Czym się rózni Aussie od Bordera? Zacytujemy:
[quote name='matty']Ojoj, trochę tych różnic jest.. :)
Przede wszystkim aussies są większe, mocniejsze od borderów. I to jest ta główna różnica w wyglądzie - dal mnie bardzo istotna, bo zwyczajnie nie podoba mi się eksterier borderów - takie jakieś wyliniałe są, delikatne, nierównomiernie owłosione.. ;)
Poza tym - różnica w sposobie pracy. Bordery pracują z owcami i używają do tego głównie oczu, tego spojrzenia drapieżnika... ;) Skradają się, pochylają itp. Aussies pracuja z bydłem - a na byka "oczka" nie podziałają. Dlatego aussies muszą pracować w zwarciu (pęciny itp.).
Aussies są mniejszymi pracoholikami niż bordery - nie są cały czas na speedzie ;) i można je wyłączyć, gdy nie ma się akurat ochoty na pracę. W porównaniu z innymi jednak rasami są rasą wybitnie potrzebującą wysiłku intelektualnego i fizycznego - to akurat wynika z ich ogromnej wytrzymałości.
To było tak z grubsza.. :)[/QUOTE]
Wiedziałam ze to gdzies tu jest:P