Jump to content
Dogomania

zPeronowki

Members
  • Posts

    117
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by zPeronowki

  1. [quote name='wellington']zPeronowki : a czy nie uwazasz ze wybor psa powinno sie podporzadkowac istniejacej sytuacji zyciowo-mieszkaniowej ? Mam wille i duzy ogrod - sprawiam sobie psy/psa jakiego chce. Mieszkam w bloku, mam sasiadow za sciana i pracuje (!!!) - sprawiam sobie malego, nieuciazliwego pieska - jesli juz musze miec psa.[/quote] Wybacz, ale wyrzucenie wilczaka do ogrodu i oddzielenie go od wlasciciela to najgorsza rzecz jaka moglbys wyrzadzic psu tej rasy... To juz jest znecanie sie nad wilczakiem... :cool1:
  2. Zawsze "podziwialam" osoby, ktore potrafia pisac ostre opinie i osadzac innych nawet jesli sie w jakims temacie KOMPLETNIE nie orientuja... :cool3: Co zreszta doskonale widac z powyzszych wypowiedzi.... :cool1: Nie ma mowy o przetrzymywaniu psow w malych klatkach i nie chodzi o to aby pies spedzal w niej PRZYMUSOWO czesc swojego zycia... To co zostalo wspomniane to jedna z najpopularniejszych metod szkoleniowych uczaca bezbolesnie pozostawania psa w domu. Metoda, ktora wiele psow (takze na polskim forum) uratowala przed schroniskiem, bo wiele sie trafialo tu wlascicieli, ktorzy mieli dosyc strat i zniszczen robionych przez szczeniaka... I nie dotyczylo to akurat wilczakow, ale wielu innych (czesto nawet "typowo domowych" ras). Dlatego osobiscie jako hodowca wole zapobiegac i pokazywac nowym wlascicielom jak szybko nauczyc psa, by spokojnie zostawal w domu. SAM, NIE W KLATCE, bo to jest celem tej nauki. Nie bede sie na ten temat rozpisywac, bo internet pelen jest dokladnych opisow tej metody.... Wystarczy wejsc w googla i wpisac "Crate training"... (np. [url=http://www.thedogtrainingsecret.com/crate-training/]Dog Crate Training[/url][URL="http://en.wikipedia.org/wiki/Crate_training"][/URL]) [quote name='Frotka']Popatrzyłam sobie na zdjęcia suk ze szczeniakami na stronie hodowli z Peronówki: [URL="http://www.zperonowki.com/html/pol-miotK.html"]www.zperonowki.com/html/pol-miotK.html[/URL] [URL="http://www.zperonowki.com/html/pol-miotH.html"]www.zperonowki.com/html/pol-miotH.html[/URL] Mam nadzieję, że drzwiczki do klatek nie są zamykane. Gdyby były, byłaby podstawa do odbioru zwierząt.[/quote] Wybacz, ale ponownie stawiasz powazne zarzuty nie znajac tematu.... :cool1: Jesli ktos zamknie psa w pokoju tez zgosisz to do TOZu? A jesli ktos zostawi w domu podhalana czy azjate - tez? To przeciez psy, ktore "w naturze" maja o wiele wieksze terytoria i idac Twoim tokiem myslenia mieszkanie w bloku, czy nawet w domu jednorodzinnych jest dla niego wiezieniem... :diabloti: Ale wracajmy do tematu... Tak, suki rodza w klatce. Jesli poswiecisz chwilke czasu to zobaczysz, ze klatka jest przykryta kocami. Dlaczego? Tu sie klania znajomosc specyfiki danej rasy. Wilczaki pochodza od wilkow i wilcza natura jest u nich bardzo mocna. Dlatego tez chca rodzic w "naturalny" sposob. Typowa suka wilczaka NIGDY nie urodzi w odkrytej "profesjonalnej" skrzynce dla szczeniat. Rodza jedynie w wykopanych przez siebie wilczych norach. Z powodu bezpieczenstwa (i potem socjalizacji szczeniat) nie mozna pozwolic, aby suki kopaly na ogrodzie kilkumetrowe nory, skad male wyjda dopiero, gdy beda mialy kilka tygodni. Dlatego dla komfortu psychicznego zawsze przygotowuje wlasnie taka "nore" w domu. Najlepiej nadaje sie wlasnie klatka transportowa - jest latwa w obsludze, a szczelnie przykryta wlasnie np. kocami znajduje uznanie u suczysk i grzecznie godza sie odchowywac tam swoje maluchy... Jak widzisz latwo sie kogos krytykuje i zarzuca niestworzone rzeczy - trudniej poczytac i starac sie dowiedziec DLACZEGO cos takiego jest robione...
  3. [quote name='xxxx52']Nasza role jest nauczyc psa prawidlowego zachowania i go wychowac.Pies niszczy bo sie nudzi.[/quote] To jest akurat wielkie uogolnienie... :cool1: Jeden z naszych znajomych zajmuje sie psami problemowymi - m.in. niszczycielami, ktore nagrywa na video podczas, gdy nikogo nie ma w domu... Jak np. wychowac jamnika, ktory jest wspanialym psem, gdy wlasciciele sa w domu. Ale po ich wyjsciu niszczy wszystko co ma w zasiegu wzroku i zebow. Nie dlatego, ze sie nudzi... ale dlatego, ze wie, ze gdy pancia jest w domu nie moze pogryzc niczego... imprezke (i zjadania "zakazanych" rzeczy) zaczyna dopiero, gdy zamykaja za soba drzwi... Teraz prosze o rozwiazanie tego problemu... :D Nie piszcie prosze, aby psa wybiegac i czyms zajac, bo jest wybiegany i JEGO zabawki go po wyjsciu wlascicieli juz nie interesuja... :razz: Wtedy zajmuje go WYLACZNIE to co jest FUUUUJ.... :razz:
  4. Mamy juz wiesci z dzisiejszego dnia - w czechoslowackich wilczakach [U]Zwyciezca Swiata[/U] i Championem Szwecji zostal [B]AMBER WOLF z Peronówki[/B]. [U]Mlodziezowym Zwyciezca Swiata[/U] [B]Arimminum Naboo[/B] - suczka wloska, ale tez w polowie "nasza", bo to corka ELIGO z Peronówki.... :thumbs:
  5. Zapomialas tego najlepszego.... :razz: [IMG]http://www.wilczyomen.pl/galeria/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=36867&g2_serialNumber=4[/IMG]
  6. Swieta, Swieta i po Swietach, czyli spotkanie juz za nami.... A kto nie byl niech zaluje.... :eviltong: [IMG]http://www.wolfdog.org/pics2/2008/6/th_1214847430-3800941.jpg[/IMG] Cala galeria: [URL]http://www.wolfdog.org/drupal/pl/gallery/subcat/0/787/[/URL]
  7. [quote name='revii']A nieobecni niech żałują! :eviltong:[/quote] [B]Dobrze godocie[/B] [B]panocku.... :razz:[/B] [IMG]http://www.wolfdog.org/pics2/2008/5/1211900023-5169167.jpg[/IMG]
  8. [quote name='revii']Ciekawe ile będzie chętnych?[/quote] Wystarczy, ze powiem, ze Bure lubia plywac....:cool3: My dowiedziemy 5 sztuk.... Z CzW z Trojmiasta bedzie juz chyba ponad 10... ;) A lista jest o wiele dluzsza... ;)
  9. [quote name='AnetaW']Szkoda tylko, że mu rozumu nie przybywa...:diabloti: [/quote] I nie przybedzie.... :eviltong: Psom juz tak zostaje....
  10. A ja mam pytanie. Czy KOMUKOLWIEK z Was odrzucili zgloszenie z powodu braku [B]PODPISU[/B] na zgloszeniu i braku [B]ZAPLATY[/B] (mimo, ze mozna placic na miejscu)? Wlasnie dostalam swoje zgloszenia, na ktorych ktos "mily" napisal INFORMACJA O WPLATE? PODPIS WLASCICIELA Nie lubie teorii spiskowych, ale strasznie mi to smierdzi. Wyglada tak, jakby ktos usilnie szukal powodu, aby nie przyjac naszych psow... Do Czech i Slowacji jezdzimy bardzo czesto, ale takiej paranoji to jeszcze nie mialam.... :cool1:
  11. [quote name='jefta']Ok, dzięki. Czytałam artykuł ze strony Delfy i tak są Czw wymienione jako zakazane wolfdogi (nie ma daty przy artykule). Mnie interesuje tylko legalny wwóz, bo sąsiedzi szybko zadzwonią gdzie trzeba [/quote] Zerknij na ten temat: [URL="http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=7083"][B] CzW ownership in UK[/B][/URL] ('pacino' to angielski hodowca CzW ;)). [quote name='jefta']To zdjęcie z Crufts'a mnie zaintrygowało, bo tam napewno nie był jako "Ger[FONT=Verdana]man [/FONT][FONT=Verdana][SIZE=-1]shepherd[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][FONT=Verdana] mix"[/FONT][/FONT][/quote] Ten wilczak byl jako tam gosc. To suczka importowana z Francji, ktora zostala pozniej matka pierwszego miotu CzW urodzonego w Wielkiej Brytanii.
  12. [quote name='jefta'] ktoś wie o co chodzi?[/quote] Tak... ogolnie cale zamieszanie spowodowala ignorancja co niektorych angielskich urzednikow... :razz: Wrzucili wilczaki do przegrodki "krzyzowki wilka", bazujac na ich wygladzie... Z tego co wiem DEFRA sie juz ich nie czepia i do UK z wilczakiem jedzie sie tak jak z kazdym innym psem. Jest ich juz tam zreszta kilkanascie... ;) Obecnie jedyne problemy jakie stoja CzW na drodze to KC - ale to tez nie dziwi. KC to nie FCI - kazda nowa rasa musi byc tam zatwierdzona, nawet jesli od lat jest juz uznawana przez FCI...
  13. [quote name='Rafal84']gdzies pod olsztynem sa jakies wilczaki z tego co wiem i czytalem w internecie, ale moge sie mylic.[/quote] Najblizej wilczaki mozna zobaczyc niedaleko Gizycka. W hodowli Lupusek ([URL]http://www.lupusek.com/[/URL]) mieszka Callisto...
  14. [quote name='jefta']ale charakter... tu mam wątpliwości... duże, czy akurat nie posiadają wszystkich cech od których chcę uciec :cool1:[/quote] Rzuc liste tych cech to postaramy sie odpowiedziec, czy rzeczywiscie sie nie wpakujesz... ;)
  15. [quote name='AnetaW']Kupa końska jak nic...:cool3:[/quote] No to akurat spowodowalo, dlaczego udalo sie nam przyzwyczaic dorosle CzW do koni. I to bezstresowo, mimo, ze wczesniej nigdy nie mialy z nimi kontaktu... :cool3: Teraz konie kojarza sie im z: - maseczka pieknosci - snackami z poobcinanych konskich kopyt.... :p [quote name='jefta']Mi to wygląda raczej na krowią, a ten czarny balejage na końcówkach sugerował by taką troszkę podgniłą z rozgarniętej hałdy :lol:.[/quote] Blisko.... ;) Znajomi mieszkaja w gorach i odprowadzaja wszystko co wyplywa ze stajni do takiego malego zaglebienia, gdzie jest dodatkowo troche wody... Plus Burych jest taki, ze czasem potrafia co prawda przefarbowac sie, ale wystarczy jeden dzien, czy po smieciach i zapachu nie bylo sladu... ;)
  16. [quote name='AnetaW']I Licho śpiące: [IMG]http://img20.imageshack.us/img20/6830/pict6140yr8.jpg[/IMG][/quote] To bylo Licho Jr., wiec dorzucam fotke seniora... :cool3: [IMG]http://www.wolfdog.org/pics2/2007/7/1183571149-5767627.jpg[/IMG]
  17. [quote]Margo ja chyba wolę nie wiedzieć co to w czym się wytarzał było...;) [/quote] Tamte fotki byly dosyc drastyczne... ;) Ale te powinnas juz znac... [IMG]http://www.dogomania.pl/pics/2007/11/29/1196374763-206803.jpg[/IMG] [IMG]http://www.dogomania.pl/pics/2007/11/29/1196374764-5672151.jpg[/IMG] (nadal pamietam ten jego 'ZAPACH')
  18. [quote name='sssmok']Sam napisales - to sa BURE - czy bardziej czy mniej, brudne burymi pozostana :D[/quote] OK, mam... Dowody, ze Bure wcale Bure byc nie musza.... :evil_lol: [B]Wersja pierwsza:[/B] [IMG]http://www.zperonowki.com/pics/gallery/home/2006.09.29/DSCF0017.JPG[/IMG] [IMG]http://www.zperonowki.com/pics/gallery/home/2006.09.29/DSCF0042.JPG[/IMG]
  19. [quote name='Magri_SP']Margo, dlaczego mnie nie dziwi ze one jakos na specjalnie nieszczesliwe nie wygladaja :evil_lol: blotko, a w nim korzonki, albo bajorko z meszkiem, bure wiedza co dobre ;)[/quote] Czekaj, niech ja cos znajde.... (bedzie w stylu "pomyslowy Juzio")... :evil_lol:
  20. [quote name='betty_labrador']wilk blotny :D[/quote] Nie, to wilk elegant... nawet lezac na blocie sie nie brudzi... :cool1: Prawdziwy blotny wilk zaczyna tak: [IMG]http://www.wolfdog.org/pics2/2007/7/1183570365-1508066.jpg[/IMG] by potem wygladac tak: [IMG]http://www.wolfdog.org/pics2/2007/7/1183570365-3853843.jpg[/IMG] A wada "wilk blotny" jest u wilczakow dziedziczona genetycznie - nizej fotka coreczki: [IMG]http://www.wolfdog.org/pics2/2007/8/1186574276-4126468.jpg[/IMG]
  21. A new story entry has been added: [drupal=148]Czechosłowackie wilczaki kontra Wolfdogi....[/drupal] [quote]Bardzo często trafiają się pseudo-specjaliści od rasy, którzy w internecie poczytają trochę na temat amerykańskich krzyżówek psa z wilkiem (zwanych Wolfdogami) i zaraz mianują się specami od czechosłowackich wilczaków rozpowiadając na prawo i lewo nieprawdziwe (często wręcz szkodliwe) informacje na temat naszej rasy. Stąd bajeczki na temat agresji CzW wobec dzieci, wobec innych psów. Stąd opinie, że wilczaków nie można szkolić, że są zbyt samodzielne, że nie można spuścić ich ze smyczy w lesie, bo uciekną.Zwykle odpowiedzi tych osób można by krótko podsumować: a co ma wspólnego amerykański wolfdog z czechosłowackim wilczakiem - "Co ma piernik do wiatraka"?[/quote]
  22. [quote name='sssmok']No dzisiaj udalo mi sie jeszcze troche pofocic i mam aktualnego malca - troche sie zmienil od ostatnich zdjec[/quote] Teraz sobie przypominam dlaczego dzieci Jolki to takie zmije...zygzakowate... :cool1:
  23. [quote name='klaudia.1']I prawie jestem pewna, że Amber ( Z Peronówki) jest na ostatnim zdjęciu. [/quote] To jego synek - Amon Silesian Wolf.... :p
  24. [quote name='AnetaW']Oj Margo pisząc o dziadkach miałam na myśli Was :diabloti::diabloti::diabloti:[/quote] Nie, no obecnosc dwunogich dziadkow jest pewna na 100%... :D Jola sie nam nie wykreci... :diabloti:
  25. [quote name='AnetaW']Margo jakie masz spotkanie na myśli ? Samego rodzeństwa, czy dzieciaków z rodzicami i "dziadkami" :eviltong: ?[/quote] Dziadkowie zostaja w domu, ale tatus bedzie. Trzeba zmobilizowac Iowe i mozemy robic spotkanie szczesliwej rodzinki - tatusia, mamusi i dzieciaczkow (choc ich czesci)... ;) A reszta Burych? Bedzie goscinnie... ;)
×
×
  • Create New...