Jump to content
Dogomania

Adaxis

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Adaxis

 • Rank
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki, jutro będziemy na konsultacji u innego Veta. Ten pierwszy uważa to co w ww. linku już napisałem -niedoczynność tarczycy. Nie wiedzieliśmy o możliwości przebiałczenia -na pewno warto spróbować zmiany, ale jakie konkretnie wybrać? Dziekuję.
 2. Dzięki WIELKIE za odzew, bo przyznaję, że zalogowałem się dzisiaj tutaj już z rozpaczy, bo problem alergii nasila się jesienią każdego roku, Vet leczy ale bez rezultatu. Pies ma dobrą sierść, aktywne a vet mówi niedoczynność-, a w pop. roku nadczynność tarczycy Też macie Goldeny? Tutaj opis: dwbem -tylko pozazdrościć, próbowaliśmy tak i skończyło się na wielu seriach zastrzyków :( Obecnie w zamrażarce jest konina i nawet dziczyzna -nie zdały egzaminu. Nie podajemy surowego i gotowanego mięsa bo kończy się kilkudniową biegunką. Ostatnio dodajemy trochę wołowiny i jest lepiej Ale najważniejsze, że pierwszy raz słyszę "holistyczne", wcześniej -pełnowartościowe i myślałem, że takie stosujemy, bo najlepiej jest ostatnio na wskazanej przez Veta Trovet: RRD Hypoallergenic (Królik) / HPD Hypoallergenic (Konina) i jakaś ryba była jeszcze wcześniej. Myślałem, że to jest pełnowartościowa karma i nie trzeba nic mieszać, Vet stwierdził że ma być hypoalergiczna i tyle, nie wspominał nic o holistycznej -mówię szczerze, pierwszy raz słyszę ten termin i dlatego b. proszę Was o konkretne propozycje takiej karmy, bo znowu "diabeł kwi w szczegółach", a wydawać 400 zł za worek daremnie mija się z celem. Pozdrawiam
 3. Wszystko pięknie, ale jak poradzić sobie z alergicznym goldenem? Nawet ogon wołowy to biegunka. Jedzenie tylko weterynaryjnej karmy trovet to też chyba bezsens. Alergia nie badana, ale z praktyki na kurczaki, zboża, ryź. Jak często i co zmieniać w jadłospisie? B. proszę o pomoc
 4. Witam Wszystkich! Goldenka 3L (sterylizacji po 1.5 roku) już drugi raz jesienią złapała zapalenie bakteryjno-grzybiczne łapek (malasezja?) i miała podawane lekarstwa. Badania krwi 1 rok temu - T4 aż 55.26 ng/ml (15-40), ale tylko obserwacje. FOTO: https://zapodaj.net/54a0edb63a6aa.jpg.html -łapki wyglądają chyba nie tak źle. Obecnie po roku, znowu ten sam problem z łapkami. Problem jest między palcami i objawia się brązowieniem sierści pod i nad łapkami. A obecne badania kwi wykazały odwrotność: T4: 12.6 ng/ml (15-40), fT4: 1.7 ng/dl (1-4). Vet szuka przyczyny -tarczyca, atopowe zapalnie skóry, problemy kardiologiczne, problemy z trzustką... -ufff Generalnie to sunia ma 36kg i nie dostrzegamy nic oprócz tych łapek, nie jest jakaś osowiała, raczej energiczna. Dziwne wahania T4, otrzymaliśmy teraz Forthyron flavour, ale czy podawać? -znacie ten temat? Skonsultujemy też z innym vetem (ew. kolejne badania krwi), bo problem 2-gi rok jesienią (!) i ciągle nierozpoznana przyczyna. Od kilku miesięcy je TROVET Królik. Co Wy na to? Gdzieś wyczytaliśmy, że może się to zdarzać z braku opróżniania gruczołów krokowych -były wypalane chemicznie przy sterylizacji. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie czy jest z nimi problem? Ponoć u goldena retrivera to zapalenie prawego ucha, ale czy łapki też mogą się z tym łączyć? Posiadacie jakieś doświadczenie?
 5. Ale jak urozmaicać Goldenowi z b. dużą alergią (kurczaki, zboża, ryż), gdy każda zmiana to dodatkowa biegunka? Pomimo karmienia karmą typowo weterynaryjną TROVET, dobrze było przez 2 miesiące i znowu problemy. Jak czytam jak pięknie to urozmaicacie, to Wam zazdroszczę, bo po domowym jedzeniu nawet bez kurczaka była zaawansowana alergia. Ogon wołowy, uch wołowe -biegunka Dodatek warzyw -biegunka Jakie karmy, zmiany i jak często polecicie dla typowego alergika?
×
×
 • Create New...