-
Posts
7949 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Avilia
-
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Byłam w lecznicy zakupić karmę.Niestety została tylko jedna puszeczka.Zapłaciłam 8,60zł.Poniżej zdjęcie faktury.[B]Podliczając:[/B] Dostałam przelew od Kopciuszka na kwotę [U]150zł[/U],[B]40zł[/B] oddałam Mikoadzie,[B]8,60 zł[/B] zapłaciłam za puszkę.Zostało mi [U]101,50zł[/U] zapewne na jutrzejszą wizytę. Rozmawiałam z lekarzem prowadzącym Grosię.Powiedziałam,że nie ma żadnej poprawy,kaszel się nasilił i brak apetytu jest nadal.Jutro jestem umówiona na godzinę 13:00 na rentgen jelit.Lekarze muszą sprawdzić czy tam nic nie zalega,jakiś kamyczek,itd.Boję się o koszta...a jeszcze bardziej o Grosię.Jest coraz gorzej. [IMG]http://i51.tinypic.com/dr5kyh.jpg[/IMG] [IMG]http://i52.tinypic.com/30sv72d.jpg[/IMG] [IMG]http://i55.tinypic.com/10dukpf.jpg[/IMG] -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Dotarły mi pieniążki od Kopciuszka ze skarbonki-150zł na leczenie Grosi.40 zł muszę od razu przelać Mikoadzie.Pożyczyła mi na wczorajszą wizytę u weta. -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Rozejrzałam się po sklepach internetowych za tą puszką Hill's A/D.Cena jest niestety tak samo wysoka jak u weterynarza-8,50zł za 156g karmy.W takim razie będę musiała ją dzisiaj zakupić u weta.Wezmę ze 2,3 puszeczki co razem daje kwotę 25,50 zł.Oczywiście fakturka też będzie. -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Parę fotek z wczorajszego dnia: [IMG]http://i52.tinypic.com/34hjm7m.jpg[/IMG] [IMG]http://i54.tinypic.com/dcq4d1.jpg[/IMG] [IMG]http://i54.tinypic.com/242djeg.jpg[/IMG] [IMG]http://i56.tinypic.com/2afebk4.jpg[/IMG] Dzisiaj w nocy Grosieńka spała z nami w łóżku.ok 4 nad ranem obudził mnie jej kaszel.A ja mam naprawdę mocny sen,więc wyobraźcie sobie jak ona musiała kaszleć:-( -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Zdjęcia z przed chwili: [IMG]http://i55.tinypic.com/2a5ddp1.jpg[/IMG] [IMG]http://i53.tinypic.com/261gqyv.jpg[/IMG] -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Grosia nadal nie chce samodzielnie przyjmować pokarmów.Karmię ją strzykawką co 2,5-3h.Leży bidula i cały czas śpi owinięta kocykiem,bo się trzęsła malutka.Mam nadzieję,że terapia zalecona przez doktora dźwignie ją na nogi.Dostaje antybiotyki i silne leki odrobaczające,które mam podawać przez 3 dni do czasu kolejnej wizyty u weterynarza. Kończy mi się już puszeczka karmy którą dał mi doktor.Prawdopodobnie będę musiała dzisiaj zakupić kolejną.Bardzo dobrze się ją rozrabia z tą drugą karmą-zawiesiną i ładuje do strzykawki. -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Zapomniałam dodać,że "karma" Grosi jest w postaci zawiesiny.Więc po prostu jest karmiona strzykawką. -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Myślę,że wszystkie pieniążki najlepiej wpłacać na konto naszej Grosiowej księgowej czyli KOPCIUSZKA.Będę pisać ile ewentualnie potrzebuję i Kopciuszek będzie mi przelewał.Proszę tylko Kopciuszku rób co jakiś czas zestawienie wpłat i wydatków,żeby było wiadomo co się dzieje z pieniędzmi. Faktura (mam nadzieję,że coś widać): [IMG]http://i56.tinypic.com/2iiee03.jpg[/IMG] [IMG]http://i52.tinypic.com/b66mbl.jpg[/IMG] [IMG]http://i52.tinypic.com/10d8jt0.jpg[/IMG] -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Już po wizycie.przepisuję słowo w słowo z [B]KARTY INFORMACYJNEJ WIZYTY[/B]: [B]Opis wizyty:[/B] [U]16/09/2010 12:53 Badanie[/U] [I]Opis wywiadu/badania: [B]Wzięta ze schroniska.Szczepiona jednego dnia na wściekliznę, choroby zakaźne oraz odrobaczana.Od około 7 dni utrata apetytu oraz kaszel. Miała kontakt z psem chorym na nosówkę/parwowirozę/inne? Niewielki stan zapalny spojówek bez ropnego wypływu.Okolica nozdrzy prawidłowa, uszy czyste. Sierść lśniąca, w dwóch miejscach wyłysienia. W badaniu stan zapalny migdałków,podniebienia i gardła. Osłuchowo prawidłowo. Jama brzuszna niebolesna w czasie omacywania, narządy jamy brzusznej niepowiększone, jelita o prawidłowej strukturze bez treści. Ciała obcego, wgłobienia nie stwierdzono.Temperatura w normie. Nie udało się obejrzeć stolca z powodu jego braku w prostnicy. Rozpoczęto terapię zapalenia górnych dróg oddechowych oraz anorexii. Temperatura: 38,7 stopni C. Waga: 8,2 Diagnoza: Kaszel kennelowy Nosówka? Infestacja pasożytnicza z migracją larw? Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki? Dysbakterioza? Stres związany ze zmianą środowiska? [/B]Leczenie:[B] Wizyta-kontynuacja [/B]Zastosowane leki: [B]Viyo veterinary dog 150 ml 1 szt. Hills can/fel A/D 156 g puszka (anorexia 1 156g) Synergal 250mg 50tabl. 5 tab Aniprazol 60 tabl. 3 tabl. Entero micro 30 tbl 1 blistry [/B][U]Zalecenia: [/U][B]Pokarm dla rekonwalescentów: Viyo+A/D Aniprazol- 1 tbl 1x dziennie codziennie przez 3 dni na czczo Synergal- o,5 tabl 2x dziennie Enteromicro- 1tabl 1x dziennie Metronidazol 0,3 tabl 2x dziennie Kontrola w poniedziałek 20.09.2010 [/B][/I][SIZE=4]ZAPŁACIŁAM [U]110 ZŁ[/U].Z BAZARKU MIAŁAM TYLKO [U]70 ZŁ[/U].[U]40 ZŁ[/U] MUSIAŁAM POŻYCZYĆ.[B]KOPCIUSZKU[/B] CZY MOGŁABYM PROSIĆ O PRZELANIE MI 40 ZŁ ABYM MOGŁA JE ODDAĆ?POŻYCZKI UŻYCZYŁA MI MIKOADA (dziękuję!).DOSTAŁAM TAKŻE RECEPTĘ NA JESZCZE JEDEN LEK DO WYKUPIENIA.TAKŻE POTRZEBUJĘ NA NIEGO PIENIĄŻKÓW,BO CHWILI OBECNEJ NIE MAM NAWET 5 ZŁ...JESTEM SPŁUKANA.OCZYWIŚCIE ZA WSZYSTKO BĘDĘ BRAĆ RACHUNKI I FAKTURY.[/SIZE] [COLOR=Red]Mam fakturę za wizytę,za chwilę postaram się wkleić zdjęcie.Wszystko jest wyszczególnione.[/COLOR] -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Jesteśmy umówione na 13:00 do weterynarza. Dzisiaj Grosia nie tknęła już nic.Nawet szynki. Boję się o nią.Bardzo. -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Mówiąc szczerze dziewczyny to nie wiem co się z nią dzieje.Teraz tak sobie na nią patrzę i wydaje mi się,że coś jest nie tak.Tylko nie mogę rozgryźć co.Niby osowiała nie jest ale jest trochę za spokojna.Może mi się tylko wydawać,może nie jestem przyzwyczajona do tak spokojnego psa,nie wiem.Martwię się i to na poważnie.Najbardziej się boję tego,że wet też może nie wiedzieć co jej jest.Bywają takie przypadki. Jutro idę z nią do weterynarza,najwyżej spóźnię się do pracy.Nie mogę wytrzymać tej niewiedzy. Mam na koncie 70 zł od Erici z bazarku na Finkę.Finka tych pieniążków nie potrzebuje.Ewentualne jutrzejsze koszty weterynarza opłacę z tych pieniążków.Oczywiście wezmę fakturkę lub jakiś rachunek. -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Mogę jutro jak zdążę,najdalej po jutrze pójść z nią do weta.Będę tylko potrzebowała wsparcia finansowego,bo nie mam pojęcia co może się okazać i ile będę musiała płacić. -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Uszka są w "dobrym stanie" (że się tak wyrażę).Jeżeli chodzi o miejsca intymne:brak wydzieliny,opuchlizny.Kupa jest koloru takiego hmm...jak musztarda. -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
W książeczce jest napisane,że była odrobaczana 02.09.br.Ale czy na pewno?Tego nie wiemy.Wiem,że robaczyca może powodować brak łaknienia.Nie wiem czy dobrym pomysłem byłby zakup środków na odrobaczenie.Boję się,że mogę jej tym zaszkodzić,jeżeli rzeczywiście była odrobaczana.Ja naprawdę nie wiem co mam robić. Z jednej strony robię źle chodząc za nią i karmiąc ją z ręki-jak się tak przyzwyczai to nie będzie chciała jeść z miski (z której i tak jeść nie chce).Z drugiej strony nie chcę żeby mi z głodu padła. Grosia pije normalnie. P.S-Ona nie jest taka malutka.Zalicza się już do średnich piesków. -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Havanko,bardzo dziękuję! Z zachowaniem Grosi jest bez zmian odkąd przyjechała.Nie jest osowiała,to bardzo spokojny piesek. Ona od początku odkąd do mnie przyjechała to jadła jak wróbelek.Od wczoraj nie chciała nic ruszyć. Przed dwoma godzinami wpadłam na pomysł,że skoro nie chce jeść jedzenia psiego to kupię jej kocie.Kupiłam po saszetce Whiskasa i KittyKat'a.Dałam jej.Zjadła całą saszetkę Whiskasa (100gr) za jakieś pół godzinki spróbuję jej dać kolejną saszetkę tym razem KittyKat. Kończą mi się powoli pomysły.Ona musi jeść,bo ma boki zapadnięte,jest chudziutka.Nie mogę na to patrzeć... -
Czernuszek bezpieczny jednak potrzebuje pomocy w ogłaszaniu!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Mogę zająć się finansami Czarnucha. -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Koryguję,Grosia nie jest w typie jamnika.Jest w typie kundelka burego;) "Młodziutka, około dwuletnia sunia, z utęsknieniem wypatruje domu, w którym będzie mogła zapomnieć o swojej koszmarnej przeszłości. Jest nieduża , waży ok.12kg,ma drobną budowę ciała. Uwielbia się przytulać i bawić. Na smyczy chodzi bardzo ładnie. Pozostawiona w domu zachowuje czystość, nic nie gryzie i nie niszczy. Jest łagodna i przyjaźnie nastawiona do innych zwierząt. Obecnie Grosia przebywa w domu tymczasowym, w Dąbrowie Górniczej. Kontakt tel. (kontakt podaję na siebie): 798-596-534 adres e-mail: [email][email protected][/email] Grosia od wczoraj nic nie chce jeść.Ani suchego,ani puszki,kurczaka z makaronem nie,ryżu z kurczakiem nie.Pomyślałam sobie:"Może nie lubi kurczaka?",kupiłam mięso z kaczki i gęsi.Też nie chce.Nie chce nic jeść.Martwi mnie to.Próbowałam ją karmić z ręki,chodziłam za nią na kolanach z wyciągniętą ręką z jedzeniem.Ona się po prostu odwraca na widok jedzenia.Nie wiem co mam robić.Kał jest "średniej jakości",ni to rzadkie ni to normalne.Taki pół na pół. POMÓŻCIE!Nie wiem co robić.Ona musi jeść! -
2 wyrzucone SUCZKI - Lea ma dom, Lulu takze :)
Avilia replied to missieek's topic in Już w nowym domu
Melduję się na wątku.Missieek porobię ogłoszenia Twoim tymczasom w piątek.Za dużo mam ostatnio na głowie... -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Kopciuszku wyślij mi proszę jeszcze raz numer konta.Dotarły mi pieniążki z bazarku na Grosię. -
Grosia we wspaniałym nowym domu dzięki pomocy Avili!!
Avilia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
IVV-bardzo,ale to bardzo dziękujemy! Kochani,proszę o ogłoszenia.Bez tego Grosia domu nie znajdzie.... -
Baśń o Miśku ze Skarpy. Co stanie się z nim zimą?
Avilia replied to leonarda's topic in Już w nowym domu
W końcu udało mi się przeczytać wątek.Leonardo,kurczę nie kojarzę tego psiaka.A znam prawie wszystkie okoliczne burki.Jak możesz,postaraj się o zdjęcie. -
A więc czekamy na relację z wizyty (mam nadzieję,że wypadnie ok) i będziemy myśleć nad transportem do Lublina;)
-
Wyjątkowy, dzielny dziadzio Rudasek - teraz biega za TM [']
Avilia replied to _bubu_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Rudusiu,ciotki o Tobie pozapominały?