Jump to content
Dogomania

Talia

Members
  • Posts

    6243
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Talia

  1. Ale nie mówimy o tym jakie psy wygrywają, bo to zupełnie inna sprawa. Owszem, preferencje sędziów zmieniają się, jednak wzorzec nie. Jeśli pies dostaje ocenę dobrą to widocznie daleko mu od wzorca. Skoro wzorzec zakłada, ze szata może być krótka lub średniej długości to nie ma podstaw do obniżenia oceny z powodu krótkiej szaty, musiała zostać obniżona z innego powodu. Vizzaamora, ja od 3 tygodni mieszkam z Gordonem w mieście. Jest to młody psiak i na razie podobnie cieszy go spacer po polach jak i zabawa z innymi psami. O tyle dobrze, że Toruń leży nad Wisłą i jest tu całkiem sporo terenów gdzie nie chodzi nikt oprócz wędkarzy. My spacerujemy zamiennie, raz park i psy, raz pola. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Z parku pies wraca czystszy, ale dla mnie park jest bardziej stresujący - zarówno z tego powodu że Meri jak szaleje z innymi psami to potrafi zaliczyć glebę ryjąc pyskiem 2m po ziemi, jak również z powodu ograniczonego metrażu naszego pobliskiego parku. Dla niej to chwila moment i park się kończy. Jednak na popołudniowy spacer jest ok, nawet wieczorem można się wybrać. Plus taki, że Meri kocha aportować, więc nawet same z kawałkiem trawy jakoś przetrwamy :) Za to pola to i mój i jej raj. Idziemy 10min od domu, odpinamy smyczki i luuuzik, 2,5h relaksu. Ja sobie idę wzdłuż Wisły, ona szaleje po polach, krzakach, przy okazji wykąpie się tu i tam, zje krowią kupę. Ja spaceruje, Meri biega. Wracamy do domu i śpi :) Jak wygląda Wasza okolica? Macie jakieś większe nieużytki, parki itd? Z wyżłami jest taki problem, że park który dla większości psów jest sporym obszarem przy wyżle zamienia się w ogródek. 15min i cały obiegnięty.
  2. Nie wiem czy zauważyłaś, ale oprócz tych z masą futerka i tego super pracującego psa, który nie mógł zrobić uprawnień jest jeszcze cała masa innych psów. Zapewne takich które na tyle przypominają BC że nikt ich z kundlem nie pomyli, co nie oznacza że gorzej pracujących. Naprawdę nie ma takiej zależności, że im brzydszy tym lepszy do sportów, pasienia. Chociaż widzę, że dla niektórych istnieje tylko podział ładne i pracujące.
  3. Dużo za nią zapłaciłaś? Nie wygląda to zbyt dobrze, to jest chyba smycz zrobiona z jakiś fragmentów skóry. Tak mi ktoś kiedyś mówił, że może być albo z całego pasa, albo z takich jakby zmielonych kawałków. Nie wiem czy tak jest, ale porównywałyśmy wtedy smycze i rzeczywiście niektóre mają drugą stronę taką pomieloną a inne nie.
  4. Myślę, że populacja BC jest na tyle duża, że nie ma co rozpaczać z powodu pojedynczych psów, które na tyle odbiegają od wzorca, że nie mogą zrobić uprawnień. Nie jest to rasa wymierająca, jak nie jeden rep to inny.
  5. Jeśli nie mógł wyjeździć hodowlanki to musiał być naprawdę bardzo brzydkim psem. Dużo jest BC, które wymiatają w sportach i nie mają problemu z dostaniem dosk, myślę że jest w czym wybierać.
  6. My też zaraz kupujemy foresto, a oprócz tego zastanawiamy sie nad tymi tabletkami.
  7. Dzięki za info, na sesje pójdziemy jak mi groomer psa zrobi, a nie szalony fryzjer w mojej osobie :D Majkowska, nie planujemy :) Chcemy iść na próby albo do Gdańska albo w pod Toruń. Zobaczymy :)
  8. Nie zgodzę się z tym. Może i taki pies nie będzie zgarniał pierwszych lokat, ale jak będzie dobrym psem to nawet najlepsza konkurencja nie przeszkodzi mu w otrzymaniu oceny doskonałej. Nawet jeśli u jednego sędziego mu nie pójdzie to można spróbować u innych, wystaw w Pl jest całkiem sporo.
  9. Tylko w Pl żeby pies nie był w stanie uzyskać oceny bardzo dobrej/doskonałej musi być naprawdę bardzo słabym psem. Oczywiście, że niektórzy hodowcy nawet i wymogu wystawiania rozmnażają najlepsze psy, ale ile jest takich którzy rozmnażaliby wszystko jak leci? Myślę, że taka zmiana tylko zwiększyłaby ilość bezsensownych miotów, których w naszym kraju i tak jest dość sporo.
  10. Talia

    Zayra :)

    Ja tez już zapomniałam jak fajnie się spaceruje kiedy o 17 jest jasno :) Czekamy na filmik i do zobaczenia w sobotę! :)
  11. W takim razie chyba cała hodowla nie ma sensu. Rasa psa to przede wszystkim jego temperament + predyspozycje + wygląd. I o to właśnie chodzi w hodowli żeby wyhodować psa o danym wyglądzie, odpowiednim charakterze i nie zapominając o historii rasy i tego do czego została stworzona. Oczywiście, że da się to wszystko osiągnąć. Na szczęście są i tacy hodowcy, którzy nie zapomnieli na czym polega idea hodowli.
  12. Jutro wstawię jeszcze kilka z wczorajszego spacerku. Dziś zamiast pola odwiedziliśmy park, Meri bawiła się z kilkoma psami, co prawda nie wróciła mokra i brudna, ale się potknęła i pojechała po trawie z 2m. Tragicznie to wyglądało. Wstała i pobiegła dalej, na szczęście nie kuleje, nic nie boli. Chyba już wolę te brudne spacery, mniej stresują.
  13. Haha to tylko ja z 6mc szczeniakiem jechałam ze Szczecina do Wrocka pociągiem? :D
  14. Możecie nam z 2kg podrzucić. Meri je teraz 3 kubki dziennie TOTW z rybą, do tego smakołyki, a to jajko, twarożek... i jak wygląda? :P
  15. Jedzą! Super w trójkę wyglądają, pasują do siebie :)
  16. Zdjęcia autorstwa właścicielki węgierka Tokaja - Danuty M.
  17. A jakiej rasy to szczeniak? U nas w przypadku labradorki hodowca zalecił podawanie karmy dla szczeniąt tylko przez pierwsze miesiące. Jak miała ok 6mc to już dostawała dla dorosłych psów. W przypadku psów dużych ras o atletycznej budowie nie spotkałam się z zalecaniem zmiany karmy w tak szybkim wieku. Większość zmienia ok 10 do nawet 18 miesiąca.
  18. Pewnie, że mają ten sam rozmiar, ale ja nie lubię im mieszać. Smycze jeszcze tak, ale obroże nie :P
  19. Teraz zamówiłam dwie tylko Meridzie... głupio mi trochę :D
  20. Wiesz co, ta rasa tak ma. Tina jak jest mokra trawa to trzeba ją wepchnąć żeby zrobiła siku. Po prostu psi arystokraci :)
  21. Podoba mi się to! Nawet jak nie w ringu to przed wystawką na powietrzu można zrobić fotki :) Rzadko kiedy mój pies jest taki czysty i wyczesany jak na show :P
×
×
  • Create New...