Jump to content
Dogomania

Paulina_mickey

Members
  • Posts

    17598
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Paulina_mickey

  1. Tutaj jeszcze w porównaniu do ręki - dodam, że mojej :evil_lol: [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN1832_zpsd87b74fe.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN1832_zpsd87b74fe.jpg[/IMG][/URL] I nowy nabytek, właściwie to 20 takich nabytków- wije, póki co tyciunie ale docelowo 20cm [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN3075_zpsa4df55c3.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN3075_zpsa4df55c3.jpg[/IMG][/URL]
  2. To pasikoniki, których nazwa łacińska to [B][I]Stilpnochlora couloniana [/I][/B];) Jak się klują to są takie [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN0083_zps288db700.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN0083_zps288db700.jpg[/IMG][/URL] I kolejne wylinki [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN0065_zps1b853a2d.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN0065_zps1b853a2d.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN0060_zps8f698cc8.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN0060_zps8f698cc8.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN0449_zps84f364b6.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN0449_zps84f364b6.jpg[/IMG][/URL] I efekt końcowy [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN1842_zpsa6094fa0.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN1842_zpsa6094fa0.jpg[/IMG][/URL]
  3. [quote name='agaciaaa']Ile Ty masz tych ślimaków? :cool3:[/QUOTE] Stado podstawowe to 9 ślimaków :D A młodych ze 200 może :hmmmm: :evil_lol: W pierwszym poście opisałam wszystkie moje zwierzaki, dla tych co nie nadążają za tym co mam :diabloti: [quote name='maryg22']O, to bym się nie martwiła, przy takim interesującym zwierzyńcu to będę stałym gościem :D[/QUOTE] Zaraz wrzucę fotki innych zwierzaków, też są wydaje mi się interesujące choć mamy je ostatni sezon ;) [quote name='zmierzchnica'][URL]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2939_zps6b774aa7.jpg[/URL] Frania świetnie w obróżce wygląda :loveu: Biały kot to fajna sprawa, każdy kolor obróżki do niej pasuje :cool3:[/QUOTE] Ja poluję na taką jakąś turkusową obróżkę albo czarną z czarnym dzwoneczkiem. Choć najlepiej ze 30 różnych, tak żeby co dziennie w czym innym chodziła, bo tak jak piszesz do białego wszystko pasuje :evil_lol: A my znowu zaniedbaliśmy galerię i innych forumowiczów, bo znowu remont i praca i czasu brak. Ale obiecuję, że jak skończymy to pokażę efekt końcowy :cool3:
  4. [quote name='maryg22']Witamy się pierwszy raz :) Przyszłam z wątku ślimaczego, który sobie od jakiegoś czasu podczytuję :evil_lol: Cały zwierzyniec genialny, ale najlepsze ślimaki i owadziska :loveu:[/QUOTE] A witam, zapraszam częściej :) Owadzie stadko troszkę się pomniejszyło, bo imago padły, więc maluchy dopiero za 3/4 miesiące bliżej wiosny. Ale ślimaki stale przybywają :evil_lol: Tak w ogóle to Franiutek wczoraj złapała ryjówkę malutką :roll:
  5. Przykro strasznie (*) Ale maluch będzie najlepszym lekarstwem na ból. Cudak z niego, piękny jest :loveu:
  6. [url]https://lh3.googleusercontent.com/-_FYsmUQ4TNc/UiNPg_9NdvI/AAAAAAAADTU/KXMJBXwjvFU/w708-h531-no/DSC05637.JPG[/url] futrzaści pomocnicy to najlepsi pomocnicy :evil_lol: Sama ostatnio miałam remont z resztą jeszcze nie skończony, to oczywiście całe stado najchętniej by 'pomagało' we wszystkim
  7. [url]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/p480x480/1236742_569023286488156_1165380725_n.jpg[/url] spryciula zajęła najchłodniejsze miejsce :evil_lol:
  8. [quote name='Franca81']Żeby się nie okazało, że Frania bardziej wyszkolona od reszty :loveu:[/QUOTE] No nie zdziwię się wcale, cwaniara mała :evil_lol:
  9. [quote name='natija']cudowna :loveu:[/QUOTE] Sama sobie to codziennie powtarzam jak ją widzę :evil_lol: [quote name='agaciaaa']Cudna, piękne są białe koty :loveu:[/QUOTE] Tak zgadzam się, moja druga kocia miłość :loveu: [quote name='deer_1987']Jaka ladna ma obrozke :loveu:[/QUOTE] W końcu na nią pasuje a nie zwisa jak na początku :loveu: I muszę Franię pochwalić wyszła z Mikim i Tofikiem i pięknie się ich trzymała, a nie jak jakiś czas temu pruła gdzie popadło jakby ją wystrzeliło z procy :evil_lol: Pochodziła, pooglądała, oczywiście muchy połapała a potem jak ją zawołałam to pięknie sama do domu przyszła :loveu:
  10. [url]https://lh3.googleusercontent.com/-bqn8h0uxSnY/UiJCZicy42I/AAAAAAABHus/fby23RFWW9U/s640/IMG_0729.jpg[/url] oglądałam już na FB, ale tutaj napiszę że jest słodziutki :loveu:
  11. Kurcze rewelacyjne masz stadko :loveu: Mi się marzy buldożek, może kiedyś uda mi się spełnić to marzenie ;)
  12. A dziś Frania- Firania :evil_lol: Zdjęcia z wczorajszego spacerku [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2930_zpsba19217a.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2930_zpsba19217a.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2939_zps6b774aa7.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2939_zps6b774aa7.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2937_zps454c8385.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2937_zps454c8385.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2953_zps174a5ae3.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2953_zps174a5ae3.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2926_zps5fa8a2ea.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2926_zps5fa8a2ea.jpg[/IMG][/URL]
  13. [quote name='agaciaaa'][URL]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2652_zpsc6c37727.jpg[/URL] te są ogromne!!! Ależ Ty masz ciekawy ten swój zwierzyniec :)[/QUOTE] Ten większy z nich ma 12 cm ;) Jest co wziąć w rękę :evil_lol: Te dwa albinosy są moimi ulubionymi ślimakami z całego stada :) [quote name='Franca81']ale fajowe slimole :evil_lol:[/QUOTE] Te większe do zjedzenia by się już nadały :diabloti: [quote name='korek221']ślimki są słodkie - cały Twój zwierzyniec jest kapitalny :D[/QUOTE] Bardzo dziękuję w imieniu zwierzaków :Rose: Mam w planach na wiosnę jeszcze powiększenie składu, ale o tym opowiem dopiero na wiosnę jak wyjdzie :)
  14. [quote name='Majkowska']Zginęłam w tych objaśnieniach, ale w każdym razie dzięki ;) Poszłam na wieczorny spacer z psem na "wybieg" żeby trochę poćwiczyć w terenie ( co graniczyło z cudem patrząc na poziom koncentracji mojego psa = 0...) i spotkałam dwie starsze panie ze starszymi mikro sunieczkami. O dziwo gdy je mijałam to wręcz mnie zachęciły żebym do nich przyszła żeby psy się pobawiły :-o. Cóż, miałam pewne obawy, ale puściłam Waldka. Dostał niezły ochrzan od obydwu dam :D Szczególnie że jedna bardziej mu się spodobała od tyłu niż od przodu... A potem przyszła pani z 10 miesięcznym psem w typie labka i zaczęła się zabawa. Waldek z nim się gonił przecudownie, ale niestety krótko, pani jakaś spanikowana, bo z tyłu gonił owczarek... Oczywiście Wald puścil się radośnie galopem do niego, a ja w tym momencie obmacując się po szyi stwierdziłam że nie mam gwizdka. Na szczęście zawrócił zawołany i chyba uratował sobie życie, bo gośc w momencie jak zauważył Waldka to rzucił się na owczarka na łeb na szyję żeby go tylko złapać... Potem jeszcze spotkaliśmy młodego spanielka, z którym też się zawsze Waldek ochoczo tłamsi. No cóż, nie poszkoliłam, ale za to były te jego wymarzone pieski :) A jutro na wieś :loveu: Spakowałam się tak ze chyba się do samochodu nie zmieścimy :lol:[/QUOTE] Super są takie spacerki jak psiaki mogą się pobawić ;) Udanego wypadu na wieś :loveu:
  15. [url]https://lh5.googleusercontent.com/-WS47A61RQpE/UbOVG6K2p1I/AAAAAAABB6s/WfG7k9KVBYo/s640/IMG_5983.jpg[/url] rewelacja :loveu:
  16. zdechł pies albo obrót Miki dość szybko załapał tą drugą komendę, z pierwszą miał problem nauczyć się, że ma się przez jakiś czas w ogóle nie ruszać ale obie bardzo chętnie robi
  17. Mnie się ten pierwszy spodobał, choć drugi ma wyraźniejszy napis ;)
  18. [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2648_zps6bb18130.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2648_zps6bb18130.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2772_zps917ed03a.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2772_zps917ed03a.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2692_zps45346668.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2692_zps45346668.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2690_zps5cf94c52.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2690_zps5cf94c52.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2654_zps750f849f.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2654_zps750f849f.jpg[/IMG][/URL]
  19. Dziś pokażę Wam ślimorki :cool3: Na nich to chyba amatorzy w galerii się już nie znajdą :evil_lol: [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2777_zpsaa463939.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2777_zpsaa463939.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2652_zpsc6c37727.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2652_zpsc6c37727.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2754_zps71dfeebe.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2754_zps71dfeebe.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2769_zps45756642.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2769_zps45756642.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2790_zps42705952.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2790_zps42705952.jpg[/IMG][/URL]
  20. [quote name='agaciaaa']Dokładnie! :lol: [URL]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2838_zps0f018ea4.jpg[/URL] to jedna rodzina z tymi wcześniejszymi? Niezbyt podobne ;)[/QUOTE] Inna inna, te czarniuchy żywią się ligustrem, australijskie jeżynami, malinami i innymi tego typu roślinami. Czarne są też znacznie mniejsze, jakoś nie przepadam za gatunkami jedzącymi ligustra bo mam większy problem z pokarmem ale te przypadły mi do gustu bo są malutkie i ładne. [quote name='zmierzchnica'][URL]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2822_zps845ca2db.jpg[/URL] Czemu mi to robisz, niedobra kobieto? :placz::placz::placz: Cudowne są! Kiedyś ze wszystkich jajek wykluł mi się tylko jeden straszyk (za zimna temp. inkubacji) i wyrósł akurat na samca :cool3: Puszczałam go czasem w pokoju, żeby sobie polatał, ale miałam wrażenie, że tylko się zabije w ten sposób - latał w kółko, a potem PAC gdzieś na ścianę i siedział :diabloti: Potem mi się kilka cudaków wykluło, ale jak były po 2 wylince z 6 został mi jeden :-( Nagle dostały czegoś, jakby paraliżu, łapki im się kleiły do siebie i tułowia (ale same nie były klejące, to było takie jakby z układu nerwowego). Spadały na ziemię w terrarium :( Chyba jakieś rośliny pryskane były. Przyznam, że jedyna rzecz, która mnie powstrzymuje przed posiadaniem straszyka to żywienie w zimie ;) Jak sobie z tym radzisz? U mnie szukanie zimotrwałej jeżyny zajmowało większość spacerów z psami w pewnym momencie...[/QUOTE] Ja miałam swego czasu podobnie ze straszykami nowogwinejskimi, pierwszy raz jak je miałam, też dostały takiego paraliżu i zostało mi dwa z całego stada. Gdzieś wyczytałam, że to przez niedostateczną ilość pokarmu, u mnie to by się wtedy zgadzało bo nie miały napchane liści tak jak zawsze tylko już resztki a zanim poszłam po nowe to właśnie trochę ich umarło. A jeśli chodzi o zdobywanie zimą liści to na początku suszyłam, ale jak miałam młode to mi powoli na tym rosły. Jak mieszkałam w Lublinie to jeździliśmy raz w miesiącu 10km za miasto po liście, narwaliśmy zawsze dużo i było na zapas. Teraz jak mieszkam w Tarnobrzegu to już mam upatrzone takie miejsca gdzie rosną w zimie jeżyny, w końcu od 12 lat co zimię mam ten sam problem z pożywieniem dla nich, więc tylko sobie skoczę w te 'moje' miejsca i może liche czasem ale świeże zawsze się znajdą.
  21. [quote name='Majkowska']Walduś jest tylko jeden. Ten ze stojącymi uszami :D A Amorek jaką rasę wam przypomina? Zawsze była debata do czego on był podobny... Koleżanka zawzięcie twierdziła że jest iDENTYCZNY jak boston terrier. Faktycznie, wypisz wymaluj :evil_lol: Niektórzy doszukiwali się w nim też jakichś bullowatych cech. Mamusię widziałam i mało bullowata byla, raczej bardziej pod szpica małego. Ja tam uważam że Amor nie był podobny do niczego. Był poprostu jedyny, niepowtarzalny... Mój Amorek :([/QUOTE] Ja obstawiam, że on jest po prostu Amorkowaty, czyli jedyny taki ;)
  22. Z takich paskudztw mam jeszcze fotki tego straszyka Neophasma subapterum [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2846_zps1663b6bc.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2846_zps1663b6bc.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2849_zpscc7eb25a.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2849_zpscc7eb25a.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2847_zps7ae3535c.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2847_zps7ae3535c.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2838_zps0f018ea4.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2838_zps0f018ea4.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://s133.photobucket.com/user/paulina_mickey/media/DSCN2845_zps01eaf37a.jpg.html][IMG]http://i133.photobucket.com/albums/q68/paulina_mickey/DSCN2845_zps01eaf37a.jpg[/IMG][/URL]
  23. Śliczna ta Twoja pannica :loveu: Odkąd siostra kupiła swoją Chi mam do tych maluszków wielki sentyment :loveu:
  24. Ooo ile Waldusiów :evil_lol: [url]https://lh3.googleusercontent.com/-t-L8JHc913c/UER9onyYzsI/AAAAAAAAJCc/8RfNugVbNQA/s576/DSC08546.JPG[/url] Mój typ kundelkowej urody :loveu: [url]https://lh4.googleusercontent.com/-TvSI3IVTtSM/Su1DOcNFOlI/AAAAAAAAAEo/GLRJ3PK3pAU/s512/amciastek%20127.jpg[/url]
  25. [url]http://i1274.photobucket.com/albums/y421/leonowa95/19_zps3cc73b9b.jpg[/url] widze, że praca w kopaniu dołków była udana :evil_lol:
×
×
  • Create New...