„§ 27
Do obowiązków utrzymujących zwierzęta domowe należy sprzątanie i usuwanie odchodów
pozostawionych przez te zwierzęta:
1) na klatkach schodowych, w windach i innych pomieszczeniach wspólnego użytku
w obrębie budynku, a także w miejscach publicznych.
2) na chodnikach, alejkach spacerowych i innych miejscach przeznaczonych do wspólnego
użytku, a także w miejscach publicznych
o ile w tych miejscach bądź w ich najbliższym otoczeniu ustawione są pojemniki na odchody
zwierzęce.”
Z: Uchwała Nr XXXIII/756/2004
Rady miasta stołecznego Warszawy
z dnia 8 lipca 2004 roku
„§ 32
Właściciele zwierząt domowych są zobowiązani do bezzwłocznego usuwania odchodów tych
zwierząt z terenów przeznaczonych do wspólnego użytku. Odchody należy umieszczać
w oznakowanych pojemnikach, koszach ulicznych lub pojemnikach na niesegregowane
odpady komunalne. Obowiązek ten nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z psów –
przewodników oraz osób niepełnosprawnych, korzystających z psów-opiekunów.
”
Z: Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie
Miasta Stołecznego Warszawy, Załącznik do uchwały Nr LXXVII/2427/2006 Rady m. st. Warszawy z dnia 22 czerwca 2006 r.
My sprzątamy! Może pora, żeby inni wzięli z nas przykład? Naprawdę tak fajnie, gdy wasze dzieci, wnuki, koleżanki i znajomi wdeptują w kupy waszego psa? Tak fajnie, gdy nie da się przejść po chodniku, bo jest obsrany?
A ja dziś skontruowałam takie coś [jw].