Jump to content
Dogomania

superpies

Members
 • Posts

  100
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by superpies

 1. Pięciotygodniowe szczeniaki należy dokarmiac. Mogą jeśc mięso, twaróg, gotową karmę dla szczeniąt. Pokarm powinien byc podany w formie łatwej do połknięcia papki i nieco podgrzany. W zależności ile pokarmu ma suka, szczeniaki trzeba dokarmiac 4-5 razy dziennie. Jeżeli zdecydujesz się na karmę, kup ją w specjalistycznym sklepie lub u weta, nie w supermarkecie. Warto pomyślec o odrobaczeniu szczeniaków! Porozmawiej z weterynarzem i kup odpowiedni środek również dla suczki.

  Szczeniaki najwcześniej mogą pójśc do nowych domów 8 tygodniowe. Powinny byc do tego czasu odrobaczone i zaszczepione.

 2. Myślę, że śmiało mogę napisać, że jeżeli beauceron do filmu, to Astra Canina :cool1:
  Moje psy zagrały w: 1 serii "Blondynki"- Theemin i Czarta , w "Ojcu Mateuszu"- Czarta, Theemin i Bellatrix, oraz ostatnio w projekcie artystycznym "Fade to Black" Dextera.
  Wyszkolone, sterowne, powtarzalne i socjalne. Co ważne, obyte z planem (właściciel-trener, też :cool3: )

 3. 2go maja o świcie wyjeżdżam z Mszczonowa (ok 50 km od Warszawy), wieczorem będę w Lille (Normandia, Francja).
  Przejeżdżam niedaleko: Poznania, Berlina ,Hanoweru, Dortmundu, Antwerpii.
  Mam miejsce dla psa, osoby z psem, lub samego człowieka, albo jakiejś przesyłki :)
  5go maja wracam.

 4. [quote name='Mrt_']Beauceron to pies pasterski zarowno pilnujacy jak i zaganiajacy.[/QUOTE]
  Dokładniej jego przodkowie wywodzili się od mastifów typu górskiego. Pczątkowo zwany był "matin" od mastin.
  Gdy jego środowisko zurbanizowało się, a drapieżniki zostały wybite, beauceron został przekwalifikowany na owczarka.
  Ale świetnie sobie radzi z monitorowaniem dużych przestrzeni, jest mocno terytorialny, a jednocześnie jest sprawnym psem zaganiającym.

 5. Tak, australian cattle dog jest wynikiem krzyżowania psów pasterskich przywiezionych z Europy, głównie z Wielkiej Brytanii z dingo. Więcej możesz dowiedziec się na forum poświęconym rasie: [url]www.cattledog.pl[/url]

 6. [quote name='desto']Zastanawiam się nad trzema rasami:Owczarek Niemiecki,Amstaff lub Rottweiler

  Witam mieszkam w Warszawie w mieszkaniu 50 metrów niedaleko parku Skaryszewskiego.Mam własną firme i moge zabierać psa ze mną do biura.Jestem także dość aktywnym człowiekiem biegam i jeżdże na rowerze więc wybieganie psa nie było by problemem.Mam troche doświadczenia z psami jako dziecko miałem Owczarka Szkockiego a potem jako nastolatek Sznaucera Średniego którego wytresowałem praktycznie samemu.Którą z powyższych ras polecilibyście mi,zależy mi na inteligętnym ,wiernym i posłusznym psie a także takim który w sytuacji zagrożenia by mnie bronił jako że codziennie musze się przemieszczać po Warszawie żeby zebrać pieniądze a potem pojechać do banku i je wpłacić.Czułbym się pewniej mając takiego towarzysza przy boku.

  Oraz witam jako że to mój pierwszy wiadomość na forum :)[/QUOTE]

  ...a może "coś" pośredniego pomiędzy ONem i rottweilerem; na przykład owczarek francuski beauceron? :)

 7. W Polsce , takie mixy, funkcjonują pod nazwą "belgon". :cool3: Spotkałam kilka, nie stanowiły zabójczej broni. Zależy jak selekcjonuje się materiał hodowlany. Twórcom X chodziło o psa do zadań specjalnych, więc oczywiste, że nie nadaje się na kanapowca!

 8. PSIA SZKOŁA [URL]http://www.szkoleniepsow.pl/[/URL]
  Zaprasza na szkolenie dla psów ras myśliwskich przygotowujące do Konkursu Psa Tropowca wg regulaminów PZŁ. Dyplom uprawnia psa do prezentowania w klasie użytkowej na wystawach psów rasowych oraz do Międzynarodowego Championa Piękności C.I.B.

 9. Beauceron jest normalnym psem, nie jest ani bardziej groźny od owczarka niemieckiego, a już na pewno nie tak szczekliwy jak ON ;), ani bardziej energiczny od przeciętnego laba. Jednak w planowanych wydatkach na psa, radziłabym uwzględnic szkolenie, wtedy będzie reagował na to co się do niego mówi. Niestety, większośc psów nie odróżnia obcych osób znanych przez właścisiela, od osób obcych , właścicielowi nie znanych :D. Wyszkolony, będzie po prostu reagował na polecenia. Jak większośc owczarków i beauceron, gdy dorośnie może (ale nie jest to regułą) nie tolerowac obcych psów tej samej płci , zwłaszcza na swoim terytorium.

 10. Mój pradziadek miał owczarki podchalańskie, zawsze to była suczka- Baca, zawsze dbał o czystośc rasy, jak?
  W okresie cieczki suka była przywiązana do dębowego stołu w kuchni, nie było szansy na mezalians :)
  Ale jeśli obawiasz się hord psów w okół domu , wysterylizuj sukę ok roku, czyli pewnie po pierwszej cieczce i z głowy...

 11. Cieczka może się trafic już u 6 miesięcznej suczki, a może i u ok. rocznej. Potem powtarza się w cyklach 4-8 miesięcznych. Czasu sterylizacji nie określałabym ilością cieczek, tylko wiekiem suki, ok 1,5 roku. Zwylke należy odczekac 2 miesiące po cieczce. Teoretycznie można wysterylizowac bardzo młodą sukę, nawet szczenie...Jednak ja bym się na to nie zdecydowała, zawsze sterylizowałam dorosłe.
  A może warto zastanowic się nad kastracją psa? Na pewno będzie taniej :razz:

×
×
 • Create New...