-
Posts
4034 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Margo05
-
[quote name='KWL']Zupełnie nie rozumiem. Każda fundacja ponosi koszta funkcjonowania i jest to normalny fakt akceptowany w całym cywilizowanym świecie. A wiadomo przecież że z ewentualnej nadwyżki nie pójdziecie na kawę tylko przekażecie na skarpetkę jakiejś bidy albo węźmiecie kolejną na utrzymanie AFN. Dla mnie to normalne i nie widzę w tym problemu.[/QUOTE] I dla mnie to normalne. Przecież z tych "prowizji" leczone są zwierzęta!!! Tak samo wartościowe jak te, które miały swoich "darczyńców". Z tą tylko różnicą, że te w większości są mniej znane, mniej popularne. Ale również cierpią i również ich boli. Widziałam tą determinację w ratowaniu tych zwierząt... Widzę, że jedynym tematem jest to jak je uratować, gdzie zabrać, jakie możliwości, kto może pomóć, jak załatwić badania, jak transporty i inne rzeczy związane z ratowaniem każdej łapki, oczka, serduszka, każdej możliwej, sprawiającej ból cząstce ciała... Tu nie ma typowych spotkań towarzyskich. Tu spotkania w celu ratowania. Wykorzystanie wszystkich możliwosci i środków, aby im ułatwić życie i ulżyć w cierpieniu. Choćby taki Borys i jego łapeczki. Gdyby nie pomoc i część tych "prowizji" ile ten kocina jeszcze by cierpiał? A o ogromnej rzeszy innych bidulek nie wspominając!!! Tak jak już pisałam w pewnym wątku, to nie miłośnicy zwierząt tak się burzą, to miłośnicy jednego zwierzaka... Ech... przepraszam, jakaś rozżalona jestem...
-
Chartowaty na łańcuchu? NIE, BLAKIE JUŻ W NOWYM DOMU !!!!!!!!!!!!!
Margo05 replied to Margo05's topic in Już w nowym domu
A zauważyłyście, że już nie widać mu tak bardzo kosteczek przy miednicy? :evil_lol: Chłopak rośnie i jest radosny :multi::multi::multi: A ja jestem taka szczęśliwa, że normalnie ojej :diabloti: -
Malizna - padaczka... tyle złego na jednego małego psa.
Margo05 replied to Neris's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Wesoła dziewczynka :evil_lol: -
Chartowaty na łańcuchu? NIE, BLAKIE JUŻ W NOWYM DOMU !!!!!!!!!!!!!
Margo05 replied to Margo05's topic in Już w nowym domu
Kolejne fotki z domku Blakiego :multi::multi::multi: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/188/9e5ad8d64ac1e251.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/188/3245ebc9641b78ed.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/188/03c9bd250d37d77d.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/188/c5ba499ce6613543.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/188/c4a9f1d26044ce65.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/188/ca9a563f3bba017f.jpg[/IMG][/URL] -
Czarnuszek nie otwiera pyska JUŻ W NOWYM DOMKU!!!!
Margo05 replied to Margo05's topic in Już w nowym domu
Dzodzwoniłam się do schroniska. Od pani wet dowiedziałam sie, że Czarnuś, wg niej (dokładniej "moim zdaniem"), ma zapalenie mięśni żuwaczy. Pikuś jednak w tym, że pani wet go nie widziała i go nie leczy. Powiedziano mi, że do adopcji będzie najwcześniej za tydzień i chorego nie wydadzą (to mnie akurat nie dziwi). Nie wiem co teraz robić. Macie może jakieś pomysły? -
Śmierć zabrała 7 kotów, Borys w swoim domu u Malagos!!!
Margo05 replied to Tweety's topic in Już w nowym domu
Borysku, uściski i mizianki :loveu: -
Fruzia, sparaliżowana kotka, nie żyje :-((((((((((((((
Margo05 replied to Tweety's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Ines_Chorzów']Wyniki będą po 14.00, więc jak tylko Sławek da znać, co i jak, to napiszę. Siedzę jak na szpilkach, tak się boję. Żeby tylko nie były jeszcze gorsze niż ostatnio :roll: Wczoraj Fruzik znów pięknie chodził u p. Halinki :multi: Aż mi się serce radowało. Ponieważ Fruzia wzięła już 30 zabiegów, to p. Halinka podjęła decyzję o rozrzedzeniu zabiegów (z pięciu do trzech na tydzień). To wystarczy do utrzymania efektu terapeutycznego, a nie będzie jej tak męczyło. W pozostałe dni ćwiczyć będziemy z nią tylko w domu, co zresztą robimy cały czas. Przyznam szczerze, że i mnie przyda się takie odciążenie, bo mój ślub za 6 tygodni, przygotowań od groma, a tu czasu ciągle brak :) Koty pochłaniają nas prawie całkowicie (i to nie tylko tymczasy, ale i nasze własne, co chwilę któremuś coś dolega :roll:). Muszę sie troszkę pożalić, bo mojemu persikowi zrobiło się coś na szyjce, jakby jakaś kuleczka pod skórą, do tego można ją "przesuwać". Wet na razie kazał obserwować. Martwię się :roll:[/QUOTE] Ines, idź może z persikiem do innego weta :roll: tak na wszelki wypadek... -
Malizna - padaczka... tyle złego na jednego małego psa.
Margo05 replied to Neris's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Nagraj ją jak mozesz, chętnie też się pośmiejemy ;) -
Malizna - padaczka... tyle złego na jednego małego psa.
Margo05 replied to Neris's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
NIedobrze :shake: -
Fruzia, sparaliżowana kotka, nie żyje :-((((((((((((((
Margo05 replied to Tweety's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Tweety']na właśnie, stajemy na nóżki:loveu: Od wczoraj staramy się pomóc koteńce w twoim stanie, Fruzieńko, tylko, że ona po wypadku. No i nie wiem czy ma takie szanse jak ty, bo pani, która ją dokarmiała na osiedlu rozważa możliwość uśpienia kotki, bo strzaskana miednica jest do zoperowania ale pomaganie kotu aby się załatwił wykracza ponoć poza możliwości tej pani:-([/QUOTE] Kolejne kocie nieszczęście :roll: -
bazarek podrzucony ;)
-
Czarnuszek nie otwiera pyska JUŻ W NOWYM DOMKU!!!!
Margo05 replied to Margo05's topic in Już w nowym domu
[quote name='emilia2280']Alez on ma piéknie wypukle czólko. Troche mi przypomina kopulké mojej spanielki. Dopiero znalazlam wátek. Czy sá juz jakies wstépne daty konsultacji i inne szczególy leczenia? [/QUOTE] Emilia2280 jeszcze nie :shake: Póki co zbieramy fundusze i czekamy na info od schroniskowego weta. [quote name='ursa81']W sumie racja. Nie macie może jakiegoś znajomego weta, żeby tylko podpytać co robić na początek?[/QUOTE] Próbuję skonsultować sytuację z kim się da. Jutro spróbuję zadzwonić do jednego znajomego weta i zapytam jaka jest szansa na zrobienie rtg. Problem jednak w tym, że ja pracuję i nie mam możliwości zabrać go w inny dzień niż sobota. A i tak najwcześniej w następną, bo w tą nie będę zmotoryzowana (zakładając, że uda mi się wyciągnąć Czarnuszka). Wciąż nie mogę się dodzwonić do schronu. Dziś się połączyłam z sekretariatem, Pani mnie przełączyła, ale niestety, nikt nie odbierał :shake: Ja wiem, że są zapracowani, ale mogliby czasem odbierać te telefony :roll: Magdyska, nie wiesz czasem, czy w tę sobotę będzie Pani Dyrektor? Wybieram się tam po pracy. -
Chartowaty na łańcuchu? NIE, BLAKIE JUŻ W NOWYM DOMU !!!!!!!!!!!!!
Margo05 replied to Margo05's topic in Już w nowym domu
Jak najbardziej ten sam, ale w kochającym domu :loveu::loveu::loveu: -
Czarnuszek nie otwiera pyska JUŻ W NOWYM DOMKU!!!!
Margo05 replied to Margo05's topic in Już w nowym domu
[quote name='KWL']Na zdjęciach Margo szczęka czarnuszka faktycznie wygląda dziwnie. Może to być faktycznie jak pisała Morisowa żle zrośnięte złamanie, ale może być i jakiś poważny stan zapalny (coś w rodzaju zapalenia okostnej) powodujący opuchliznę i szcękościsk. Konsultacje faktycznie niezbędne, tylko jakie ? Dentystyczne ? Czy może Ortopedyczne ? To trzeba na cito ustalić, wtedy szukamy specjalisty.[/QUOTE] [quote name='ursa81']Myślę, że po prostu dobry specjalista chirurg tu wchodzi w grę.[/QUOTE] Może zacząć od rtg pyszczydła? Jeśli będzie widoczne złamanie to będziemy wiedzieć, że chirurg, jak nie to dentysta :roll: Jak myślicie? [quote name='magdyska25']MArgo zapytaj się najpierw (sama wiesz kogo;)) czy byłaby możliwość przewiezienia Czarnuszka do kliniki.......aha i odezwała się tamta Pani??[/QUOTE] Magdyska, z tym sobie poradzimy ;) -
Chartowaty na łańcuchu? NIE, BLAKIE JUŻ W NOWYM DOMU !!!!!!!!!!!!!
Margo05 replied to Margo05's topic in Już w nowym domu
A domek wkrótce zawita w naszych progach :multi: -
Śmierć zabrała 7 kotów, Borys w swoim domu u Malagos!!!
Margo05 replied to Tweety's topic in Już w nowym domu
[quote name='desideratum']a ja się tak przyzwyczaiłam do Boryskowego banerka, że jakoś tak trudno mi sie z nim rozstać.. może ktoś zrobiłby nowy, ale bardziej optymistyczny? :loveu:[/QUOTE] No to proszę :) tak na szybko [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/187/c11e68be78905573.jpg[/IMG][/URL] -
Czarnuszek nie otwiera pyska JUŻ W NOWYM DOMKU!!!!
Margo05 replied to Margo05's topic in Już w nowym domu
[quote name='ursa81']:-( Biedny Czarnuszek... Nawet nie może sobie normalnie pohasać... :-( Margo! Zarzuć mi proszę na priva nr konta i dane bo spodziewam się kilku groszy ;)[/QUOTE] Ursa81 pięknie dziękuję :loveu::loveu::loveu: