Jump to content
Dogomania

Hania&Andrzej

Members
  • Posts

    274
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Hania&Andrzej

  1. Może Aga wrzuci nowe, jak będzie nimi dysponować. Ja przerzucam fotki z postu 1046, robione w czerwcu 2007 roku. Lekko siwa mordka to Rocky, ciemna kufa - Hultaj. Rocky może być zdecydowanie grubszy, a mordeczka bardziej siwa... [IMG]http://img22.imageshack.us/img22/2853/pic0141mm9.jpg[/IMG] [IMG]http://img22.imageshack.us/img22/1460/pic0143o.jpg[/IMG] Rocky był naszym pierwszym bokserem w potrzebie.... Niech im nawet kamienie na drodze pomocne będą... Blagam...
  2. Wieści z Domu: :lol: :lol: :lol: [FONT=Arial][SIZE=2]"Pracujemy: codziennie nad sobą (ja ,koty,psiaki)[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Kolejność: co chwilę inna..."[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial]Część kociej Ferajny - Czarna i Kocur[/FONT] [IMG]http://img16.imageshack.us/img16/6230/kooooty2.jpg[/IMG] Razem czy osobno ? :lol: [IMG]http://img16.imageshack.us/img16/1857/resizeofczarnanorachwil.jpg[/IMG] [IMG]http://img16.imageshack.us/img16/4153/resizeofczarnanoraichic.jpg[/IMG] [IMG]http://img16.imageshack.us/img16/7140/noooorkaaaaaa.jpg[/IMG] [IMG]http://img16.imageshack.us/img16/3669/ichhhhhi.jpg[/IMG]
  3. Taks - sto procent racji. I bez obrażania się osób które chcialy pomóc i dać dom tymczasowy Biulce. Znam przytulisko, znam bezgraniczne oddanie Opiekunki i czytając posty o DT wiedzialam że ona nie wyda CHOREGO psa. Pies nie będzie tam mial kanapy, ale będzie miał ciepło, czysto, opiekę weterynaryjną i osobę o olbrzymim sercu przy sobie. Mieliśmy rok temu półłysą bokserkę,; nużyca, grzybica, drożdżaki, zakażenia bakteryjne i olbrzymie wniszczenie organiamu. Półtora miesiaca kosztownego leczenia, dopiero potem poszła do DT. Bo to co najgorsze było już wyleczone, bo już nie było niebezpieczeństwa zarażenia innych zwierząt... Obecnie po roku to przepiękny pies :lol:. No i oczywiście z tymczasu zrobil się dom na zawsze. [B]Leczenie Bidulki będzie kosztowne, spróbujmy jej Opiekunce pomóc finansowo, a dopiero po wyleczeniu można pomyśleć o domu tymczasowym. A najlepiej stałym...[/B]
  4. I jeszcze jedno, następny fragment listów od Pani Eli. Pokazują one, do jak wspaniałego domu trafiły psiaki, domu z którego miesiac temu odszedł niewidomy prawie-że-bokser Hektor, przygarnięty na jesień życia... [FONT=Arial][SIZE=2]"Dużo zawdzięczam Hektorowi.[...] [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]Wprawdzie różnica temperamentów między Hektorem i Ichi jest ogromna (wiek,choroba) ale one nie użalają się tylko poprostu żyją.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]To nic,że nie biegają za patykiem czy piłką. Za to w inny sposób będą zachęcać do zabawy.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]I sądzę, że tak trzeba je traktować, normalnie.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Naprowadzać głosem,słowem,dźwiękiem (poklepywanie siebie samej po udzie)[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]A one poprostu kochają człowieka"[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][/FONT] [FONT=Arial]I tylko tyle... I aż tyle...[/FONT]
  5. Pozwolę sobie zacytować fragmenty wiadomości z Domku psiaków :lol: " [FONT=Arial][SIZE=2]"Nora[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2][...] W ciągu dnia coraz częściej przychodzi poleżeć w drugim pokoju,by być z człowiekiem.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Zwłaszcza lubi radośnie przewracać się na boki.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Przychodzi żeby ją pogłaskać,wchodzi przednimi łapkami na kolana.Tylko ten ogonek podwiniety raz mniej, raz więcej.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Koty chętnie goni ale można przywołać ją do porządku.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]W ogrodzie zagoniła je dwukrotnie na drzewo ale to dobrze,bo koty powinne byc nieufne i ostrożne. [...][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Potrzebuje człowieka,zaczyna delikatnie zachęcać do zabawy.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Kładzie się na grzbiecie,przewraca na boki i czeka na drapanie po brzuszku.Delikatnie łapie zębami.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Cały czas jest czujna i obserwuje reakcje człowieka.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Raz próbowała wejść w nocy na tapczan ale wystarczyło "Nora na miejsce"[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial]Ichi:[/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Musi być blisko człowieka.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Chodzi za mną krok w krok.Leży przy nogach gdy mam zajęcie przy stole.Stoi pod drzwiami łazienki.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Domaga się zaiteresowania.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Zapach kota zamyka mu uszy na wszelkie uwagi.Wtedy staje się żywiołem i taranem.Brak wzroku nie jest przeszkodą.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Nie polubi ale żeby tolerował.:-)[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Chyba koty mają szczęście,że ich nie widzi.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]W poprzednie noce próbował parę razy wchodzić na tapczan ale teraz już wie,że nie wolno.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Przy powrocie do domu czeka na Norę w korytarzu.Ona czasami chce jeszcze chwilę zostać na zewnątrz.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]W ogrodzie również rozpiera go energia i trzeba krzyknąć "uważaj" (drzewo,krzaki)[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Wtedy omija przeszkodę ale nie zawsze można za nim nadążyć.[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Czasami sam zatrzymuje się i nasłuchuje gdzie jest człowiek.Wtedy trzeba dać mu znać gdzie jestem."[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial]Sami widzicie, taki dom, to dla Dwójeczki niczym szóstka w totolotku... :lol: :lol: :lol:[/FONT]
  6. A mnie rozczulilo zdjęcie Norki leżącej na dywaniku pod drzwiami...
  7. :lol::lol::lol: [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/2545/resizeofnorazichi200902.jpg[/IMG] [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/8674/resizeofreexposureofich.jpg[/IMG] [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/7495/resizeofnora20090215.jpg[/IMG] [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/3166/resizeofnoraspi20090217.jpg[/IMG] [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/7032/resizeofichi200902141ta.jpg[/IMG] [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/8752/resizeofichiinora200902i.jpg[/IMG] [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/3557/resizeofreexposureoficho.jpg[/IMG] [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/5018/resizeofreexposureofnor.jpg[/IMG] [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/6041/resizeofreexposureoficha.jpg[/IMG] :lol::lol::lol:Ech, psiaki kochane......:lol::lol::lol:
  8. Jest dobrze. :lol: Relacje z kotami malutkimi kroczkami zmierzają w odpowiednim kierunku. Koty juz nie na szafach, ale na parapetach, Norka czasami próbuje je gonić, a Ichi podąza za nią, no bo skoro ona coś zaczyna to warto jej pomóc... Ichi powoli uczy się zachowań swojej Pani, pierwszych komend, sygnałów slownych; wyczuwa moment szykowania się na spacer. A Norka goni rozświergocone stadka wróbli, obszczekuje psy sąsiadow i czasem nawet Ichi przychodzi jej w sukurs. Jest dobrze :lol:
  9. Aisha na forum BwP napisała: "Ichi to się okazal mamisynek i bez nowej mamy nigdzie się nie rusza i wszędzie za nią chodzi, a jak go czasem zamyka w pokoju /żeby koty wypuścić/, to straszliwie płacze. Pociesza się wyłącznie na łóżku swojej pani kiedy kotłuje poduszki, zdecydowanie jednak woli leżeć w jej towarzystwie, najlepiej na nogach. Norka, jako typowy schroniskowiec pilnuje swojego posłanka, oczywiście przyjdzie do pańci na pieszczoty, które kocha, ale zaraz potem wraca pilnować legowiska, cóż jest to jedyna w jej życiu rzecz, której może dotknąć i którą ma naprawdę" A dzisiaj wyszedł marcowy Mój Pies, a w nim duży artykuł o niewidomch psach - jest tam również ramka adopcjna ze zdjęciem i historią Ichiego i Norki. No, ale one jiż mają domek, i to jaki.... :lol: :lol: :lol:
  10. Rzeczywiście, Zlotka w schronisku juz nie ma :lol:. Została adoptowana póżną jesienią przez panią która niedawno stracila swoja bokserkę. Zloteczko, bądź w tym domku kochana tak, jak my bokseromaniacy kochamy swoje kanapowe faflomordki. Albo nawet odrobinę więcej :lol: :lol: :lol:. Szczęścia sunieczko...
  11. [COLOR=black][FONT=Verdana]Trzymanie kciukow wskazane, Isadora7 ma rację, pierwszy miesiąc jest najważniejszy. Z poprzednich zdjęć widać, że psiaki trafily do cudownego, ciepłego domku, a ich Pani jest również i cudowna i ciepła... To musi sie udać, [B][FONT=Verdana]musi, musi, musi[/FONT][/B].... Niech ktoś tam na górze im wytłumaczy, że koty są kochane, a w domu nie opłaca się rozrabiać...[/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Kilka zdjęć z początku ich drogi...[/FONT][/COLOR] [FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT] ostatnie spojrzenie na schronisko [IMG]http://img15.imageshack.us/img15/4403/resizeofreexposureofimgvg5.jpg[/IMG] i już w klinice [IMG]http://img15.imageshack.us/img15/16/resizeofimgp0285ow9.jpg[/IMG] gdzie Norka wolała przeczekać w kąciku... [IMG]http://img15.imageshack.us/img15/8780/resizeofimgp0284pz1.jpg[/IMG] A Dwójeczkę odwoził do domku Betlej, o życie którego BwP walczyła miesiąc temu [IMG]http://img15.imageshack.us/img15/1084/resizeofdscf0009vo0.jpg[/IMG] Aisha, :buzi:
  12. Dzieje się dzieje :lol:. Alem relacje i zdjęcia po powrocie Asi z Cudownego Krańca Polski gdzie jest jescze bardziej cudowny DOMEK. Psiaki jeszcze nie przeszły chrztu z kotami.... więc kciuki jeszcze trzymać
  13. :lol: :lol: :lol: nie chce chwalić dnia przed zachodem, więc jeszcze odrobina cierpliwosci , please...:lol: :lol: :lol:. Ichi jest naprawde kochanym ugodowym psem, a Norka to delikatna przesmpatyczna sunieczka. Właśnie dojeżdżają do Ełku. TO NIE MA PRAWA SIĘ NIE UDAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
  14. Piękna łatka :lol: :lol: :lol: Ale chłopak ma szczęście....
  15. Ludzie wredni, mam nadzieję ze wszystko w życiu kołem sie toczy i los weźmie na nich odwet. A z tym glodzeniem... nie wiem. Kilka lat temu spędzaliśmy wakacje w ośrodku campingowym na Pałukach. Przed jednym z domków leżał przepiękny owczarek niemiecki, przecudna morda, śliczna śierść. Psiak uśmiechniety, wpatrzony w swoich państwa. A oni w niego :lol:. Nagle pies wstał i.... podwozie mu sie o trawę ocierało -piękny wilczur na jamnikowatych łapach. Tofik przy nim to pies na szczudłach... Matka Natura płata czasami psikusy, ale to co tamtemu psu odebrała, to jego Ludzie mu miłością wynagrodzili. Szkoda że Tofik trafił nnie na Ludzi, ale na Palantów.
  16. A jest przynajmniej szansa na kolegium dla tej "cudownej rodziny" ?
  17. Hej psiaczki :lol: :lol:. Zima troche odpuścila i przynajmniej mróz wam nie doskwiera... Taaak, domek z ogrodkiem to rzecz idealna, tym bardziej ze Norka jest od szczeniaka w schronie i początki z czystością mogą być trochę uciążliwe, chociaż.... psy tak szybko się uczą :lol:. Ale ryu_o ma rację, miłość, ciepło i cierpliwość - wszystko zależy od człowieka który chciałby je przygarnąć i pokochać. Jak zabrałam Dwójeczkę na spacer, to trzeba było uważać na Ichiego; ciągnął na smyczy tam gdzie węch go niósł i walił łbem o napotkane przeszkody. Natomiast na dużym wybiegu, wspólnym dla wielu kojcy, zachowywal się pewnie, tak jak widzący pies, to byl dla niego znajomy teren, poznany węchem co do centymetra. I tak samo byloby w mieszkaniu, dużym czy malym. Tak samo w domu z ogrodem. No tak, rozmarzyłam się... Jakiś czas temu, znalazł swój dom stary, niewidomy Hektor, prawie-że-bokser, wzięty pod skrzydła fundacji-Boksery w Potrzebie. Na forum, w dziale psów które znalazły dom, można prześledzić jaką pogodną starość ma ten niewidomy psiak :lol: Ichi, Norka, na pierwszą proszę :lol:
  18. Witam wszystkich :lol:. Czy ktoś wie, kiedy Pani Wanda ma imieniny? [COLOR=black][B]Jutro[/B][/COLOR], czy dopiero w czerwcu?
  19. Śliczny ten Maksio :lol:. Przed wklejeniem pierwszych zdjęć spodziewalam się boksiowego suchareczka, a tu widać że jakieś "dobre duszki" chyba jednak pomagały psiakowi przetrwać najtrudniejsze mroźne tygodnie. Maksiu - życzmy dobrego, wspaniałego domku :lol:
  20. Wierzć sie nie chce... Śledzilam ten wątek i całkowicie straciłam nadzieję. Chyba rzeczywiście, ktoś na te wielkie mrozy psisko przygarnął. Dziewczyny, jesteście wielkie :lol:. A bokserek sama slodycz...
  21. Pieseczku, my też trzymamy kciuki. Będzie dobrze.
  22. Goniu, śliczna ta boksinka... :lol:. Dobrze że w doopke juz cieplo.
  23. Już nagrane na płycie DVD :lol:. Komu ew. dostarczyć? I jak?
  24. [CENTER][COLOR=darkgreen][B][SIZE=3]Złoteczko[/SIZE] - maleńka, niech ta spadająca gwiazda wigilijna przyniesie tobie domek. Ciepły, zawsze z pełną miską i masą miłości. A wszystkim którzy do Złotka zaglądają życze pogodnych i uśmiechniętych Świąt!!![/B][/COLOR][/CENTER] [CENTER][IMG]http://img56.imageshack.us/img56/9185/choinkahn2.gif[/IMG][/CENTER]
×
×
  • Create New...