Jump to content
Dogomania

iwona&CAR

Members
  • Posts

    970
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by iwona&CAR

  1. [quote name='"friccolo"']Prawdę prawi. Jasiu tyś najlepszym dowodem.[/quote] TU TYZ PRAWDE PRAWI VAN JASIU :diabloti: [quote name='Jasiek'][B]Czy ktoś w sądzie udowodnił ZkwP że działa niezgodnie z prawem?[/B]Jeszcze poki co taki się nie znalazł i nie znajdzie się a to z prostej przyczyny;ZK jak najbardziej działa zgodnie z obowiazujacym prawem w Polsce i prawem międzynarodowej organizacji kynologicznej FCI ktorej od lat jest członkiem.[/quote] VAN JASIU TYS NAJLEPSZYM DOWODEM I NA TWOIM PRZYKLADZIE :lol: jak ZkwP dziala zgodnie z prawem :shake:
  2. [quote name='iwona&CAR'][B]ELITESSE -[/B]"obiecalas a nie dalas cyganko "- tak sie mowilo o tych co obietnicy nie dotrzymali, [B]no i gdzie ten filmik ?[/B] [/quote] Filmiku przekonywujacego sie nie doczekalismy :roll: A dlaczego Agnieszka kopiuje ?? [quote name='"Elitesse"']a swoja droga bardzo chcialabym byc w tak komfortowej sytuacji i przed urodzeniem sie szczeniakow miec zamowienia na caly miot - aby moc decydowac czy kopiowac czy nie [/quote] Pies w rekach Agnieszki jest rzecza :angryy: jak sama pisze . :crazyeye: Agnieszka uprzejmie rowniez donosi, komu sprzedaje szczeniaki : [quote name='"Elitesse"'] nie to ten prawnik ktory kupil odemnie kopiowane szczenie :diabloti: [/quote] hm..... ZIGI nie igraj z ogniem ;) [B][SIZE=3]"Nie lekceważ diabła. Ktoś go po coś stworzył."[/SIZE][/B]
  3. [quote name='Elitesse']iwonko - zawiodlas mnie :placz::placz: juz prawie cala dobe czekam na twoja odpowiedz :roll: a ty bylas na dogo, czytalas ten temat i ewidentnie mnie olalas :placz::placz: chyba ze caly czas szukasz cytatu :evil_lol:[/quote] Och Agnieszko ,dalam Ci szanse na przypomnienie sobie o czym pisalas :lol: A tu nic :evil_lol: Ja pamietam co pisze mnie nikt nie musi cytowac czy dawac linki, no chyba ze Van Jasiu ktory moje cytaty wstawia ale zmienione :angryy:
  4. Niektorzy dzialaja ze szczegolnym okrucienstwem prawda Van Jasiu ?????? Zlecajac wetom juz u kilkumiesiecznym szczeniakom rabac ogony :angryy: To dopiero sadyzm !!!!!!! :angryy: No coz termin sadyzmu uzywa sie potocznie na okreslenie sadyzmu bez kontekstu seksualnego Van Jasiu .
  5. [B]ELITESSE -[/B]"obiecalas a nie dalas cyganko "- tak sie mowilo o tych co obietnicy nie dotrzymali, [B]no i gdzie ten filmik ?[/B] Ja na ta fote patrzec nie moge a Pani Agnieszka kaze nam podziwiac :crazyeye: [B][SIZE=1]"Ten świat doszedł do takiego zepsucia, że jego zbrodniczość i kłamstwa są zakamuflowane, [/SIZE][/B] [B][SIZE=1]ubrane w troskę i pozorną szczerość, na którą dajemy się nabrać." - P.C.[/SIZE][/B] CHYBA ELITESSE wiesz o czym pisze ;) [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f487/w-obronie-praw-zwierzat-stop-dla-kopiowania-70841/index6.html#post6033921[/URL]
  6. Jak inaczej nazwac pozbawiane zdrowych czesci ciala u psa jak nie sadyzm brrrrrr [B]A SADYZM JEST KARALNY !!!!!!!!!!!!! [/B] ( etyczni weterynarze tak nazywaja ten zabieg ,taki zabieg hanbi ten zawod !!!) Ja nie dziwie sie juz blokersom, kibolom i innym bandziorom ze sa jacy sa skoro potrafia niektorzy weterynarze w XXI wieku znecac sie nad psami ,( co myslisz [B]Elitesse[/B] ?), bo uciac ogon psu czy ciac przy lbie uszy by kikuty zawadiacko stanely pionowo lub oberznac ucho a potem takiemu okaleczonemu psu dmucha w te odsloniete dziury brrrrr zimne powietrze czy halas no ale jakby taki Azjata wygladaj jakby tych dziur nie mial na wierzchu i tylko dziury ?. Szkoda ze psy nie potrafia mowic , bo chyba niektorzy nasluchali by sie o sobie :angryy: ( co myslisz bys uslyszala [B]Elitesse[/B] i Twoj wet co obcial ostatnio az....-sama napisz kto byl tym sadysta ? przeciez to niekaralne ;)) [B]OT ludzka podlosc w calej okazalosci!! :oops::oops::oops:[/B] [B]NIE CHCIALABYM MIEC TAK OBCIAZONEGO SUMIENIA PANI AGNIESZKO :angryy:[/B]
  7. [quote name='sodalis']Mi też wydaje się, że jakoś marnie z tą karalnością, bo nie słyszałam, by jakiegokolwiek hodowce, lekarza weterynarii czy posiadacza psa kopiowanego ukarano.[/quote] A no marnie :angryy: [B]"BRAK DONIESIEŃ O ŁAMANIU[/B] Główny inspektorat weterynarii nie ma jednak żadnych danych na temat liczby stwierdzonych przypadków łamania zakazu kopiowania uszu, liczby osób ukaranych za złamanie zakazu czy przypadków, w których organy inspekcji złożyły zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia. Okazuje się, że powiatowy inspektorat weterynarii w Warszawie nie stwierdził ani jednego przypadku naruszenia tego zakazu. Dobromir Bartecki, przedstawiciel powiatowego lekarza weterynarii, nie ukrywa jednak, że niewiele się w tej sprawie dzieje. – Umieściliśmy tylko na stronie internetowej informację o zakazie i nie mamy żadnych doniesień o jego łamaniu – mówi. Przestrzegania zakazu kopiowania nie jest w stanie dopilnować także policja. – Dotąd się tym nie zajmowaliśmy – przyznaje podinspektor Zbigniew Matwiej, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. – Nie mam na ten temat wystarczającej wiedzy, ale sądzę, że policjanci nie są w stanie stwierdzić, czy przeprowadzany zabieg był uzasadniony zdrowiem. Kontrole moglibyśmy przeprowadzać tylko razem z weterynarzami, ale skoro podobne uprawnienia ma inspekcja weterynaryjna, to my tego nie robimy. " [URL]http://www.psy.pl/?O=4494[/URL]
  8. [quote name='Jasiek']Faktycznie caly internetowy swiat ma czego Ci zazdroscic:evil_lol::evil_lol:Teraz to dowalilas:lol::lol::lol:[/quote] Caly czas odpowiadasz niepytany :shake: A na pytanie nie odpowiadasz ;) No jak Van Jasiu podasz adresik weta do ktorego kilkumiesieczne szczeniaki nosiles by odrabal im ogony ??????
  9. [quote name='maxxel']widzisz kobieto z Antypodow mam na tyle taktu ,ze nie napisze czym sie naprawde Twoje dziecie na "criuiserach" zajmuje..Swiat jest naprawde maly..[B]Uwazaj...[/B][/quote] znaczy grozisz mi ??????:crazyeye: ha ha ha ale przeciez nie kryjesz sie z tym ,piszesz oficjalnie a o moim dziecku jak napiszesz to tylko z wscieklosci [b]nie[/b]prawde , widze ze zazdrosc sie tez wlaczyla ;) moze ze zamiast "criuiserow" to tylko tak : [URL]http://pl.fotoalbum.eu/maxxel/a17061[/URL] ( sam podales ten link tu w tym temacie ) [quote name='"maxxel"']Dotykasz spraw prywatnych ......[/quote] maxxelku alez to Twoja specjalnosc :p szkoda ze wiekszosc takich Twoich postow skasowano ,tylko dwa dni temu napisales : [quote name='"maxxel"']Zdzichu ty jako dawny dzialacz PZPR-u powinnienes najlepiej wiedziec co przekazaliscie w spadku nastepnym pokolenia,czyz nie?! Niestety g--ne prawa rowniez..[/quote] [B]NO JAK MAXXELKU PODASZ ADRES WETA KTORY CIAL TWOJEMU PSU OGON ???????[/B] [B]CHWALILES SIE ZE BYLES NAWET Z CALYM SWOIM MIOTEM U WETA KTORY CIACHAL ,KTO TO BYL ,DAJ DANE JAK TO TAKIE LEGALNE ;):p[/B]
  10. [quote name='maxxel']mam do siebie pisac:lol:??[/quote] NIE ale beda do Ciebie jak teraz znaja adres :lol: [quote]..dawno juz powiedzialem,ze zostaly przekroczone w tym watku pewne normy..[/quote] JA tez ,nic nowego dla mnie zwlaszcza na jakim poziomie sie tu pisze prawda maxxelku , ja juz przywyklam do tego do czego jestes zdolny ;) Jaki tu jest poziom wystarczy poczytac posty weterynarza lutomskak , zwlaszcza ten gdzie porownuje obciecie ogona u psa do obciecia paznokcia !!!!:crazyeye: ( przy kazdej okazji opowiadam to dookola ) Oprocz tego mamy tu w tym temacie kopiowania psow do czynienia z klasycznym [B]kryciem przestepcy....[/B] [B]Jeszcze nikt nie napisal ktory weterynarz podjal sie zabiegu kopiowania a afiszuja sie swoimi kopiowanymi psami.[/B]
  11. [quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Skoro nadal są rozbieżne opinie w sprawie kopiowania, zróbmy eksperyment. Poproszę o pisemne oświadczenie tej osoby/hodowców, którzy ostatnio w Polsce obcięli psu ogon lub uszy [B]bez uzasadnienia zdrowotnego[/B]. Kopiowanie jest niby dozwolone, a zatem nie ma problemu, prawda?[/FONT][/COLOR][/quote] Nikt sie nie odwazy podac nazwiska weta , od dluzszego czasu pytam hodowcow o nazwisko weta ktory obcial ogony w ich miocie i co ?? i nic ! CISZA GROBOWA :shake: a przeciez wg nich jest zabieg dozwolony po co ta cisza ? o czym to swiadczy ? Tu jest jeden z przykladow , dopytywania sie i co i nic -cisza :angryy: [URL]http://www.czarnyterier.eu/viewtopic.php?t=351&postdays=0&postorder=asc&start=45[/URL]
  12. [quote name='maxxel']..na jaki adres?[/quote] No jak o Ciebie chodzi maxxelku to zdecydowanie na ten : [URL="http://cafe.pl/ecafe/1,102,,95kt3xnp06as29,9.html"][COLOR=#800080]http://cafe.pl/ecafe/1,102,,95kt3xnp06as29,9.html[/COLOR][/URL] :lol:
  13. [quote name='sodalis']I ja też, bo ani ja Twojej opinii nie zmienie, ani Ty mojej. Mam wielką nadzieje, że za pewien czas to o czym czytam (więc teoretyczne) na temat wczesnych badań w kierunku dysplazji będzie możliwe w praktyce, bo jak na razie mi sie praktyka z teorią mocno rozmija.[/quote] Sodalis, to ze w jakims momencie mamy rozne opinie to nie znaczy ze nie doceniam Ciebie jako odpowiedzialnego hodowce. Zyczylabym sobie duzo wiecej takich hodowcow jakim Ty jestes :) Zycze powdzenia !!!!!!!!!!!!!! :)
  14. [quote name='Czarne Gwiazdy'][B]To napisz do ministerstwa pismo z pytaniem czy jest zabronione...[/B][/quote] Zadano takie pytanie Panu z MR :p Nie sluchales ?????? ja sluchalam jak Pan z MR miotal sie z odpowiedziami , bal sie powiedziec czy kopiowanie jest zabronione czy nie. MALO TEGO to co utkwilo mi najbardziej w pamieci co powiedzial to to ze to sad powinien decydowac czy ktos prawnie skopiowal czy nie prawnie.:shake: brak slow :crazyeye: co za nonsens no ale trzeba cos gadac przeciez :evil_lol: Czarne Gwiazdy to dlaczego Ty nie napiszesz ? ;) jak myslisz ze dostaniesz jednoznaczna odpowiedz ????
  15. [quote name='sodalis']No więc natchniona postami [B]iwona&CAR[/B],[/quote] Teraz moze ja tylko jeszcze podsumuje Twoje posty Sodalis nastawione ze specyficznym stosunkiem do wszelkich nowosci medycznych :) To raczej nie moimi postami [B]natchniona[/B] (nic nowego nie wnioslam), a wywiadem z [B]dr Tadeuszem Narojkiem :p[/B] (Wymyslilas sobie bajeczke , naprawde "kupy" sie nie trzyma to co tu wypisujesz - sorry, to nie tylko moja opinia) Czytamy jego odpowiedzi na pytania w "Moim Psie" np : [B][COLOR=blue]"Jak się zabezpieczyć przed kupnem szczeniaka z dysplazją?[/COLOR][/B] [COLOR=blue]Szczeniaka nie można zbadać, [/COLOR] [COLOR=blue][B][SIZE=3]gdyż jest za młody - objawów dysplazji jeszcze nie da się zauważyć.[/SIZE][/B] [/COLOR] [COLOR=blue]Warto za to dokładnie obejrzeć rodowody przodków: czy byli badani na dysplazję i z jakim wynikiem. "[/COLOR] Natomiast na pytanie : [B][COLOR=blue]"Co można zrobić, gdy pies ma zdiagnozowaną tę chorobę? [/COLOR][/B] [COLOR=blue]To pytanie do chirurga – ortopedy. Ja mogę poradzić tylko wizytę u takiego specjalisty. "[/COLOR] Dr Narojek uwaza ze badac psa nalezy w wieku dwoch lat to znaczy leczyc tez po dwoch latach , bo wczesniej nie da sie zauwazyc dysplazji ;) A tu jest podsumowanie calego problemu :p [COLOR=blue]"[B]Pies z wynikiem badania A może mieć dysplazję?[/B] [/COLOR] [COLOR=blue]Tak. Obowiązujące w FCI techniki badania są dość niedoskonale i bywa tak, że pies zbadany w ten sposób jest zdrowy, a zbadany inną technika może okazać się chory. "[/COLOR] No jeszcze by trzeba dodac przez kogo badania robione ;) A tak zauwazam ze Dr Narojek zrobil sobie chyba jakis [B]zart[/B] z tego wywiadu ;) [B][COLOR=blue]"Kundelki schroniskowe też na nią cierpią?[/COLOR][/B] [COLOR=blue]Nie przypominam sobie mieszańca z dysplazją stawów biodrowych :-) "[/COLOR] :crazyeye: NIE ODPOWIEDZIAL NA PYTANIE . Nie dziwie sie skoro do dr Narojka widocznie trafiaja psy po wpis do rodowodu ha ha ha ..... [URL]http://www.psy.pl/?O=6465[/URL] Na takie same pytania zupelnie inaczej by odpowiedzial lekarz chirurg – ortopeda ! :) Ps. Moj hodowca zrobil trzy m-cznemu szczeniakowi badania , sklonily go do tego objawy u szczeniaka. Zostala stwierdzona b.ciezka dysplazja , mimo to(ukrywajac) takiego szczeniaka mi przeslal :-( Nastepnego szczeniaka ja zawiozlam na przeswietlenie w wieku trzy m-cy , tylko dlatego ze nie podobalo mi sie jego ranne wstawanie.[B]Zauwazylam[/B] to juz w 9-10 tyg ( pomimo ze nie da sie zauwazyc [B]wg dr Narojka[/B])i co mialam czekac do dwoch lat z przebadaniem ????? Dzisiaj ma siedem lat i jego wczesna diagnoza na dysplazje byla prawidlowa. [B]KONIEC Z MOJEJ STRONY W TYM TEMACIE[/B] - przyszly wlasciciel ktory chce i umie moze sobie sam wnioski z tej dyskusji wyciagnac :)
  16. [quote name='sodalis'] Ten lekarz badał mi 3 szczeniaki w wieku 8, 10 i 13 tygodni i każdemu z nich niezależnie od tego czy stawy określił jako kiepskie czy dobre zalecił powtórzenie rtg w wieku 5 miesięcy.[/quote] Hm... to jakis eksperyment rozumie robil na Twoich szczeniakach , a dlaczego z 5 m-cznym poszlas do innego ? [quote]Tylko, że ten lekarz który badał ją jako pierwszy nie jest pierwszym lepszym lekarzem do którego mam najbliżej, albo jest tani, lecz lekarzem bardzo polecanym jeśli chodzi o wczesna diagnostyke dysplazji.[/quote] Tylko skad to przekonanie ze wlasnie to jest zla opinia ? ,powtarzam pytanie . Sodalis juz wczesniej napisalam ze jest milej dla ucha uslyszec to co sie chce slyszec ;-) Ja po swoich przykrych doswiadczeniach nie kupie od hodowcy szczeniaka nie przebadanego pod katem dysplazji i na tym koncze dyskusje :)
  17. [quote name='Karmi'] Wędruję na stronę Koalicji: [B][URL]http://www.koalicja.org.pl/[/URL][/B] [B]Dowiaduję się, ze celem Koalicji, który wymienia na pierwszym!!! miejscu jest:[/B] [B][I][COLOR=blue],,Podpisanie i ratyfikowanie przez Polskę [URL="http://www.boz.org.pl/prawo/konwencja_pl_kom.htm"]Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych[/URL]; dostosowanie przepisów dotyczących zwierząt do tej Konwencji"[/COLOR][/I][/B] [B][SIZE=3]Wymieniona konwencja między innymi zakazuje cięcia uszu.[/SIZE][/B] I w tym momencie zgłupiałam. Jedno nie pasuje do drugiego. Czy my rozmawiamy o TYM? samym pośle??? ;)[/quote] DOBRE ,MOZNA ZGLUPIEC :roll:
  18. [quote name='sodalis']Jeśli w tym wieku są tak duże błędy, to wcześniej będą jeszcze większe.[/quote] Oczywiscie dlatego nie kazdy wet potrafi rozpoznac dysplazje w tym wieku. Dlaczego musialas powtorzyc RTG ??????? przeciez inny lekarz mogl to sam zdjecie opisac . [quote]Może tak, może nie, ale sam fakt rozbieżności wyników w tak krótkim czasie daje jednak do myslenia.[/quote] Daje i to duzo do myslenia ale chyba tez nie zalezy od wieku tylko od weta ;) tak jak w wieku 5 m-cy sa rozbieznosci opisu tak w wieku np 18 m-cy sa rozbieznosci wynikow - dlaczego ?? jest wiele przyczyn. Jedno jest pewne jak jest A to jest ok a jak dysplazja to dopiero doszukuje sie bledow ;) Zasada jest jedna ,nigdy nie opierac sie na tylko jednej opinii.!!!!!!!!!!!!! A to ze opinia stawow czystych jest milej widziana to nie zawsze musi potwierdzac sie z prawda :p Czesto slyszy sie przy wpisie wynikow dysplastycznych ze we wczesnym dziecinstwie byly czyste i tylko robione teraz zostaly by wpisac do rodowodu a tu taka niespodzianka :-o no i co gdzie jest blad ????? Ja mam juz sprawdzonych ze wiem ze co do opisu pomylki nie bedzie !!!!!!!!!! natomiast zawsze konsultuje sie z kilkoma co do leczenia . Wypracowac sobie ta droge nie bylo latwe wszedzie sa rozni lekarze . Ps O samym Dr Siembieda slyszalam ze lubia wysylac do wpisu wlasnie do niego tylko dlatego ze jego wyniki potwierdzaja sie z zagranicznymi gdzie duzo ostrzej klasyfikuja niz w samej Polsce.
  19. [quote name='sodalis']No więc natchniona postami iwona&CAR, że wczesne wyniki badań w kierunku dysplazji są tak miarodajne ( a moja wiedza tak nie aktualna) [B]zbadałam swoje 3 miesięczne szczenie [/B]u lekarza (bardzo polecanego w internecie 240 zł zapłaciłam) i wyszło, że dysplastyczny będzie (Ortolani dodatni, Bardens 4mm, na rtg też cos nie tak) [/quote] CZY TO JEST AZ TAK WCZESNE BADANIE ??? 12 tygodni ? [quote]szczeniaka więc oddałam koleżance (no trudno moja stara, a szkoda bo fajnie się zapowiadał i mogłam spokojnie za 2500zł sprzedać) i o dziwo ten sam szczeniak prześwietlony w wieku 5 miesięcy ma stawy idealne, wręcz modelowe. [/quote] BARDZO DUZA ROZNICA W WIEKU DO PRZEBADANIA :roll: :crazyeye:(3 m-ce a 5 m-cy), DZIWNE ze tak szybko zdecydowalas sie drugi raz przeswietlic ? Czym sie Ty czy ktos kierowal by tez w tak wczesnym wieku przeswietlac w tak krotkim odstepie, chyba ze mial jakies objawy dysplastyczne i zastanawiano sie nad operacja. [quote]na temat miarodajności wczesnych badań w kierunku dysplazji stawów biodrowych (przynajmniej w Polsce) opinie ponownie mam bardzo kiepską.[/quote] JA NIE MAM , kazdy nastepny szczeniak bedzie tak kupiony, czyli przebadany przed kupnem. Nie wiem czy dlatego ze w Polsce, raczej dlatego ze umiejetnosci kogos przerosly. Ktos zrobil blad !!!!!!!!!!!!! tylko kto ? konsultowalas nastepny opis i RTG z poprzednim wetem ?? Widzisz ja bym nigdy nie poszla z tak mlodym szczeniakiem do oceny stawow do weta uprawnionego do wykonywania wpisow w rodowod !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CHYBA NIE MUSZE PISAC DLACZEGO :shake: Moze za wczesnie podniecilas sie wynikiem u piecio miesiecznego szczeniaka , moze przy wpisie do rodowodu okaze sie ze bedzie mial racje jednak ten pierwszy wet ;)
  20. [quote name='arima']Kasia wydaje mi się, że coś nie tak były wykonane te Wasze zdjęcia... Ja przeswietlałam już wiele moich psów i zawsze musiałam być przy tym, właściwie to dwie osoby, bo jedna osoba trzyma psa z przodu a jedna za nogi z tyłu. Nogi muszą być odpowiednio ustawione i tak jak koleżanka wyżej pisala pies nie może się ruszyć. Nie mam pojęcia w jaki sposób możliwe jest żeby pies leżał rozciągnięty i się nie ruszył bez trzymania....[/quote] Ja nigdy przy swoim psie nie bylam ,a byl przeswietlany juz siedem razy i tylko na stawy i to w trzech przychodniach. Kiedys powiedziano mi ze wlasciciel nigdy tak dobrze nie naciagnie wlasnego psa, tak jak to zrobia pielegniarki.Lekarz tylko zwracal uwage na pozycje psa.
  21. [quote name='Kasia_82'].............. Zacytowalam tutaj powyzsza wypowiedz z tego wzgledu, ze moj pies lezal po otrzymaniu glupiego jasia rozciagniety na stole jak zaba. Stol zostal wepchniety do jednego z pomieszczen gdzie zostalo wykonane zdjecie. Nikt wowczas przy psie nie przebywal. Ja czekalam na psa w poczekalni a weterynarz w drugim pokoju.[/quote] KASIU a skad wiesz jak lezal jak Ciebie przy nim nie bylo tak piszesz ????? mogli psa dopiero ulozyc do zdjecia . JA TEZ ZACYTUJE . : " [B]Dlaczego podczas prześwietlenia pod kątem dysplazji pies musi być pod narkozą?[/B] [FONT=Tahoma][B]lek.wet. Małgorzata Wojtasiak[/B][/FONT] [FONT=Tahoma]Podczas zdjęcia RTG w kierunku dysplazji stawu biodrowego pies musi leżeć na grzbiecie. Jego przednie kończyny są wyciągnięte maksymalnie do przodu (za głowę) a tylne - do tyłu i do dołu. Jest zatem maksymalnie "rozciągnięty" - aby to osiągnąć wszystkie kończyny przywiązuje się do stołu, na którym leży pies tzn. najpierw przywiązuje się przednie, a potem ciągnię się powolutku tylne aż do maksymalnego wyprostowania i też się je przywiązuje. Bardzo ważne jest, aby pies leżał równiutko na grzbiecie - nie może być przechylony w żadną stronę![/FONT] [FONT=Tahoma]I to jest jedna z przyczyn, dla których do zdjęcia trzeba wprowadzić psa w stan znieczulenia ogólnego. Wyjątkowy to musi być pies, aby pozwolić wywiązać się w ten sposób! I jeszcze leżeć nieruchomo przez kilkanaście sekund! Nie da rady, niestety.[/FONT] [FONT=Tahoma]Druga przyczyna to ból. Jeśli pies ma dysplazję, to maksymalne wyprostowanie stawu biodrowego sprawi mu ból i pies nie pozwoli na to. Zacznie się szarpać itp. Z resztą samo leżenie z maksymalnie naciągniętymi stawami, na twardym stole przyjemne nie jest.[/FONT] [FONT=Tahoma]Poza tym, moim zdaniem, to niehumanitarne sprawiać psu ból, którego można uniknąć.[/FONT] [FONT=Tahoma]Trzecia przyczyna to napięcie mięśniowe. U przytomnego psa (człowieka, kota itp.) występuje niewielkie, stałe napięcie mięśniowe. Dzięki temu nie przewracamy się, możemy się poruszać. W czasie wykonywania zdjęcia RTG to napięcie przeszkadza nam w maksymalnym wyprostowaniu kończyn psa. Znieczulenie ogólne (narkoza) znosi to napięcie i pozwala nam łatwiej i szybciej ułożyć psa w prawidłowej pozycji."[/FONT]
  22. [quote name='bargest']Przeczytalam wszystkie posty i nie jestem pewna czy faktycznie te psy maja wogole dysplazje. [/quote] Tak jak z postow zrozumialam zdjecia zostaly wyslane to nikt by nie zakwestionowal ze zdjecia sa nieprawidlowo zrobione ? Moze zdjecia mozna wyslac w inne miejsce dla porownania. Mozna zrobic kopie zdjec . Ja tak zrobilam , jak chcialam znac wiecej opinii.
  23. [quote name='budasty']np. u owczarków niemieckich, niektórym autorom z badań wychodziło, że przekarmianie szczeniaków i otyłość powodują silniejszy rozwój dysplazji..[/quote] Ja sie z tym zgadzam ! sama mam Czarnego Teriera z HD D ,ED 2 i OCD w dwoch ramionach , dzisiaj ma za dwa m-ce 7 lat i jest naprawde fizycznie sprawny, ludziom trudno uwierzyc ze ma problemy ze stawami- tylko dlatego tak sie dzieje, bo bardzo dbam i uwazam na jego ruch,diete,jego mase by ta dysplazja u niego sie [B]nie rozwinela [/B]. Jednak wplywu nie mam zadnego zeby jej nie bylo :( [quote name='"sodalis"']Chyba pisze to po raz pierwszy, ale w pełni zgadzam sie z Twoja wypowiedzią w tym temacie. :smile: [/quote] :)
  24. [quote name='bonsai_88']I całe szczęście... A ja mam tą przyjemność znać 2 piękne ONy z normalna sylwetką [zady minimalnie opadające], a jeden z nich [suczka Bonita] z charakteru jest najwspanialszym ONem o jakim kiedykolwiek słyszałam... po prostu pies ideał :). Oczywiście oba psiaki z rodowodami[/quote] Ja mialam przyjemnosc takie Owczarki miec :) Mialy wspaniale charaktery , a jeden z nich mial tak wspaniala psychike ze mam takie odczucie ze trudno o drugiego takiego psa , niesamowity pies :) [quote name='"Mraulina"']Nikt świadomie nie zwężał u ONów miednicy. [/quote] Gdzies na ten temat czytalam , moze jestem w bledzie :oops: znalazlam tylko to : "Co do owczarków, to do beznadziejnej sytuacji u psów tej rasy doprowadzili sami hodowcy, selekcjonując nowy „wzorzec eksterieru”. „Wyszedł im” pokurcz, hybryda z przodem innego psa i miednicą psa od numer mniejszego. Pożałowania godne skutki doboru par dla uzyskania nowych rewelacji. "- Dr A.Janicki .
  25. [quote name='budasty']rozwodzą się nad genetycznym podłożem a czy czasem obydwa roty nie były zywione wyłącznie sucha karmą? Polecam ten artykuł: [URL]http://goldenretrievery.50webs.com/barfstawy.html[/URL][/quote] PRZECZYTALAM . Chcesz powiedziec ze sucha karma jest powodem dysplazji u tych rotkow ????????:crazyeye: Wedlug danych amerykanskich (OFA) latach 1974-1995 [B][COLOR=blue]dzieki masowym badaniom rozmnazanych psow i dopuszczaniu do rozrodu jedynie ODPOWIEDNICH egzemplarzy[/COLOR][/B] czestotliwosc wystepowania HD u malamutow udalo sie [B]zmniejszyc[/B] o dwadziescia pare procent, podczas gdy w tym samym okresie u husky czestotliwosc dysplazji [B]spadla[/B] az o 70%. [B]Wedlug innych badan[/B] malamutow ilosc psow o [B]doskonalych[/B] biodrach [B]wzrosla [/B]z 10,4 do 17,6 procent, a ilosc psow dysplastycznych [B]spadla[/B] 14,1 do 7 procent. Wiemy w tej chwili, ze w dziedziczeniu dysplazji bierze udzial wiele par genow i ze biodra dysplastyczne sa recesywne w stosunku do bioder zdrowych (zobacz: artykul dr Cindy L. Shmon). Oznacza to, ze po wielu pokoleniach zdrowych psow w twojej linii moze pojawic sie chory szczeniak. Badania wykazaly, ze po dwojgu dysplastycznych rodzicow rodzi sie 85-95% dysplastycznego potomstwa, krzyzowanie psa zdrowego i dyplastycznego daje 50% dysplastycznych szczeniat, a krzyzowanie 2 zdrowych psow daje statystycznie 1/3 dysplastycznych szczeniat. [B][SIZE=3]Dziwne...................[/SIZE][/B] [B][SIZE=3]Takie rezultaty bez uwzglednienia czynnikow zewnetrznych!!!!!!!![/SIZE][/B] [SIZE=3][SIZE=2]Czytajac ten artykul zastanawiam sie jezeli to miala byc prawda co tam napisane to rasy najbardziej obciazone dysplazja takie jak Bulldog Ang. czy Dogue de Bordeaux prawie wszystkie maja jakiegos pecha i trafiaja do jakis malo rozgarnietych ktorzy kompletnie [B]nie[/B] potrafia karmic psa :crazyeye:, natomiast rasa ITALIAN GREYHOUND (0% dysplatycznych, sposrod badanych) ma to wyjatkowe szczescie, ze wlasciciele wiedza jak karmic - no bo jak inaczej wytlumaczyc sobie opierajac sie o ten artykul ???????????[/SIZE][/SIZE] [SIZE=3][SIZE=2]A czy czasem w rasie ITALIAN GREYHOUND nie zrobili drastycznej selekcji ????????[/SIZE][/SIZE] [SIZE=3][SIZE=2]no bo po co komus pies tej rasy z dysplazja ??? tam w tej rasie sa ciezkie pieniadze [/SIZE][/SIZE][SIZE=3][SIZE=2]za psa i tam litosci nie ma.[/SIZE][/SIZE] [SIZE=3][SIZE=2]Nie rozmnaza sie psy nie tylko HD B ale nawet wazne jakie jest HD A [/SIZE][/SIZE] [SIZE=3][SIZE=2]Bo wiadomo ze A tez nie jest sobie rowne.[/SIZE][/SIZE] [SIZE=3][SIZE=2]Czyli stosujac drastyczne metody ( pies w tej rasie ze sladem dysplazji [/SIZE][/SIZE] [SIZE=3][SIZE=2]nie mial prawa istniec ) -dlatego 0 % dysplazji w tej rasie.[/SIZE][/SIZE] [size=1]P.s. wracajac do tego artykulu napisanego przez Australijczyka Dr. Ian Billinghurst i tworca BARF , postuluje on zywienie psow , jak zywia sie [b]dzikie psowate[/b] A czy na pewno [b]dzikie psowate [/b]zywia sie miesem szprycowanym na fermach chemia i zajadaja pryskane warzywa ???[/size]
×
×
  • Create New...