Jump to content
Dogomania

Aneta123

Members
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

 1. Aneta123

  PIES Z ZAPALENIEM KRĄŻKÓW MIĘDZYKRĘGOWYCH

  Moj piesek miał zapalenie i dostawał antybiotyk i steryd Metypryd 4 mg przez ponad 1 miesiąc, plus oczywiście leki osłonowe na watrobe i probiotyk.
 2. I co z tym psiakiem? Moja sznaucerka miała takie objawy i na tomografii komp. stwierdzono zapalenie rdzenia kręgowego leczenie 2-3 miesiace sterydy i antybiotyk ale jest już ok
 3. Czy ktoś spotkał się z tą chorobą ? Moja 6 letnia sznaucerka (wzięta 2 lata temu ze schroniska) nagle stała się osowiała miała ból szyi przy delikatnym głaskaniu i problemy z poruszaniem się ,o wchodzeniu na schody nie było mowy.Z dnia na dzięń było gorzej ,RTG nic nie wykazało. Lekarze podejrzewali dyskopatię leki nic nie pomagały a pies dosłownie skręcał się z bólu przy najmniejszym ruchu. W czasie wizyty u neurochirurga okazało się ,że straciła czucie głębokie w przednich łapkach. Dopiero tomograf wykazał zapalenie rdzenia kregowego .Po długotrwałym leczeniu antybiotykiem i sterydem pies wrócił całkowicie do formy.Jest jeszcze co prawda na połówce dawki sterydu ale boję się odstawić leku jak pomyślę o powracającym bólu jaki by ją czekał. Po odstawienu leku muszę zrobić badanie krwi na iGa. Czy może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Mój pies cudem chyba żyje i szukałam ratunku dla niego po całej Polsce mimo ,że wszyscy skazali go już na śmierć.
×