-
Posts
1988 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Karmi
-
Poznań KOSZMAR W PSEUDOHODOWLI !!! Pogotowie i Straż d.Zwierząt
Karmi replied to Weronia's topic in Pseudohodowle
[quote name='Chandler']PiSdZ nie walczy, wiadomo..., walczysz Ty i nie ma co dyskutować :roll:.[/quote] A powiedziałam coś takiego?:razz: [quote]A tak z ciekawości - która organizacja prozwierzęca wyadoptowuje tylko steryzlizowane psy?[/quote] Właśnie o to pytam- tak z ciekawości :razz: -
[quote name='Szamanka'] [B][COLOR=darkgreen]an1a, nie wypowiadaj się za nich. Tak naprawdę to nie wiesz, jakie mają zdanie o Dogo. A tamta, zacytowana kiedyś wypowiedź mogła być spowodowana emocjami i ogólną nagonką Dogomaniaków. Naprawdę, w czym jak w czym, ale w tym Dogomaniacy są najlepsi... [/COLOR][/B] [B][COLOR=darkgreen]I to nie jest komplement..[/COLOR][/B][/quote] Szamanka poczytaj wcześniejsze posty strazdlazwierzat np na wątku Ognika. Wtedy może zmienisz zdanie. Emocje rzeczywiście buzują ale nie tylko po jednej stronie.:razz: Wracając do Halinowa. Mam pytanie. Jaka twoim zdaniem powinna by reakcja dogomaniaków? Powinniśmy krzyczec razem z mediami Super! Brawo! Mam wrażenie, że tylko tak należy mówic o działalności Straży. Jeśli nie Pan komendant i Rzecznik demonstracyjnie się obrażają i opuszczają forum.
-
[quote name='andzia69']ja wynegocjowałam z "moim" wetem kastracje za 80 zł, a sterylke - 120 zł - jak się chce i poszuka to się da![/quote] W SdZ są weterynarze. Jest ambulatorium.Od stycznia miała ruszyć bezpłatna przychodnia. Czy coś z tego wyszło nie wiem. Myślę, ze to byłby dobry biznes dla Straży 200m po preferencyjnych cenach najmu w dobrej lokalizacji...:razz: Nawet gdyby Straż nie mogła robić sterylizacji we własnym zakresie to przecież zbiera pieniądze na psy z Halinowa: ( ze strony Straży) [I]Właściciel pseudohodowli zrzekł się wszystkich psów na rzecz Straży dla Zwierząt. [U]Po wyleczeniu, zaszczepieniu oraz pielęgnacji – trafią do nowych domów. [/U][/I] [I][U]Niestety pełne leczenie, rehabilitacja i pielęgnacja [/U]uratowanych zwierząt wymaga sporo czasu oraz ogromnych nakładów finansowych, których Straż dla Zwierząt nie posiada. Dlatego kolejny raz prosimy wszystkich Państwa o pomoc finansową. Wierzymy, że dzięki Państwa ofiarności tym psom uda się uratować życie. Wpłat prosimy dokonywać na konto :[/I] I tu pytanie: jakie pełne leczenie, jaka pielęgnacja, jaka rehabilitacja?:crazyeye::mad:
-
[quote name='AnkaW']Czy na tablicach przy ringu są wypisane wyniki?[/quote] Tak choć z regularnością różnie bywa. ;)
-
Poznań KOSZMAR W PSEUDOHODOWLI !!! Pogotowie i Straż d.Zwierząt
Karmi replied to Weronia's topic in Pseudohodowle
[quote name='niufek']Karmi ,tu sie mylisz .Nie sa podobni w dzialaniu , moze dlatego wole PiSdZ niz tych innych .Bo PiSdZ naprawde walczy z rozmnazaniem ,a SdZ wrecz propaguje rozmnazanie rasowcow :-( i sterylki czy kastracje sa im obce .[/quote] Jak walczy? Chyba nie chcesz powiedzieć, ze wszystkie psy,które PiSdZ wyadoptowuje są sterylizowane? -
[quote name='niufek']Zgadzam sie w pelni z tym co napisalas .Zaczac od siebie . Jak mozemy od innch czegos wymagac ,gdy organizacje prozwierzece tyk dzialaja????[/quote] Nooo :cool3:
-
[quote name='viverna']Tędy droga, obowiązek szczepienia owszem dotyczy każdego psa, ale pseudohodowcy często obniżają koszty "hodowli" nie szczepiąc i np. podrabiając wpisy do książeczek zdrowia. W przypadku prawdziwych hodowli, trzeba prowadzić dokumentację hodowlaną, zgodnie z wymogami regulaminu hodowli i ta dokumentacja jest sprawdzana przez ZK, nie da się tego wszystkiego tak łatwo podrobić, bez aktualnej książeczki zdrowia i przeglądu hodowlanego pies nie dostałaby metryki. [/quote] Co to znaczy ,,prawdziwa hodowla" :razz: Czy tylko hodowcy niezwiazkowi hoduja psy w niewłaściwych warunkach? Upraszczasz. Skoro kontrola ZK tak dobrze działa to skąd się biorą takie hodowle jak w Poznaniu? :shake: [quote]By rozmnażać i sprzedawać psy nie trzeba mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej. Jak egzekwować podatek jak łatwo ukryć rozmnażanie i handel zwierzętami? Mogę dać ogłoszenie na ale.gratce i nikt mi nie udowodni, że jakieś zwierzę sprzedałam...[/quote] A czy w przypadku ,,prawdziwej hodowli" trzeba miec działanośc? Hodowla psów może byc rozliczana nie tylko jako dział specjalny produkcji rolnej, który dotyczy psów rasowych. Pisał już o tym p. Linderberg [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f936/sposob-na-walke-z-pseudohodowlami-urzad-skarbowy-108355/[/URL] Prawo jest ale trzeba go egzekwowac.
-
[quote name='Bamboo ®']Bazujemy przede wszystkim na już istniejących postulatach[URL="http://www.koalicja.org.pl/zmiana.php"] koalicji.[/URL] ;)[/quote] Te postulaty to pobożne życzenia ;) Czytałaś/łeś komentarze? Poczytaj co p. Grzegorz Lindenberg pisze.
-
[quote name='viverna'] Apelujcie o całkowity zakaz sprzedaży psów bez rodowodu! (argumentów jest sporo: brak kontroli sanepidu, często brak szczepień) Jeszcze warto wspomnieć, że za sprzedaż psów i kotów nie trzeba płacić podatku... Stąd biznes kwitnie krzywdząc zwierzęta i przy okazji ludzi.[/quote] Na jakiej podstawie? Jak to egzekwować? Argumenty - brak kontroli sanepidu- a w przypadkach psów rasowych taka kontrola jest? - szczepienia powinny być egzekwowane bez względu na to czy pies jest rasowy czy nie. Obowiązek szczepienia dotyczy każdego psa - wścieklizna. - od sprzedaży kota i psa nie trzeba płacić podatku- nieprawda Podsumowując. Nie tędy droga. ;)
-
Park. Wieczór. Spaceruje z moją suczą. Podchodzi do nas straszy pan. Pies mu się podoba. Pyta jaka rasa. Zaczyna sie miła rozmowa. Pies grzecznie stoi obok mnie. Żegnamy się. Pan odchodzi kilka kroków. Zawraca. Za czymś sie rozgląda. Pytam w czym problem. Zgubiłem rękawiczki, musiały mi wypaśc z kieszeni. Patrzę dookoła. Przyglądam się mojemu psu, który coś podejrzanie odwraca głowę na bok. I co widzę? Pana rękawiczki w mordzie suczyska. Podczas rozmowy musiała niezauważalnie wyciągnąc je z kieszeni. Ja spąsowiałam a pan ... popadł w jeszcze większy zachwyt nad nad rasa, że takie sprytne...
-
Nazwa elo nie jest zastrzeżona w Niemczech. Można to sprawdzić na stronie Urzędu Patentowego: [url=http://www.dpma.de/]DPMA - Startseite[/url] U nas również nie jest możliwe opatentowanie nazwy rasy psa.
-
[quote name='diana123']Moja Droga - no pierwsza odpowiedx juz wiele mówi... może popros Straż dla Zwierząt - ja juz dzwoniłam do Pana Zbyszka ale on cos tajemniczy dziś. Ja tez pomoge jak mogę - zamiesc tylko wiecej info na stronie[/quote] [quote name='diana123']dobrze ja sie dowiem wszystkiego i działaj bo kazde psie życie jest warte ocalenia- no odzew jest ogromy!:crazyeye:[/quote] Pierwsza odpowiedź jest odpowiedzią na odpowiedź i tylko tyle mówi. Może więc darujesz sobie wypominanie nicnierobienia wszystkim dookoła i zaczekasz spokojnie. Frotka dziś ma podać więcej informacji o psach. Poki co nie wiemy nic.
-
[quote name='diana123']ale mnie ubawiłaś - boki zrywam, ciekawe czy dystrybutor filmu wyraził zgode na rozpowszechnianie. :multi:[/quote] Jak jesteś ciekawa to go zapytaj:razz: ale może najpierw poczytaj ustawę Prawo autorskie i może jeszcze jakiś dobry komentarz do niej. :evil_lol: A wracając do tematu. Mnie np ciekawi czy organizacje wspierające Straż tzn RSPCA i WSPA orientują się w jaki sposób w jaki sposób to stowarzyszenie realizuje w praktyce swój główny cel statutowy czyli: [FONT=Verdana]11) Prowadzenie działań zmierzających do zmniejszenia populacji bezdomnych zwierząt. :razz:[/FONT]
-
POWSTAJE STOWARZYSZENIE STRAZ DLA ZWIERZAT
Karmi replied to Sylka's topic in Fundacje i stowarzyszenia
[quote name='MartynaP']na tej stronie jest podany adres strazy na śląsku Kontakt | Pogotowie i Straż dla Zwierząt ale to juz wkoncu niewiem czy jest czy niema,mozna sie dołączyc czy nie? :roll: To Pogotowie i Straż dla Zwierząt. To inne stowarzyszenie. Na ich stronie są stare dane. Kiedyś był o. Straży w Katowicach ale już go nie ma. -
[quote name='strazdlazwierzat']Karmi nie jest w Strazy dla Zwierzat bo nie jest godna reprezentowania i nasladowania SdZ, dziwna i nawiedzona dzis siedzi na kompie i wali w klawiature trudno taka jest, jej wola i nikt jej tego nie zabroni natomiast nie znalazla miejsca we wladzach SdZ bo my nie bedziemy reprezentować ludzi nawiedzonych [/quote] Karmi nie jest w Straży bo sama zrezygnowała. To była moja suwerenna decyzja. Idea ogranizacji jest dobra ale wykonanie...:shake: Proszę więc nie sugerować, że odeszłam z innego powodu. No chyba, ze dysponuje Pan dowodami na poparcie swoich stwierdzeń. Nawiasem mówiąc takich ,,niegodnych" jest sporo: Poznań, Kraków, Trójmiasto, Rzeszów, Katowice... To tylko przykłady miast w których były okręgi Straży. Co zostało z ogólnopolskiego stowarzyszenia? :roll: W każdym z tych miejsc było conajmniej 30 osób, osób, które miały chęci zrobienia w szeregach Straży czegoś dla zwierzaków... Czy wszyscy oni to nawiedzeni dziwacy?;)
-
[quote name='Zbyszek Gruda'][B]Szanowni Państwo,[/B] [B]na wstępie chcę podziękowac Wszystkim Dogomaniakom za słowa wsparcia i poparcie, za madre wskazówki i rady, dzieki którym wielu rzeczy mogłem sie nauczyć.[/B] [B]Szanowni Państwo, Straz dla Zwierząt nie boi sie konstruktywnej krytyki, nie boi sie polemiki i nie jest obojetna na rady innych[/B]. Jestesmy dla dobra zwierząt i naprawde nie mamy czasu na utarczki. Wiem, że pojawią sie liczne komentarze, że pisze głupoty, że kłamię - cóż w wolnym państwie mozna pisac wiele. Ale nie zgodze sie z opinia - nie macie warunków - nie podejmujcie interwencji - bo to oznacza wyrażenie zgody na działanie Pana S na Dogomanii. Prosze o odrobine rozsadku - w jednosci sila a SdZ ratuje zwierzeta. Prosze takze o wybaczenie - po pracy i po odpowiedziach na liczne maile zwyczajnie jestem zbyt zmeczony aby zwiedzac fora internetowe, [B]co nie oznacza ze nie szanuje Dogomanii. [/B] Napewno nie wyjasnilem wszystkiego - ale jak podkreslila w rozmowie telefonicznej jedna z Dogomaniakow - nie wiem czy warto tam pisac bo i tak Was opluja- odpowiadam warto nas takze bronic! [B]Zapewniam, ze kazda opnia jest dla mnie i dla Strazy cenna. PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIE NIE BOI - a taka jest milosc do zwierzat[/B]. [FONT=Arial][SIZE=2]pozdrawiam[/SIZE][/FONT] [SIZE=2][FONT=Arial]Zbigniew Gruda[/FONT][/SIZE] [/quote] Zacznę od końca. Szanuje Pan dogomanię? Chce Pan rozmawiać?:razz: Z Pana wypowiedzi wyniaka zupełnie coś innego: [B]...DOGOMANIA - to jawna kpina okreslania sie miłosnikami zwierzat - od 3 lat deliberuja za pomoca komputera a nic nie robią[/B].... 2009.01.26 21:40 | ~Zbyszek Gruda [URL="http://www.tvnwarszawa.pl/forum.html?hashr=0forum:MSwzMTMsOCw1MjQ2NDM2MSwxNDIwMDYwNjMsNjAyNTIzNywwLGZvcnVtMDAxLmpz"]Forum - TVN Warszawa[/URL]
-
[quote name='viverna']gdybyśmy na forum połączyli siły (jak pisze ktoś powyżej), to można by było w końcu ruszyć do przodu z prawami zwierząt... krok po kroku...[/quote] Jesteśmy na wątku poświęconym Straży dla Zwierząt. Ostatnio jest o nich głośno. Dlaczego więc nie wykorzystać tego do tworzenia pozytywnych zmian dla dobra zwierząt. Mówienie w mediach jak jest źle zwierzątkom przy okazji popisowych interwencji to za mało. Stowarzyszenie to miało wielkie plany jeśli chodzi o zmianę prawa. Skończyło się na gadaniu. Zmiana prawa jest jednym z ich celów stutowych: [FONT=Verdana][I]10) [B]Występowanie z inicjatywami w zakresie wydawania przepisów dotyczących praw zwierząt oraz współuczestniczenie w tworzeniu aktów prawnych z tym związanych.[/B][/I][/FONT]
-
[quote name='I*love*shih*tzu']tylko że oni dostali papier podrobiony,bo kupili z niby rodowodem[/quote] Nieprawda. Podrobione były ksiażeczki zdrowia. Nikt - nawet sam handlarz- nie twierdził, ze to psy z rodowodem. Państwo kupując więc psa wiedzieli, ze kupują bez papierów. Dzięki takim osobom handelek ma się dobrze :angryy: ps. Temat był już wielokrotnie poruszany.
-
[quote name='I*love*shih*tzu']Chciała bym wam przedstawić historie którą wczoraj wieczorem usłyszałam w telewizji w ekspresie reporterów.Pani z mężem kupili niepełnosprawnej córce pieska labladora "jaga"sie nazywała.Znależli ogłoszenie na jednym z wielu portalów o giełdzie zwierząt o szczeniakach po rodowodowych rodzicach,zadbane itp. za 350 ok zł.Postanowili zakupić szczeniaka z nadzieją że bedzie dobrze służył ich córce.Gdy przybyli do hodowli zastali mnóstwo klatek z różnymi psami.Klatki stały nawet na -20 `c bez ogrzewania kompletnie niczego!!! klatki były identyczne jak dla królików hodowlanych...szczeniaki rodziły sie na mrozie,psy nie miały wody bo zamrzła ,karmione były pokarmem co do niczego nie była podobna..poprostu płakać sie chce ;( .Po zakupie pieska 3 dni mineły i zaczeły się komplikacje.Zaczeły się wynioty kał z krwią i jak było w reportażu pieska położyli spać i już się nie obudził...Przyczyną była parwowiroza (nie jestem pewna czy tak to się pisze).Rodzina dostała książeczke zdrowia pieska z kompletem szczepien,podbitą pieczątką i podpisem.Gdy piesek zdechł rodzina postanowiła walczyć z dobrem zwierząt,wysłalli reporterów z ukrytą kamerą by się przekonać jak psy żyją ..masakra.Ale najleprze co mnie do reszty zbulwersowało to była kobieta która prowadziła wraz z mężem pseudohodowle mówiąc:mamy tu pieski do sprzedaży za tą i tą cene,no a ten nie ma ogona bo matka mu przy porodzie zgniotła ;/;/;/;/;/ Bzdury;/ pani pokazywała szczeniaki nie wpuszczając do domu tylko w progu i mówiła z takim przekonaniem jakby psy były kochane i zdrowe,jednak nigdy nie zaznały czułości... Gdy policja przyjechała poinformować pseudohodowców o zabraniu psówi powiedzieć że jutro je zabiorą okazało sie że maja ich ponad 100 (różnych ras) shih tzu,teriery,labradory itp.Na drugi dzień psów nie było , facet powiedział że oddał jednak policja dla zwierząt nie wieżyła i stwierdziła że wczoraj wieczorem z tej hodowli ukazało się nowe ogłoszenie.Historia nie została rozwiązana,nie wiadomo czy facet z babką pujdą siedzieć czy przejdzie im to na sucho.Według mnie powinni dostać wyrok.więkrzość psów głównie szczeniaków pozdychała na parwowiroze,a inne nigdy nie były szczepione. Rozumiem 2 psy które nie mają rodowodów a bedą mieć szczeniaki np. z przypadku to nie oznacza tragedi bo da się coś z tym zrobić ale 100 psów które były tylko dla biznesu to przesada... _______________________________________________ spróbuj pomóc ...zkomętuj i wyraź swoje zdanie...[/quote] Historię znamy, znamy Ciekawie piszesz ;) przybyli, zobaczyli, kupili ,,[B]a gdy piesek zdechł rodzina postanowiła walczyć z dobrem zwierząt"[/B] A ja myślę, ze [B]walczyć z dobrem zwierząt[/B] rodzina zaczeła gdy postanowiła zaoszczedzić kilka groszy i kupić pseudo rasowego psa, gdy pojechali po psa i zobaczywszy warunki w jakich żyją psy nie zrobili nic! :angryy: Czy gdyby nie te ,,komplikacje" rodzina byłaby równie chętna do walki? Nie sądzę. Myślę, ze usłyszelibyśmy gadkę w stylu ,,kocham mojego psa a nie jego papier".:shake:
-
[quote name='czauczau']Zdecydowanie piszmy. Najwyższa pora, żeby coś zmienić w tej sprawie. A CO BY BYŁO gdyby wprowadzić ZAKAZ handlu psami BEZ rodowodu?[/quote] NIC! Dokładnie nic.
-
Poznań KOSZMAR W PSEUDOHODOWLI !!! Pogotowie i Straż d.Zwierząt
Karmi replied to Weronia's topic in Pseudohodowle
[quote name='agawa9']o zdecydowanej większości akcji PiSdZ żadne media nie trąbią-zapewniam. [I]Nawet [/I]dogo ani GW nic nie wie .[/quote] Wiem rzeczywistosć choć brutalna bywa szara. To media mało interesuje.;) -
Poznań KOSZMAR W PSEUDOHODOWLI !!! Pogotowie i Straż d.Zwierząt
Karmi replied to Weronia's topic in Pseudohodowle
[quote name='Chandler']Przyszłam Ci otrzeć pot z czoła Karmi. To już masz dwie Straże do opracowania. Tyle spraw do wypunktowania, artykułów z minionych lat do wklejenia, tyle blędów do wytknięcia...[/quote] Dziękuję, ze sie o mnie troszczysz. :razz: Widzisz, jest co robić. :lol: Nie wiem może to ta nazwa ,,straż" tak działa na stowarzyszenia;) -
[quote name='an1a']Ja bym proponowała zastanowić się nad wydawaniem psa na ładne oczy i każdemu z ulicy, kto ma przy sobie dowód osobisty: prawie 90 psów w 2 dni?! To po co ja się bujam z szukaniem odpowiedniego domu dla 1(!) szczeniaka, sprawdzam warunki i u każdego pilnuję na bieżąco co się dzieje i później sterylek?Ile z nich trafiło z deszczu pod rynnę? :roll:[/quote] an1a a czy nad tym się ktoś zastanawia? :angryy: Taka piękna, medialna akcja była. Można odfajkować. A psy? Jak widać ich dalsze losy nie budzą zainteresowania autorki. Znalazły domy ? No i pięknie jest! Kurtyna, brawa :shake:
-
Poznań KOSZMAR W PSEUDOHODOWLI !!! Pogotowie i Straż d.Zwierząt
Karmi replied to Weronia's topic in Pseudohodowle
[quote name='agawa9']no i jeszcze raz to jest wątek poznański - POGOTOWIA I STRAŻY DLA ZWIERZĄT Z TRZCIANKI Straż dla Zwierząt to zupełnie inna organizacja[/quote] Inna a jednak podobna w działaniu. ;) Medialna akcja a co potem? :angryy: [I][B]W sumie Straż przejęła 94[/B] psy ponad 20 ras, m.in.: yorki, bigle, pudle, pinczerki, ale też większe: owczarki niemieckie, golden retrievery, labradory. Pierwsza pomoc dla nich kosztowała 3 tys. zł: badania, lekarstwa, szczepienia. [B]Prawie wszystkie poszły od razu do adopcji. Gruda: - Zostały nam mama pinczerka i mama york z małymi, które muszą być na razie w szpitaliku. I stara labradorka, eksploatowana tak, że powyciągane sutki wiszą jej do ziemi.[/B][/I] 90 psów rozdanych w ciągu nie całych dwóch dni! :angryy: -
[quote name='diana123']czy Wy dziewczyny naprawde Jesteście az tak slepe??? miłosnicy zwierzat pisza że jak nie maja miejsca to niech nie zabierają? Jak tak mozna - te psy wyrwano z miejsca o ktorym piszecie od 3 lat i nic nie zrobiliscie!!!! [B]A Ty droga Karmi - bylaś w tej strazy odeszłaś a teraz tylko na forum gadasz?[/B] Co za różnica kim oni są i czy maja Toyote czy Nissana - ja mam Yeepa i co nie wolno mi? Uratowali tyle psów i bardzo im dziekuję - sama zaniosłam im stare koce i płyny do mycia podłóg, widziałam tam młodych ludzi pracujących jak w ukropie. Ale jak czytam Wasze "wywody" to wstyd mi, że uwazacie sie za milosników zwierząt. Milczenie w tej sprawie trwalo przez ludzi obojętnych co nie mieli odwagi powiedziec glośno co tam sie dzieje!!:angryy:[/quote] Droga Diano123 Tak byłam w Straży. Byłam wpółzałożycielem i vive szefem jednego z okręgów dlatego śmiem twierdzić, ze o Straży dla Zwierząt wiem więcej niż Ty zdążyłaś się dowiedzieć podczas jednej wizyty zanosząc płyny do mycia podłóg.