http://www.fotosik.pl"] [/URL][URL="http://www.fotosik.pl"] [/URL]
  18. Jamor stosuje metody rodem z Sułkowic. Nie akceptuję ich, stąd będę przeciwna.
  19. Czorciku, za chwile podeślę Ci numer konta Inki. Poprosiłam Magdę Bartoszewską o przejrzenie wątku Kajtuna, wysłuchanie informacji i odpowiedzi na pytania, które mam od Inki i zdalną ocenę psa i sytuacji. Jasna rzecz, że żaden behawiorysta nie wyda oceny bez poznania psa, ale kilka opinii może wyrazić. Wnioski są następujące: wszystkie zachowania Kajtuna są powtarzalne i normalne, żadne nie wykracza poza jego etogram. Doszukiwanie się w zachowaniu Kajtuna "nienormalności", uszkodzeń neurologicznych, guzów, wodogłowia i czego tam jeszcze, wynika tylko i wyłącznie z braku wiedzy. Diagnostyka CT nie znajduje w tym przypadku żadnego uzasadnienia, gdyż brak jest do niej wskazań. Jeśli badania krwi i moczu wykażą jakąś dolegliwość, trzeba psa leczyć, ale nie jest do tego potrzebny żaden guru neurologiczny. Część dolegliwości ( np., stan zapalny oczu) może wynikać z poziomu stresu, jakiego doznaje Kajtun. Mamy do czynienia ze zjawiskiem tzw., somatyzacji. Kajtun jest potwornie zmęczony i zalewany bodźcami. Radzi sobie ze stresem i napięciem, jak umie. Im szybciej znajdziemy dla niego miejsce, zmienimy otoczenie i damy odpocząć, tym lepiej dla niego.
  20. Jutro wraca do nas Czako [URL="http://www.dogomania.pl/threads/183899-Sochaczew-Czako-zawiedziony-przez-cz%C5%82owieka-szczeniak-wr%C3%B3ci%C5%82-z-adopcji..."][IMG]http://images50.fotosik.pl/286/de37137d7f24ed6e.jpg[/IMG][/URL] Przyjeżdża do hotelu u Ajlii - dziękuję!
  21. Wznawiam wątek - jutro zabieram Czako do hotelu u Ajlii. DIFciu, napisz, proszę do moderatora z prośbą o przeniesienie wątku na mnie - dziękuję:)
  22. Z przyjemnością:) Dziękuję.
  23. Odwołuję akcję belgijską. Pani adoptowała chorą bidę, która trafiła do schroniska ze Słowacji. Żałuję ze względu na Rudkę, ale Rudka jest zdrowa, a słowacka bida ma zapalenie płuc. Niech jej się szczęści!
  24. Kajtun nadal jest u Inki, bo nie ma innego miejsca dla niego. Jeszcze. Ale nie może tam długo zostać. Inka robi, co może, zanim pojawi się możliwość fizycznej przeprowadzki Kajtuna, m.in., diagnostykę.
  25. Jolu, bardzo, bardzo dziękuję:loveu: Napisałam też do Cantadorry.
×
×
  • Create New...