-
Posts
10423 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by malibo57
-
Bardzo dziękuję za przepisanie wątku. Troszkę fotek z ostatnich dni [IMG]http://imageshack.us/a/img853/2331/dsc03169e.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img267/2765/dsc03170h.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img267/2151/dsc03175sx.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img14/338/dsc03176jc.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img196/4918/dsc03180s.jpg[/IMG]
-
Katarzyno09, masz pełną skrzynkę.
-
KAJTUN po 3 latach w hoteliku u Murki - czy odnajdzie się w DS...?
malibo57 replied to inka33's topic in Już w nowym domu
Sfinansuję transport Kajtuna do Murki - skontaktuje się z nią i prześlę pieniądze na jej konto. Uważam, że Kajtun powinien jechać jak najszybciej. Dobieranie teraz farmakologii jest bez sensu, pies najpierw musi "wydyszeć" stres i odpocząć. Rozmawiałam z Murką - koszt transportu ok. 250PLN - przelewam na jej konto. Transport możliwy w każdej, praktycznie, chwili. Murka prosi o podanie dogodnego terminu. -
Ja też nie rozumiem. Czy problemy sprawiało konto, czyli bank? Sądziłam, że dostęp do netu, a to się chyba nie zmieniło? Kto będzie podawał rozliczenia, meldował o wpłatach i stanie finansów Sokoła? Kto zadba, aby te finanse uzupełniać, robić bazarki, zdobywać deklaracje?
-
KAJTUN po 3 latach w hoteliku u Murki - czy odnajdzie się w DS...?
malibo57 replied to inka33's topic in Już w nowym domu
Dostałam info, że są już wyniki badania krwi - miały być konsultowane z lekarzem. Większość jest w normie, sa pewne przekroczenia w rozmazie i lekko podwyższony AlAT - reszta w normie, tarczycowe też. Koszt badań 180,-. Poprosiłam, aby nadwyżkę przeznaczyć na sensowne odrobaczenie schematem leczniczym ( Drontal, Dehinel, Aniprazol) z powtórką po 12-14 dniach. Spotkania z panią behawiorystką nie było, gdyż zachorowała. -
Dzięki, DIFciu! Czako już się troszkę ogarnia. Z psami zapoznał się bez problemów, gorzej z domem i otoczeniem. Wielu rzeczy i zjawisk się boi, albo ich nie zna, albo zapomniał... Przyzwyczaja się do obroży, linki, potem przyjdzie kolej na smycz. Często korzysta z klatki kenelowej, jako azylu. Widać, że czuje się tam bezpiecznie.
-
No, to duży kłopot. Dzięki za info, Katarzyno. Kto może zrobić bazar dla Sokoła? Uzbieram jakieś fanty i wyślę.
-
Luiza, czy Ty porzuciłaś już całkiem Sokoła? Umowy nie ma, rozliczeń nie ma, pieniędzy nie ma, bazarków nie ma, decyzji nie ma - co jest?
-
Jolu, bardzo ładny! Dziękuję gorąco:loveu:
-
Bochnar staruszek - za TM- był z nami 1,7 roku szczęśliwy
malibo57 replied to bea100's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ajlii, ja sprezentuję Bochnarowi suplementy, jakie uznacie za stosowne. -
[quote name='malibo57']W sobotę wróciła z adopcji Fanta I ( szkieletorek). Przebywa obecnie w hotelu u Magdy Bartoszewskiej. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/175091-Sochaczew-Fanta-ratujmy-szkielety-kolejna-w-kolekcji-szkielet%C3%B3w-Ma-Dom%21%21"][IMG]http://imageshack.us/a/img521/5857/96d9dec6d95edb6fmed.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] Wątek Fanty I nie został na mnie przepisany w związku z protestem założycielki. Od dziś Fanta I ma nowy wątek [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/227710-MLB-Fanta-I-schronisko-choroba-DT-DS-powr%C3%B3t-z-adopcji-szuka-Domu?p=19167281#post19167281"][B]FANCIOR [/B][/URL] Czy ktoś się zlituje i poratuje banerkiem? Będę bardzo wdzięczna:)
-
Ciałka przybywało szybko ( aż nadto, z czasem;-)) [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images44.fotosik.pl/240/394aefeeb47bb852med.jpg[/IMG][/URL] Krateczkę uznała Fanta I za niezbyt awantażowną i się jej migiem pozbyła [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images42.fotosik.pl/155/228beb6d86d278dd.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images45.fotosik.pl/243/25db776fd6ef8d25.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/264/58c4ef726e216ef4.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images40.fotosik.pl/260/db7ca8d3abc04936.jpg[/IMG][/URL]
-
Trochę historii. Fanta w grudniu 2009 - jeszcze w schronisku pod kroplówką [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images45.fotosik.pl/236/96d9dec6d95edb6fmed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images36.fotosik.pl/122/a6dd4534ba2e67d9med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images48.fotosik.pl/235/3307dc0f0bed0aabmed.jpg[/IMG][/URL] I już u Danusi [IMG]http://img13.imageshack.us/img13/9433/fanta1002.jpg[/IMG] W twarzowej nogawce męskiej dresowej;-) [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images50.fotosik.pl/236/1a6e80013e65e7e4.jpg[/IMG][/URL] Wypis z kliniki Elwet, gdzie Fanta I trafiła kilka dni po przyjeździe, 12.12.2009. "W badaniu klinicznym stwierdzono mocne wuchudzenie,włos matowy, wypadający,żebra i kości miednicy widoczne gołym okiem , zaniki i drżenia mięśniowe (spowodowane niedożywieniem), węzły chłonne podżuchwowe powiększone,błony śluzowe jamy ustnej oraz spojówki blade, czas kapilarny w normie , odwodnienie ok 5%,temperaura powyżej 39 st.osłuchowo nie stwierdzono szmerów patologicznych, jama brzuszna niebolesna , w badaniu powłoki brzuszne napięte. Podczas hospitalizacji wykonano badania krwi morfologiczne i biochemioczne które wykazały lekka niedokrwistość oraz leukocytozę ,B canis nie stwierdzono , wykonano pomiar elektrolitów we krwi -w normie .Wykonano badanie USG jamy brzusznej w którym nie stwierdzono odstepstw od normy.Odrobaczono i odpchlono psa. Wykonano płynoterapię , podano preparaty witaminowe i odzywcze, oraz terapię antybiotykową . Wiek psa -samicy 1 rok Zalecenia ; Synergal przez 5 dni dwa razy dziennie po 1 tabletce częste karmienie , małymi porcjami , stały dostep do wody kontrolne badanie krwi za trzy tygodnie kontrola przyrostu ciała".
-
[B][COLOR=#800080]FANTA I[/COLOR][/B], chory szkielet psa, trafiła do nas z bardzo kiepskiego schroniska na początku grudnia 2009. Dobra Dusza zauważyła, że pies jest chory i w złym stanie, zorganizowała kroplówki, uratowała życie i poprosiła o pomoc dla psa. Fanta I trafiła pod moją opiekę ( de nomine Fundacji Nero) i do DT u Danusi K., która zajmowała się nią samodzielnie, karmiła, ogrzewała i kochała. Fanta I dość szybko odzyskała formę i została adoptowana. Nie trafiła do domu, ale miała wielki, ocieplony kojec, w nim ciepłą budę, dużo dobrego jedzenia i ogród do biegania. Bardzo gościnnie przyjmowała na tymczasowy pobyt inne psy w potrzebie, była wesoła i szczęśliwa. Do czasu, aż przegrała konkurencję z ...drobiem. Ganiała kurki... W sobotę 14.04.2012. Fanta I ( dla odróżnienia od Fanty, również mojej podopiecznej) trafiła do hotelu u Magdy Bartoszewskiej. I nic lepszego nie mogło jej się trafić:) Dziś Fanta I jest psem do adopcji do każdych warunków, może zamieszkać w mieszkaniu, w domu z ogrodem - wszędzie. Jest ufna, radosna, skora do zabawy - w typie zachowań labradora, jak pisze Magda. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, jest łagodna i uległa w stosunku do ludzi i innych zwierząt. Bardzo lubi wodę, nie jest nadmiernie ruchliwa, inteligentnie stróżująca. Jak każdy pies potrzebuje jasnych zasad porządkowych i łagodnego, choć konsekwentnego opiekuna. Magda określa ją jako sangwiniczkę:) Fanta I ma obecnie 3,5 roku, jest wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona i zdrowa. Poprzedni watek Fanty I został zamknięty 17.04.2012., gdyż założycielka nie zgodziła się go przenieść. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/175091-Sochaczew-Fanta-ratujmy-szkielety-kolejna-w-kolekcji-szkieletów-Ma-Dom!!"][B]POPRZEDNI WĄTEK FANTY I[/B][/URL] Na decyzję w tej sprawie czekałam do dziś - nie doczekałam się, więc zakładam Fancie I nowy wątek. Fanta I pojawia się też na wątku Witusia [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/201708-MLB-Witek-malutki-krówek-MA-DOM!"][IMG]http://imageshack.us/a/img690/5742/2f31f8dffa9dad12.jpg[/IMG][/URL] i Jerrego [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/223308-MLB-JERRY-jamnik-łańcuchowo-kojcowy"][IMG]http://imageshack.us/a/img641/4220/jerry150x100.jpg[/IMG][/URL] , których przyjęła gościnnie na DT pod swój dach:) Dzisiejsze zdjęcia Fanty I z hotelu. [IMG]http://imageshack.us/a/img696/1334/010nts.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img689/9530/009con.jpg[/IMG] Fanta I ma patronat FUNDACJI VIVA! Kontakt w sprawie adopcji [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Banerek od Joli-li:buzi: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/227710-MLB-Fanta-"][IMG]http://images39.fotosik.pl/1554/ea08357a782ba985.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"] [/URL][URL="http://www.fotosik.pl"] [/URL][URL="http://www.fotosik.pl"] [/URL][URL="http://www.fotosik.pl"] [/URL][URL="http://www.fotosik.pl"] [/URL]
-
KAJTUN po 3 latach w hoteliku u Murki - czy odnajdzie się w DS...?
malibo57 replied to inka33's topic in Już w nowym domu
Jamor stosuje metody rodem z Sułkowic. Nie akceptuję ich, stąd będę przeciwna. -
KAJTUN po 3 latach w hoteliku u Murki - czy odnajdzie się w DS...?
malibo57 replied to inka33's topic in Już w nowym domu
Czorciku, za chwile podeślę Ci numer konta Inki. Poprosiłam Magdę Bartoszewską o przejrzenie wątku Kajtuna, wysłuchanie informacji i odpowiedzi na pytania, które mam od Inki i zdalną ocenę psa i sytuacji. Jasna rzecz, że żaden behawiorysta nie wyda oceny bez poznania psa, ale kilka opinii może wyrazić. Wnioski są następujące: wszystkie zachowania Kajtuna są powtarzalne i normalne, żadne nie wykracza poza jego etogram. Doszukiwanie się w zachowaniu Kajtuna "nienormalności", uszkodzeń neurologicznych, guzów, wodogłowia i czego tam jeszcze, wynika tylko i wyłącznie z braku wiedzy. Diagnostyka CT nie znajduje w tym przypadku żadnego uzasadnienia, gdyż brak jest do niej wskazań. Jeśli badania krwi i moczu wykażą jakąś dolegliwość, trzeba psa leczyć, ale nie jest do tego potrzebny żaden guru neurologiczny. Część dolegliwości ( np., stan zapalny oczu) może wynikać z poziomu stresu, jakiego doznaje Kajtun. Mamy do czynienia ze zjawiskiem tzw., somatyzacji. Kajtun jest potwornie zmęczony i zalewany bodźcami. Radzi sobie ze stresem i napięciem, jak umie. Im szybciej znajdziemy dla niego miejsce, zmienimy otoczenie i damy odpocząć, tym lepiej dla niego. -
Jutro wraca do nas Czako [URL="http://www.dogomania.pl/threads/183899-Sochaczew-Czako-zawiedziony-przez-cz%C5%82owieka-szczeniak-wr%C3%B3ci%C5%82-z-adopcji..."][IMG]http://images50.fotosik.pl/286/de37137d7f24ed6e.jpg[/IMG][/URL] Przyjeżdża do hotelu u Ajlii - dziękuję!
-
Z przyjemnością:) Dziękuję.
-
Odwołuję akcję belgijską. Pani adoptowała chorą bidę, która trafiła do schroniska ze Słowacji. Żałuję ze względu na Rudkę, ale Rudka jest zdrowa, a słowacka bida ma zapalenie płuc. Niech jej się szczęści!
-
KAJTUN po 3 latach w hoteliku u Murki - czy odnajdzie się w DS...?
malibo57 replied to inka33's topic in Już w nowym domu
Kajtun nadal jest u Inki, bo nie ma innego miejsca dla niego. Jeszcze. Ale nie może tam długo zostać. Inka robi, co może, zanim pojawi się możliwość fizycznej przeprowadzki Kajtuna, m.in., diagnostykę. -
Jolu, bardzo, bardzo dziękuję:loveu: Napisałam też do Cantadorry.