Jump to content
Dogomania

Blaire

Members
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Blaire's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

  1. Od poniedziałku zaczęło się poprawiać, dzisiaj już pies przebywa z nami w domu, za 10 dni kontrola i jeżeli wyniki krwi wrócą w pełni do normy, zaszczepimy Psiaka od chorób zakaźnych. Dziękuję za polecenie dobrej lecznicy, otrzymaliśmy fachową pomoc.
  2. Diagnoza: choroba Rubartha...
  3. 1 października została zrobiona morfologia oraz biochemia. Większość w normie, tylko płytki krwi 150 (norma od 200) albuminy w dolnej granicy 29,0. Babesia canis nie znaleziono. Wczoraj byliśmy z psiakiem w poleconej przez Ciebie lecznicy. Dostał zastrzyki, kroplówkę. Został wykonany test na inne odmiany odkleszczowych chorób oprócz babesziozy, niestety nic nie znaleziono. W czwartek będą wyniki czy jest nosówka, w sobotę będzie prześwietlenie jamy brzusznej, pobrano krew, jednak wyniki szaleją. Enzymy wątrobowe przekraczają normę 100-krotnie. Jesteśmy właśnie w lecznicy, zobaczymy co powie dziś lekarz.
  4. Dzień dobry. Piszę do Was, ponieważ mam bardzo trudną sytuację i już nie wiem co robić. Miesiąc temu przygaręliśmy z chłopakiem psa ze schroniska. Pies był dzień po kastracji, na drugi dzień zrobiliśmy szczepienie przeciwko wściekliźnie. Niestety, tutaj nasz błąd, nie dopytaliśmy się, czy w schronisku był szczepiony przeciw chorobom zakaźnym. 20 września pies zaczął wymiotować oraz mieć biegunkę, nie miał gorączki, ale był kompletnie bez życia, tylko leżał. Utrzymywało się to przez okres 4 dni, więc postanowiliśmy udać się do weterynarza. Dostał leki oraz przymusową 1-dniową głodówkę, później dieta kleik ryżowy i stopniowe wprowadzanie innej karmy (podejrzewaliśmy, że to wina karmy- inny pies ją zjadł i również dostał po niej jednodniowej biegunki) karma odstawiona, polepszyło się na ok. 2 dni. Po tym czasie pies był znowu bez życia, poszliśmy do weterynarza - wysoka gorączka, pobrano krew, zastrzyki z lekami przeciwbólowymi, przeciwzapalnymi, witaminami i antybiotyk. Z krwi nic nie wyszło. Mija 3 dzień. Codziennie rano jest gorączka, pies mimo to ma apetyt i pije dużo wody. Weterynarz znowu chce podawać ww zestaw leków, chociaż sam stwierdził, że nie wie co mu jest. Jutro zmieniamy lekarza. Co to może być? Czy ktoś ma godnego polecenia weterynarza w Warszawie, który wykona dokładną diagnostykę? Pozdrawiam
×
×
  • Create New...