-
Posts
374 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by KkorniK
-
[quote name='obi']Gdybym mógł jeszcze coś dodać jeżeli chodzi o wystawy w Lesznie to chciałbym zwrócić uwagę na jedną bardzo ważną sprawę. Przeglądnąłem stronę z Leszna bodajże od 1998 roku i zauważyłem czego nie da się nie zauważyć , że na pudle stoją ciągle i te same osoby , jak dla mnie jest to oburzające i stąd moje pytanie "jest to wystawa dla wszystkich czy tylko dla swoich????". ps. szkoda mi tylko tych co jechali przez całą Polskę[/quote] W katalogu również zostały umieszczone foty zwycięzców i o dziwo ciągle powtarza się jedna właściecielka za każdym razem z inną rasą:hmmmm:
-
Proszę o jakieś info o tej Pani:lol:
-
[quote name='zerduszko']Dam Ci dobrą radę: noś kaganiec w ręce :diabloti:, żaden się nie odważy pisnać ;) Ja jako posiadaczka małego, puchatego pieseczka powiem jedno: małym psom się więcej wybacza, duze prawie zawsze są pod kontrolą - poza retrieverkami, gł. labami :angryy:, jescze mi się nie zdazyło żeby podleciał inny duzy pies bez natychmiastowej reakcji właściciela -złapanie psa+przeprosiny![/quote] Niestety u nas brak kagańca nie przejdzie, szczególnie przy moich psach. Gdy raz chodziły w halti, życzliwa sąsiadka zadzwoniła do SM:angryy:, na szczęście dostaliśy tylko upomnienie. Ponieważ te:"mrożące krew w żyłach bydlaki, okazały się bardzo przymilne do panów z SM:lol:. Zdarzją się również ludzie, którzy za wszelką cenę, chcą pokazać swoim pupilkom duże pieski, bo jeszcze nigdy takich nie widziały. Pupilki zazwyczaj się pienią ze srachu, a ja staram sięodjeść jak najdalej, ale taki kretyński właściciel, bierze pieska na rączki i lezie koło nas z wyrywającym się psiakiem:mad:. Najgorsze jest, że nic na takich nie skutkuje, bo przecież te moje takie grzeczne. Jak rza jeden nie wytrzymał i odwarknął, to już był gadanie, żeby zabrać to niebezpieczne byle:shake:.. skoro nie umiem nad nim zapanować. I gdzie tu jakaś logika???
-
[quote name='Saite'] W ogóle dziwnym zjawiskiem jest dla mnie to, że jak się człowiek odpowiedzialnie zajmuje swoimi zwierzętami, dba o to, by dla nikogo nie były w jakiś sposób uciążliwe, to i tak najwięcej wysłucha. Za to ci, co mają wszelkie normy gdzieś, mają święty spokój.[/quote] Masz rację, to jest bardzo dziwne zjawisko. Mam dwa bardzo duże psy. Po osiedlu chodzą wyłącznie na smyczyi w kagańcu. Ludzie potrafią zatrzymać się na chodniku i czekać, aż będziemy przechodzić, tylko po to żeby powiedzieć, że boją się psów. Żebyśmy zaszli z chodnika i wogóle takie bydlaki, to powinniśmy wyprowadzać w klatkach.:-(
-
Co do fexi i małych piesków:mad:(bo większe są bardziej widoczne). Szczytem bezczelności jest iść sobie jedną stroną chodnika, a pieska mieć po drugiej stronie chodnika najczęściej zaszytego w trawie. Takie prowadzenie psa na chodniku o szerokości ok 5m, gdzie połowa to ścieżka rowerowa jest strasznie niebezpieczne i dla psa i dla np. rowerzysty. Cienla linka nie jest widoczna i kilkakrotnie zdarzyło mi się być świadkiem gdy rowerzysta zaplątywał się w taką linkę i przewracał z rowerem, a piesek silnie szarpnięty "wyskakiwał" z trawy. Szkoda psa i szkoda rowerzysty, ale oczywiście właściciel pieska widzi w tym tylko winę rowrzysty:angryy:. :shake:
-
Mi też nie było dane otrzymać, ani numerka, ani potwierdzenia, pomimo wysłania i opłacenia zgłoszenia na początku kwietnia:mad:. Po telefonie do odziału okazało się, że pies jest zgłoszony i po odbiór numerka trzeba się udać z dowodem wpłaty do sekretariatu.
-
Bardzo, bardzo dziękuję:modla::lol:
-
[quote name='dorotal']Z mł. championatami jest łatwiej. Estonia i Łotwa za 1 JCAC daja mł. championaty, jesli masz mł. championat. Co do dorosłych to tam jest jeden CAC na płeć.[/quote] Aha, czyli jak mam mł ch. Litwy, to potrzeba tylko jeden wniosek z klasy młodzieży z Łotwy i jeden z klasy młodzieży z Estoni. Jak już mam te wnioski i mł ch. Litwy to gdzie je wysłać, coby przyznali mł. ch. krajów Nadbałtyckich?
-
[quote name='dorotal']Na championat Estonii potrzeba 1 CAC z dowolnej wystawy + championat dowolnego kraju. Łotwa 3 CAC z dowolnych wystaw, odstep 1 rok i 1 dzien[/quote] Dzięki:loveu:, a czy z młodzieżowymi jest tak samo, tylko bez ograniczenia czasowego?
-
Mam prośbę do osób, któr były na tych wystawch. żależymi bardzo na stawce dogów niemiecki z obu dni, jeśli ktoś byłby tak dobry:lol:
-
Dla pewności zapytam: żeby zrobić Baltic Champion trzeba mieć chempionaty z Litwy, Łotwy i Estoni. I teraz tak, Ch Litwy = 3 x CAC (jeden duży), gdy psiak ma już Litewski Ch, może za jeden CAC dostać Ch Estoni (czy musi być na międzynarodówce?), a jak to wygląda teraz z Łotwą?:roll: Bardzo proszę o odpowiedź.
-
Wchodziliśmy na wystawę o 10 i nic łaziliśmy z psem kilkarkotnie do samochodu i nawet żadnego weta nie widzieliśmy.:shake:
-
Nam wprawdzie nie poszło :roll:. Ale już któryś raz z rzędzu niebyło dane nam zobaczyć weta przy wejściu na wystawę :shake: wogóle żadnej kontroli :(
-
[quote name='Błyskotka']Możesz się bać :evil_lol:. Moja suka kilka razy pod rząd dostawała wnioski na Championa a u tej pani zasłużyła jedynie na bardzo dobrą ocenę bo jej zdaniem to suczka i tyle jej wystarczy :razz:.[/quote] O żesz...:shake: Wprawdzie mam psa i najprawdopodobniej będzie jedyny w klasie, ale może jeszcze zmienią nam sędziego:roll:
-
[quote name='bogi']Pani Semik jest bardzo wymagająca i nie szasta tytułami[/quote] A jak mam rozumieć bardzo wymagająca, bo niewiem czy się bać czy nie.:huh:
-
[B]maga18[/B] Dzięki za plan, ale pocieszenie nie zostało zanlezione:shake:, a może ktoś wie czy będzie jakaś lista wystawców. Z góry przepraszam za natręctwo:oops:
-
Czy można prosićo jakieś info o tej pani:razz:
-
A czy ktoś wie kiedy pojawi się spis wystawców?:roll:
-
[quote name='Zebra']Z tego co pamietam sędziowała w Rzeszowie jamniki i labki, jest bardzo dokładna, sympatyczna, właściwie powiedziałabym, ze zwraca uwagę na wszystko, była gospodarzem na jej ringu i przyznam, ze sędziowanie podobało mi sie bardzo, sumienne dokładne i z klasą. Dużo porównuje w ruchu .[/quote] Dzięki. :lol:, a wiesz może w jakich rasach się specjalizuje?
-
[quote name='POMIAN']Czy ktoś wie coś o pani sędzi [SIZE=2]Ramune Kazlauskaite[/SIZE][SIZE=2] z Litwy? Może sędziowała Wasze psiaki? Na co zwraca szczególną uwagę? Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;)[/SIZE] [/quote] Również bardzo proszęo jakieś info o Tej pani:modla:
-
To dobrze że nie tylko my mieliśmy takie odczucia:mad:, ogólnie było fajnie, ale zastanawia nas dlaczego ktoś umieścił dogi na lilipucim ringu, to że stawki były nie zaduże wcale nie znaczy, że aby ocenić ruch takiego psa musi on zrobić tylko krok do przodu i do tyłu:shake:. kilka osób biegnąc po "okręgu" wylądowało na stoliku:shake:. Dojazd rzeczywiście koszmarny, tak do końca to niezabardzo było wiadomo gdzie parkować:shake:. NA naszym ringu wczeniej były boksery ok 20, bullmasify 5 i dogi kanaryjskie 4. Ich ocena skończyła się o 14:angryy:. Strasznie współczuje mastifom, które musiały czekać do końca w tym skwarze. Sędzia sympatyczny, ale niezabardzo zorientowany w tych rasach i regulaminie przyznawania tytułów. Wciąż chodził do innego sędziego i się pytał. Podumowując jesteśmy zadowoleni, ale.....
-
Dzięki Ci wielkie, bo stresa człowiek przeżywa. Na szczęście w spisie jestem od dawna i zapłacone też dość dawno temu, więc tylko z dowodem wpłaty do sekretariatu.:)
-
A co, zrobić jak się niedostało ani numerka, ani potwierdzenia:shake:?
-
Wystawianie nie służy tylko selekcji hodowlanej, jest to także promocja hodowli i jej rodziców. Jeżeli suczka jest wysterylizowana i nieda potomstwa, to wcale nie znaczy, że niemoże wygrywać. Możliwość posiadania potomstwa nie jest warunkiem koniecznym uczestnictwa suczki w wystawie.
-
Czy pani Opara zwraca uwagę na handlera?:razz: Będzie nas jutro sędziować.:cool3: Jesteśmy właśnie po ocenie u p. Opary. Bardzo sympatyczna, dokładna, niczego nie przeoczy, rzeczywiście nie dotyka psów. Bardzo pozytywnie nastawiona na debiutantów:cool3: