Jump to content
Dogomania

Lyuei

Members
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

 1. Lyuei

  Czym karmicie swoje kundelki?

  Moje kundelki są wszystkożerne, co by im się nie dało to zjedzą. Nie kupuję im jednak karm weterynaryjnych, ale też nie najtańszych. Staram się wybrać najlepszą z danego sklepu w którym jestem. Wiem, że szału one nie robią, ale nie stać mnie na droższe, a do gotowania nie mam warunków. Pieski są jednak zdrowe i silne, więc jak na razie nie widzę problemu :)
 2. Lyuei

  Interpretacja zachowania psa

  Dla pewności lepiej iść z nią do weterynarza. Nawet jeśli jest coś na podłożu psychicznym, weterynarz powinien coś doradzić. Może zmieniło się coś w waszym życiu, że psia wyczuwa was jako zagrożenie?
 3. Lyuei

  Problemy z psem

  Z "papugowaniem" po suczce może być kwestia tego, że ona jest jednak starsza, a zapewne braliście go wcześniej. Sama mam dwuletniego psa i ostatnio wzięliśmy szczeniaczka - mały obserwuje co robi większy i to powiela. Pewnie myśli, że ona jest alfą. Piesek może mieć też bardziej uległą naturę, dlatego niby się rzuca na inne psy, a jak podchodzą to nic nie robi. Z ciągnięciem na spacerach mam dokładnie ten sam problem z moim dwuletnim psem. W obroży się dusił, więc kupiliśmy szelki, ale w szelkach ciągnął jeszcze bardziej. Kupiliśmy więc kolczatkę. Na początku zakładaliśmy ją w połączeniu z szelkami (mamy dłuższą smycz z karabińczykami po obu końcach), teraz chodzi w samej kolczatce. Jak ktoś przechodzi/przejeżdża i tak się rzuca, ale w spokojnych warunkach chodzi dobrze. Ostatnio czytałam również o metodzie, że żeby oduczyć psa ciągnięcia trzeba stanąć za każdy razem gdy pociągnie i ruszyć dopiero wtedy, gdy smycz przestanie być naciągnięta. I tak do skutku przez jakąś część spaceru. Sama jednak nie mam cierpliwości na to :P
×