-
Posts
10377 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by NightQueen
-
[QUOTE]Czytalam, ze sheltie sie szczegolnie przywiązuje do swojego jednego, jedynego właściciela. I tak sie zastanawiam skad psiak bedzie wiedzial kto jest jego wlascicielem czy tez kogo sobie wybrac? Bo jak na poczatku do nas przybędzie to pewnie wszyscy beda nim zainteresowani, bedzie go szkolic zarowno moja mama, tata, ja pewnie tez pojade na dluzej do domu, aby pomóc, i mój brat oczywiscie i psiak pewnie będzie mial mętlik w głowie. [/QUOTE] nic się nie bój :p Pies sam sobie wybierze osobę z którą będzie się czuł najlepiej, będzie to osoba z którą będzie najmilej spędzał czas, aczkolwiek nie mówię tu że to będzie to osoba która będzie mu na wszystko pozawalać i będzie go rozpuszczać, bo to już niekoniecznie ;) Ale zapewniam cię że on sobie wybierze ulubieńca w rodzinie, ty się tym nie musisz martwić i wszyscy śmiało możecie go szkolić, bawić się z nim itd., a nawet powinniście to robić wszyscy razem. trzymam kciuki :p
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Taa czekoladowa Cirina potrafi naśladować czarny kolor :evil_lol: Gaja ma krótszy ogon, ona jest od 53 sekundy, na ręce została właśnie ona :p [CENTER]rozpływaj się dalej :cool3: [video]http://www.youtube.com/user/smallpati?feature=mhum#p/a/u/0/PoNhFHKZouk[/video][/CENTER]
-
no w sumie racja, ale często się nie widzi błędów jak ci ktoś tego nie uświadomi ;) [quote name='Bolsbokser'] Ja raczej przedstawiłam swoje odczucia i pierwsze wrażenie, jakie na mnie to zdjęcie wywarło :)[/QUOTE] czyli konstruktywną krytykę ;)
-
[quote name='Bolsbokser']Hmmm...wg mnie w złym miejsu jest fotka ciachnięta, całe ramię kojarzy mi się automatycznie z kikutem (przepraszam za skojarzenia) i przeszkadza mi wystający nadgarstek - na pierwszy rzut oka kojarzy mi się z piersią - tylko taką niekształtną. No i tak sobie myślę, że za dużo dzieje się przy buzi - "duża" fryzura i skrzydełka. To takie moje odczucia ;)[/QUOTE] zdjęcie nie było obkrajane, jest tak skadrowane, nawet jakbym chciała teraz poobcinać jak to nazwałaś ten "kikut" to zrobiłoby się zbyt ciasno, tak mi się wydaje. Ręka tak jak niżej napisałam, zakrywała pierś, dlatego jest w tym miejscu. dzięki za konstruktywną krytykę [quote name='Okamia']NightQueen mi przeszkadza tylko ten wystający nadgarstek ;-) [/QUOTE] w sumie to nie bez powodu ta ręka jest tam gdzie jest :p
-
[quote name='psyja']kurcze widzę że taki mit o codziennym czesaniu ciągle utrzymuje się wśród osób posiadających psy krótkowłose/strzyżone. [/QUOTE] nie mówię tego jako leniwy posiadacz psa długowłosego, na co dzień zajmuje się amatorsko czesaniem/strzyżeniem psów i widzę psy nie czesane. Dla mnie podstawą jest codzienne przeczesanie psa długowłosego (czas który podałam zależy od przypadku/sytuacji/włosa), trzeba wyczesać liście/patyki itd., po za tym włos żeby wyglądał ładnie musi być pielęgnowany i jest to dla mnie normalne, to nie mit a suche fakty. Pies który biega dużo (co dla mnie jest całkowicie obowiązkowe) plącze sierść, więc czesanie żeby zapobiec kołtunom które niszczą włos, jest koniecznością. Czeszę mojego psa codzienni od lat 4, a łysa nie jest, włos ma w dobrym stanie, nie połamany, słuchy itd., a długość włosa jest zależna od mojego gustu a nie od chce czy nie chcenia zajmowania się psem.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Grzywaczowa galeria Zuzy i Audika, oraz foksiasta z Fuksem w pamięci..[*]
NightQueen replied to Foxowa's topic in Galeria
[QUOTE=makot'a;16547957] Zadam pytanie natury technicznej, jako kompletny laik w dziedzinie chińskich grzywaczy - na wątku zauważyłam, że suczka była golona, to znaczy, że każdy łysy grzywacz musi być ogolony, czy są też takie zupełnie łyse z natury? :confused: [/QUOTE] grzywacze coraz bardziej popularne się robią w Pl. :p co do sierści, tu jest fajnie opisane [URL]http://www.grzywacz-pudel.fc.pl/orasach/chinski_grzywacz_warianty.html[/URL] -
[quote name='duskaaa']Śmieszne są pudle :evil_lol: przeglądne w galeriach jak wyglada taki normalnie uczesany pudel toy, bo niektore wyskakujące w google są przesmiesznie uczesane i to mi sie nie podoba. A czym sie rozni normalny pudel od pudla toy? Ta siersc jest chyba dosyc puszysta, prawda? Czesac raz na 2-3 dni, a co ile trzeba strzyc trymowac? Napiszcie cos wiecej o shelti, bo jak narazie podoba mi sie najbardziej, jaki jest z charakteru? Pisaliscie ze trzeba codziennie zapewniac mu cos do roboty, nie bardzo wiem jak to rozumiec, spacery bieganie nie wystarczą? Pudel nie jestem pewna czy sie spodoba mojemu bratu, zapewne powie, ze to pies dla dziewczyn :shake: a to ma byc głownie jego pies[/QUOTE] kwestia gustu, ja akurat preferuje pudle robione na show, właśnie te z tymi "śmiesznymi" ścięciami :p Pudle mają dość dziwna passę w Pl., a to naprawdę świetne psy, sa piekielnie inteligentne, pojętne i towarzyskie, jakbym miała wybierać psa rasy małej to niewykluczone że byłby to pudel. Czym się różni toy? to jest odmiana dotycząca wielkości, bo pudle się dzielą na toye - są one najmniejsze, później są miniatury, średnie i pudel duży. Trymuje się tylko psy które mają szorstki włos (sznaucery, westy). Ze strzyżeniem pudli to tak jak mówię, zależy jaką długość włosa preferujesz, ale myślę że to tez średnio co 3 miesiące. Ja nie znam zbyt dużo shetlie, ale te co znam są dość szczekliwe, trudno jest znaleźć psa tej rasy o zrównoważonej psychice, bywają one lękliwe i tchórzliwe, trzeba znaleźć naprawdę bardzo dobra hodowlę, żeby wykluczyć te cechy. To pies który wymaga dużo kontaktu z człowiekiem, nie zajmie się sobą, to psia przylepa, a jeśli poświęca mu się zbyt mało uwagi może to się odbić na jego psychice. To rasa o dość wrażliwej psychice,którą łatwo popsuć, więc do rodzin gdzie często się krzyczy się nie nadaje, on potrzebuje ciepła, spokoju. Jest stosunkowo łatwy do wychowania i prowadzenia (pod warunkiem że nie jest lękliwy o czym wyżej pisałam, bo z lękiem walczy się ciężko). No ale jednak ma on dość zadziorny charakter i jest da sobie w kasze dmuchać. Jest to rodzinny peis, ale zarówno jest bardzo czujny stąd szczekliwy bo stale nasłuchuje zagrożenia i próbuje go wyeliminować, był hodowany jako pies zagrodowy co podwaja jego zamiłowanie do szczekania.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[CENTER]:p [video=youtube;6BNsBaojeLg]http://www.youtube.com/watch?v=6BNsBaojeLg[/video] [/CENTER]
-
[quote name='duskaaa']Codzienne czesanie chyba nie wchodzi w grę, ja nie mieszkam juz w domu, rodzicow nie ma czesto, a brat nie jest na tyle odpowiedzialny. Gdyby chodzilo o samo strzyzenie i kapiel to daloby rade, ale codzienne czasanie chyba nie. Szkoda bo taki śliczny maltańczyk :( a jak wyglada pielęgnacja shelti? Bo tez ma dlugą siersc z tego co widzę. Jaką wage osiąga ta rasa? Pies sprawia wrazenie dosyc duzego. jakie jeszcze rasy polecacie?[/QUOTE] maltańczyki, shih tzu, yorki itp. mają sierści które wymagają codziennego czesania, bo sierść szybko się kołtuni. shetli nie jest duży, wagowo może mieć od 5 do 10 kg. A myślałaś o pudlu toy? mały, towarzyski, powinien być fajnym kompanem dla dzieci. Jego sierść jest całkiem inna niż maltan i wg. mnie zajmuje mniej czasu na pielęgnacje, bo raz na 2,3 jak go poczeszesz to wystarczy
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='duskaaa']Tzn ile mniej wiecej godzin w tygodniu nalezy poswiecac na pielęgnacje maltańczyka? Co ile taki piesek musi byc strzyzony/ trymowany/ kąpany? Maltańczyk bardzo mi sie podoba, ceny rozne, mysle, ze rodzice moga zaplacic w granicach 1500-2000, wiecej nie. [/QUOTE] czesanie codziennie od 30 min do 2 h, zależy, do tego cotygodniowe kąpiele (to jest w końcu biały pies), strzyżenie co 2,3 miesiące (zależy czego oczekujesz od wyglądu)
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name=':: FiGa ::']A nam sie chce :grins: Uwielbiam dzieci :loveu: ...na zdjeciach :diabloti:[/QUOTE] [CENTER]mówisz i masz :cool3: [IMG]http://photos.nasza-klasa.pl/5027653/148/main/5ab677861d.jpeg[/IMG] [/CENTER]
-
[quote name='Avaloth']jak nie, jak tak:diabloti::diabloti: jaki uciesz xD biedna Molinda. mój 'tylko' co chwile sraczki ma od alergii..[/QUOTE] u mnie sezon na alergię dopiero się zacznie :razz: [quote name=':: FiGa ::']Usmiech swietny, a Kacperek... Nie wiedzialam ze masz takie cudenko w domu :loveu: Zdecydowanie ZA MALO go nam tu pokazujesz :mad:[/QUOTE] bo nie mam takiego cudeńka w domu :evil_lol: Kacper nie mieszka ze mną. Wiesz ja się go naoglądam na co dzień, później już mi się nie chce oglądać go na dogo :diabloti:
-
[quote name='matahari81']i cale szczescie juz sie nie walesa oby tylko nie czekal go schron.......bo juz 22 ech[/QUOTE] ja niestety nie mam warunków na kolejnego psa :( Ale trzymam mocno kciuki za niego bo jest uroczy, z ta wadą zgryzu wygląda niesamowicie :loveu: charakter z tego co widziałam tez ma fajny, był spokojny do psów i ludzi
-
Ja pierdziele :crazyeye: Ja tego psiaka widziałam jakiś czas temu na przystanku w mieście, maszerował między ludźmi, wąchał każdego. Fakt nie wyglądał za dobrze, ale byłam przekonana że to pies żula, który siedział na ławce, bo go karmił :crazyeye: W szoku jestem ! Powinien szybko znaleźć dom, na przystanku wszyscy się nim interesowali, uroczy jest naprawdę
-
Grzywaczowa galeria Zuzy i Audika, oraz foksiasta z Fuksem w pamięci..[*]
NightQueen replied to Foxowa's topic in Galeria
przeglądałam zdjęcia zlotowe [CENTER]:-( [IMG]http://img861.imageshack.us/img861/5648/dsc0046l.jpg[/IMG] [/CENTER] -
[quote name='Sweet']Nieprawda ! :diabloti: :evil_lol: Aż taka okropna nie jestem:P Przystojniak ten twój siostrzeniec (bo to jest Kacperek nie?? ) :D :evil_lol:[/QUOTE] tak to Kacper :p [CENTER]Mówiłam wam kiedyś o Lejli ? To mieszaniec cockera, miała być moim psem, była u mnie tydzień, ale rodzice kazali mi wybierać, królik który był u mnie lat 6 czy ona :razz: i takim oto sposobem trafiła do znajomych. [IMG]http://img155.imageshack.us/img155/2651/83349597.jpg[/IMG] [/CENTER]
-
:cool3: [IMG]http://img683.imageshack.us/img683/5222/29979719.jpg[/IMG]
-
Dzika świnia i tam tamy, czyli Bono a na dodatek Andrzej ^^
NightQueen replied to Tepes's topic in Galeria
U mnie nie leci ślązocka, ani górolska gwara :diabloti: u mnie leci całkiem inno, jak przyjedziesz to ci pokoże kaj ja się wychowałam :evil_lol: o dziwo że ja nie godom na co dzień :evil_lol: -
[quote name='Sweet']A to o mnie mówią że okropna jestem dla psów a wy dwie to co:P jedna rosół chce zrobić, druga smalec i poduszkę, no ja nie wiem :diabloti: Powinnyście przeżywać że bidna Moli źle się czuła a nie :evil_lol:[/QUOTE] nawet jakbym psa ze skóry obrała i usmażyła na grillu to i tak byłabym mniej ekstremalna od ciebie :diabloti::evil_lol: [CENTER] Głupkowaty uśmiech :cool3: [IMG]http://img200.imageshack.us/img200/3743/dsc0591m.jpg[/IMG] Prace w ogrodzie czas zacząć :cool3: [IMG]http://img714.imageshack.us/img714/7649/dsc0929h.jpg[/IMG] [/CENTER]
-
[quote name='westie_justa']a to Marcie można wysłać taśmy i ona uszyje z tymi?[/QUOTE] a to już powinnaś się pytać jej bezpośrednio, nie nas
-
[quote name='Karilka'] Eh, cholera. Co do tych sklepów to makabra. Trzeba będzie jednak to prawko robić bo walizke mam nie pojemną.. .[/QUOTE] z tym był ostatnio ogromny problem, bo nie było kierowcy tzn. był jeden ale nie całkiem się nadawał do jazdy (%:evil_lol:), mieliśmy parę małych dramatów i trzeba było latać do recepcji i prosić się o transport. Także jakby była choć jedna osoba z prawiek i samochodem byłoby wygodniej
-
Dzika świnia i tam tamy, czyli Bono a na dodatek Andrzej ^^
NightQueen replied to Tepes's topic in Galeria
[quote name='Tepes'][COLOR=blue]jak Cie zmierzy wzrokiem i zacznie zabijac no to weź...:D [/COLOR][/QUOTE] próbowała na zlocie :diabloti: ale nie uwzględniła faktu że mam psa obronnego :diabloti: no i nieco się przejechała, a zabijanie mnie nie doszło do skutku heheh -
WG. mnie ogony nie rosną, sa takie same, ale ja widzę je codziennie więc pewnie nie zwracam na to uwagi. Nagrałam dziś filmik z ich udziałem, specjalnie dla ciebie, ale byłam tak podekscytowana tym faktem, że jak wsadziłam kartę do czytnika to go złamałam :diabloti: także filmiku nie zobaczysz A do Katowic nie mogłam przyjechać z przyczyn rodzinnych :roll: niestety nie mogłam się wyrwać. Ale jak pech to pech, do Krk nie mogłam bo z Danii wracałam, teraz to :razz: ale może w końcu kiedyś się wybiorę. A żałuje że mnie nie było, bo w Katowicach była Ariss z sznupami :placz: i Daria z sweterkami :roll: także lipa, żałuje bardzo, ale siła wyższa to była. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia, tylko błagam... żadnych foksów :evil_lol: