anhata
Members-
Posts
3681 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by anhata
-
Ehhhh :(...
-
Rottweilerowata suka wywalona pod blokiem-RADOM,znalazła wreszcie dom!!
anhata replied to monikab's topic in Już w nowym domu
Soni sie udało.....a co to za sunia wyrzucona z 4 piętra ?????? ...jak ma domek to banerek Soni mozna wycofac ? -
My już z Kariną rozmawiałyśmy o 11 przez telefon:) Sytuacja wygląda tak sunie zawozimy w niedzielę do Krakowa...ja ciągne dwa kierunki podyplomowe....w sobotę mam zjazd w Lublinie a w niedziele w Radomiu...więc moi rodzice zabiorą sunię do weterynarza, tam bedzie przebadana zaszczepiona, dowiemy się o sterylkę itd..kupimy jej szeleczki, zeby mieć jak z nią wychodzić na dwór..... a następnie bierzemy ją do nas do domu, NAPEWNO JUZ NIE ODDAMY DO LASU.....muszę się zapytać weterynarza czy mozemy ja wykąpać skoro następnego dnia zceka ją długa podróż...ona nie lubi moich suń....bo jak raz była Figa potem Lizii w lesie tam to ona rzucała się na nie....ale spoko jedną noc damy radę przecież...moja mama będzie cały czas w domu...będziemy jakoś kombinować..trochę się boję o koty bo mam 3 kocice i kota....i są nauczone, że kochaja pieski itd....więc ludziki trzymać kciuki...ustaliliśmy z Kariną, ze sterylka będzie już w Krakowie...i zacznie się szukanie domu dla niej!! kwestia zostaje drugiego psiaka....nie moge go tam zostawić...poradzcie ludziki jak zmienic temat wątku, że potrzebny drugi dom tymczasowy???...może znajdziemy do soboty ????.....i doradzcie mi bo ja dzisija chce zadzwonić do tych dwóch hoteli...okolice Radomia i do tego pod Warszawą....a nigdy tegfo nie robiłam....o co dokładnie mam się pytać? ...czy ja mam mówić , ze to pisesek bezdomny itd ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
-
a ja mam pomysł...do dziewczyn z Radomia..piszę ogólnie....a może byście chciały zobaczyć te psiaki tam wlesie?...pojechać z Nami jak je bedziemy je karemic ? dogadac sie co do dnia w tym tyg......tylko że na tyg od 16?.moi rodzoce mieli zamiar poj jutro a poznoiej w sobote albo w niedziele....co Wy na to?...możemy dogadać się co do dnia ..
-
Dzień dobry !!! JUZ JESTEM ja pracuje w kiosku ruchu..wczoraj ze wzgledu ze zdsiaij mam wolne siedzialamw nim 12 godzin....do domu dotarlam przed 20......mialam sie przespac godzine i poprostu padlam....siedzialam z niedzieli na pon na dogo do 2 na weekendzie mialam zjazd tez w szkole.....i poprostu padlam..budzik sobie nastawialm, zeby wejsc na dogo ale nawet go nie pamietam....Soema ten numer jest do mojej mamy...pewnie tearz wszyscy śpicie...więc ja do Ciebei zadzwonie ok 11.....ja ja zabiore przed wyjazdem do weterynarza...mam pewnien pomysl ale musismy sie dogadac najpierw kiedy w który dzień możemy ją zawieść....ale napewno ja ja zabiore do weterynarza....zrobie książeczkę....pierwsze szczepienie ...kupie proszki za odrobaczywienie......kupię szelki lub obr......przywiozę karmę.....dam na sterylkę..tylko, ze sterylkę musiałaby mieć zrobioną w Krakowie....jeśli chodzi o psiaka to do hoteliku tutaj koło Radomia zadzwonie zapytam się.....co mam mówić???....że psiak jest bezdomny? bo wiadomo, ze zapchlony brudny itd ?....ja ze 100 zl napewno na hotel będe miała ...wkońcu wczoraj wypłate dostałam...zaraz pomyśle jak rozwiązać syt z psiakiem ....zależy od sunii kiedy Ona by pojechała...
-
Tak ja już napisałam wiadomośc do Soemy...teraz wzsystko od pani zależy..czy dla psiaka szukać hotelu czy tymczasu..dla mnie dowóz to nie problem mimo tego, ze tylko tata ma prawko....jak ja bym chciałą zeby się udało...żeby psiaki znalazły domy....żeby dostały szansę...co do tego grzybiarza to tez mu życze źle.....jajk mógł w takim miejscu ich zostawić? wszędzie las....a zobaczcie jeśli one są tam od sierpnia to ile wtedy suna mogła mieć? napewno też była mniejsza...
-
nie otwiera mi się stronka..ale widzę co piszecie...jak chce coś napisać to mi na dole stronki się pokazują wiadomości z 4....są już zdjęcia..fajnie....sunia napewno nie miała jeszcze pierwszej cieczki...na moje oko ma z pół roku moze z 7 miesięcy....a psiak wygląda na starszego...ogólnie po ich zachowaniu stwierdzam, ze psiaki są młode....tak się zachowują....daja się na ręcę wziąć....starsze pieski chyba by nie były tak ufne?
-
Dziękuję ludziki za wsparcie....nie odzywałam się bo męczę się ze zdjęciami....a wiem,ze zdjęcia są bardzo ważne..Marcik mi pomaga z tymik zdjęciami już chyba z dwie godziny......to jest mój pierwszy wątek napisany przeze mnie dlatego tak :/....widzę, ze jest banerek..dzięki lilith27.....dziękuję też Soema za tymczas, mam nadzieję, że zdjęcia bedą dzisiaj, musisz je najpierw zobaczyć..dla mnie dowóz ti nie problem..Marcik ma juz zdjęcia na mailu bo ja zanim je wrzucę na wątek ..zanim dojdę jak to się robi....to pewnie miną godziny.....dziękuję tez emili za oferowane pieniążki.....dam znać jeęą potrzebne
-
Rottweilerowata suka wywalona pod blokiem-RADOM,znalazła wreszcie dom!!
anhata replied to monikab's topic in Już w nowym domu
coś mi ucięło wątek :/..widzę, ze jesteście z Radomia....wejdzcie na mój wątek ...proszę... [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/do-odstrzalu-przy-lesie-k-radomia-dwa-bezdomne-mlode-pieski-ratunku-124427/index2.html[/URL] jest w Radomiu lub w okilocach jakiś hotelik ? -
Rottweilerowata suka wywalona pod blokiem-RADOM,znalazła wreszcie dom!!
anhata replied to monikab's topic in Już w nowym domu
TAK??????????????????? SUNIA MA DOMEK ?????????????? mówcie jak to Bylo..............ale fajnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.............widzę, ze jesteście z Radomia.....proszę wejdzcie na mółj wątek [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/do-odstrzalu-przy-lesie-k-radomia-dwa-bezdomne-mlode-pieski-ratunku-124427/index2.html[/URL] czy jest gdzieś koło Radomia hotelik albo w samym Radomiu ??????? -
Dzisiaj jak wrociłam ze szkoly pojechaliśmy do lasu przed 16 :/....najpierw psiaków nie było...chodziliśmy szukaliśmy........jakiś gospodarz podszedł do nas i zaczął się wypytywać co my tu robimy itd....był ciekawy bo my tam staliśmy juz z godzinę....i nagle przybiegły psiaki....dowiedzieliśmy się, że psiaki zostały porzucone tam w sierpniu przez prawdopodobnie przez jakiegoś grzybiarza....powiedział, że narazie są dokarmiane...ale jak nie będzie za co je dokarmiać to trzeba będzie wezwać myśliwego, żeby sie nie męczyły!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WCZORAJ ZACZĄŁ SIĘ HUBERTUS
-
[SIZE=3][COLOR=blue][B][COLOR=red]HISTORIA PSIAKÓW OPISANA W PUNKTACH[/COLOR][COLOR=red]:[/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE] [B][SIZE=3][COLOR=#0000ff][SIZE=2][COLOR=black](wydatki na psiaki znajdują się na końcu postu, dla[/COLOR][COLOR=black] osób [/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#0000ff][SIZE=2][COLOR=black]życzliwych, które chcą wspomóc psiaki finansowo [/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B][B][SIZE=3][COLOR=#0000ff][SIZE=2][COLOR=black]mogę [/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#0000ff][SIZE=2][COLOR=black]podać nr konta na PW [/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B][B][COLOR=black])[/COLOR][/B] [SIZE=3][B]1. W lesie 20 km od Radomia znajdują się dwa młode psiaki. Nie podaje celowo nazwy miejscowości , żeby nikogo nie urazić, nie każdy musi być wrażliw na krzywdę zwierząt. Powiem tylko tyle, żeby tam dotrzeć należy przejechać przez las, będzie droga, po obu jej stronach kilika gospodarstwa a na końcu drogi ponownie las. Psiaki znajdują sie właśnie na końcu tej drogi. Historia zwierzaków zaczęła się niewinnie. Mój tata w połowie pażdziernika pojechał do lasu na grzyby. Szukając grzybów, zauważył, ze po lesie biegają dwa młode pieski. Na jego widok merdały ogonkami i przymilały się. Na początku myślał, że psiaki pochodzą z tych gospodarstw. Jak odjeżdżał psiaki biegły za samochodem a za kilka dni sytuacja się powtórzyła. Nikt się psiakami tam nie interesuję. Prawdopodobnie zostały tam porzucone i wyrzucone z samochodu, ponieważ biegają za nim. Od tamtej pory jeździmy tam w razie naszych możliwości, zeby im zawieść jedzenie. Jest to jednak ok. co 4 dni. Ze względu na to, ze pracujemy cały dzień jeździmy tam po ciemku. Bardzo się o nie martwimy. Jest to sunia i piesek. Obydwoje sięgają do łydek. Nie mamy dla nich tymczasu. My mieszkamy w dwupokojowym mieszkaniu w bloku. Mamy dwie sunie i cztery koty, każdy ma swoją historię. Pieski są małe i młode. Podejrzewam, że gdyby miały tymczas szybko by znalazły domek. Jesteśmy w stanie zapłącić za ich pobyt, za opieke weterynaryjną, możemy je zawieść nawet do nowego domu, gdyby ktoś zechciał. Może ktoś ma inny pomysł? co w tajiej sytuacji zrobić? My też kiedyś w zimę może nie zawsze będziemy mogli tam jechać, mogą być np zaspy albo inne przeciwności losu. BŁAGAMY O POMOC.[/B][/SIZE] [SIZE=3][B]Telefon: 515184855[/B][/SIZE] [SIZE=3][B]2.P:S: zdjęcia znajdują się poniżej przy poście Marcik i na dalszych stronach ( jak to ujęła lilith27 zdjęcia psiaków nie oddają ich uroku)[/B][/SIZE] [B][SIZE=3]3. Dzisiaj jak wrociłam ze szkoly pojechaliśmy do lasu przed 16 :/....najpierw psiaków nie było...chodziliśmy szukaliśmy........jakiś gospodarz podszedł do nas i zaczął się wypytywać co my tu robimy itd....był ciekawy bo my tam staliśmy juz z godzinę....i nagle przybiegły psiaki....dowiedzieliśmy się, że psiaki zostały porzucone tam w sierpniu przez prawdopodobnie przez jakiegoś grzybiarza....powiedział, że narazie są dokarmiane...ale jak nie będzie za co je dokarmiać to trzeba będzie wezwać myśliwego, żeby sie nie męczyły!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!! WCZORAJ ZACZĄŁ SIĘ HUBERTUS [/SIZE][/B] [B][SIZE=3]__________________[/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=sienna][SIZE=4][COLOR=blue]JEŚLI CHODZI O SUNIĘ:[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3]3. 17 listopada- po kilku trudnościach, lilith27 ze swoją mamą i moimi rodzicami pojechali ok 17 zabrać raz na zawsze psiaki z lasu. Sunia pojechała do weterynarza, została przebadana i okazało się,ze jest szczenna ( czytaj dalej). Następnie pojechała do mojego domku na noc , by następnego dnia mogła pojechać do Pati do hoteliku. Podziękowania dla Pati gdyż chciała ją wziąć w takim stanie. Pieska natomiast zabrała lilith27 na dwie noce do hotelu koło Radomia.[/SIZE][/B] [B][SIZE=3]4. 18 listopada- moja mama z samego rana poszła z sunią do 2 weterynarzy, gdyż ona nie wyglądała absolutnie na to by była w ciąży ( płaski brzuch, zero cycek, i nie zauważyliśmy żeby pieski za nią latały w lesie). I tych 2 różnych weterynarzy stwierdziło, że ONA NIE JEST W CIĄŻY. Sunie są w ciąży 2 miesiącę, teraz już od znalezienia piesków w lesie mija ponad miesiąć. Więc powinna mieć sunia już przynajmniej troszkę brzucha. Poprostu gdy była odebrana z lasu miała gazy, nadęty brzuch...następnego dnia już takiego nie miała. Jeden weterynarz i sporo namieszania zrobił.....[/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=red]Tego dnia sunia została zaszczepiona, i dostała swoją książeczkę :) Sunia ma ok. 10 miesięcy ( w książeczce jest, ze jest z lutego![/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3]Wieczorem moi rodzice, ja i Marcik, która dołączyła do nas w Warszawie zawieźliśmy sunię do Pati. [/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=red]I od wtorku sunia przebywa w hoteliku u Pati..[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]Ma już porobione ogłoszenia, dzięki Marcik[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon7.gif[/IMG] Pati ma ją zabrać do weterynarza, by dowiedzieć się o sterylkę .[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=darkslategray]5. 10 grudnia odbyła się sterylka suni. Mini została także zachipowana :)17 grudnia Mini miała zdjęte szwy.[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#2f4f4f]6. 18 grudnia- Mini pojechała do swojego NOWEGO STAŁEGO DOMKU :)). Jej właścicielem jest Adam, nick Sotomek.[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000][SIZE=4][COLOR=blue]JEŚLI CHODZI O PIESKA[/COLOR][/SIZE][COLOR=sienna]:[/COLOR][/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=darkslategray]5. 19 listopada- wieczorkiem odebraliśmy pieska z hotelu spod Radomia. Gdy pojawił się w domu doznaliśmy pozytywnego szoku. Mam 4 koty plus 2 sunie....sunie znał ale jak się będzie zachowywał do kotów? Gdy piesek zobaczył Kropkę ( kotka ma 6 lat) zaczął merdać ogonem!!, mój Felek ( ma rok) ociera się swoją główką o jego główkę a Fifi( 5 lat) przechodzi pod nim. Został wykąpany a następnego dnia zawioziony do weterynarza i zaszczepiony. Weterynarz stwierdził, że piesesk ma od półtora roku do 2 lat.[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#2f4f4f]6. styczeń 2009- trwały rozmowy adopcyjne w sprawie Cezara[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#2f4f4f]7. 25 styczeń 2009- Cezar pojechał do Wilanowa do Warszawy...ma super domek jednorodzinny, własny ogródek, oczka wodne i zwierzątka i kochającą panią[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#2f4f4f]POZA TYM:[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#2f4f4f]-[COLOR=red]piesek chodzi ładnie na smyczy,[/COLOR][/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]- ani razu nie nasiusiał w domu!!!! POTRAFI WSTRZYMYWAĆ,[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]- jest łagodny do zwierząt na dworzu,[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]-ma mięciutką sierść,[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]- jest łagodny, wesoły, dobrze ułożony![/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]-jest odrobaczywiony zasczepiony, posiada własną książeczkę.[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=5][COLOR=blue]----------WYDATKI--------------------[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#0000ff]nr konta prześle na PW osobom zainteresowanym[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=darkslategray]([SIZE=2]nie podawałam do niedzieli 23 list. konta więc, głównie koszty pokryłam, moze głupio narazie te wydatki wyglądają,ze pod moim nickiemjest tyle ale to jest na 2 pieski)[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=yellowgreen]Dokonanae Wydatki:[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#0000ff]- na sterylkę suni, która koszrowała 290 zł,[/COLOR][/SIZE][/B] [SIZE=5][COLOR=darkred][B]AKTUALIZACJA WPŁAT:[/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=5][COLOR=darkorange][B]Ninti[/B][/COLOR]-50 zł[/SIZE] [SIZE=5][COLOR=darkorange][B]kosu32[/B][/COLOR]- 40 zł[/SIZE] [SIZE=5][B][COLOR=darkorange]emilia2280[/COLOR][/B]- 100 zł[/SIZE] [SIZE=5][COLOR=darkorange][B]Julie (z bazarku 1 )[/B][/COLOR] -uzbierało się 46zł ( koci-świat 10 złoty, shirrapeira 10 zł, 26 zł)[/SIZE] [SIZE=5][COLOR=darkorange][B]lilith27/Marcik(z bazarku 2)-[/B][/COLOR] uzbierało się narazie 47złoty ( basiapron 8 zł(bez kosztów przesyłki), Dzodza 17 zł ( bez kosztów przesyłki), MonikaWarszawa1 15 zł( bez kosztów przesyłki), Lilith27 15 zł[/SIZE] [SIZE=5][COLOR=darkred][B]RAZEM: 283 !!!!! [/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=5][COLOR=darkred][B]PIENIĄŻKI ZOSTAŁY PRZEKAZANE NA STERYLKĘ SUNI[/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=6][COLOR=sandybrown]Z BAZARKU NA CEZARKA:[/COLOR][/SIZE] [SIZE=5][COLOR=seagreen]Marcik 20 zl ( bez kosztów przesylki)[/COLOR][/SIZE] [SIZE=5][COLOR=#2e8b57]Agat 15 zloty( bez kosztow przesylki)[/COLOR][/SIZE] [SIZE=5][COLOR=#2e8b57]RAZEM: 35 zl <---zostanie przekazane na innego psiaka !!!!!!!!!!![/COLOR][/SIZE] [B][SIZE=3][COLOR=green]WYDATKI, KTÓRE JUŻ ZOSTAŁY ZAPŁACONE I NIKT NIE CHCE BY COKOLWIEK ODDAWAĆ!!!!!![/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=darkorange]LILITH27- 30zł- za dwie noce w hotelu dla pieska,[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff8c00]- - za kości do gryzienia,[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff8c00]- - za skórzaną obrożę.[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=red]ANHATA- 40zł- szczepienie na wściekliznę dla suni,[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]-70 zł- szczepienie na wściekliznę+ ochronne[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]nosówki itp dla pieska,[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]-32zł- za 4 proszki na odrobaczywienie ( 2 dla [/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]suni, 2 dla pieska)[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]-15zł- za wypisanie recepty i powiedzenie, że[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]sunia jest w ciąży..bez komentarza[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]- 8 zł- maść na rankę przy nosie dla suni,[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]-20 zł- za badanie, że sunia nie jest w ciąży[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]u2 wete),[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]-0zł- za badanie, ze sunia nie jest w ciąży [/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]u 3 werte),[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]-48zł- za 4 tubki od pcheł na kark (jedna tubka[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]12 zł, każdy piesek musiał dostać takie 2)[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]-22 zł- za dwie obroże na pchły,[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]-140 zł- za 14 dni na hotel dla suni[/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]-56 zł- 2 smycze skórzane po 26 zł- dla pieska [/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]i suni[/COLOR][/SIZE][/B]
-
Kiedyś Kora, teraz Vega - już w DS u DorotyP :-)))
anhata replied to szafirkowa's topic in Już w nowym domu
a taką miałam nadzieję, że ktoś cokolwiek napiszę na ten temat...czuję się taka bezradna:( -
Kiedyś Kora, teraz Vega - już w DS u DorotyP :-)))
anhata replied to szafirkowa's topic in Już w nowym domu
Zero odzewu jeśli chodzi o to co napisałam...może jednak ktoś, kto wchodzi na ten wątek zainteresuje się tym co napisałam powyżej? może ma ktoś jakiś pomysł, na który nie wpadłam...co byście zrobili na moim miejscu ?a może tu sie na NOWYCH nie zwraca uwagi ? :/