-
Posts
81004 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
312
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elik
-
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='wellington']Lidan, zapomnialas o jednym : Oprocz wazenia i dotykania plagi to elik pewnie jej jeszcze wszystkie wlosy przeliczy czy aby jeden nie wypadl :p[/QUOTE] I Ty Bru.. wellington przeciwko mnie :( No, włoski nie policzone, ale brzuszki wycałowane. One tak słodko pachną. -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='Lidan']Och, jestem pewna, że odwiedzi :-) Nawet gdybyście nie chcieli to siłą się wedrze, przez okno, przez dach i kominem wlezie ;-) Przeca to jej miłość, prawie jak dzieci własną piersią o mało co wykarmione :p Toć sprawdzić musi na własne oczy, że żyją i dotknąć i ręcznie zważyć czy aby jedno deko nie schudły dzieciaczki :-) Hi hi... Chyba w łeb w końcu od elik dostanę :p ale tak po prawdzie sama bym się martwiła i chętnie utrzymywała kontakt z przyszłymi właścicielami żeby widzieć jak maluchy rosną, jak się zmieniają...[/QUOTE] Lidan, jakbyś mi to z ust wyjęła :evil_lol: [quote name='quick23']Niech się Pani nie martwi !! :) Mysia będzie miała u nas z Psotką jak w raju...[/QUOTE] Czuję to i dlatego moja opinia była pozytywna :) Gdybym miała jakiekolwiek wątpliwości, Mysia nadal szukałaby domku ;) [quote name='quick23']...Liczę na to, że odwiedzi nas Pani kiedyś, albo wybierzemy się na spacer z psiakami :)).[/QUOTE] Macie to jak w banku :loveu: Stosujemy także wizyty poadopcyjne. Tu na dogo zwracamy się do sobie bezpośrednio. -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
Umowy adopcyjne spisane, reszta karmy podzielona, jutro szczepienie i ... Pysia jedzie do domku we środę, a Mysia we czwartek :( -
Zostałem oślepiony i wyrzucony - około 7 letni Husky potrzebuje pomocy!
elik replied to kkanarekk's topic in Już w nowym domu
Świetna wiadomość na dzień dobry :) Teraz będzie już tylko lepiej. Aguś, nie wiem jakie są Twoje plany. Czy już zamówić mu ogłoszenia, czy może zamierzasz diagnozować jego oczy i dopiero potem ogłoszenia ? A gdzie, konkretnie, do Kogo pisak jedzie ? -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='emilia2280']hehe, mogá miec i dwie mamy Eliku. Tak czasem tez bywa :diabloti: myslé ze po szczepieniu trzeba nadal powiedziec nowym domom ze sunie muszá siedziec w domu ten okres 2 tyg. czy ile do nabrania odpornosci. trzeba weta spytac ile to dokladnie. no i oczywiscie dziékujemy kkanarkowej :loveu: o Elik juz nawet nie wspooomneee :placz: a tytulu wátku nie zmienié, bo zalozyla go Paulin Mickey. a poza tym to mozna zmieniac dopiero jak juz male zostaná wydane i nie wrócá z hukiem przez kilka pierwszych dni conajmniej :diabloti:[/QUOTE] [SIZE=3][FONT=Times New Roman][FONT=Arial]Oba domki były powiadomione, że malutkie czeka powtórka z rozrywki, czyli ponowne szczepienie p/wirusówkom i że po tym szczepieniu malutkie przez 2 tygodnia będą siusiały w domku :evil_lol:[/FONT][/FONT][/SIZE] [FONT=Arial][SIZE=3]A propos tytułu, to czemu napisała, że maj domKI ? Przecież od początku obie miały jechać do jednego.[/SIZE][/FONT] -
[quote name='weszka']...Ale nie wiem czy wszystko jest tam ok - zwłaszcza chodzi o te dzieci... nikt go chyba do dzieci nie sprawdzał? Więc lepiej tak na wyrost nie pisać.[/QUOTE] [FONT=Arial]I myślę, że trzeba napisać o niepełnosprawności jego łapki.[/FONT] [FONT=Arial]Lepiej szczerze pisać o kondycji psiaka. Zaoszczędzi to bezsensownych rozmów.[/FONT]
-
Dzięki za zdjęcia Ślicznotko miej się dobrze w domku i dawaj Dużym dużo miłości :loveu:
-
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='Lidan']...Wszystko układa się pomyślnie więc proszę opanować szlochy i nie wprowadzać nerwowej atmosfery bo udzieli się szczeniaczkom i zamiast z ciekawością ruszyć w świat będą się denerwowały i martwiły, że coś złego się dzieję. Tak sobie myślę, że jakby jeszcze dłużej sunie zostały u tej rozpieszczającej je mamuśki to już nikt i nic by sobie z nimi w przyszłości nie poradził :eviltong: A tak [COLOR=red]jest jeszcze jakaś nadzieja, że dziewczynki wyrosną na dobrze ułożone panienki[/COLOR] :diabloti: Choć niekoniecznie bo ten domek z 4 różnymi karmami to chyba będzie podobny do tego u elik :evil_lol: Będzie dobrze :happy1:[/QUOTE] Lidan, cioteczko kochana, łez nie da sie opanować. One same kap, kap, kap spływaja po policzkach, na myśl o rozstaniu. Ale nie ma obawy, dzieckom się to nie udziela, bo to łzy cichutkie :-( Gdybym miała duży dom z dużym ogrodem..... Lidan, jak możesz :roll: To nie nadzieja, to pewność, że dziewuszki wyrosną na super grzeczne, wspaniałe sunie. A mamuśkę ma się jedn. Dla sunieczek to Emi. To ona zainicjowała akcję ich ratowania i dlatego tak liczę się z Jej zdaniem. Ja co najwyżej mama zastępcza :lol: [quote name='Soema']Elu a nie lepiej żeby nowe domy powtórzyły szczepienie? Po szczepieniu spada odporność dodatkowy stres, żeby się maluchy na wstępie nie rozchorowały w nowych domach..[/QUOTE] Ma sens to co piszesz ale z drugiej strony wolałabym mieć pewność, że dziewuszki wyszły z domku odpowiednio zabezpieczone. A co na to reszta Cioteczek ? [LEFT]Czekałam na relację kkanarekk z zamiarem podziekowania Jej za wspólne sprawdzeniew domków. Nie wiem czemu nic nie pisze, bo rozstałyśmy się z zamiarem, że każda z nas opisze swoje spostrzeżenia. Widocznie cos stanęło na przeszkodzie.W takim razie nie czekając już dłużej, [/LEFT] [CENTER][SIZE=3][COLOR=purple]bardzo, bardzo serdecznie dziękuję kkanarekk, że podjęła się tej odpowiedzialnej misji. Gdyby nie Jej pomoc i to, że mogłam skorzystać z Jej samochodu, nie dałabym rady sprawdzić obu domków w jednym dniu, ponieważ są znacznie od siebie oddalone.[/COLOR][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=#800080]Aguś :Rose: :buzi: :iloveyou: :Rose: [/COLOR][/SIZE][/CENTER] -
[quote name='paulinken']Ale czy uzbieramy na DT? Z bezpłatnym ciężko...[/QUOTE] Wiem, że Konik ponad 300 km od Krakowa, ale.... k. Krakowa jest w miarę tani DT dla psiaków - 10 zł/dobę. Jeśli będzie zainteresowanie moge podrzucić link. W takim razie proszę o PW. Żal, że taka malizna tyle lat w schronie :-(
-
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='Soema']Super :) no to kiedy Rudasek jedzie?:):)[/QUOTE] W wyniku zakulisowych uzgodnień z mamuśką, ustalono, że pożegnamy się z maluszkami po wykonaniu 2-giego szczepienia p/chorobom wirusowym, czyli 16, 17.bm. - środa - czwartek w przyszłym tygodniu :placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz: [quote name='emilia2280']Elu, to czyn swojá powinnosc. Nie mam argumentów przeciw. Buuuuuuuuuu, to juzzzzzzzzz :placz::placz::placz:[/QUOTE] Emi, zrobię uroczysty bankiet na ich pożegnanie :-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-( Emiiii, a mogłabyś poprawić tytuł ? One mają dom tymczasowy, a nie domy :( -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
Tak tu cicho o zmierz.... przez cały dzień :roll: To ja się mobilizuję, piszę sprawozdanie, a cioteczki ani me, ani beeee. Jedynie Emilka coś tam beeee :p To ja zakółcę tę ciszę. Pani weterynarz stwierdziła, że dziewczynki nie mają żadnej choroby skórnej. Mają super czystą skóreczkę, bez żadnych zmian. Drapanie i gryzienie jest najwyraźniej alergiczne. Ale one od tygodnia nic innego nie jedzą tylko suchą karmę od pani doktor - ja na to. Pani doktor wyjaśniła, że alergizujące substancje mogą siedzieć w organiźmie nawet kilka tygodni. Poza tym moga tak reagować na karmę dorosłych psiaków. Fakt, nie ustrzegę tego, żeby nie podkradły kilku kólek z misek starszaków. Niestety moje psiaki są tak nauczone, że rano każde dostaje dzienną porcję karmy i jedzą kiedy które ma ochotę. Od kiedy zachodzi obawa, że jedzenie starszaków może uczulać maluchy, miski rezydentów lądują na parapecie. Od czasu do czasu są zdejmowane, żeby starsze się pożywiły, ale one nie koniecznie od razu żucają się na te michy no i może wtedy małe podkradają ? Mogą to też być substancje zawarte w tym co małe atakują (czytaj - psują) :mad: W sumie nie wiadomo co je uczula. Tak czy siak wetka powiedziała, że moje obawy nie mają podstaw, że małe mogą spokojnie być oddane do adopcji. Jest duże prawdopodobieństwo, że po jakimś czasie od zmiany lokum, małe przestaną się drapać - może nie być tam substancji, które powodują uczulenie. Substancja, którą dała w zasadzie nie ma właściwości leczących, a tylko wpływa korzystnie na skórę, czy coś takiego. Kurde zapisałam sobie i zostawiłam w pracy :razz: [CENTER]No i co i ???? Gadać mi tu zaraz :mad: Bo sobie pójdę i małe zabiorę :evil_lol:[/CENTER] -
[quote name='enia']a czy ta łapeczka go boli? coś z tym było robione? pewnie nie bo jak czytam z kasą krucho.....[/QUOTE] Witaj enia :loveu: Niestety z kasą nide tylko krucho, ale nawet bardzo krucho. Dzieciak nie ma na bieżące potrzeby: szczepienia, kastracja, opieka weterynaryjna łapki, hotelik, nie mówiąc o długu za poprzedni hotelik :roll: Nie ma żadnych deklaracji na jego utrzymanie :-(
-
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='emilia2280']bububu, to juuuuzzzz??? tzn ze rudaska mialaby jechac od srody a dropiatka od kiedy?...[/QUOTE] Buuuuuu nie wiem czy już :placz: To od Ciebie zależy. [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Obie mogą być wydane po tym jak, już będzie wiadomo co jest [FONT=Times New Roman]przyczyną [/FONT]drapania i jak tylko uznasz, że to właśnie ten domek.[/SIZE][/FONT] Dropiatka, jeśli do tego DS, to w przyszłym tygodniu we środę lub czwartek, po wyjęciu szwów Psotce. [quote name='emilia2280']...Elu, pojdz z nimi moze najszybciej do weta zeby chociaz ustalic przyczyné drapania, wolalabym je oddac zdiagnozowane dobrze. Najlepiej zeskrobiná jesli nie za male?[/QUOTE] Emi, czy sądzisz, że oddałabym psiaki nie uprzedzając o ich ewentualnych dolegliwościach ? Oba DT wiedzą, że sunie się drapią. Wiedząc, że popołudniu mam dwie wizyty, poprosiłam męża, żeby ponownie zawiózł sunie do wetki. Rozmawiałam telefonicznie z wetką prosząc o dokładne przebadanie pod kątem powodu drapania się - może, jeśli to choroba skórna, to już rozwinęła się na tyle, że da się ją rozpoznać. Nie miałam czasu dopytać męża o szczegóły, a teraz spi. Wiem, że wetka nie stwierdziła żadnej choroby skórnej, ale dala jakąś oleistą ciecz o nazwie Efa olie. [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Mam dozować po 10 kropli dziennie. [/SIZE][/FONT] [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Myślę, że po kilku dniach stosowania powinno się okazać czy [FONT=Times New Roman]coś dają. Jutro zadzwonię [/FONT]do wetki i wypytam dokładnie co stwierdziła.[/FONT][/SIZE][FONT=Times New Roman] [/FONT] -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='emilia2280']...Elu, piszesz ze zabralyscie dropiatké do przyszlego domu rudaski? Czy rudaska byla z Wami? ;p[/QUOTE] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nie było moim zamiarem zabieranie dropiatki do domku, który chce adoptować rudaskę. Dropiata miała być odwieziona, a zabrana rudaska, ale z prozaicznej przyczyny – zrobiło się już bardzo późno, a przed nami była jeszcze druga wizyta – zamiast rudaski, pojechała dropiata.[/SIZE][/FONT] -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='Soema']Dzisiaj już były dwie wizyty przeadopcyjne ;)[/QUOTE] Widzę, że rozmawiałaś już z kkanarekk :) Tak odbyły si dwie wizyty przedadopcyjne i obie wypadły bardzo pomyślnie. Towarzyszyła nam dropiatka, bo chciaam zobaczyć jak wobec niej będzie się zachowywała rezydentka. U nas zabawa była przednia, ale wtedy występowała na nieznanym terenie. Obawiałam się, że tu gdzie będzie się czuła gospodarzem terenu, może próbować dominować rudaskę. Nic takiego się nie stało. Obie bardzo przyjaźnie się zachowywały, wariowały tak, że trzeba było je wyciszyć, bo Psotka jest po sterylizacji. Dopiero we środę w przyszłym tygodniu będzie miała wyciągnięte szwy. Oboje Państwo z wielkim sercem do psów. Oboje od dziecka pragnęli mieć psa, ale warunki panujące w domu rodzinnym nie pozwalały na to. Teraz sobie to odbijają :)Jeden 6-ścio miesięczny szczeniak w domu, a w kącie cztery różne pakiety startowe dla szczeniaczków. Bo jak nie smakowała małej karma,to kupowali inny - tłumaczył Pan :) Państwo znają warunki adopcji, to drugi psiak, którego chcą adoptować z dogo i zgadzają się na nie. Oboje Państwo wyraźnie zakochani w naszej rudasce i chcieliby ją adoptować najszybciej jak będzie to możliwe, czyli po wyjęciu szwów Psotce. Obawiają się, że będąc obie razem, w obecnym stanie Psotki mogą coś spsować - szwy Psotki :) Podobne wrażenia z wizytu u Państwa, którzy chcieliby adoptować rudaskę, z tym, że ci Państwo oboje od dziecka mieli psiaki w domu. Do sterylizacji mają prawidłowy stosunek - ciachać :) Oba domki zostały uprzedzone o sio i kooo w domu do końca marca - 15-go drugi zastrzyk p/wirusówkom, o konieczności stosowania diety, o wyjątkowych zdolnościach do niszczenia różnych przedmotów. Te drobne niedogodności nie odstraszyły domków :evil_lol: Dropiatka dała pokaz swoich możliwości. W domku, który stara się o rudaskę zostawiła mało pachnącą pamiątkę. Moim zdaniem domki nadają się na DS dla naszych panienek, ale decyzja należy do mamuśki :lol: Kkanarekk także zda relację, ale chyba dopiero jutro - miała jeszcze do wykonania pilne obowiązki. -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
Witaj quick23 :) właśnie motam się, żeby znaleźć kogoś drugiego na wizytę. Mam nadzieje, że mi się to uda i dzisiaj wizyta będzie się mogła odbyć. Niestety mam przykrą wiadomość. Psiaki pomimo wszystkich dotychczasowych starań, nadal mocno się drapią i podgryzają. Dzisiaj zamówiłam się do wetki, żeby jeszcze raz dobrze je oglądnęła. Kurde może jakaś choroba skórna się rozwija. Nużeniec :crazyeye: Od ostatniej wizyty upłynęło trochu czasu więc jeśli to faktycznie choroba, to teraz już będzie lepiej widoczna. Co prawda ja nic nie widzę na ich ciałkach, ale ja się nie znam. Trzeba też i do uszek zaglądnąć. -
To super wiadomości. Wygląda, że Benuś jest w lepszej kondycji psychicznej niż można było przypuszczać, biorąc pod uwage jego dotychczasowe przejścia. Najwyraźniej to mądry pies i czuje, że jest bezpieczny, a że brzuszek pełny i w doopke nie zimno, to i ciekawość swiata się w nim obudziła. Oby tak dalej :)
-
Zostałem oślepiony i wyrzucony - około 7 letni Husky potrzebuje pomocy!
elik replied to kkanarekk's topic in Już w nowym domu
[quote name='Soema']Jaki on piękny i nietypowy...... Dobrze, że uniknął schronu. Kto pomoże w ogłoszeniach?[/QUOTE] Zamówię mu pakiet 100 ogłoszeń, ale konieczne dobre zdjęcia. Dobre zdjęcia to warunek powodzenia w ogłaszaniu. Biedaczysko :-( Dobrze, że go wypatrzyłaś. Może ma jeszcze szanse na odzyskanie wzroku, choćby częściowe. -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='Soema']Elu ja teraz popołudniami do 19 wyjęta z życia jestem, bo mam kurs. Albo później, albo może czwartek/piątek...[/QUOTE] Bardzo dziękuję, pewnie, że może być czwartek lub piątek. Zadzwonię to ustalimy konkretnie :loveu: [quote name='Soema']...A tym państwu, co mają sunie z adopcji wiadomo kto robił wizytę?[/QUOTE] Z wątku to nie wynika, a przyznam szczerze, że nie przyszło mi głowy, żeby o to zapytać. -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
elik replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[quote name='Soema']Ela a skąd ta rodzina jest co Cię odwiedziła z rudziną?[/QUOTE] Mieszkają w mojej okolicy. O dokładny adres nie pytałam, zapytam jak się umówimy na wizytę. Dzwoniłam do Ciebie kila razy, ale bez skutku :( [quote name='emilia2280']hehe, no ale zaraz. Radom byl po tych pierwszych odwiedzajácych. najpierw niech oni sie okreslá chyba? jak nie zechcá malej to jedziemy z Radomiem.[/QUOTE] 2 młode pary są chętne na nasze piranie i czekają na telefon z terminem wizyty. -
[quote name='anista']Witam wszystkich po przerwie informacyjnej. Uprzejmię donoszę wszem i wobec, że w domku w którym mieszka Dziunia i reszta obowiązują 3 podstawowe prawa...[/QUOTE] Już dawno tak się nie śmiałam. Śmiałam się w głos, aż mnie rozbolał brzuch. Szkoda, że taki talent mogą podziwiać i korzystać z niego tylko nieliczni bywalcy tego wątku. Pozdrawiam serdecznie całą Rodzinkę wraz z całą Menażerię. A Dziuniek po kąpieli jest najpiękniejszym psem pod słońcem :loveu: [IMG]http://i1187.photobucket.com/albums/z389/anista71/S1050029-3.jpg[/IMG]