-
Posts
9908 -
Joined
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Agata69
-
Lusia odeszła. Dziękuję, ze byliscie z nami.
Agata69 replied to Agata69's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Elza dostała pierwsza tabletkę. Przy okazji odkrycie - sunia jest całkowicie głucha. Powoli poznajemy jej historie. Podobno miała podłe zycie, bita i kopana. Teraz ma jak w niebie. -
Lusia odeszła. Dziękuję, ze byliscie z nami.
Agata69 replied to Agata69's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Nie jestesmy na ZERO!!! Od Saphiry 150zł na leczenie Elzy!!!! Ewunia, bardzo dziekuje w imieniu suczyny!!! Naprawde jestem wzruszona... -
Lusia odeszła. Dziękuję, ze byliscie z nami.
Agata69 replied to Agata69's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Na diagnoze Elzy dostalismy 100 zł od Joli z Warszawy, mojego domu adopcyjnego Tosi. Kochane te moje DS-y. Wizyta z morfologia i biohemią plus USG kosztowała 95 zł. Leki zapłaciłam. Czyli jestesmy na zero. -
Schronisko we Wloclawku. Pilna pomoc dla 200 psow i kotów.
Agata69 replied to Agata69's topic in Już w nowym domu
Dlug u weta wynosi obecnie [B]434[/B] zł. Składa sie na niego: czyszczenie ząbków Kasi, zabieg korekcji powiek Grazi, morfologia, biohemia i USG Elzy, leki Elzy na tydzień. Na diagnoze Elzy dostalismy 100 zł od Joli z Warszawy, mojego domu adopcyjnego Tosi. Kochane te moje DS-y. Czyli daje to [B]334[/B] zł. Moze sprzeda sie troche bazarek. Na reszte bede zebrać. -
Schronisko we Wloclawku. Pilna pomoc dla 200 psow i kotów.
Agata69 replied to Agata69's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ania+Milva i Ulver']Zakupiłam dziś dla niej krople do oczu Tobradex , bo się skończyły - 25zł, niech ma w prezencie ode mnie;) [COLOR=#000000][FONT=century gothic][COLOR=#ff0000][/COLOR][/FONT][/COLOR][/QUOTE] Ania, ty niezle zarabiasz na tym hotelowaniu bid ;-) Jestes kochana, dziekuje. -
Lusia odeszła. Dziękuję, ze byliscie z nami.
Agata69 replied to Agata69's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Zaczynamy od terapii hormonalnej czyli od incurinu. Czyli stawiamy na niedobory hormonalne. dzienny koszt 1,70 zł. Propalin to lek na nietrzymanie cewki moczowej. Jesli po incurinie po 2 tygodniach nie bedzie poprawy - próbujemy z propalinem. Koszt troche wiekszy. Nie wiem czy nie powinnismy zrobic odwrotnie - w lecznicy od reki dysponowali tylko tym pierwszym lekiem, wiec taka decyzja. Elza pierwsza tabletke dostanie dzisiaj. Chyba sie pomodle o powodzenie, bo dla niej to byc albo nie byc. Moze ktos z was ma niepotrzebny jeden lub drugi lek? -
Lusia odeszła. Dziękuję, ze byliscie z nami.
Agata69 replied to Agata69's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='Saphira']Antybiotyk działa w przypadku stanów zapalnych, a tu problem polega na zbyt słabym działaniu mięśni cewki moczowej. Propalin to lek oddziaływujący na układ nerwowy, pobudzający mięsnie do pracy. Miejmy nadzieję, że nie uszkodzono nerwów w czasie sterylki bo wtedy faktycznie może nic nie pomóc. Sądzę, że suni pozbyto się po sterylce kiedy okazało się, że nie trzyma moczu. Leki niestety należy podawać codziennie i nie należą do tanich. No właśnie, zdążyłam się zorientować... -
Schronisko we Wloclawku. Pilna pomoc dla 200 psow i kotów.
Agata69 replied to Agata69's topic in Już w nowym domu
Fajnie, dzisiaj zrobilam jej kolejne ogloszenie. -
Lusia odeszła. Dziękuję, ze byliscie z nami.
Agata69 replied to Agata69's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='elik']Moja około 16-letnia sunia, też wysterylizowana, takie właśnie miała objawy. Oddawała mocz bezwiednie. Najczęściej miało to miejsce w nocy podczas snu. Zaczęło się to około 3 lata temu. Jeden wet przepisał jej antybiotyk, który oczywiście nic nie pomógł. Po powrocie do domu wybraliśmy się do naszej stałej wetki, która przepisała incurin. Po kilku dniach zażywania, problem jak się pojawił, tak i zniknął. Może i Elza zareagowałaby podobnie.[/QUOTE] Dzisiaj w nocy znowu źle, posikany podkład i podłoga. A sunia cudowna, bez wad. Tak madrze patrzy w oczy. Incurin, propalin - wyprobujemy co sie da. Nie wiadomo jak dlugo ona z tym problemem egzystuje. Jak problem minie bedzie to pies bez wad. -
Lusia odeszła. Dziękuję, ze byliscie z nami.
Agata69 replied to Agata69's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
No to bądźcie z nami dzisiaj od rana. -
Schronisko we Wloclawku. Pilna pomoc dla 200 psow i kotów.
Agata69 replied to Agata69's topic in Już w nowym domu
Aniu, napisz jak idzie rekonwalescencja Grazi. -
Schronisko we Wloclawku. Pilna pomoc dla 200 psow i kotów.
Agata69 replied to Agata69's topic in Już w nowym domu
Takie wiesci z domu Kasi. Chyba bedzie dobrze. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/198/y2y.JPG/][IMG]http://img198.imageshack.us/img198/6919/y2y.JPG[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] -
Schronisko we Wloclawku. Pilna pomoc dla 200 psow i kotów.
Agata69 replied to Agata69's topic in Już w nowym domu
Edka, dzięki za kciuki. Kasia juz w domu. Jutro jak będzie dobrze podpiszemy umowę. -
Lusia odeszła. Dziękuję, ze byliscie z nami.
Agata69 replied to Agata69's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Dzisiaj nie byliśmy u weta, bo chcemy wybrac antybiotyk do konca. Jutro uzgodnie co z tym propalinem. Wczoraj Elza przespała cala noc i nie uroniła kropelki nawet. Niestety zaraz po długim spacerze , gdzie wypróżniła się kilka razy, posikała się dwa razy w domu. Bezwiednie, na leżąco. Czy w przypadku waszych psów tez tak to wygląda? Na szczescie nadzieje natchnęła nas optymistycznie, nie panikujemy, ja nie budze sie w nocy z kolataniem serca. Moze bedzie jednak dobrze... tak mi sie niesmialo marzy. ciesze się ze jest odzew, ze nie zostaliśmy sami. -
Lusia odeszła. Dziękuję, ze byliscie z nami.
Agata69 replied to Agata69's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
To ze istnieją leki daje Elzie nadzieje. Adopcja bedzie trudna ale nie niemozliwa. Jezeli bedzie sikac adopcja bedzie graniczyc z cudem. Co innego miec starego psa i radzic sobie z jego ułomnościami związanymi z wiekiem. Co innego brac sobie świadomie takie niedogodności i obowiązki. A Elza jest niesamowita i wyjątkowa. Ona juz wygląda o 100% lepiej. Nie jest juz brudna suka z ulicy z pustymi oczami. mówili na nią piszcząca suka. Teraz jest nawet ładnym psem poruszającym się z godnością, pełnym miłości. Jaka ona musiała byc samotna na tej ulicy. -
Schronisko we Wloclawku. Pilna pomoc dla 200 psow i kotów.
Agata69 replied to Agata69's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj Kasia pojedzie do domu na probe, trzymajcie kciuki , zeby bylo pieknie. -
Lusia odeszła. Dziękuję, ze byliscie z nami.
Agata69 replied to Agata69's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Dzisiaj idziemy do weta. Mysle, ze sprobujemy terapii hormonalnej. Nie wiem czy nie trzeba bedzie diagnozowac dalej nerek. -
Lusia odeszła. Dziękuję, ze byliscie z nami.
Agata69 replied to Agata69's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Czy ktoś ma wiedzę na temat psich pampersów? Rozważam tez taka możliwość. -
Lusia odeszła. Dziękuję, ze byliscie z nami.
Agata69 replied to Agata69's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Dziękuję za twoją obecność Basiu. -
Schronisko we Wloclawku. Pilna pomoc dla 200 psow i kotów.
Agata69 replied to Agata69's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ania+Milva i Ulver']Ja dziś porobiłam foty na bazar , muszę je obrobić i jutro wystawiam- tez będzie na dwie tury, bo dziewczyny przywiozły duuużo rzeczy:) W sprawie Grazi tylko jeden tel, o którym rozmawiałyśmy. Na razie Państwo też nic więcej nie napisali.[/QUOTE] Dobrze żeby sie trochę sprzedało. Ja tez na to liczę, bo dług u weta rośnie codziennie. -
Schronisko we Wloclawku. Pilna pomoc dla 200 psow i kotów.
Agata69 replied to Agata69's topic in Już w nowym domu
Pierwszy bazarek na Elzę i Grazie (mamy juz spory dług) : [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/247051-Ubrania-damskie-i-dziewczece-na-Elze-i-Grazi%C4%99-do-22-09?p=21301211#post21301211[/url] Edka, twoich rzeczy nie zdażyłam sfotografować, zrobie w drugim rzucie. Błagam reklamujcie go!!! -
Lusia odeszła. Dziękuję, ze byliscie z nami.
Agata69 replied to Agata69's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Bazarek na Elzę: http://www.dogomania.pl/forum/threads/247051-Ubrania-damskie-i-dziewczece-na-Elze-i-Grazi%C4%99-do-22-09?p=21301211#post21301211 -
Lusia odeszła. Dziękuję, ze byliscie z nami.
Agata69 replied to Agata69's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Halo, pomocy.... -
Lusia odeszła. Dziękuję, ze byliscie z nami.
Agata69 replied to Agata69's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='muka1']Sunia jeszcze nie diagnozowana więc nie wiadomo co jest przyczyną bezwiednego oddawania moczu ?...Znam kilka przypadków identycznych , ktore są niestety następstwem spartolonej sterylki !!!! Moja znajoma też ma taki przypadek : sunia w kojcu w budzie i pewnego dnia zdziwiło ją co tak mokro pod sianem.I niestety : suka ma duży wybieg ale w budzie biedulka nic zrobić nie może... mocz wypływa sam! ALE : dostaje jakiś lek chyba krople codziennie i do końca życia i po nich jest w stanie powstrzymać się.Może i w przypadku suni jest możliwość takiego działania ?[/QUOTE] Jutro idziemy do weta, mam nadzieję, że to podłoze hormonalne. Ale nie wykluczyliśmy jeszcze innych powodów. -
Lusia odeszła. Dziękuję, ze byliscie z nami.
Agata69 replied to Agata69's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Rozliczenie (nowe, na nowa biedę) 06.10.2015 Wpływy: 150 zł - od skarpety im. Talcot 76 zł - bazarek 90 zł - od Jolantina, Mar.gajko i Bela Wydatki: 18 zł- leki 14 zł - leki 80 zł - jedzenie 16,50 - podkłady Mam nadzieję, że zainteresujemy kogos historia tej suczki, ze ktos nam pomoże. Rozliczenie: Wydatki Elzy: - diagnoza: usg, morfologia, biohemia - 95 zł - odrobaczenie, robale - 35 zł - lek incurin na 7 dni - 14 zł - zamówiony propalin 100 ml - 119 zł - worek karmy Purina - 102 zł - podkłady, ręczniki pap., puszki, suche do tej pory - ok. 100zł - podatek za psa - 20zł - utrzymanie październik - 50zł Razem to około 530zł. Dostaliśmy od was: jola - 100 zł saphira - 150 zł jola z nowego sącza - 100 zł27.09.2013 rozliczenie bazarku 67zł od Kasi Z. i jej znajomych -150zł razem 567zł na 11.10.2013 - 37 zł na plusie od października co miesiąc przelew na 50 zł na utrzymanie Elzy od kasi i jej koleżanki z pracy.