Jump to content
Dogomania

Avona

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

 1. Avona

  Klejenie uszu u amstaffa

  Poradnik z hodowli grzywaczy "Uszy należy kleić na 2-3 dni anty alergicznym plastrem (do nabycia w aptece np. Omnifilm). Po tych dniach zdejmujemy plastry na dzień, po czym na noc znów kleimy na kolejne 2-3 dni. Gdy w ciągu dnia, jak robimy przerwę od klejenia uszy zaczną klapać, należy natychmiast je zakleić." Spróbowałabym zakleić tylko problem w tym, że nie wiem jak- pomagałam kleić uszy ONkom żeby miały je w górę ale u ASTów nie chodzi mi o stojące pionowo tylko o efekt jak ciętych. Na jednym zdjęciu jest efekt jak u owczarków ale mi chodzi o wygląd z drugiego zdjęcia- stojące ale jakby obrócone. W międzyczasie dalej szukałam porad jak to zrobić i na innym forum poradzili mi żeby mimo wszystko zakleić uszy w płatek róży bo tak się robi w hodowlach (oczywiście tych w których po kopiowanych rodzicach rodzą się szczeniaki, których uszy nie są nawet zbliżone do wzorca jak na zdj 3 i 4).
 2. Avona

  Klejenie uszu u amstaffa

  Zauważ że taśma wpływa na chrząstkę, która u szczeniaków po prostu twardnieje i właśnie to się wykorzystuje. Psa to nie boli a co ważniejsze dalej może w dużym stopniu ruszać tymi uszami w przeciwieństwie do ciętych.
 3. Avona

  Klejenie uszu u amstaffa

  Byłam u kilku pseudo?hodowców i każdy mówi że łatwiej jest po prostu uciąć bo wiadomo jaki będzie efekt bez bawienia się w taśmy za tą samą cenę. Ogólnie nikt nie próbował bo każdy ma znajomego weta który robi mu to taniej bo masowo cały miot. Btw Yorkarze też się burzą jak słyszą o taśmie bo twierdzą że tylko w pseudo uszy nie stają naturalnie. Dziękuję, że w końcu ktoś zainteresował się odpowiedzią a w załącznikach masz zdjęcia ;)
 4. Avona

  Klejenie uszu u amstaffa

  Nie szukam pseudo tylko normalnej hodowli. Problem w tym, że na wystawach spotykam praktycznie same psy cięte a takiego nie chcę. Czy oprócz Taboo, u której każdy pies ma inne ucho i to nie w płatek róży może mi ktoś podać namiary na hodowcę? Jeździłam trochę po wystawach ZKwP i większość prezentowanych tam ASTów ma uszy kopiowane (chociażby XIV Walentynkowa Wystawa Psów Rasowych w Bydgoszczy gdzie pierwszą lokatę dostał kopiowany ARTUR ALEKSIS World Winner). Zastanawiają mnie dwie rzeczy- po pierwsze czemu stawianie uszu na taśmie u dobermanów, yorków, sznaucerów, owczarków, dogów itd jest ok i jest mnóstwo instrukcji jak to zrobić w dobry sposób ale jak ktoś pyta o amstaffy to nagle klejenie jest i złe? I druga kwestia- jeśli ktoś kto się na tym zna wytłumaczy mi dlaczego praktycznie się tego nie robi (oprócz oczywistego powodu, że prościej jest psa okaleczyć) u tej rasy np. z powodu zbyt ciężkiego ucha to zostawię uszy naturalne bo takie też mi się podobają tylko odejmują tej rasie ogrom elegancji. ALE jeśli ktoś inny, kto nie akceptuje ciapciakowatego wyglądu u tej rasy będzie chciał postawić uszy na taśmie (bezboleśnie) i szukając w internecie sposobów trafi na ten wątek z mnóstwem krytyki i brakiem odpowiedzi może dojść do wniosku, że zamiast szukać sposobu bezbolesnego po prostu pójdzie na kopiowanie i oszczędzi sobie nerwów słuchając jak to się tego nie robi bo komuś się nie podoba. Pomyślcie o tych, których nie obchodzi Wasza opinia ale zniechęci ona do szukania bezbolesnego sposobu na ładny wygląd i kto przez nią pójdzie okaleczyć kolejnego psa. Btw jak stawianie uszu na taśmie było nowe zwłaszcza u dobermanów też ludzie się burzyli, że tak się nie robi i zostawcie uszy naturalne ale najwyraźniej ktoś się uparł bo nie chciał mieć dużego ratlerka tylko doba z krwi i kości i postawił uszy na taśmie. Dzięki temu teraz dobermany z ciętymi uszami to rzadkość bo większość osiągnęła ten sam efekt łatwiej, szybciej i bez bólu bo na taśmie właśnie. Pozwoliło to zachować pierwotny wygląd rasy bez uszczerbku na zdrowiu ale Wy dalej twierdzicie, że u ASTów jest to niemożliwe bo nie.
 5. Avona

  Klejenie uszu u amstaffa

  Czy ktokolwiek z Was czyta główne pytanie? O tym, że nie chcę i jestem przeciwna cięciu uszu? Tak jak u dobermanów zastąpiono cięcie stawianiem uszu na taśmie to takiego sposobu szukam u ASTów. Dziękuję wszystkim za opinię ale dalej nie mam odpowiedzi na moje pytanie i dochodzę do wniosku że na forum znajdę milion opinii i nic więcej. Ci co wiedzą jak to zrobić nie mówią tego bo płaci im się za właśnie taką robotę. Za to widzę mnóstwo ludzi z serii "nie wiem ale się wypowiem". Zero odpowiedzi, mnóstwo krytyki i to jeszcze nie na temat bo cięcie uszu sama skrytykowałam na wstępie pytania czego oczywiście nikt nie widzi ale każdy dopowie. A jeśli chodzi o inne rasy to warto się zastanowić czy ktoś wybiera taką rasę ze względu na wygląd czy charakter. Mi u ASTów odpowiada jedno i drugie ale przez to że praktycznie nie widuję psów z normalnymi uszami to takie, które je mają wydają mi się jakby to nie była ta rasa tylko jakiś mieszaniec. Jeśli więc znajdzie się ktoś kto odpowie mi na pytanie jak uzyskać stojące uszy nie kalecząc psa będę wdzięczna. Innym za opinię dziękuję ale gusta są różne i jak ktoś woli yorki (u części uszy również stawiane na taśmie o zgrozo) to jego sprawa.
 6. Avona

  Klejenie uszu u amstaffa

  Jeśli chodzi o to że rasa ma takie zauważ że amstaffy od zawsze miały cięte uszy dlatego to jest ich "naturalny" wygląd tak jak u dobermanów czy owczarków środkowoazjatyckich gdzie sami hodowcy się burzyli że teraz ich psy nie wyglądają tak jak twórca rasy zamierzał.
 7. Avona

  Klejenie uszu u amstaffa

  Pokerowy Żywot, Canossa, Blossoming Rose, Guardian Team, April Night i cała reszta widywana często na wystawach to pseudo? We wzorcu jest napisane uszy w płatek róży preferowane niecięte ale zobacz jakie psy wygrywają wystawy- głównie te cięte. U dobermanów kiedyś uszy się cięło a teraz żeby zachować ich wygląd stawia się uszy na taśmach z tym samym efektem i bez bólu. Ten sam efekt chciałabym uzyskać u ASTa. W dalszym ciągu zwracam uwagę że pytanie brzmi jak to zrobić a nie co o tym sądzicie. Poza tym podkreślam po raz kolejny że nie chcę ciąć tylko szukam innej metody.
 8. Avona

  Klejenie uszu u amstaffa

  Dlatego piszę że nie chcę ciąć uszu tylko je bezboleśnie postawić na taśmie. Główne pytanie jest jak to zrobić.
 9. Avona

  Klejenie uszu u amstaffa

  Cześć, Powoli przymierzam się do kupna amstaffa i zastanawia mnie kwestia uszu. Mimo, że kopiowanie jest zabronione dalej w większości hodowli widzę psy z ciętymi uszami. Przyznam szczere że takie uszy dodają tym psom elegancji (nie chodzi mi o groźny wygląd) i takie chciałabym uzyskać ale nie chcę okaleczać psa. Czytałam o stawianiu uszu na kleju/taśmach u innych ras ale u ASTów widziałam tylko na taśmie i w płatek róży. I tu moje pytanie- czy da się u psa tej rasy uzyskać uszy tak jak kopiowane ale na taśmie? Chciałbym uzyskać efekt jak na zdjęciu. Zdjęcia uszu postawionych na taśmie mile widziane. Uszy są psom bezsprzecznie potrzebne do wyrażania emocji tak samo jak ogon. image.webp
×