Moja Sonia tez miała "głupie" przyzwyczajenia ze schroniska. Uważam, że powinnaś nauczyć go chodzenia przy nodze i dużo,dużo cierpliwości. Do końca doprowadzałam psa do "ładu" przez rok. Niestety... Do dzisiaj rzuca się na jedzenia, zwłaszcza jak przychodzi moja siostra z psem. Nagradzaj go jak jest grzeczny, jak nie szarpie, jak idzie przy nodze, wtedy zapamięta swoje dobre zachowanie, bo będzie mu sie dobrze kojarzyło. Pozdrawiam