Jump to content
Dogomania

Kiłi

Members
  • Posts

    1704
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kiłi

  1. A witam :) Również pozdrawiam :) Musze sobie gdzieś zapisać linka do galerii, bo mi non stop gdzieś ginie hahaha Z fotek mam troche [url=http://img855.imageshack.us/i/img5740i.jpg/][img]http://img855.imageshack.us/img855/2228/img5740i.jpg[/img][/url] [url=http://img832.imageshack.us/i/img6806sg.jpg/][img]http://img832.imageshack.us/img832/8889/img6806sg.jpg[/img][/url] [url=http://img190.imageshack.us/i/img6807r.jpg/][img]http://img190.imageshack.us/img190/9788/img6807r.jpg[/img][/url] [url=http://img850.imageshack.us/i/img6814d.jpg/][img]http://img850.imageshack.us/img850/9308/img6814d.jpg[/img][/url] [url=http://img692.imageshack.us/i/img6822g.jpg/][img]http://img692.imageshack.us/img692/4193/img6822g.jpg[/img][/url]
  2. A ja prosze o krytyke tych zdjęć ;) Narazie testuje sobie i ucze sie nowego lustra 600d z kitowym obiektywem, wcześniej miałam m.in. eos 700 (z którego całe szczęście pasuje obiektyw do cyfrowej lustrzanki, chociaż narazie nim nic nie robiłam) i s5 . Chodzi mi o to, żebyście napisali co źle itp. Psów w ruchu narazie ni w cholere nie moge złapać, wychodzą albo zamazane albo nieostre (af cholernie wolny ):mad: No to lecim, tu wiem, że wąsy obcięte, chociaż przyznam się bez bicia, że troche lubie takie ucinane [IMG]http://img600.imageshack.us/img600/885/img7222jc.jpg[/IMG] uszy obciete :evil_lol: [IMG]http://img16.imageshack.us/img16/3786/img0839hb.jpg[/IMG] ostrość na łapy chociaż i tak cud że tak blisko podeszłam, pająków nienawidzem [IMG]http://img718.imageshack.us/img718/9818/img0687kt.jpg[/IMG] [IMG]http://img7.imageshack.us/img7/9253/img0692txj.jpg[/IMG] Narazie tylko te, chodzi mi o to żebyście mi powiedzieli co źle itp żebym mogła się podszkolić, z góry dzięki ;) Edit: Może jeszcze to: [IMG]http://img684.imageshack.us/img684/172/img0528dj.jpg[/IMG]
  3. strix, ja bym nie unikała, ale dosadnie i jasno powiedziała, że nie życze sobie tego typu zachowań, opisałabym też dlaczego, chociaż są ludzie na których to nie działa niestety ... :angryy: Mi jeden facet non stop kazał, nie prosił, nie sugerował, a mówił po prostu, że mam puszcić moją psice ( która akurat wtedy miała okres atakowania wszystkiego co się rusza, ze strachu) luzem w środku ruchliwego osiedla (jego wszystkie psy chodza luzem). Mówiłam nie, bo ona tamto, nie bo ona ucieknie... a tu grochem o ściane, w końcu się wkurzyłam i stanowczo powiedziałam, "nie, bo jej nie spuszczam" bez wyjaśniania dlaczego i bez uznawania sprzeciwu, facet w końcu odpuścił. Na spacerach natomiast spotykam właścicielke psa która gdy tylko zjawia się babka co namiętnie karmi obce psy smakołykami, od razu mówi, mojemu psu prosze nie dawać, bo mi się to nie podoba. No kurde, to Twój pies, Ty decydujesz o jego wychowaniu, nie daj się tłamsić jakiemuś gościowi co myśli, że wie lepiej, nie życzysz sobie tego i już, nie ma facet nawet prawa do dyskusji, to Ty wybierasz co dla psa najlepsze, walcz o swoje ;)
  4. Wy tu o psach wylatujących z bramy, a ja miałam zupełnie inną sytuacje gdzie mi babsztyl psy zamknięte na podwórku kazał uwiązywać :evil_lol: Mało, że przełazi prywatnym dojazdem, psy zamknięte na podwórku to to się jeszcze piekli czemu psa nie uwiąże:evil_lol::evil_lol: śmiechu warte:evil_lol: Tak mi się przypomniało ;)
  5. Swego czasu udało mi się u butnej Um wypracować leżenie przy przechodzących psach... swego czasu... wystarczyło kilka sytuacji gdy jakaś pańcia zwolniła flexi z yorczkiem i spokojne reagowanie na psy poszło się gonić... bo piesek przecież jak leży i jest cicho to na pewno chce się bawić... problem w tym, że moja sucz jak atakuje to bezdźwięcznie, a to że leży w niczym jej nie przeszkadza :evil_lol::evil_lol:
  6. [URL]http://forum.boksery.pl/viewtopic.php?t=6997[/URL]
  7. Zapraszam na wątek Czesia : [URL]http://www.dogomania.pl/threads/211720-Biały-bokser-Degel-Chester-Fundacja-Boksery-w-Potrzebie[/URL] Rodowodowego 7-letniego boksera (Theodor Tofibox) który u właściciela trzymany był w warunkach... wystarczy spojrzeć na zdjęcia i wszystko wiadomo. Czesio ma choroby skórne, grzybki itp dlatego w imieniu tego przystojniaka uśmiecham się o chociaż drobne wpłaty na konto fundacji z dopiskiem "Chester" . Hodowca tego cudnego boksia niestety wciąż pali głupa i psa ze swojej hodowli ma głęboko gdzieś ... cóż... są ludzie i parapety...
  8. [IMG]http://img109.imageshack.us/img109/8196/img5539z.jpg[/IMG] [IMG]http://img195.imageshack.us/img195/4978/img5549s.jpg[/IMG] [IMG]http://img840.imageshack.us/img840/2695/img5583y.jpg[/IMG] [IMG]http://img97.imageshack.us/img97/1337/img5627ts.jpg[/IMG] [IMG]http://img821.imageshack.us/img821/2983/img5632b.jpg[/IMG]
  9. [IMG]http://img195.imageshack.us/img195/7105/img5155r.jpg[/IMG] [IMG]http://img801.imageshack.us/img801/9844/img5170y.jpg[/IMG] [IMG]http://img204.imageshack.us/img204/5618/img5173r.jpg[/IMG] [IMG]http://img696.imageshack.us/img696/1757/img5239e.jpg[/IMG] [IMG]http://img143.imageshack.us/img143/6825/img5534n.jpg[/IMG]
  10. Kajusza, zaśmiecaj zaśmiecaj, mi to nie przeszkada ;) Zresztą widać, znowu zapomniałam od galerii, a przed chwilą chciałam dodać zdjęcia to mi net padł uhhh qrwicy można dostać... Jeszcze raz spróbuje: [IMG]http://img189.imageshack.us/img189/4895/img3760q.jpg[/IMG] [IMG]http://img838.imageshack.us/img838/580/img3780i.jpg[/IMG] [IMG]http://img819.imageshack.us/img819/452/img3807w.jpg[/IMG] i pieska widzim za płotem [IMG]http://img813.imageshack.us/img813/9908/img3895q.jpg[/IMG] [IMG]http://img35.imageshack.us/img35/4243/img3978a.jpg[/IMG]
  11. Bokser ;) Wysłałam Ci na PW link :)
  12. [quote name='bobroska.']Kiłi, ale wcześniej się nie wypowiadałaś. :evil_lol: (na marginesie - uwielbiam Wasze youtubowe filmiki :lol:) Nie wymyśliłam tego, tylko czytałam i słyszałam. :cool3:[/QUOTE] Molos pies jak pies, faktem jest, że są niekoniecznie łatwe w szkoleniu, ale gdy znajdzie się na niego sposób to da rade z niego zrobić i psa posłusznego :cool3: Nie słuchaj tych co inaczej godojom :evil_lol::evil_lol: Mój ulubiony filmik z obedience jest właśnie z molosem :iloveyou:
  13. [quote name='bobroska.']Żadna z osób wypowiadających się w tym wątku nie ma większego molosa – przynajmniej tak mi się wydaje po awatarach i po tym, co czytam – ten pies ma zupełnie inną psychikę niż chociażby Staffik w tym wieku, jest dużo bardziej „ułomny”..[/QUOTE] My mamy :cool3: kanara i boksa (plus drugi boks za TM ) , a i ja nie rozumiem stwierdzenia "szczególnie, że ze względu na rasę posłuszny do końca prawdopodobnie nigdy nie będzie. " ..., że co one niby w genach mają nieposłuszeństwo? hahah bez jaj, jak dla mnie wymówka, żeby z psem mocniej nie pracować :evil_lol::evil_lol:
  14. Jenyś jeszcze Wam się temat nie znudził? jedni mają takie zdanie i inni takie i wsio, o czym tu jeszcze dyskutować? Biadoląc że kogoś to przeraża nie sprawicie, że ktoś zmieni zdanie, każdy ma swoją hierarhie wartości, ja np. nie rozumiem jak można ratować kogoś obcego tylko dlatego, że jest człowiekiem, niż swojego ukochanego psa, który jest cześcią rodziny, ale nie przeszkadza mi to, nie rozumiem owszem, ale każdy robi jak mu sumienie podpowiada i wsio, o czym tu dyskutować? Tymbardziej że temat jest o czym innym :evil_lol: P.S. No i poleci mi ktoś jakiś gaz? ;)
  15. [quote name='evel'] Powoli zaczyna się już robić męcząco, jeszcze chwila i skończą się możliwe wersje wydarzeń :eviltong:[/QUOTE] Ciii może zaraz wylądują marsjanie i jeszcze się okaże, że cudownym zrządzeniem losu będą mieli ze sobą hipoalergiczną maszyne polaryzująca związki niereagowalne dzięki której będzie można zatrzymać czas i jednocześnie uratować psa, obcego a i w przerwie fajke zapalić! Ja to widze! :cool3::evil_lol:
  16. Hahah ale się rozkręcacie ... co gdyby... hipotetycznie ... :evil_lol: Zmieniając temat, a właściwie wracając do tematu, ostatnio byłam postawiona w dość nieciekawej sytuacji gdzie duży ONkopodobny kręcił się koło mojej sucz, pies już pogryzł innego psa chwile wcześniej, powiem szczerze, że czułam się niefajnie, stąd pojawiły się myśli "na wszelki wypadek" chodzi o takie sytuacje naprawde niefajne ;) , potrafiłby ktoś polecić dobry pieprz w żelu? Chodzi mi o firme itp. z góry dzięki ;) P.S. Pies- mama = mama, pies - obcy ludź= pies tłumaczyć się nie będe ;)
  17. [quote name='evel']Ano. Przeszliśmy od tragicznego w skutkach puszczania luzem psów, poprzez matczyną miłość, wychowywanie dzieci, aż do moralności w życiu codziennym i stu pytań "co by było, gdyby..." :evil_lol: [/QUOTE] Ciekawe jaki jeszcze temat poruszymy heheheh:evil_lol::evil_lol:
  18. [quote name='WATACHA']A ja się zastanawiam, gdyby była taka sytuacja: Jest, zima, Ty z psem na spacerze.Chodzicie nad jeziorem, pies wchodzi na lód, ten pęka i pies wpada.Teoretycznie, biegniesz ratować psa, niestety lód załamuję się też pod Tobą.Akurat przechodzi jakiś człowiek i co wtedy?Krzyczysz ratuj psa, czy ratuj mnie?Moje pytanie to zwykła ciekawość, nie żadne złośliwości.[/QUOTE] Ratuj psa;) Podobnie gdy np. moje dziecko zamiast psa - ratuj dziecko. Wolałabym jednak nie być postawiona w podobnej sytuacji, głównie dlatego, że sama myśl o którymkolwiek moim psie w niebezpieczeństwie przyprawia mnie o ból, więc nie chce o tym myśleć:shake:
  19. Ja sie powtórze, wybieram zawsze rodzine, a rodziną są też moje psy i nic nikomu do tego. Wogóle cała ta dyskusja jest troche śmieszna jakby nie patrzeć, gdybanie co byś zrobiła gdyby, szczególnie że wątek powinien być o czymś innym. Ktoś zrobi tak, ktoś inaczej i koniec kropka, dla mnie najważniejsza jest rodzina, psy się do niej zaliczają więc automatycznie ważniejsze są niż obcy ludzie, brzydko powiem, w doopie mam to, że komuś się to nie podoba itp, ja mam taką hierarhie wartości i żadne biadolenie jej nie zmieni, koniec kropka, z mojej strony tyle. Jakby nie było to tutaj zdziebko off top się zrobił:evil_lol:
  20. [quote name='sleepingbyday'] ratpowałoby się najpierw swoje zwierzę, a nie obcego czlowieka. [/QUOTE] Ja właśnie tak bym zrobiła. Nazwijcie mnie nieczułą wariatką, ale moja rodzina w tym i psy są ważniejsze niż obcy ludzie, taka już jestem. A wogóle to dość dziwny temat jak na wątek pt. "chamstwo innych psiarzy" ;) hehe
  21. To ja będe zła i powiem, że każdy pies wg mnie zasługuje na drugą szanse, nie ważne czy pogryzł czy zagryzł, to tylko pies, nie wiadomo jakie były czynniki wywołujące jego zachowanie, nie wiadomo czy pies odpowiednio zresjocjalizowany byłby inny, dlatego każdy pies powinien mieć drugą szanse. Moja suka kiedyś sama miała problemy z dziecmi, nie małe, w tej chwili zagląda kilku miesięcznym do wózka, bawi sie w piaskownicy z 2-latkami, tarza się po ziemi z 4 latkami i jest prowadzana przez 8 latki, jednak jeżeli nie dałoby się jej przyzwyczaić do dzieci to po prostu nie miała by z nimi większego kontaktu. Ale jeżeli ktoś podejmowałby decyzje o uśpieniu psa tylko na podstawie kilku prób ataku dziecka (dla jasności nie mówie tu o moim psie) to ja nie chciałabym mieć z kimś takim doczynienia. Na pewno należy takiego psa pilnować, resocjalizować i, póki nie jest się jego pewnym, izolować od dzieci, ale uśpienie powinno byś ostatecznością, dlatego też nie zgadzam się np. z tym stwierdzeniem "Pies, który daje się sprowokowac dziecku nadaje się tylko do uśpienia" jednak to tylko moja opinia, a każdy ma prawo do innej. [quote name='Balbina12']Mój pies dziecka nie ugryzie więc kagańca nie nosi[/QUOTE] Jesteś tego pewna? Na 100% ? Jeżeli tak to... hmm chyba nie musze tłumaczyć... pies to pies, nie jest nieobliczalny, ale nie wiadomo co nim w danej sytuacji kieruje, to żywe stworzenie, może różnie reagować, nie można być go na 100% pewnym , podobnie zresztą jak innego człowieka...
  22. U mojej to większym zagrożeniem są jej walące na oślep przednie łapy niż jej pysk:evil_lol: No i to właśnie jest nie fair, że małe podbiega nieopanowane, a jak "coś" to zawsze wina dużego, ale cóż life iz brutal :shake:
  23. [quote name='arielka186']Taki front zauważyłam, cały czas cytuję określenia "kurduple" itd- nie podoba mi się takie obrażanie czyichś psów- w tym i moich. Ja też mam "grupę mieszaną", nie tylko dwie chihuahua...[/QUOTE] Mam małego psa a nie przeszkada mi nazywanie go kurduplem, czy jazgotem, tak samo jak duzych psów bydełkiem itp, nie rozumiem z czym masz problem. Co do małych psów to taka jest niestety prawda, większość posiadaczy "kurdupli" nie myśli nawet o szkoleniu psa, zresztą szkolenie to tam mało ważne chodzi chociaż o zwykłą kulture, ale nie... ich psy mogą wszystko, bo są małe i takie słitaśne przecież nic nikomu nie zrobią. Gdy jojczek drze jape na smyczy to jest ok, takie śmieszne, gdy wielki pies robi to samo to już takie słit nie jest... Z góry zaznaczam że staram sie nie wrzucać wszystkich do jednego worka dlatego też napisałam "większość", ale jestem w stanie zrozumieć irytacje niektórych jeżeli chodzi o małe podbiegacze, mnie szczerze to tam gila, bo jak podbiegnie i będzie agresywne to po prostu suce smycz luzuje...
  24. :) Głównym atutem jest dla mnie własnie skóra, widać różnice pomiędzy natłuszczaną skóra a nie ;) O tu jeszcze w komplecie ze smyczą (moją ukochaną:loveu: którą ten mój wredny babol już wymamlał:angryy:) [URL]http://img153.imageshack.us/img153/7343/100518080642.jpg[/URL] [URL]http://img514.imageshack.us/img514/3125/100520074947.jpg[/URL]
  25. Asia&Luna, Dzięki :) Tak to 5cm ;) Ona ma nad wyraz długą szyje więc może dlatego hahah :evil_lol: Jedyne co to denerwuje mnie jak biega że krętlik "dzyndza" ale musze się po prostu do tego dźwięku przyzwyczaić:roll: Ja też uwielbiam mosiężne wykończenia szczególnie z czekoladkowym kolorem skóry (do kompletu mamy też smycze właśnie z mosiężnymi karabiczykami:loveu:) Ręki sobie nie dam uciąć ale kupowane chyba w glonojadzie, siostra kupowała, ja kupowałam tam tylko smycz natluszczaną: [URL]http://www.zoologiczny.sklep.pl/Obroze__28_98~p11~f49[/URL] Z tego co pamiętam to dla Umy chyba była za coś około 50zł ;) Edit: O to te dwie, bo nawet Kaśki komentarze hehhe [URL]http://www.zoologiczny.sklep.pl/Dingo_Obroza_ze_skory_natluszczanej_podszyta_miekka_skora_kolor_brazowy_rozmiar_4_cm_x_75_cm__28_98___6670[/URL] [URL]http://www.zoologiczny.sklep.pl/Dingo_Obroza_ze_skory_natluszczanej_podszyta_miekka_skora_kolor_brazowy_rozmiar_2_5_cm_x_60_cm__28_98___6672[/URL]
×
×
  • Create New...