-
Posts
1008 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by zapka
-
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
zapka replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
A widok tego psa jest strasznyyyyy. On jest zupełnie zrezygnowany, zwinięty w kłębek, leży poza budą, na betonie. Obok micha pełna, a on ani drgnie. Jest apatyczny, strasznie smutny. ma 4 lata, łagodny do ludzi, śliczny jest [IMG]http://zdjecia.adopcje.org/adopcje/1/normal/62495.jpg[/IMG] [B]Ambra[/B], może tego na tymczas weźmiesz :oops: -
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
zapka replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
[quote name='zuzlikowa']dajcie znać co z benkami...[/QUOTE] Benek dziś "biegał" sobie na naszym miniwybiegu. Jest całuśny. Taki typowy, ślamazarny, leniwiec, doprawdy uroczy. Ale nie wiem czy robić ogłoszenia. Niech się sosnowieckie schronisko, albo Kuba123 wypowie. -
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
zapka replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ambra']co z tych malizn jest w najpilniejszej potrzebie, najgorszym stanie?[/QUOTE] jak ja mogła coś małego brać na tymczas to wzięłabym : zrezygnowane, apatyczne, wychudzone, tylko spójrz na te oczy: [IMG]http://www.sosnowiec.schronisko.net/images/adopcja/3/normal/64488.jpg[/IMG] lub tą bidę [IMG]http://images39.fotosik.pl/563/cf4d0239f7ba8506med.jpg[/IMG] lub tą : [QUOTE]Ona też bardzo źle wygląda.Pierwsze zdjęcia jest sprzed dwóch tyg jeszcze w oczach tlił się jakiś płomyk .Dwie ostatnie fotki sa z tej środy spójrzcie na jej oczy:-(Takie maleństwo,strasznie chude sięga zaledwie do pół łydki .Siedzi w pierwszym boksie na kwarantannie z dwa razy większymi psami:-([/QUOTE] [IMG]http://images40.fotosik.pl/552/1d85abdf5e43a7dcmed.jpg[/IMG] lub to: wymarznięte, wychudzone, starszawe, pcha się na kolana, uwielbia przytulanki: [IMG]http://images38.fotosik.pl/539/66746d816c9c7a70med.jpg[/IMG] -
jestem, oby suni się powiodło i wreszcie dom znalazła. Ostatnio poszła do domku Negra, bo ludzie wypatrzyli na stronie schroniska że siedzi od 2006 i stwierdzili że już najwyższy czas żeby ktoś ją zabrał do domu. Takie informacje warto umieszczać na stronie schroniska. nie wiem czy on ma to wpisane.
-
miło czytać takie wiadomości, się psina doczekała swojej pańci.
-
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
zapka replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
Sylwia wiesz w których boksach są te psy? Bo znaleźć je w schronisku na podstawie zdjęcia nie sposób. -
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
zapka replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
[B]Emiś, Mar_tika [/B]udało się zrobic jakieś zdjęcia tym staruszkom: [URL]http://www.sosnowiec.schronisko.net/adopcja-id-60594.html[/URL] [URL]http://www.sosnowiec.schronisko.net/adopcja-id-60565.html[/URL] [URL]http://www.sosnowiec.schronisko.net/adopcja-id-60584.html[/URL] [URL]http://www.sosnowiec.schronisko.net/adopcja-id-61396.html[/URL] ?? -
ło żesz, ale elaborat
-
obroże najwyżej pożyczymy ze schronu a jak przyjedziesz na wolontariat to ją oddasz.
-
pytanie jeszcze czy chcesz ją wziąć do siebie jako domu stałego czy tymczasowego? Ta czy siak jestem za. To jest tak, że dzisiaj ona jest w dobrej formie i wygląda na zdrową, a jutro wpadnie w deprechę, jakiś pies ją podgryzie, zarazi się nosówką. Każdy pies wzięty z tego schronu jest psem ocalonym. No wizyty raczej u ciebie nie będziemy robić, chyba że towarzyską :p Generalnie rezerwacji w schronie nie ma, ale można zadzwonić i powiedzieć że przyjedziesz po tą sunię. Nie zapomnij wziąć smycz i obrożę, opłata za psa jest ok. 40 zł
-
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
zapka replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
[quote name='Kama83']zapka, po schronisku bylam dzis u babci, pokazywalam zdjecia Soni, moja ciotka miala bardzo podobna sunie, rowniez Sonka, babcia sie poplakala, ona sama nie moze, ale jutro ma gadac z ciotka, moze to "zrzadzenie losu" sprawi, ze Sonka znajdzie szybko domek. Ciotka wprawdzie ciagle zalamana po stracie tamtej i poki co sie boi, ale moze jednak. Jakby co, dam znac i jade z babcia po sunie :)[/QUOTE] no to super by było -
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
zapka replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
Jak wyjeżdżałyśmy dzisiaj ostatnie jacyś ludzie przywieźli prześliczną sunię jamniczka czarna podpalana, może trochę wyższa niż jamnik. Sunia była podobno dokarmiana i spała gdzieś przy zakładzie jakimś w Sosnowcu, ale już nie może tam zostać. Psinka wygląda na bardzo zdrową, zadbaną, odżywioną. Szła przy nodze bez smyczy, jest wesoła, bardzo łagodna, przyjazna, nie wiedziała biedna jeszcze gdzie ją przywieźli. Pewnie trafiła na kwarantannę. Zrobiłyśmy jej parę zdjęć, wrzucę do albumu picasa. Na imię jej dali Sonia i niech tak zostanie. [IMG]http://lh5.ggpht.com/_x22Ve5w0WRc/TTsyLMX9fYI/AAAAAAAAAGk/2Jd_rOMZaxo/P1220070.JPG[/IMG] -
Maleńka suczka do kochania przytulania ma już swój domek
zapka replied to abra64's topic in Już w nowym domu
dzisiaj w schronie jej nie widziałyśmy, podobno pojechała do domu, ale gdzie nie wiem. Napiszę zaraz do sosnowieckie schronisko. -
Baśń o Miśku ze Skarpy. Co stanie się z nim zimą?
zapka replied to leonarda's topic in Już w nowym domu
A Rudi to ma swój wątek jakiś? To ten łaciaty taki nakrapiany? -
Agusia - cudna ONka, zalękniona, zagubiona. Już w domu stałym :)
zapka replied to zapka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Jenny19']Dostałam meila od pani z Chicago, która chce wpłacić pieniądze na Agusię, nie wiem co jej napisać/ Zbieramy jakieś pieniądze? I czy podać konto Fundacji czy moje albo Kasi?[/QUOTE] Jenny19, może udałoby się napisać do tej pani i poprosić ją o wsparcie finansowe dla Agusi? -
Axel - ten łagodny amstaff ze schroniska POJECHAŁ DO DOMU:)
zapka replied to leonarda's topic in Już w nowym domu
ja tylko dodam, że na zdjęciach on wygląda na takiego poważnego, ale na żywo to taka kochana przylepa z niego, widać, że bardzo spragniona kontaktu z człowiekiem -
Agusia - cudna ONka, zalękniona, zagubiona. Już w domu stałym :)
zapka replied to zapka's topic in Już w nowym domu
[COLOR=red][B]HELP!!![/B][/COLOR] rozmawiałam dziś z panią od Dagusi i się popłakała mi do telefonu. Zrobili suni rtg, które stwierdziło, że [B]ma nieleczoną dysplazję stawów[/B]. Ponoć jeszcze rok temu można by było zrobić jej operację, teraz juz jest to niemożliwe. Jej stawy są w strasznym stanie i jedyne co teraz można zrobić to podawać leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Niestety koszt tych leków jest duży, a będzie musiała je brać do końca życia. Trzeba się liczyc z tym, że Aga może przestać chodzić. To najprawdopodobniej dlatego ona nie siadała, bo bolały ją stawy. Zresztą dalej nie siada na jednej stronie. Dodatkowo okazało się, że ma martwicę większości zębów, miała usuwane dwa guzy w pysku. I wet stwierdził, że ten pies jest starszy niż miała w schronie w karcie wpisane - ma około 7 lat. [B]Niestety życie tej psiny to jedno wielki cierpienie.[/B] Dobrze, że trafiła do tego domku, gdzie odżyła psychicznie. Ze swojej strony chciałam zapytać czy nie ma ktoś dostępu do takich leków po niższej cenie - [B]KREON 25000, PERLOQUAN[/B]. Proszę...., ci ludzie mimo iż bardzo się starają i robią wszystko żeby jej pomóc, nie wydolą finansowo na leczenie Agusi, ja obiecałam że spróbuję coś wykombinować. W poniedziałek będę znała pozostałe leki, które musi brać. Macie jakiś pomysł? -
Szkielecik z głową pięknego, bardzo smutnego ASTa. JUŻ W DOMU!
zapka replied to leonarda's topic in Już w nowym domu
one wszystkie od razu na łóżko się pchają, wiedzą gdzie dobrze życzę Nerusiowi powodzenia -
[quote name='Jan Grzegorczyk (J@sio)']Czekam do akcji jak Kobi znajdzie dom weźmiemy Maćka na DT mamy nadzieje ze znajdziemy mu fajny DS :-)[/QUOTE] huraaa!!!!
-
Szkielecik z głową pięknego, bardzo smutnego ASTa. JUŻ W DOMU!
zapka replied to leonarda's topic in Już w nowym domu
ależ dobre wieści, Iza ty to czegoś byś się nie tknęła od razu do domu jedzie!!! -
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
zapka replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
[quote name='dineh']eh ...straszne to :(... nie wiem czy doczytałyście moje pytanie wiec zapytam jeszcze raz o której powinnam być?? i co zabrać??[/QUOTE] o 10.00, weź smycz i jakieś smakołyki - najlepiej pokrojone parówki albo coś suchego. -
[quote name='basiapron']Bardzo mi się podoba pomysł wykonywania sekcji, przy okazji przeleję parę złotych a może i spacerki w weekendy z jakimiś pieskami weszłyby w grę, pomyśle nad czasem[/QUOTE] dziękujemy i zapraszamy w sobotę
-
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
zapka replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
[quote name='Emiś']No i biedny dziadunio, który jest już za TM :( [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images50.fotosik.pl/534/8429cef16e6fbb18med.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] los dziadzia poruszył mnie i nie tylko mnie, wrzucam go na pierwszą stronę staruszków - będziemy pamiętać o takich przypadkach. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/196462-Wszystkie-staruszki-ze-schronu-Sosnowiec-nasze-babuszki-i-dziaduszki-szukaj%C4%85-domk%C3%B3w"]http://www.dogomania.pl/threads/196462-Wszystkie-staruszki-ze-schronu-Sosnowiec-nasze-babuszki-i-dziaduszki-szukaj%C4%85-domk%C3%B3w[/URL] -
Szkielecik z głową pięknego, bardzo smutnego ASTa. JUŻ W DOMU!
zapka replied to leonarda's topic in Już w nowym domu
[quote name='leonarda'] No, nic - jak zwykle - trzeba po prostu robić, ile się da. Zawsze lepiej niż nic. Jak by się załamywać tym, czego nie można, to by człowiek się zabrał i uciekł, i żaden pies by nic z tego nie miał... Więc myślenie pozytywne - z Nero mimo wszystko i tak lepiej, jutro zobaczę, co dalej; potem znajdzie się domek i ... następny psiak.[/QUOTE] i tak to się kręci. Pewnych rzeczy nie przeskoczymy, ale tyle co można trzeba robić. Domek dla Nerusia najskuteczniejszym lekarstwem się pewnie okaże. -
Szkielecik z głową pięknego, bardzo smutnego ASTa. JUŻ W DOMU!
zapka replied to leonarda's topic in Już w nowym domu
tu potrzebna jest praca u podstaw, bez izolowania psów chorych nie damy rady leczyć chorób zakaźnych. To nasza syzyfowa praca. Ręce opadają. Przykro mi Iza.