Lintie
Members-
Posts
295 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Lintie
-
[quote name='hanek']Ja wciąż nie mogę wyjść z zachwytu nad umaszczeniem Korka, ten czarny łeb:loveu:[/quote] A w nim czarne myśli... :diabloti: Co do zachowania Korka: z jednej strony jest wyraźna poprawa (bardzo się uspokoił, przestał kryć Aryę, zrobił się przymilny, zdarza mu się słuchać co się do niego mówi :evil_lol:), a z drugiej strony chłopak poczuł się pewniej i zaczyna być trochę zaborczy (rozpycha się na legowisku, jest zazdrosny, robi pisk jak np. wychodzę do stajni). Nie jest agresywny (choć mniej więcej raz dziennie zdarza mu się ostra wymiana poglądów z moją psicą). Myślę, że problem polega raczej na tym, że Korek jest nadpobudliwy i potrafi być niemiły wobec stworzeń niżej w hierarchii stada (np. kota), a moją psicę co jakiś czas testuje. Ale jest psiakiem młodym i niegłupim, więc na pewno wyjdzie na prostą jeśli tylko będzie spokojnie i konsekwentnie prowadzony. Szkolenie dobrze by mu zrobiło. Myślę, że najlepszy byłby dla niego domek z ogrodem, choć nadawał by się i do bloku (przy obecnych warunkach pogodowych zdecydowanie woli siedzieć w domu), ale nie jestem na 100% pewna jak zachowywał by się sam w mieszkaniu. Domek chyba bez dzieci - lepiej nie ryzykować. Dałam sobie spokój z tą kolczatką: Korek na spacerach ciągnie jak parowóz, ale nie ma wielkiej różnicy czy w kolczatce czy bez.
-
[quote name='Ulaa']Lintie ile agresji w Tobie w ten przedwigilijny wieczór :evil_lol::evil_lol::evil_lol: To chyba nie wpływ Korka nieszczęsnego? :razz:[/quote] :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Oboje z Korkiem przeszliśmy kryzys w sobotę (Dominika świadkiem :cool3:) Teraz już może być tylko lepiej :razz:
-
[quote name='Ulaa']Co to ma być :evil_lol: Napisz nam tutaj szybciutko jak się Korek zachowuje i czy przestał już uwodzić Twoją sunię ;)[/quote] Korek suni uwodzić nie przestał, ale stopniowo zaczyna ją uwodzić nieco bardziej powściągliwie. ;) Generalnie z dnia na dzień chłopak się robi spokojniejszy. Na pewno jest stworzonkiem energicznym i lekko nadpobudliwym (no dobra, przyznaję, początkowo zdiagnozowałam go jako ciężki przypadek ADHD :evil_lol: ) i jest troszkę nieufny wobec obcych (moich rodziców obszczekał), ale na pewno nie jest psem agresywnym. Kota niestety prześladuje, głównie dlatego, że moja głupia kocica ucieka, zamiast się odwrócić i w mordę lać. Ale pracujemy nad tym. Zrobiłam Korkowi dzisiaj sporo ładnych zdjęć, ale niestety mój gruby tatuś zapakował mi do aparatu niewłaściwy kabelek, i nie jestem w stanie ich zgrać. Nie wiem, co ja mu jutro połamię, ale coś mi mówi, że nie będzie to opłatek... :mad:
-
[quote name='Jagienka']Lintie, czy nadal króluje krakuska? ;)[/quote] Tak jest. Niepodzielnie rządzi moja jednooka owczarka-poczwarka z krakowskiego schronu. ;) Koreczek jest ogromnie energiczny i Arya jest przeszczęśliwa, że może sobie z nim pobiegać. Jak kolega robi się zbyt namolny ( usiłuje ją kryć z uporem naprawdę godnym lepszej sprawy), to udziela mu szybkiego upomnienia. Spróbuję na weekend zorganizować sobie aparat i zrobić przystojniakowi kilka ładnych fotek. Gdzie Korek jest ogłaszany? Są jakieś plakaciki do ściągnięcia?
-
[quote name='Ulaa']Lintie jesteś kochana!!!!! I przynosisz szczeście psom, bo teraz o charta są telefony kilka razy dziennie! A zanim pojechał do Ciebie, nie było nic! [/quote] :megagrin: Cieszę się bardzo. Ludziom dzwoniącym w sprawie charta podawajcie ten namiar: [URL]http://www.adopcja-charty.prv.pl/[/URL] Może jeszcze jakaś bida znajdzie dom. Jest na tej stronie charcik do adopcji, kropka w kropkę podobny do Nikusia. Tylko dwa razy lżejszy... :evil_lol:
-
Lintie, nie burząc radości, spytam tylko czy wyraźnie poinformowałaś państwa, że gdyby coś było nie tak psiak ma wrócić do nas, nie wolno im go nikomu przekazać? Ale napewno wszystko będzie ok :lol:[/quote] Tak. Przypomniałam również o wizycie poadopcyjnej. Pani zaprasza. Niki już w nowym domku. Obie sunie zaakceptowały go bez problemu. Berneńczyk jeszcze się zastanawia - jest trochę zazdrosny o Pana. Pani obiecała zadzwonić wieczorem i zrelacjonować postępy w zaprzyjaźnianiu psiaków. Czy ktoś mógłby przekazać radosne wieści na forum chartów?
-
Na moim koncie na razie nic się nie pojawiło. Mam za to pytanie: co zrobić z karmą? Jeszcze nie dotarła, przypuszczam, że pojawi się w poniedziałek. Podać dalej do nowego domku? Fundacja chyba nie ma w tym momencie na składzie wielu grubych piesków z zapotrzebowaniem na karmę light... ;) Nowi państwo Nikusia są bardzo mili: mają dom z ogrodem, berneńczyka i dwie sunie shih-tzu. Trzymajcie kciuki, żeby Nikuś dogadał się ze stadem :thumbs:
-
[quote name='Ulaa']A czy ten kot nie mógłby dać po nosie Nikiemu? :mad: Raz a porządnie. Dzisiaj dostaliśmy propozycję pomocy dla charcika w postaci worka karmy Light :multi: Za co serdecznie dziękujemy!! Gdy tylko poznamy dane darczyńcy podziękujemy mu imiennie. Cioteczka z charciego forum poradziła także, by kupić mu preparat Fit Dog firmy Mikita (koszt 7-8 zł), powoduje skuteczniejsze chudnięcie. Lintie, rozejrzysz się, czy my mamy poszukać?[/quote] Rozejrzę się jutro w Krakowie.
-
Czy wiadomo jak Bej reaguje na koty?