Jump to content
Dogomania

Avona

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

 1. Avona

  Klejenie uszu u amstaffa

  Zauważ że taśma wpływa na chrząstkę, która u szczeniaków po prostu twardnieje i właśnie to się wykorzystuje. Psa to nie boli a co ważniejsze dalej może w dużym stopniu ruszać tymi uszami w przeciwieństwie do ciętych.
 2. Avona

  Klejenie uszu u amstaffa

  Byłam u kilku pseudo?hodowców i każdy mówi że łatwiej jest po prostu uciąć bo wiadomo jaki będzie efekt bez bawienia się w taśmy za tą samą cenę. Ogólnie nikt nie próbował bo każdy ma znajomego weta który robi mu to taniej bo masowo cały miot. Btw Yorkarze też się burzą jak słyszą o taśmie bo twierdzą że tylko w pseudo uszy nie stają naturalnie. Dziękuję, że w końcu ktoś zainteresował się odpowiedzią a w załącznikach masz zdjęcia ;)
 3. Avona

  Klejenie uszu u amstaffa

  Czy ktokolwiek z Was czyta główne pytanie? O tym, że nie chcę i jestem przeciwna cięciu uszu? Tak jak u dobermanów zastąpiono cięcie stawianiem uszu na taśmie to takiego sposobu szukam u ASTów. Dziękuję wszystkim za opinię ale dalej nie mam odpowiedzi na moje pytanie i dochodzę do wniosku że na forum znajdę milion opinii i nic więcej. Ci co wiedzą jak to zrobić nie mówią tego bo płaci im się za właśnie taką robotę. Za to widzę mnóstwo ludzi z serii "nie wiem ale się wypowiem". Zero odpowiedzi, mnóstwo krytyki i to jeszcze nie na temat bo cięcie uszu sama skrytykowałam na wstępie pytania czego oczywiście nikt nie widzi ale każdy dopowie. A jeśli chodzi o inne rasy to warto się zastanowić czy ktoś wybiera taką rasę ze względu na wygląd czy charakter. Mi u ASTów odpowiada jedno i drugie ale przez to że praktycznie nie widuję psów z normalnymi uszami to takie, które je mają wydają mi się jakby to nie była ta rasa tylko jakiś mieszaniec. Jeśli więc znajdzie się ktoś kto odpowie mi na pytanie jak uzyskać stojące uszy nie kalecząc psa będę wdzięczna. Innym za opinię dziękuję ale gusta są różne i jak ktoś woli yorki (u części uszy również stawiane na taśmie o zgrozo) to jego sprawa.
 4. Avona

  Klejenie uszu u amstaffa

  Jeśli chodzi o to że rasa ma takie zauważ że amstaffy od zawsze miały cięte uszy dlatego to jest ich "naturalny" wygląd tak jak u dobermanów czy owczarków środkowoazjatyckich gdzie sami hodowcy się burzyli że teraz ich psy nie wyglądają tak jak twórca rasy zamierzał.
 5. Avona

  Klejenie uszu u amstaffa

  Dlatego piszę że nie chcę ciąć uszu tylko je bezboleśnie postawić na taśmie. Główne pytanie jest jak to zrobić.
 6. Avona

  Klejenie uszu u amstaffa

  Cześć, Powoli przymierzam się do kupna amstaffa i zastanawia mnie kwestia uszu. Mimo, że kopiowanie jest zabronione dalej w większości hodowli widzę psy z ciętymi uszami. Przyznam szczere że takie uszy dodają tym psom elegancji (nie chodzi mi o groźny wygląd) i takie chciałabym uzyskać ale nie chcę okaleczać psa. Czytałam o stawianiu uszu na kleju/taśmach u innych ras ale u ASTów widziałam tylko na taśmie i w płatek róży. I tu moje pytanie- czy da się u psa tej rasy uzyskać uszy tak jak kopiowane ale na taśmie? Chciałbym uzyskać efekt jak na zdjęciu. Zdjęcia uszu postawionych na taśmie mile widziane. Uszy są psom bezsprzecznie potrzebne do wyrażania emocji tak samo jak ogon. image.webp
×