-
Posts
3081 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Kasia&Rika
-
[quote name='Asia & Ginger']Uszy całe od środka można zjechać i zostawić tylko włos na płatku (chodzi o to, żeby kanał słuchowy był odsłonięty i mógł się dobrze wentylować), np. tak: [URL]http://i27.tinypic.com/5frqs4.jpg[/URL] Tylko czy Rika nie będzie się bała dzwięku maszynki, skoro boi się nożyczek? :roll: A na błyszczącą sierść super jest olej z pestek winogron, dodaje się do jedzenia 1 łyżeczkę dziennie. ;) Poza tym stan sierści zależy też od karmy, jaką psiakowi podajemy. ;)[/QUOTE] Z tą maszynką zobaczymy ... warto spróbować i wielkie dzięki za zdjęcie - bardzo pomogło. Rika do jedzenia dostaje karmę dla juniorów, której zawsze zapominam nazwę, jest w dość korzystnej cenie, ale jej skład jest porównywalny z tymi droższymi karmami np. royal. Przynajmniej tak twierdziła sprzedawczyni porównując skład (zdziwiło mnie, że poleciła tańszą karme:roll:) i od tego czasu ciągle ją dostaje. Poza tym tylko jeden rodzaj karmy do psów - takie batony w sklepie mięsnym - sprawdzony, zawsze świeże i bardzo jej smakuje. Proporcja pół na pół. Czasami coś ekstra z obiadku - mięsko. Za puszkami się nie przepada, ale od czasu do czasu zjada.
-
[quote name='Asia & Ginger'][URL]http://i35.tinypic.com/x1jej5.jpg[/URL] Oddawaj mi moje korzonki. :evil_lol: :loveu: :loveu: :loveu: Po pierwsze to nie jest trymer a filcak, do rozczesywania kołtunów. Powinnaś iść do sklepu i zareklamowac towar, że sprzedali Ci zupełnie nie to o co chodziło i że sami nie wiedzą co sprzedają. :shake: Kukuryku na głowie najlepiej pozbyć się wyskubując palcami. Przytrzymujesz skórę na głowie jedną ręką, drugą chwytasz kilka włosków i pociągasz zdecydowanym, ale delikatnym ruchem w kierunku wzrostu włosa. Może Ci się na początku wydawać, że włosy nie chcą wychodzić, popróbuj kilka razy. Jeśli jednak włosy nie będą wychodzić, to widoczne jest jeszcze za wcześnie, spróbuj za jakiś czas. Włosy na uszach się przycina nożyczkami zwykłymi (jeśli chcesz skrócić włos) i nożyczkami degażówkami przy nasadzie ucha, żeby ucho wydawało się nisko osadzone. Poza tym należy wyciąć lub wygolic maszynką (i to jest najważniejsze) włosy po wewnętrznej stronie ucha, żeby był lepszy dostęp powietrza i nie robiły się zapalenia. Może wymień ten filcak, na któryś z trymerów z tego tematu: ;) [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=117100[/URL][/QUOTE] Wielkie dzięki za odpowiedź ... Ucho można całe od środka potraktować maszynką? Ja trochę wycięłam jej tam włos, ale wystarczy, że zbiżam się z nożyczkami w okolice uszu to od razu piszczy:( A co do wymiany ... Już wyrzuciłam pudełko, więc i tak mi nie zareklamują... Nie mam też paragonu. Może się po prostu to przyda, a trymer jakiś kupię ... A co dajesz na błyszczącą sierść? Bo ostatnio widzę, że się troche pogorszyła ...
-
Kawałek stawu za Riką, niestety ona nie lubi się kąpać ;( [IMG]http://i37.tinypic.com/34jbr4m.jpg[/IMG]
-
Zdjęcia na wsi z wczoraj : I tak przy okazji, powiedźcie mi czym mogę zrobić ten czubek na głowie?? Robiłam tą szczotką z gumką recepturką, trymerem do włosów długich - to znaczy czymś takim, co sprzedali mi w sklepie jako trymer a okazało się grzebieniem do psów długowłosych [IMG]http://www.krakvet.pl/images/szczotki_grzebienie/2416_g.jpg[/IMG] włosy wychodzą MINIMALNIE ... A czubek jest coraz bardziej gęsty, jeszcze trochę to będzie można zrobić na głowie kiteczkę:roll: A czy uszy też można trymować albo przycinać? Na nim ma włosy tak mniej więcej jakoś 8cm albo i dłuższe ... Jeśli tak to czym [IMG]http://i36.tinypic.com/2q860er.jpg[/IMG] tarzanie w trawie ... :loveu: [IMG]http://i34.tinypic.com/1z65jb4.jpg[/IMG] [IMG]http://i35.tinypic.com/1zp704g.jpg[/IMG] I piaski, z dzisiaj: Pokazała ząbki [IMG]http://i35.tinypic.com/x1jej5.jpg[/IMG]
-
Moje złote szczęście - cocker spanielka Ginger + przyjaciele
Kasia&Rika replied to Asia & Ginger's topic in Galeria
Zapraszam do mnie, nowe zdjęcia ... :) -
Moje złote szczęście - cocker spanielka Ginger + przyjaciele
Kasia&Rika replied to Asia & Ginger's topic in Galeria
[quote name='BBeta']Biedna Gingerka, była nad morzem i nie poszalała w wodzie :placz: A tak swoją drogą, marzy mi się wyjazd z Kają nad morze, woda, fale, piasek - raj dla spaniela :loveu:[/QUOTE] Raj dla spaniela ... A ja codziennie chodzę z Riką na plaże, gdzie może bez oporów się kąpać, a ona za nic nie chce wejść do wody :( niczym się nie da przekonać, nawet rzucam kija, którego zwykle aportuje, to ledwo umoczy łapki i znika z wody, kładzie się na plaży i spokojnie leży, albo bryka z drugą suczką - Mają... :shake: -
[quote name='Asia & Ginger']Czyli jestem pierwsza! :multi: :evil_lol: W tej fryzurce bardzo przypomina westa. :loveu:[/QUOTE] Oj, trzeba przyznać, że jesteś pierwsza:megagrin: :evil_lol: ale to naprawdę ciekawe ... Przekaże Asi :D
-
[quote name='Asia & Ginger']Mieszaniec sznaucera? :-o Białego? Mieszaniec z czym? To bardzo ciekawe co może wyjść z takich mieszanek. ;) Prawdę mówiąc mi bardziej przypomina mieszańca westa, nawet fryzurkę ma na westa. :cool3:[/QUOTE] W sumie to Asia chciała białego sznaucera, i kupiła ... nie miał rodowodu, ale jako szczeniak wyglądał na sznaucera, tym bardziej, że jak odbierali Maje to widzieli domniemanego ojca - sprzedawca powiedział, że za "użyczenie" pieska w celu pokrycia suczki dostał szczeniaka - ten piesek był to biały sznaucer. Jak naprawdę było to nie wiemy, w każdym razie wyrosła taka Majeczka. Jak na sznaucera to w sumie budowę może ma, ale nie pyszczek ... A poza tym też nie jest biała ... Ma na grzbiecie żółtą pręgę i zupełnie czarną skóre, co wygląda śmiesznie jak jest zgolona ... Co do fryzurki ... To ma bardzo różnie, zależy jak obetnie fryzjer, w sumie to jest oficjalnie pies mamy Asi i to mama zabiera Maje do strzyżenia, ale z tego co wiem to narazie "testuje" fryzjerów, bo za każdym razem jedzie do innego. Słyszałam już, że ktoś mówił, że to terierek, zdaża się zapytanie czy to sznaucer, ale o westa jeszcze nikt nie pytał:evil_lol::cool3:
-
[quote name='Asia & Ginger'][URL]http://i35.tinypic.com/1z4zlaq.jpg[/URL] Jaka żabeczka. :loveu: :loveu: :loveu: [URL]http://i35.tinypic.com/34dneya.jpg[/URL] Ta fotka świetna. :cool3: :p [URL]http://i37.tinypic.com/dwur02.jpg[/URL] Ależ one się kochają. :loveu: :loveu: :evil_lol: [URL]http://i35.tinypic.com/2mobm3b.jpg[/URL] Ja lataaam! :multi: :multi: :multi: A ta westiczka czyja jest? :cool3:[/QUOTE] Maja i Rika bardzo się kochają :) A tak w sumie to jest kundelek sznaucera, jest psem mojej przyjaciółki Asi, chodzimy razem na spacery, odkrywamy coraz fajniejsze zakątki naszego miasta, a raczej obrzeża :)
-
Moje złote szczęście - cocker spanielka Ginger + przyjaciele
Kasia&Rika replied to Asia & Ginger's topic in Galeria
Przepiękne zdjęcia, a zażyła kąpieli ? :razz: -
Piaski [IMG]http://i38.tinypic.com/vy0552.jpg[/IMG] Po kąpieli :) [IMG]http://i34.tinypic.com/t0ho3p.jpg[/IMG] Jeden z epizodów warjacji na piasku:cool3: [IMG]http://i35.tinypic.com/2mobm3b.jpg[/IMG] Majusia:loveu: [IMG]http://i35.tinypic.com/1449268.jpg[/IMG]
-
Buszująca w trawie [IMG]http://i33.tinypic.com/2e5ulhg.jpg[/IMG] [IMG]http://i33.tinypic.com/micfb6.jpg[/IMG] [IMG]http://i36.tinypic.com/htb68j.jpg[/IMG] Jak prawdziwe przyjaciółki :) Bitwa na całego :) [IMG]http://i37.tinypic.com/dwur02.jpg[/IMG]
-
Dzisiejszy spacer do lasu i na Piaski :):p Jak zwykle rozłożona ... Łapy we wszyskie strony [IMG]http://i35.tinypic.com/1z4zlaq.jpg[/IMG] [IMG]http://i36.tinypic.com/2hnu8i0.jpg[/IMG] [IMG]http://i34.tinypic.com/34r8592.jpg[/IMG] [IMG]http://i35.tinypic.com/34dneya.jpg[/IMG]
-
Moje złote szczęście - cocker spanielka Ginger + przyjaciele
Kasia&Rika replied to Asia & Ginger's topic in Galeria
[quote name='basia bonnie'][url]http://i34.tinypic.com/2z5vj2x.jpg[/url] Aaaa ta fota zdecydowanie najpiękniejsza :loveu: :loveu: :loveu:[/QUOTE] zgadzam się z tobą w stu procentach:cool2: po prostu złote złoto -
[quote name='Asia & Ginger']A no to super, że Rika nie ciągnie, bo spaniele zazwyczaj ciągną okrutnie. Nawet jest takie powiedzonko, że właściciel spaniela ma jedną ręką dłuższą od drugiej. :evil_lol: A próbowałaś prowadzić Rikę w normalnej obroży? ;) A jeśli chodzi o przyzwyczajanie do zabiegów pielęgnacyjnych, to rzeczywiście najlepszą metodą jest odwarażliwianie, czyli krok po kroczku przyzwyczajamy psa do szczotki, nożyczek, itp. Najpierw dajemy szczotkę powąchać, jak się zainteresuje - smakołyk, może się nawet trochę pobawić - smakołyk. Delikatnie przeczesujemy grzbiecik (bo tam włosy się nie kołtunią i nie będzie bolało), jeśli siedzi grzecznie -smakołyk, dopiero póżniej przechodzimy do uszu, łapek, itd. W przypadku nożyczek zaczynamy tak samo, później tniemy nożyczkami w powietrzu, żeby psiak przyzwyczaił się do tego dźwięku, jeśli jest grzeczny - smakołyk. Z czasem możemy delikatnie zacząć przycinać. ;) Ja łapki obcinam tak, że odwracam Gingerkę na plecy, obcinam i smyram po brzusiu co chwilę. Czasem obcinam na raty po dwie łapki, bo trochę to trwa. Czeszę też odwróconą na plecach, bo tak mi jest wygodniej. ;)[/QUOTE] Próbowałam w normalnej i ciągnie ... Jej wystarczy chyba tylko wrażenie posiadania półkolczatki do nieciągnięcia:evil_lol: Muszę widocznie jeszcze trochę popracować nad przyzwyczajeniem do czesania i obcinania ... Chociaż jak ją czesałam grzebieniem z nawiniętą gumką to stała grzecznie i spokojnie ... A zwykłej szczotki się boi ... Dziwne. Ma nawet taką "do masażu" którą czesałam już inne pieski i im się strasznie podobało, a ona jakoś ucieka:-(
-
[quote name='Asia & Ginger'][URL]http://i38.tinypic.com/wtel8n.jpg[/URL] Śliczna sunia, już niezła panienka z niej się robi. :cool3: :loveu: :loveu: :loveu: Domyślam się, że Rika strasznie ciągnie, bo widzę kolczatkę? :roll: Mogę Ci poradzić tylko tyle, że nie jest to dobre rozwiązanie, kolczatka nie eliminuje problemu cięgnięcia, pewnie zauważyłaś już albo zauważysz w najbliższym czasie, że jak sunia się przyzwyczai, to nadal będzie ciągnęła jak parowóz. ;) Są inne, lepsze sposoby na ciągnięcie. ;) Nie wiem, czy mi się dobrze wydaje, czy Rika ma obcięte włoski na łapkach? Trochę to zmienia jej proporcje i wygląda jakby chodziła na szczudłach. ;) Nie piszę tego w żadnym wypadku w złej wierze, po prostu spanielki ślicznie wyglądają z takim pięknym piórem na łapkach. :loveu: :loveu: :loveu: A jeśli chcesz, żeby przynosiła do domu mniej piachu, to wycinaj jej włosy od spodu łapy pomiędzy poduszkami i z wierzchu łapki, czyli tzw. kapcie. ;)[/QUOTE] Co do ciągnięcia, to cię zaskocze. :p Kupiłam jej kolczatkę jak miała 4 miesiące, bo bardzo ciągnęła, a od tego czasu zmiana o 180stopni, aż często słysze na ulicy jak idzie jakiś inny właściciel ze swoim spanielem i jak się dziwią, że Rika tak ładnie chodzi na smyczy, prawie zawsze przy nodze, a jak zaczyna wyprzedzać i poczuje półkolczatkę to od razu się wraca - ale to zdaża się rzadko (wyprzedzanie). A co do obcięcia ... To owszem, zaszalałam jakieś 2tyg. temu. Ją bardzo trudno złapać do obcinania i chciałam żeby miała "tak" na zapas:oops:. Ale jednak to tak nie działa. Teraz czekam aż odrosną jej te włoski na łapkach i będę tylko przycinać:) A do wycięcia włosków między łapkami ... To chyba w jej wypadku nie możliwe, bardzo się boi nożyczek, a ja tego, że jak się rusza, że mogę ją skaleczyć, a w takim miejscu jak łapki to o skaleczenie łatwo. A Gringerka zawsze lubiła czesanie i strzyżenie, czy jakoś ją nauczyłaś? Rika nie lubi ani tego ani tego ... Staram się ją przekonać smakołykami, ale nie działa ... :shake:
-
nie ma to jak w czasie spaceru położyć się na środku drogi ... [IMG]http://i33.tinypic.com/2ylodjo.jpg[/IMG] [IMG]http://i33.tinypic.com/141iao9.jpg[/IMG] z jednej miski jedzą, z jednego stawu piją :lol: [IMG]http://i38.tinypic.com/308cjz7.jpg[/IMG] coś tu pływa ... [IMG]http://i33.tinypic.com/1608leu.jpg[/IMG]
-
I zdjęcia z dzisiejszego spaceru :) - obrzeża miasta [IMG]http://i34.tinypic.com/fnwv0h.jpg[/IMG] jak zwykle razem .. [IMG]http://i36.tinypic.com/2ps36vl.jpg[/IMG] [IMG]http://i35.tinypic.com/1zq50e9.jpg[/IMG] niuchanie... [IMG]http://i37.tinypic.com/3hbfk.jpg[/IMG]
-
długi jęzor ... [IMG]http://i34.tinypic.com/sg68sn.jpg[/IMG] a tutaj ukradła innemu psu kurze łapki ... [IMG]http://i37.tinypic.com/2m2uvkz.jpg[/IMG] [IMG]http://i38.tinypic.com/wtel8n.jpg[/IMG]
-
Zdjęcia z wczoraj: Byłyśmy razem na wsi :) na spacerku [IMG]http://i36.tinypic.com/dop1l3.jpg[/IMG] [IMG]http://i37.tinypic.com/28ssufp.jpg[/IMG] coś zwęszyła ... [IMG]http://i37.tinypic.com/s615pd.jpg[/IMG] [IMG]http://i33.tinypic.com/4lm1j4.jpg[/IMG]
-
[quote name='BBeta']Sunia śliczna i urocza tylko pamiętaj - w jednym poście możesz umieścić maksymalnie 5 zdjęć ;)[/QUOTE] Ok, od teraz bedę pamiętac:)
-
Moje złote szczęście - cocker spanielka Ginger + przyjaciele
Kasia&Rika replied to Asia & Ginger's topic in Galeria
[quote name='Asia & Ginger']:grins: O witamy nową spanielowiczkę. :multi: :p Że też chciało Ci się przeglądać aż połowę galerii. :-o[/QUOTE] Dzisiaj po południu dokończyłam :) :p Nie ma co się dziwić ... Twoja sunia jest po prostu prześliczna, a do tego to co ją otacza ... Tylko pozazdrościć takich terenów spacerowych ... :roll: -
[QUOTE]Spróbuj za jakiś czas, może jeszcze nie chcą wychodzić. Ale jeśli będziesz następnym razem próbowała, to chwytaj po kilka włosków i ciągnij delikatnym, ale zdecydowanym ruchem w kierunku wzrostu włosów. Tak samo można robić z takimi jaśniejszymi włoskami na głowie. [/QUOTE] Dzięki za rade :) [QUOTE]Śliczna sunia,super zdjęcia[/QUOTE] Dzięki:oops: [QUOTE]Jaka śliczna niunia i te słodkie oczka na 4 zdjęciu [/QUOTE] Przekaże Rice :)
-
[quote name='Asia & Ginger']Super, ze założyłaś Rikuni galeryjkę. :multi: [URL]http://i37.tinypic.com/25664co.jpg[/URL] Jakie przeurocze maleństwo. :loveu: :loveu: :loveu: [URL]http://i34.tinypic.com/2ez5qg7.jpg[/URL] Ale zębatek. :evil_lol: :loveu: [URL]http://i35.tinypic.com/210n9yt.jpg[/URL] Fajną ma Rika kumpelę. :cool3: :loveu: :p Widzę, że Rice rosną takie jasne włoski na nosku, spróbuj je może wyrwać palcami. Mojej czasem pojawia się kilka takich kłaczków i wychodzą bez problemu. ;)[/QUOTE] Właśnie nie wiedziałam co to za włoski, ale próbując je wyrwać rękami nie chcą wyjść:shake: a Rika robi taką minę, że wygląda jakby bolało gdy próbuję je wyrwać - nawet lekko.
-
Moje złote szczęście - cocker spanielka Ginger + przyjaciele
Kasia&Rika replied to Asia & Ginger's topic in Galeria
Obejrzałam conajmniej połowę twojej galerii, masz prześliczną cocer spanielkę! A szczególnie zazdroszczę tych ujęć, moja Rika to taki urwis, że tylko cudem udaje ją się złapać w miarę normalnym kadrze:)