Jump to content
Dogomania

esza

Members
  • Posts

    4583
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by esza

  1. Byłam dzisiaj w odwiedzinach u Tabaki. Malutka już nie jest taka malutka, robi się z niej ładna koteczka. Oczko już wyleczone, a z łapkami lepiej, choć jeszcze się jej plączą. Udało mi się zrobić malutkiej kilka fotek, choć zwiewała przede mną aż się kurzyło. [IMG]http://chatul.pl/files/tabaka2_wm_924.jpg[/IMG] Koteczka Gabi bardzo miziata, cięcie po sterylce ładnie się goi. Z tego co mówi Pani Małgosia kota jest typowo domowa, żal jej wypuszczać, bo podejdzie do każdego, a wiadomo jak to czasem bywa, jeden pogłaszcze i da jeść, a drugi kopnie lub większą krzywdę zrob. [IMG]http://chatul.pl/files/gabi3_wm_754.jpg[/IMG]
  2. A oto fotki naszych wczorajszych pacjentów ;) Duszek [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_duszek_wm_175.jpg[/IMG] Kropka [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_kropka_wm_162.jpg[/IMG] Dixi [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_dixi_wm_102.jpg[/IMG] Tabaka [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_tabaka_wm_347.jpg[/IMG]
  3. Wiadomośći od Stroszkowych kotów [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_wink.gif[/IMG] Amant już się zadomowił na stałe, natomiast Czarnulka pojawia się jak nikogo nie ma, a jak juz przyjdzie gdy jestem to ciągle bardzo nieufna. Dwa maluchy siedzą w klatce. Przydałby się dla nich tymczas dobry, bo wciąż się boją. Codziennie biorę je na chwilkę na ręce, kilka razy głaszczę, ale oswojenie ich idzie zbyt wolno. Lenka ciągle pokazuje Kicorkowi "kto tu rządzi", ale już chyba tylko z przyzwyczajenia [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_wink.gif[/IMG] . Luna się nie pokazuje, wybrała wolność i niech tak pozostanie [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_sad.gif[/IMG] Wczorajsza fotka - Lenka w zgodzie z Kicorkiem [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_p1060405_wm_353.jpg[/IMG] Pazurek i Mrauczek rozrabiają strasznie i mama mówi, że je "udusi na śmierć" [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_lol.gif[/IMG] . Jestem ciekawa czy taka będzie wojownicza jak się pojawią dla kocurków domki [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_rolleyes.gif[/IMG] bardzo pokochała oba i będzie trudno się jej z nimi rozstać. A teraz fotka Loli [IMG]http://chatul.pl/files/lola_wm_165.jpg[/IMG] To koteczka, która została wysterylizowana w zeszłym tygodniu. Mieszkała na bytomskim osiedlu, na parkingu. Zwróciła uwagę jojoanny, która zawiozła ją na zabieg. Koteczka do ściągnięcia szwów będzie przebywać w domu tymczasowym u pani weterynarz.
  4. Tabace ściągnięto szwy z oczka, jest poprawa. Zostawiono szwy pod oczkiem, które zapobiegają podwijanu się powieki ale one rozpuszczą się same. Tabunia miała gorączkę (prawdopodobnie ma kaliciwirus), dostała antybiotyk, lek na biegunkę, gorączkę, antybiotyk i przyjazne bakterie na jelitka. Mimo podwyższonej temperatury dzidziola miała dobry humor i brykała, siedziała jak papuga na ramieniu i domagała się robienia nosek - nosek [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif[/IMG] Kochana jest. W tej chwili sytuacja na działce wygląda następująco. Kicorek i Lenka mieszkają w głównej izbie altany. Lunka się wyprowadziła i od czasu do czasu przychodzi coś zjeść. Czarnuszka ze swoimi kociakami wprowadziła się do jednego z pomieszczeń. Jest bardzo nieufna, nie pozwala do siebie podejść, ucieka przy najmniejszym ruchu. Kociaki są jeszcze bardziej dzikie. Większego widziałam tylko 3 razy, mniejszego, Dzikuska, udało mi się złapać. Siedział w klatce i dlatego tylko udało mi się zrobić mu zdjęcie. Jest kocurkiem, oczka i uszka ma czyste. Amant już wie kiedy przypada pora karmienia i zjawia się kiedy nawołuję Lunkę. Jest coraz mniej nieufny, wczoraj udało mi się go pogłaskać. Kotka w ogóle nie podchodzi gdy jestem na działce. Patrzy z daleka i przychodzi zjeść gdy już wyjdę. Zastanawiam się czy Lunce nie pozwolić na życie jakie sobie wybrała. Im dłużej będzie na wolności tym trudniej będzie ją oswoić z zamknięciem w domu :-(. Martwię się o nią, ale chętnych na adopcję ciągle nie ma. Lenka ciągle jest wojownicza, dzisiaj starła się z Amantem, a Kicorek tak od niej oberwał, że cały był zakrwawiony. Nie widziałam całego zajścia, ale widziałam jak Kicorek ucieka, a Lenka goni za nim. Biedaczek cały tył miał we krwi :shake:. Oba koty potrzebują szybko domu. Na działce teraz jest nieciekawie. Zimno bardzo, bo to przecież altana. Staram się ogrzać choć troszkę izbę, ale to nie wystarcza. W tej chwili kończą się puszki, jest tylko porcja na 1 dzień. Konieczne jest także odpchlenie i odrobaczenie kotów. Nie wiem jak to zrobić, bo przecież dzikuski nie dadzą się złapać. Ma ktoś jakiś pomysł? Chciałabym też ciachnąć Czarnulkę i Amanta. A to mały Dzikusek :p. [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_dzikusek_wm_165.jpg[/IMG]
  5. Tabaka była dzisiaj w lecznicy. Maleństwo ma biegunkę i temperaturę 39,8. Dostała 2 zastrzyki, ma zmieniony antybiotyk. Wizyta kontrolna w wigilię. Ważyłyśmy Tabaczkę dzisiaj, przytyła całe 10 deko. [IMG]http://chatul.pl/files/1_205.jpg[/IMG]
  6. Tak myślałam, ale wolałam się upewnić. Dziękuję :)
  7. [quote name='Pianka']Jesli pieniędze zbierane sa ogólnie na potrzeby fundacji to musisz dosłac nam dowód wysłania pieniędzy na konto fundacji, jesli pieniądze zbierane sa na jakiś konkretny cel np. na Reksa to w watku tego psa musi pojawić sie rozliczenia (wpłaty, wypłaty, rachunki itp.)[/quote] Chyba niewyraźnie napisałam :). Ja sprzedaję, ale kupujący płaci [B]bezpośrednio na konto fundacji[/B]. Ja tych pieniędzy nie widzę na oczy.
  8. Witam :) Pytanie odnośnie regulaminu "[B]Obowiązkiem Sprzedającego jest [...] rozliczenie się z uzyskanych pieniędzy od Kupujących." [/B]Jak wygląda sprawa rozliczeń, jeżeli wpłaty za zakupione przedmioty dokonywane są nie na osobiste konto sprzedającego, ale na konto fundacji, na rzecz której bazarek został wystawiony?
  9. Patsi nie napisała, że Tabaczka waży tylko 90 deko, jest taka drobniutka :(. Zdjęcia z wczorajszej wizyty u weta.[IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_3_wm_483.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_4_wm_161.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_2_wm_549.jpg[/IMG] A teraz Pazurek i Mrauczek [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_12_wm_153.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_14_wm_155.jpg[/IMG]
  10. Wystawiłam bazarek z chatulowymi kalendarzami, zapraszam, link w podpisie :).
  11. Fotki są [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_wink.gif[/IMG] Tu tylko kilka, reszta oczywiście na naszej stronie [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_twisted.gif[/IMG] Tygrysek [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_tygrysek3_wm_123.jpg[/IMG] Tabaka [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_tabaka3_wm_214.jpg[/IMG] Tygrysek z Tabaką [IMG]http://forum.miau.pl/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_tygrysek_tabaka_wm_631.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_tygrysek_tabaka2_wm_312.jpg[/IMG]
  12. A teraz dzisiejszy serwis fotograficzny ;) Tabaka w gabinecie lekarskim. [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_3_wm_297.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_2_wm_239.jpg[/IMG] Mrauczek rozciągnięty prawie na cała długość w poszukiwaniu grzyba i na drugiej fotce z ciotką Patrycją :) [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_6_wm_103.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_8_wm_421.jpg[/IMG] A teraz nasz przystojniak Pazurek :) [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_schowek02_wm_767.jpg[/IMG]
  13. Maluchy znalazły domek :multi:. Nic nikomu nie mówiłam żeby nie zapeszyć, te nieudane adopcje strasznie mnie zdołowały, ale tym razem uważam, że to domek już na zawsze. Kilka dni temu zrobiłam kociakom sesję zdjęciową, wiedziałam, że to już ostatnie fotki maluszków u mnie. Tu wklejam jedną, resztę możecie zobaczyć na naszej stronie :). [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_6_wm_283.jpg[/IMG] O malutkiej Tabace Patsi już pisała, więc tylko fotki. więcej oczywiście na naszej stronie :evil_lol: U weterynarza [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_3_wm_183.jpg[/IMG]
  14. Udało się nam złapać maluszka. Nie jest z nim dobrze, bardzo nieładne oczka, szczególnie lewe. Wet boi się, że może rogówka być uszkodzona. Jutro pojedziemy jeszcze na konsultację do drugiego weta. Dzisiaj mały dostał antybiotyk i przeciwzapalny. Został tez odpchlony. Aha, Tabaka to dziewczynka, ma 2 miesiące. [IMG]http://chatul.pl/files/5_155.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_1_617.jpg[/IMG]
  15. Jaśko Wędrowniczek też znalazł domek .............. zostaje u mnie :lol:. I tak byłam na to skazana, bo to diablisko wcielone z ADHD, z każdej adopcji wróciłby po kilku dniach, no i ........ pokochałam paskudę :roll: Pozostałe koty czekają :(. Adopcje stoją. Wydawało by się, że przynajmniej Luna trikolorka, Kuleczka szylkretka i Puszek biało-rudy powinny znaleźć szybko domek, a tu nawet o nich nie pytają :(.
  16. [quote name='malagos']O, to dobra wiadomość! witamy na forum nową organizację :p[/quote] Dziękujemy, organizacja nowa, ale ludzie zaprawieni w bojach ;). Niestety nie doszło do spotkania Mrauczka z Dużymi - dwa domki były chętne i oba zamilkły :(.
  17. Witam :p Mrauczek ma szansę na adopcję, wszystko rozstrzygnie się jutro. Trzymajcie kciuki!
  18. Witam :) Dodaję kociaki na stronę. Samozwańczo nadałam im imiona, i tak: kocurek po wypadku to [B]Rati[/B] kicia z "katarkiem" to [B]Myszka[/B] kicia wyrzucona z domku to [B]Reda[/B] kicia o zielonych oczach to [B]Bina. [/B]Rati idzie do "ratunku", podam konto AFN i wpłaty na "Rati z Ostródy". Jeżeli macie jakieś uwagi to piszcie na naszym forum, albo ślijcie maila. I znajdźcie jakiegoś kociarza, bo znowu do Was zawitam, ale tym razem z :mad: i wszyscy dostaniecie nie wyłączając Pani Prezes :cool3: Acha, podaję Matusz Twój numer do kontaktu, mogę?
  19. [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010073.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010074.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010075.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010076.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010077.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010078.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010081.jpg[/IMG] A teraz mówić kto jest kto :evil_lol:
  20. Same linki widzę, ale co tam, jeszcze kilka fotek :p [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010061.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010062.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010063.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010064.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010068.jpg[/IMG]
  21. Witam Tez się przyłączam do innych z podziękowaniami za ekstra imprezę :) Troszkę fotek załączę (jezeli mi sie uda) [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010038.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010039.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010042.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010053.jpg[/IMG] [IMG]http://www.kolliberek.republika.pl/zlot2/P1010059.jpg[/IMG]
  22. Czyli wszystko jasne :lol: Każdy zabiera ze sobą: 1. najważniejsze, czyli puszkę dla kociaków Wandy 2. 1 halbkę 3. pół kilo zwyczajnej 4. krzesło, taboret (może być wędkarski), leżak, fotel, czy tez pieniek z ogrodu coby wilka nie złapać na tych schodach - wątpię by Wanda dała rade wykarmić 30 wilków i znaleźć im odpowiednie domki :evil_lol:
  23. Ale się Sabat zapowiada :multi:. Nie włączałam się w dyskusję, bo ja od Wandulki o rzut beretem mieszkam, więc nie chciałam przeszkadzać w uzgadnianiu kto z kim kiedy i na jakiej miotle przyleci :evil_lol:. Jednak dręczona przez mojego TZ ciągłymi pytaniami "Ile będzie na tym zlocie czarownic, a ile "normalnych ludzi ???" jestem zmuszona zapytać, czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie?
  24. I jak kociaki? Jak z ich zdrowiem?Czy one wymagają jeszcze podawania leków, jakiejś specjalistycznej karmy?
  25. Witam :) To ja się tez zapowiadam na ten Sabat Dogomaniackich Czarownic :evil_lol:. Jeżeli chodzi o kociaka w worku to mogę od Ciebie Wandziu wziąć sam worek, bo kociaka juz mam ;). Wpisowe to halbka i kilo zwyczajnej na zagryche? :lol:
×
×
  • Create New...