[quote name='zxzx']a i jeszcze jedno, on taki jest ze np. pare tygodni sie rzuca do wszystkich a pozniej jest dosc lagodny do obcych i tak w kolko i teraz nadeszla ta pora agresywnosci
a moze... a moze teraz jego agresja sie nasilila bo niedawno tj. 4 grudnia bylysmy u weterynarza na szczepionce a on przerazony(zmymi wspomnieniami) nie dawal sie zaszczepic i chcail atakowac jak weterynarka sie zbliwala ale byl w kagancu[/quote]
Może poprostu psiak robi to,żeby rozładowac nadmiar energii i urozmaicić nudny spacer? Czy na spacerach bawicie się,jakieś szkolenie czy poprostu idziecie sobie? Mozesz spróbwać zrobic cos takiego:pies zaczyna się rzucać albo widzisz,ze zaraz zacznie szczekać wołasz go i odchodzisz w przeciwną stronę niż ten "intruz" na którego psiak szczeka,jak tylko pójdzie za tobą nagroda,może też być siad i nagroda.
Dobrze jak byś poszła na to spotkanie,bo łatwiej jest pomóć jak się widzi psa,jego zachowanie w danej sytuacji,no i łatwiej pokazać jak powininen zareagować właściciel niż to opisać.